Recoba

Football Manager, Championship Manager, Fifa Manager Etc.

543 posts in this topic

Tot intrand pe acest forum si conversand am si vazut ca sunt subiecte vis a vis de fifa...si restu...ma intreb...sunt fani pe aici...manager? oricare...ca e Championship Manager..ca e Football Manager ....FIfa Manager...orice...chiar sunt curios si caut poate jucam odata in retea...cativa doritori...io recunosc le am incercat pe toate si am ramas la concluzia ca cele mai bune au ramas ...Cm-urile in concluzie...2001-2002....si 2003-2004....restul sunt niste prostii mari...poate si Fm 2006 sau 2007...prin prisma faptului ca au si Liga 1 dar in rest cam atat....daca e cineva...va rog sa lasati mesaje..daca moderatorii considera ca e un topic dobitoc..pot sa il inchida...va salut..

Edited by c.ronaldo17

@Recoba

Only Football Manager. Singurul joc care l'am jucat anul' asta.

Fifa Manager 07. Astept versiunea 08 care va fi ceva cu totul nou, poti juca pe net impreuna cu amicii.

Mi se pare astea 2 extrem de caraghioase din prisma joculuio in sine...e prea nerealist...mai ales la trasferuri te ia durerea de cap...daa...in orice caz..e careva interesat sa jucam odata..in limita timpului..in retea..? :D

Mi se pare astea 2 extrem de caraghioase din prisma joculuio in sine...e prea nerealist...mai ales la trasferuri te ia durerea de cap...daa...in orice caz..e careva interesat sa jucam odata..in limita timpului..in retea..? :D

eu joc football manager 2007. Am jucat toate managerurile de la CM 2001 incoace. As fi incantat sa joc un FM in retea

FM 2007(primu a fost CM 98-99 :rolleyes: )...Fifa Manager are prea multe erori+ca nu e Steaua :dry:

Si eu ...dar...eu cu FM am tot avut unele probleme ..sa joc pe net..ca nu mi a mers ...imi tot dadea erori ....cu CM nu am avut probleme...o sa instalez jocul..si daca e cineva dispus...vb pe private si aranjam o mica competitie ;;)

Eu am jucat Fifa Manager 2007 , pana in momentul cand cineva de pe forum a zis ca e mai mijto PES decat Fifa 07 . Si l-am downloadat , am sters FM ca sa am memorie , si mi-am luat teapa , ca e nasol rau !!!!!!! In legatura cu fifa manager ......nu mi-a placut ca luam bataie de la toata lumea , si nu stiam ce sa fac sa castig . Jucam cu Steaua ( ca avea Liga unu , dar nespa rau ) si luam bataie pana si de la UTA !!! la transferuri nu ma pricep deloc ...... si per total , jocul e prea complicat , si nu e logic .

si per total , jocul e prea complicat , si nu e logic .

Problema este ca e prea logic =)) . :)

la un moment dat parca isi pierd logica cand joci cu o echipa tampita si iti da un gol din juma de faza si un portar de divizia c...ia nota 10...atunci dispare logica si apare disperarea :D

asta mi s-a intamplat cu UTA :)) , am luat bataie cu 3-2 ..... si ma dispera ca jucau aia asa bine , treceau de mine fara probleme , si prostii aia de fundasi , mereu trebeau aia de ei , ramaneau singuri cu portaru .

@-=Danny=-

Io cu UTA am suferit o depresie cand m au batut cu 4-0 si mi a dat si Danalache vreo 3 :)) asta dupa ce normal am ratat cat pentru 3 meciuri...si ei scapau si pac gol...io inteleg...realism...da de ce draq are Badea nijte atribute asa de mari si un fundas dala mediocru de neam prost il marcheaza perfect...desi are ceva gen ....4 la marking...si ami e si fundas :))

Edited by forever_STEAUA
Postul imediat anterior nu se citeazã!

Io am jucat cu Fenersbarce in preliminarii , si m-a batut prima oara cu 3-2 , si pe urma cu 1-0 ...... da m-a mai batut si inainte , da nu salvam :D , imi luam la bataie , 4-0 , 4-1 ..... scoteau aia unt din mine . :laugh:

Ba Danny ba, da'o draq de treaba ma... Cine mai sunt si aia "Fenersbarce"?

Daca toti incepeti sa va povestiti suprbele voastre aventuri in FM, hai ca mi'o zic si eu...

Incepe sezonul 2 (2007-2008). Mi'a dat Jiji 10 milioane de transferuri, dupa ce cu un sezon in urma castigasem Liga 1, ajunsesem in semifinalele Cupei Romaniei, locul 3 in grupele UCL (fara infrangere) si 16-zecimi in Cupa UEFA.

