fcsteaua.ro

Oficial: Rada Si Zaharia La Steaua! Vine Si Herea?

205 posts in this topic

Stie cineva daca s-au schimbat regulamentele UEFA? Ca Zaharia a jucat deja pentru Bistrita in Intertoto si in mod normal nu ar avea drept de joc in alta competitie UEFA in sezonul asta. Or eu vad ca el a fost deja trecut in lista trimisa pentru Liga.

Stie cineva daca s-au schimbat regulamentele UEFA? Ca Zaharia a jucat deja pentru Bistrita in Intertoto si in mod normal nu ar avea drept de joc in alta competitie UEFA in sezonul asta. Or eu vad ca el a fost deja trecut in lista trimisa pentru Liga.

Meciurile din Intertoto nu se pun. Are drept de joc in Cupa UEFA sau Champions League.

3 mutari care ne intaresc... Dar e adevarat ce se zice in presa?, 2.5 mil $ pe Herea?!.. E ENORM! cine stie sa-mi raspunda si mie va rog. Chiar isi merita banii Herea?, E chiar asa de bun?..

Unii sunt prosti rau de tot.Ce conteaza ca Rada a jucat la Rapid?Si Herea este un jucator valoros.Sper sa fie adevarat ca a semnat cu Steaua.

La noi nu au fost niciodata probleme intre suporteri si jucatori indiferent de la ce echipe veneau ac estia.Asadar consider ca nici Rada nu va avea probleme d a p d v .Zaharia si Herea nici atat.

De unde ai dedus tu chestia asta?

Tu daca ai juca la Nationa - si ai fi tu asa stelist de felu tau - nu te-ai duce la Rapid daca aia ar fi singura varianta?

Si daca ar veni Steaua cu oferta - nu ai veni la Steua? Ar insemna ca esti rapidist?

Intr-o anumita masura ai dreptate...dar stai si gandeste-te cat a injurat el Steaua si cum a vorbit la adresa clubului nostru, cate accidentari a provocat jucatorilor nostri....si nu mai sari asa una-doua....ca de data asta nu ai dreptate...

Timpul le va rezolva pe toate...

frate ce am facut anul trecut in Champions League??? am luat 5 puncte!!!! victorie superba la Kiev,apoi 2 meciuri proaste cu granzii Real Madrid si Lyon....egal apoi cu Lyon la ei si Dinamo Kiev acasa....si infrangere cu un autogol stupid la Real Madrid!!!! NE'AM FACUT CUMVA DE RAS????? eu nu cred..a fost o prezenta onorabila.....pentru ca inafara de ov Petre NICIUN jucator nu mai jucase in aceasta magnifica competitie...se putea si mai bine..dar a fost onorabil ce am reusit....

sustineti echipa...incurajati o meci de meci!!!!!!!!!! trebuie sa fim alaturi de ei....!!!!!! sa fim stelisti.....nici nu au inceput meciurile oficiale si deja sunteti nemultumiti.....bafta si respect

Ai foarte mare drepate esti un suporter adevarat!

Mha "inteligentilor" staty ca va dau io solutya perfecta...la urmatorul meci hai sa-l huiduim cu totii ca asa sigur o sa dea mai mare randament.....mha da voi suntety destepti rau..credety ca mai schimbaty voi ceva acuma...transferul e facut...si dak voua vi se parea Baciu mai bun???

Cateva cuvinte vreau sa spun despre campania de achizitii si posibile achizitii:

1.RADA-sunt de acord cu voi e sub Ghionea ....dar in momentul de fata peste ce avem noi...nici Baciu niki O. Petre nu au acoperit bine postul...singura solutie ar fi fost retragerea lui Radoi in defensiva dar postul de mijlocas central a fost descoperit odata cu plecarea lui Paraschiv....deci e o solutie buna.

2.IVICI s-a facuto oferta infima ,chiar ridicola,dar am inteles ca si AEK vroia sa-l dea gratis ca sa nu-i mai plateasca salariu...daca nu se vor materializa celelalte optiuni probabil Steaua va plusa.

3.CAMUS sunt de accord ca e tanar,poate are multe optiuni si vrea sa aleaga ce e mai bine pentru el....dar declaratia lui lasa mult de dorit....asteapta sa vada daca se materializeaza celelalte transferuri si daca nu ..vine la Steaua(parerea mea e ca trebuia sa fie mai diplomat)....pana una alta nu e KAKA sau C. Ronaldo.

4.Herea nu ar fi o solutie delok rea pentru postul de mijlocas s-a miscat f bine Steaua cand a cazut transferul la Rapid.Sper sa se materialize!

Cat despre problema inceperii campionatului fara a se definitiva primul 11...parerea mea e ca vina ii apartine 100% antrenorului.Adevarat ca 2 transferuri s-au facut in ultimele zile dar nu e vorba numai de acele posturi....la meciul cu Charleroi inka se experimenta (parerea mea) si e cam tarziu...Sper sa nu avem probleme in campionat si CL acum in primele meciuri.FORZZA Steaua!

Camus eu n-am ba de asta doar de la Steaua charleroi,daca vn la Steaua sa vn daca nu vine dute ba de mal ca n-io fi Ronaldinho

ce ai vrut sa spui? esti putin cam confuz....

