Virgil

Ionut Rada

180 posts in this topic

Ionuț Rada a ratat o nouã șansã de a pleca în strãinatate, dupã ce transferul sãu în Germania a cãzut. Fundașul Stelei s-a deplasat luni la Karlsruhe, acolo unde a negociat termenii contractului cu recent retrogradata în Bundesliga.2.

Din nefercire pentru el, fotbalistul nu a ajuns la un acord cu reprezentanții "nemților" , iar în aceastã searã este așteptat sã soseascã în România. De mâine, apãrãtorul va ajunge iar sub comanda lui Cristiano Bergodi.

Revenirea sa în țarã se produce într-un moment în care, atât despre Goian, cât și despre Ghionea se zvonește cã ar fi sub lupa unor cluburi din Occident și ar putea pleca.

prosport

poate ca acum va juca si rada... cred ca i-e dor de gazon!

poate ca acum va juca si rada... cred ca i-e dor de gazon!

Dupa ce o sa-l vedem pe Rada cum evolueaza, cred ca o sa ne fie noua dor de Dorin Goian.

Dupa ce o sa-l vedem pe Rada cum evolueaza, cred ca o sa ne fie noua dor de Dorin Goian.

Cand era Ghionea accidentat si a jucat Rada in locul lui ti s-a parut ca nu a facut-o bine?

E cineva acolo care nu il are ls suflet.

Din ce am auzit,inclusiv pe marele Gigi,iar se cauta vanzarea lui Rada.Nu-mi vine sa cred,nici acum nu i se da o sansa,mai ales la prestatia noastra din aparare.Pacat.

Bergodi a facut lumina ieri: cica Rada ii zicea cand ca ramane, cand ca pleaca si a facut chestia asta de mai multe ori. Italianu' a zis ca el nu poate lucra cu un astfel de jucator.

Nu pot sa contez pe un jucator care azi vine si imi spune ca pleaca, peste doua zile imi spune ca ramane si peste alte trei zile imi spune iar ca pleaca. Pai mai bine pleaca! Suntem acoperiti pe postul de fundas central. Ii avem pe Ghionea. Baciu, Tudose si la nevoie Ninu.

Din pacate, Rada are TOATA vina ca nu joaca in mandatul lui Bergodi.

Edited by Lari

Eu nu cred ca e neaparat o indecizie a lui Rada , cat mai mult faptul ca s-a saturat de Steaua si de patronul ei.Asta e adevarul.

e normal ca a vrut sa plece din moment ce nu juca pe vremea cand era Goian la Steaua...apoi dupa vanzarea lui Goe s-a razgandit sperand sa fie jucat, dar cand a vazut omul ca se tot insista cu Baciu de vreo 5-6 meciuri si el e lasat pe banca sau trimis la echipa a 2-a, normal sa-si doreasca din nou sa plece...

Mircea , eu cred totusi ca Bergodi a vorbit cu el si intentiona sa il bage in teren.Dar daca zici ca azi e alba si maine zici ca e neagra , te cam saturi .

Dacă nu greșesc Ionuț a fost cel care a indemnat coechiperii să meargă să salute galeria la meciul cu Șeriff, Bravo Ionuț.

P.S. tot el a fost unul din cei mai receptivi jucători la aeroport, nu fițele arătate de Dayro.

Respect pt tine Ionuț.

Tot el e cel care il apara pe Limbi si pe cioban acum.

Dubla personalitate.

Persoana complexa.

Si ce ai vrea sa faca? Sa vina in galerie si sa ii injure pe Becali si Stoichita? El primeste sute de mii de euro, e la servici la Steaua. Plus ca e un fost rapidist, nici nu stim acum daca o fi vreun stelist adevarat.

Altii pot sa taca.El nu?

E mai politicos el.

Un baiat al naibii de politicos ... cu Limbi.

rada mai bun decat Ghionea? :))) poi ce naiba Ghionea este cu 10 clase peste rada mie imi place si cum joaca rada dar nu cred ca este peste Ghionea

Cert e ca altii mai buni nu avem...cel putin nu acum...

rada mai bun decat Ghionea? :))) poi ce naiba Ghionea este cu 10 clase peste rada mie imi place si cum joaca rada dar nu cred ca este peste Ghionea

Cu 10 clase peste la ce ?In primul rand Rada e cu 10 clase peste Ghionea la viteza, apoi poate juca bine in banda stanga,deasemenea l-am vazut dribland in careul advers la meciul cu Fenerbahce,l-am vazut lovind transversala de cateva ori sezonul acesta,pe Ghionea nu l-am vazut sa faca nimik deosebit,ba mai mult am luat si cateva goluri din cauza lui ,pt ca este foarte lent.

Edited by Cata23

De astazi, Rada a plecat la Al Nasr.

Oricum n-avea loc, la ce fundasi centrali avem in lot! :rolleyes:

Edited by Lari

Oricum n-avea loc, la ce fundasi centrali avem in lot! :rolleyes:

Da...Si la ce fundasi o sa aducem in ianuarie,nu mai avea loc nici la a doua echipa... ;)

Sa vedeti acum aparare, cand o sa stam in Ghionea, Baciu si Tudose pe pozitiile de fundasi centrali