Debutul de sezon parea fantastic, un 3-0 administrat celor de la Pandurii in Supercupa. A urmat primele 3 etape perfecte, 3 meciuri-3 victorii. Apoi am pierdut cu U.Craiova (am inteles ca cel care a facut research-ul la patchul 7.0.2 a fost oltean). Am avut insa pana in etapa a 12 (cam pe-acolo) numai victorii. Deci aveam vreo 10 puncte in clasament, Liga era asigurata (nu mai retin grupa in care am picat)... A venit apoi o infrangere cu UTA (ca deh, vad ca Aradenii bat pe toata lumea de pe forum). Mi'am luat'o cu un 2-0 cam asa, nu mai retin. Pana la final am tinut-o intr'o veselie, victiorii pe plan intern, rezultate mai putin bune pe extern (tin minte un 0-4 acasa cu Psv, dupa ce le'am dat 1-0 la ei).

Apoi, am primit o oferta de a antrena o echipa din arabi (dupa ce am respins oferta Stelei de a prelungii contractul - porcu' imi dadea maxim 5 milioane pe sezon de transferuri si avea obiective mari cu mine - ) (am selectat 2 ligi din Arabia pentru ca de acolo vin cateva talente frumoase si am inteles ca ai voie cu femei pe banca). Asa ca m'am dus la arabi cu 40 de milioane pe sezon de transferuri. Acolo insa aveam numai petarde asa ca am tot facut oferte. Spre surprinderea mea, cam toti respingeau ofertele mele, nimeni nu iubea pe alah si tot ce inseamna Arabia.

Mi'am dat frumos in Retire, si am ramas cu un palmares frumusel.

Am dat pana la urma si un "delete" jocului... :sleep:

Nu. Am stat in casa seicului de acolo. M'a lasat chiar sa dorm cu ficasa...

Ce perioara mare ai avut sa te lasi de Fm ...... mie mi-au trebuit 3 zile ATAT !!! :laugh: Cand am vazut ca sunt varza si iau bataie de la Fenersbarce ( cum s-o scrie ) , si de la Poli si de la UTA , si nu salvam , si o luamk din nou de la capat , cu speranta sa castig ......dar uita ca nu am castigat ( luam bataie si de la Rapid !!!! :blink:

Ia sa incercati ...sa jucati o salvare...mai mult timp asa....io am reusit sa ajung...in 2031..:D ...bine...la CM 2003-2004....daaaa..am muncit mult...si am luat in linie camp...restu mai greu...in fine...la FM...parca e mai complicata treaba..ca se cam respecta valorile...cand am luiat pe Steaua...am jcat in grupe cu Chelsea...ma spart cu 4-0 in Ghencea ....in fine...concluzionez...ca oricate infrangeri...ai pati...tot nu poti sa te lasi...:))

@ Recoba

Eu la TCM 2004 am ajuns prin sezonul 2036/2037 ... dar ce echipa aveam pe atunci (Steaua) , dar cumparam jucatori de cel mai inalt nivel , aveam stadion de CL ;)) , si campionatul romanesc crestea in continuu (adica la un moment dat , FCM Bacau il luase pe .... R.Giggs (liber de contract) ..) si am luat de-a Champions League-uri ... la greu .. am facut-o pe Steaua cea mai titrata echipa din lume ... as mai fi continuat cariera daca nu imi schimbam windowsul :( ...

Am jucat si FM 2006 , cu Liverpool ... am castigat tot ce se putea castiga (in campionat ma refer ... ca la cupe ... ma eliminau echipe ca Bristol City , sau Derby County) ... si in Europa castigasem cateva ECC si EFA ... si spuneam ca o sa plec in 2020 (ca mi se retrageau toti jucatorii cu care am inceput) , si incetul cu incetul , am preferat sa nu fac transferuri , ci sa ma uit pe la juniori (am scos vreo 4-5 super-staruri , da' ce e prea mult strica) .. au urmat infrangeri , m-au dat afara .... si de nervi , m-am dus la ... Everton (primisem oferte numai din Anglia - Arsenal si Manchester) ... am jucat un sezon (Liverpool se clasase pe 8) ... iar eu pe 2 ... si imediat dupa , primisem oferta de a ma intoarce la Liverpool :)) ... da' am refuzat-o , si am continuat cu Everton (bine acuma iar nu mai joc , pentru ca imi face figuri calculatorul , si trebuie iar sa ii schimb windowsul , asa ca am dezinstalat tot)

Eu joc FM 2007. Tocmai am inceput sezonul intai 2006/2007 si Becali da 600000 de dolari ca buget. A plecat Dica pentru 2,8 milioane la Torino. am 2 egaluri si 2 victorii in grupe iar in campionat sunt pe locul 1.

de vis stai sa vezi cand joci in UCL si te trosnesc aia mari de numai sti de tine...iar...George Becali...pune presiune :))

care doresti sa iti testezi cunostintele de FM2007...da`mi un PM si incingem urgent o "disputa" in retea !