Virgil

Ionut Rada

180 posts in this topic

Cel mai bun de pe teren alaturi de Goian aseara.

Sigur e mai bun, nu incape indoiala. Eu cred ca va face o treaba f. buna la Steaua. O achizitie buna venita si in momentul in care aveam mare nevoie de un fundas central. Ii urez mult succes!

totush dak este un jucator asa de valoros dc la vandut rapidu ?si pe o suma ,,micutza,, ..dar nah..poate va face treaba buna la Steaua ..sa speram...!!

FORZA Steaua!!

fularsteaua2

totush dak este un jucator asa de valoros dc la vandut rapidu ?si pe o suma ,,micutza,, ..dar nah..poate va face treaba buna la Steaua ..sa speram...!!

FORZA Steaua!!

fularsteaua2

Parca era la final de contract sau se apropia de finalul acestuia.

Parca era la final de contract sau se apropia de finalul acestuia.

Nu a intrat in vederile lui Bergodi, plus ca a venit Bozovici in locul lui. La inceput s-a vehiculat suma de 800 mii de euro, apoi a aparut o informatie cum ca Steaua a platit 1,6 milioane de euro.

@khalid pentru Rada? cam mult, tinand cont ca era un jucator in ultimele 6 luni de contract

milog sau tiganus...sau cum vreti sa-l mai intitulati :))...a jucat binisor..decat Baciu..sau alta mizerie de gen... Gigel Coman...

sa-i dam un pic de ragaz poate o sa arate ceva si pentru Steaua..nu-l mai judecati..desi...o injuratura-doua o sa-i trag si eu...asta in amintirea "dedicatiilor" facute anterior..:))

bafta totusi!

pare mai bun Rada decat Baciu

NU pare, chiar este! Si inca cu 2 clase peste...

Hai sa-l laud si eu. Inca nu si-a spalat "pacatele" comise in epoca .. pre-Steaua, dar in general a jucat destul de bine. A gafat de 2 ori iesind prost la offside (cu Ceahlaul si polonezii), dar sa speram ca dupa un numar mai mare de meciuri isi va imbunatati sincronizarea cu restul apararii.

Daca se va darui pentru echipa cu siguranta vor disparea si indoielile care planeaza asupra lui...deocamdata un inceput excelent(ceea ce nu se poate spune despre Badoi)...

Imi pare rau pentru rada ca a cazut in conflictul acesta Becali-Hagi pentru ca el trebuie mutat mereu ca sa ii se faca loc lui Radoi pe linia de fund. Si il mai aud pe boul de Becali ca l-a fraierit Copos cu rada,rada este un jucator de valoare,e la echipa de nici o luna si s-a adaptat f bine dupa parerea mea,e adevarat ca a avut unele greseli,insa si Goian si Radoi mai gresesc insa acestea se vad mai putin fiindca ei sunt jucatori mai vechi in Ghencea. Eu unul il prefer pe Rada in fata lui Baciu oricand,si sunt de parere ca Steaua are cea mai buna defensiva din Romania,cu 4 jucatori f buni in centrul apararii(Goian,Ghionea,rada,Radoi) iar daca nu mai insel rada poate sa joace si fundas dreapta.

Are probleme cu sistemul nostru pentru ca rapid juca mereu cu 3 fundasi iar Steaua joaca de cand lumea cu 4.

Parerea mea este ca rada ar trebui pastrat in lot iar Baciu trimis la plimbare.

Ce vina are jucatorul ca Jiji vrea sa isi impuna finul in linia de fund? Este un inlocuitor bun pana la intoarcerea lui Ghionea si este o rezerva valoroasa.

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

E si parerea mea ca Rada este extrem de util Stelei. Indiferent de cata dragoste are sau n-are el pentru Steaua, e un fundas bun si a aparat sigur in cam toate meciurile de pana acum. N-a facut decat greseli minore, fara urmari grave.

E pacat sa cada la mijloc din cauza maniei lui Becali de a juca Radoi fundas central.

N-a luat nicio teapa Becali cand l-a luat pe Rada. Teapa din apararea Stelei e Baciu si nu vreau sa-mi imaginez cum ii tinea el locul lui Ghionea!

Pacat ca Rada a picat la mijloc in acest scandal. Personal, imi place mult acest jucator, in ciuda trecutului fotbalistic. A avut evolutii bune, s-a adaptat repede in echipa si a fost constant. Sper sa se gaseasca o solutie si acest baiat sa nu fie inlaturat, dar putin probabil acest lucru din moment ce Becali a platit 1 milion de euro pe el. Pana la revenirea lui Ghionea, Rada este suplinitorul ideal si va fi o concurenta buna pe acest post.

Mai degraba Badoi reprezinta o teapa, decat Ionut, dar are timp sa confirme si el.

Si mie imi place de Rada ... dar chiar imi pare rau de saracul baiat ca a cazut in mijlocul conflictului cu Tatal Atotstiitorul Bhe-Ka-Li si cu Hagi ... sper ca Rada sa ii arate lui El Ciobandante ca isi merita locul de titular (pana la revenirea lui Sorin) , si asa , va putea face schimb cu ceilalti jucatori care e titular si care nu (sa nu stea chiar tot timpul pe tusa , pentru ca ar fi nemeritat)

Rada s-a potrivit la Steaua ca pantoful Cenusaresei. Eu nu stiu de ce toti tineti cont de tot ce a fost inainte de a veni la Steaua. A avut acele declaratii pentru ca atunci apara culorile Rapidului.

In strainatate nu se ia nimeni de un jucator cand trece de la o echipa la alta, numai la noi in camionat.

Ma intreb oare... Hagi va avea tupeu sa-l scoata din teren pe Rada sau Radoim, nu stiu care va ocupa postul asta, atunci cand va reveni Ghinonea?

Oricum e foarte bine ca avem concurenta pe post... asa ar trebui sa fie pe fiecare post de la Steaua. Sa avem 2 echipe competitive care pot castiga oricand un meci!

In strainatate nu se ia nimeni de un jucator cand trece de la o echipa la alta, numai la noi in camionat.

Nici n-au aruncat aia de la Barca capul de porc in teren in derby-ul cu Real...

@ Wally

Uitasem incidentul, dar oricum se intampla odata la 10 ani la ei un eveniment de genul asta!

Radoi are asigurat postul lui RADA, odata cu revenirea lui Ghionea. Asta o garantez eu...

Brâzãnbier - Prietenii stiu de ce!

Radoi are asigurat postul lui RADA, odata cu revenirea lui Ghionea. Asta o garantez eu...

Cand Rada l-a rupt pe Radoi l-am injurat... acum, sincer sa fiu, m-as bucura sa-i rupa picioarele la antrenament, sa ne scape de capitan vreo cateva luni, poate isi revine.

Cat a fost Radoi accidentat, Steaua a jucat mai bine, chiar daca era Olaroiu antrenor!

Rada a intrat in vizorul lui Becali si nu-mi explic de ce. O fi gresit el la CFR, dar acum nu trebuie scos tap ispasitor... ori ca e data la misto de Gigi chestia aia!

Sunt sigur ca acest jucator va fi unul din cei mai buni fundasi din Liga 1.

Tind sa cred ca acum chiar este cel mai bun fundas din Romania. Poate doar Goian e peste.