Recoba

Football Manager, Championship Manager, Fifa Manager Etc.

543 posts in this topic

Care are sa-mi dea si mie un link de download pentru football manager 2012, mi-am facut calculatorul si acum nu imi mai merge niciun fel de fm.Multumesc anticipat :kisstogether:

Daca ai cont pe filelist ia de acolo, l-am descarcat acum cateva zile si e ok

Am rezolvat.Imi apare chestia asta la fm cand intru:

The application failed to initialize properly (0xc0000005). Click on ok to terminate the application.

I s-a mai intamplat cuiva?Stie careva cum pot sa rezolv?

care s-ar baga la un campionat/cupa de Football manager 2013 ?

Am vazut ca au introdus cateva lucruri noi si m-am gandit sa incercam varianta VERSUS unde exista 3 tipuri de format-

1- Knockout Cup- (minim 2 echipe , maxim 32) -

2 - League- (minim 2 ,maxim 6 se joaca fiecare cu fiecare tur-retur)

3- Head to Head League - 2 echipe vor fi 5 meciuri (asadar best out of 5 ) :P

fiecare sistem cu avantajele lui care din ele v-ar coveni? . ar fi ok 3 cu niste reguli suplimentare.

va rog sa votati sa vedem cati ne-am strange .

Daca te referi ca nu e realist, ia uita-te mai sus la acel Dinamo-CCA 0-7. :)

Acu' vad asta. La meciul respectiv CCA avea un mijlocas titular in nationala Braziliei, un atacant titular in nationala Cehiei, un fundas stanga si o extrema dreapta titulari pentru Argentina. Plus inca 5-6 jucatori in nationalele de tineret ale Brazilei si Argentinei.

Mie scorul mi s-a parut mic :D

care s-ar baga la un campionat/cupa de Football manager 2013 ?

Am vazut ca au introdus cateva lucruri noi si m-am gandit sa incercam varianta VERSUS unde exista 3 tipuri de format-

1- Knockout Cup- (minim 2 echipe , maxim 32) -

2 - League- (minim 2 ,maxim 6 se joaca fiecare cu fiecare tur-retur)

3- Head to Head League - 2 echipe vor fi 5 meciuri (asadar best out of 5 ) :P

fiecare sistem cu avantajele lui care din ele v-ar coveni? . ar fi ok 3 cu niste reguli suplimentare.

va rog sa votati sa vedem cati ne-am strange .

Ma bag, evident. Il descarc si eu mai tarziu, dar nu vad de ce n-ar merge.

Ma bag, evident. Il descarc si eu mai tarziu, dar nu vad de ce n-ar merge.

Nu-i crackuit ca lumea jocul si din ce-am citit asa o sa ramana. Eu l-am cumparat pentru prima oara.

A, nu am verificat daca a aprut sau nu. Atunci asteptam.

Tocmai am lansat update-ul Noul Sistem Competitional Romanesc 2013 pentru Football Manager 2013. Aceasta versiune modifica integral sistemul fotbalistic intern, introducand noi niveluri, noi competitii, 202 noi stadioane, mecanisme mai logice si distractive pentru jucatorii de FM2013, plus ca repar o sumedenie de probleme din jocul de baza. De-asemenea reintroduc in joc 4 echipe mari (Universitatea Craiova, CAO Oradea, FCM Bacau si Progresul Bucuresti), urmand ca prin niste DLC-uri viitoare sa readuc pe Venus Bucuresti, Ripensia Timisoara si CCA Bucuresti.

Il gasiti aici. Discutia despre el se poarta aici.

Nu am jucat Fifa manager dar sper sa apuc sa fac comparatie cu Fifa 2013, imi place mai mult Fifa decat alt joc, poate si pt ca am jucat mai mult Fifa, dar am mai incercat si altele si nu m-au atras asa de mult cum a facut-o Fifa, dar daca e sa joc, joc pe consola, pe calculator nu imi place, m-am invatat si cu joystick sincer, oricum difera calc de consola ;)

Nu poti sa compari FIFA Manager 2013 cu FIFA 2013, sunt doua jocuri total diferite.

In primul sezon am fost pe locul 3.

caann.jpg

Cel mai frumos rezultat, din pacate nu a contat foarte mult deoarece mi-a luat Inter locul 2 datorita rezultatelor directe (2-2 la mine si 1-0 la ei).

savvv.jpg

Si cam asa imi este lotul.

louyu.jpg

Vrea careva sa facem un joc online? FM 2012/13? Poate ne strangem 2-3-4.

