Recoba

Football Manager, Championship Manager, Fifa Manager Etc.

543 posts in this topic

Inca o intrebare tampita.

Deci, tre' sa instalez doar update-ul CCA Bucuresti. Fara 1.5. Ca vreau sa joc cu CCA. Right?

Si unde bag fisierele alea doua?

Se pune in C:\Users\nume_user\Documents\Sports Interactive\Football Manager 2012\editor data

Dacă nu ai acel folder, trebuie să il faci manual.

Update-ul Steaua = 1.5 + posibilitatea de a juca cu CCA-ul.

Sfatul meu e sa te uiti foarte bine la regulile fiecarei divizii. Toate esaloanele mele au ceva diferit fata de sistemul cu care erai obisnuit. De exemplu, in esalonul 6 (acolo unde incepi), toate contractele sunt de amatori. In esaloanele 5 si 6 se foloseste regula "split divisions", in 2,3 si 4 cea cu playoff de promovare.

Edited by Alexandru H.

O intrebare tampita si de la mine - a aparut FM 2012 crack-uit? Parca acum o luna si ceva cand am verificat ultima oara erau ceva probleme cu el.

Absolut fascinant. Un redactor al site-ului discutand despre piraterie, care, e interzisa prin regulament.

In timp ce altii primesc warn-uri dupa warn-uri pentru jigniri.

BOSSI DE BOSSI

vezi ca, mai nou, se da ban si pentru off-topic.

la fel de senzational.

iar pentru supararea pe viata se recomanda terapia sau, in caz de forta majora, medicatia.

Am inceput de vreo doua saptamani FM12 cu patch-ul CCA.

Primul lucru care nu mi-a placut la el a fost faptul ca dupa prima jumatate de sezon am pierdut cred ca 15 jucatori deoarece aveau contracte de amatori. Si mai frustrant e ca jucatorii aia, ajunsi pe contracte semipro la alte echipe, au acum cote ce se invart pe la 80-100 k si ca toti sunt tineri de pana in 25 de ani.

In rest, e destul de ok, e o salvare de lunga durata pentru ca e destul de mult de munca pana la promovarea in Liga 1.

Un lucru ciudat: imediat dupa ce CCA a promovat m-a ofertat Norwich :)))

Am vrut sa fac ultima divizie una de amatori dintr-un motiv foarte simplu: diversitatea. Nu e greu sa promovezi din prima si nu te vei mai intalni cu o asemenea situatie niciodata, dar e simpatic sa te adaptezi unor conditii diferite. De asta si felul in care se promoveaza din fiecare esalon e diferit.

Din nefericire, sistemul romanesc, ala adevarat, e de o banalitate extrema. Cand joci FM iti dai seama prea bine de ce nu vezi nici dracu la stadion.

Pot sa spun ca e foarte tare patch-ul CCA. Am reusit, cu chiu cu vai, 5 promovari in 5 sezoane consecutive si in primul sezon de Liga 1 a venit si cireasa de pe tort:

cca.jpg

:bananadance:

Veste mare pentru utilizatorii de Android: click aici

Opinia mea este ca nu merita banii, 8-9 euro cat costa in Google Play. L-am luat moca de pe torrente si nu pot spune ca este ceva wow.

Mai joaca baietii Football Manager pe aici? Aveti chef de unul online?

M-am reapucat cu mare dragoste saptamana asta si am inceput unul cu Juventus, dar am abandonat dupa un sezon si jumatate pentru ca am gasit un edit cu toate transferurile din vara asta. Oricum, i-am demonstrat pe baieti cat am jucat, desi sezonul a fost un chin total :D

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Ieri am inceput o nebunie cu Valencia, echipa la care nu vor sa vina jucatori care se bat la retrogradare in Italia si Anglia.

4.jpg

5.jpg

Astept doritori care vor sa bagam online :D

Am si eu o intrebare Football Manager are gameplayul ca la FIFA ????

Nu, ala e Fifa Manager. O porcarie.

Are Liga 1 sau exista un patch??? Acum ma duc sa il cumpar,din cate am citit e mai tare ca fifa 12

Prietene, pot sa folosesti google si sa afli foarte multe detalii, pe cuvant.

Are Liga 1 sau exista un patch??? Acum ma duc sa il cumpar,din cate am citit e mai tare ca fifa 12

Daca-l vrei pentru ca il crezi similar cu Fifa, ti-as recomanda sa nu-l cumperi. Daca-l vrei pentru ca iti place fotbalul ca statistici, cifre si dorinta de a ajunge manager al unei echipe (fara putinta de a o controla pe terenul de fotbal), cumpara-l fara probleme.

Pentru Romania are in mod oficial Ligile 1 si 2. S-au mai activat de catre patchuri ale comunitatii Ligile III si IV. Eu mi-am permis sa fac un mod care sa elimine plictiseala din actualul sistem si sa creeze un soi de "feeling" anglo-saxon.

Nu, ala e Fifa Manager. O porcarie.

Daca tu nu stii sa-l joci nu inseamna ca e o porcarie! Daca te referi ca nu e realist, ia uita-te mai sus la acel Dinamo-CCA 0-7. :)

Prietene, citeste mai bine acest topic de la pagina 1 ca te cam contrazici singur.

Football Manager mi se pare mai bun ca si FIFA Manager, dar cu toate astea, le joc pe amandoua in fiecare an

Stie cineva cand iese Football Manager 2013?

Care are sa-mi dea si mie un link de download pentru football manager 2012, mi-am facut calculatorul si acum nu imi mai merge niciun fel de fm.Multumesc anticipat :kisstogether:

Football Manager mi se pare mai bun ca si FIFA Manager, dar cu toate astea, le joc pe amandoua in fiecare an

Mie nu mi se pare niciunul mai bun, dar prefer jocul de management bazat pe scouting, adica sa vezi jucatorul la treaba. Nu-mi place sa joc dupa statistici. Deci FIFA Manager imi place mai mult. Buba la FIFA Manager este ca intr-un fel joaca echipa in 3D Mode si in cu totul altul in calculare rapida a rezultatului. Football Managerul pare intr-adevar mai profi. Imi par jocuri total diferite.