Vrea careva sa facem un joc online? FM 2012/13? Poate ne strangem 2-3-4.

Mai bine ne intalnim in viata reala si facem un boardgame, ca tot suntem contarani. Ce e aia cu online-ul? :D

Facem, facem. Da' tot mai frumos e managerul.

Ala imi place single si neaparat sa-l joc cu NSCR.

Dar boardgames sunt si mai misto. Stai cu oameni la o masa, va vedeti la ochi, mutati piese, dati cu zarul, trageti carti, cuceriti imperii, invingeti demoni, construiti civilizatii...

Noul Sistem Competițional Romanesc 2014, sau NSCR 2014 pe scurt, e cel mai popular mod romanesc pentru jocul Football Manager 2014. Cu peste 12.000 de modificari, patchul urmarește crearea unui sistem logic, coerent, consistent și distractiv pentru Romania. Fie dacă joci cu Steaua sau cu Conpet Cireșu, experiența e mereu satisfacatoare.

• O structură competițională noua formată din 10 niveluri și 32 de divizii și sub-divizii.
  • Structura competițională are 544 echipe, din care 384 pot fi controlate la orice moment de catre jucator.
  • Romania are 8 cupe/supercupe, din care 6 sunt noi. Intenția a fost ca fiecare echipă să poată evolua in două cupe/sezon.
  • Modelarea atentă a granițelor fiecarei competiții prin crearea a patru zone regionale: Moldova-Bucovina, Muntenia-Dobrogea, Oltenia-Banat și Transilvania-Crișana. Practic riscul ca o echipă din Moldova să ajungă intr-o divizie inferioară din Oltenia e aproape nul.

Echipele alese au fost selectate in funcție de reputație, poziția in actuala structură competițională și așezare geografica Formațiile ce reprezintă o comunitate urbană au fost favorizate in defavoarea celor rurale.

• Au fost eliminate echipele II/B (cele care existau). În locul lor a fost creată o ligă paralelă de echipe de rezerva după model englezesc, la care au acces toate cele 384 de formații.
  • Toate competițiile au premii in bani. Mai mulți sau mai puțini.
  • Divizia Regională (nivelul 8 competițional) e format in proporție de 99% de echipe disparute și care au reprezentat ceva pentru trecutul fotbalistic romanesc. Veți avea posibilitatea să jucați cu foste campioane (Venus, Chinezul, Unirea Urziceni, FC Argeș, Olympia București), câștigatoare a Cupei Romaniei (Progresul, Arieșul Turda) dar și echipe emblematice pentru zona lor (Corvinul, FCM Bacau, Fepa 74 Barlad, Tractorul Brașov sau Politehnica Iași). Sunt peste 60 de echipe ce nu există nicaieri in campionatul default din FM 2014.
  • Noi derbiuri implementate: Steaua-Dinamo, CFR-Universitatea Cluj, FCM Bacau-Ceahlaul etc.
  • Sistem media complet pentru Romania. Pe langă ziare, televiziuni sau posturi de radio centrale, am implementat cate un ziar/website pentru fiecare județ, un anuar al fotbalului romanesc, 2 bookmakeri autohtoni etc.
  • Modificari etnice in cadrul unor localități, mai ales din Harghita/Covasna, conform ultimelor recensaminte.
  • Modificari in cadrul sistemului de promovare/retrogradare. Liga I are 14 echipe și e pe sistem playoff/playout: dupa 26 de meciuri, Liga se va imparți in 2 zona. Prima va avea 6 echipe și se va bate pentru titlu/locuri de cupă europeană; a doua va avea 8 echipe și se va bate la retrogradare. În celelalte divizii există playoff-uri de promovare și retrogradare (mai multe informații gasiți in meniul Rules al fiecarei competiții din joc).
  • Nou sistem de individual și collective awards. Ligile I, II și Diviziile A/B au cate 10 awards de final de sezon, final de lună și final de saptamana Am inclus și un Romanian Player of the Year Award pentru cel mai bun fotbalist de naționalitate romană a anului (este un premiu neinclus in jocul de baza cel conferit de Gazeta Sporturilor anual “ veți gasi acolo lista completă a tuturor jucatorilor ce au primit acest premiu, de la Nicolae Dobrin incoace), cat și un Romanian First League Referee of the Year Award.
  • Un campionat al Tinerelor Speranțe (nejucabil) pentru școlile de fotbal romanești. Urmariți-l atent, veți descoperi in mod sigur niște diamante neșlefuite.
  • Și multe alte modificari.

Pentru mai multe amanunte, citiți Manualul NSCR2014, inclus in arhiva