Va recomand sa priviti Specialul de pe Sport.ro.Iacov a anuntat ca Herea nu va ajunge in Ghencea,deranjat de comportamentul lui Becali.

Bune,rele,acestea sunt transferurile.Reusite sau nu,asta numai timpul ne va demonstra.Desigur,noi ne asteptam la mai mult si de aceea nu suntem multzumitzi. Jjjjj promisese marea cu sarea si acum vedem ce s-a ales din toata tevatura iscata de el. Nu mai putzin adevarat este si faptul ca nu l-am crezut nicio clipa ca ar avea de gand sa aduca in Ghencea toate numele mari vehiculate,dar, totusi...Cred ca nici Hagi nu se astepta la un asemenea fiasco de transferuri.Nu venea!

Oricum cartzile sunt facute si lotul acesta este.Cu el ne vom prezenta si in Europa si in campionat.Cel putzin avem posturile acoperite ,iar daca vor fi accidentari sau suspendari nu va mai fi nevoie sa se recurga la improvizatzii.De asemeni se mai pot odihni unii jucatori pentru maciuri mai grele.Cel mai important este cum se vor pregati si cum vor raspunde la solicitarile lui Hagi.

Noi suporterii avem un rol si mai important:de modul in care ii vom incuraja si ii vom sustzine va depinde si randamentul lor.Cand am castigat CUPA in *86 am castigat-o cu un unsprezece de ilustri necunoscutzi.Niciun nume ,,greu"din acea perioada nu era inclus in garnitura Stelei si totusi am aratat Europei adevaratele valori.Dar sa revin la suporteri,special la galerie si in mod exceptzional la ,,ultrasi",cu cat sustzinerea din tribune va fi mai acerba,cu atat si randamentul jucatorilor va fi mai bun !

Daca Ronaldinho ar fi fluierat si huiduit 2-3 maciuri,in cel de-al patrulea nu-i va mai iesi nimic !

Noi trebuie sa amendam numai indolentza unora care incearca sa mimeze fotbalul si imbraca tricoul echipei numai pentru bani.In rest numai de bine si sa-i lumineze D-zeu mintea lui Hagi sa gaseasca tactica potrivita la fiecare meci,si dupa fiecare meci in toata familia STELISTA sa fie sarbatoare !

Camus eu n-am ba de asta doar de la Steaua charleroi,daca vn la Steaua sa vn daca nu vine dute ba de mal ca n-io fi Ronaldinho

...tu-i mama ei de treaba,tu pe ce limba comunici?

bha.....da la ropt p preferatu meu...si capitanul echipei........avea el ceva impotriva nu??

si sal vedem la Steaua qm joaca

da cu ma injurat Steaua asa poate sa injura si cioroii aia d radpidishti...da nu vrea........kai si el cioroi.....sau asa

am impresia

Idem si pentru tine!

Cred ca ar fi cazul sa invatati si voi sa scrieti pe aceiasi limba pe care o folosim noi cand citim...

Continua si telenovela Herea !!

In direct la sport.ro, Iacov facea pe marele om de afaceri educat care lupta contra raului de Becali. Cica nu-l lasa el pe Herea la Steaua ca l-a deranjat comportamentul lui Becali. Mai taci mai rahatel cu ochi. Stii ce ? Tine-l mah pe panarama aia de Herea, ca se face mult, mult prea mult caz pentru baiatul asta. Sa ramana la Rapid, sa faca un sezon de rahat asa cum probabil va fi cazul si sa vedem noi dupa aia cat o sa mai valoreze dupa un sezon anost.

Pe cuvantul meu ca Herea incepe sa puta a Plesan. Adica a jucator caruia tot ii creste pretul fara ca nimeni sa stie de ce. Aveam o parere bunicica despre el, dar cand il vad ca e si asta un ametit si jumatate, nu zice nimic, toti dau din gura non-stop, minus el, incep sa cred ca mai bine ar sta dracului departe de Steaua. Zi mai mucea odata da sau ba, ca daca ar zice hotarat "Vreau sa joc la Steaua/Vreau sa joc la Rapid" si fara sanse de razgandire, pun pariu ca tabara pierzatoare s-ar da batuta.

Sau mai bine sa se duca dracului unde o sti, sa ramana la Iacov sa planga noptile ca in loc de CL isi rupe oasele pe la Targoviste, Valcea si unde o mai fi Liga a 2-a. Ori sa se duca la Rapid, sa-l injure aia bine ca a tratat cu Steaua si sa vedem ce mare branza o sa faca dupa. Ca exemplele precedente (Sapunaru-cap-de-bou sau Griffiths cel dus prin China de mare valoare ce era) au facut rahatu praf.

E si vina conducatorilor nostri ca dupa ce am alergat dupa cai verzi pe pereti gen Belluschi & co am ajuns sa ne .. milogim de exemplare gen Camus sau Herea. Ivic ala nu mai e disponibil ? Macar sa nu mai vedem atatea fite.

In direct la sport.ro, Iacov facea pe marele om de afaceri educat care lupta contra raului de Becali. Cica nu-l lasa el pe Herea la Steaua ca l-a deranjat comportamentul lui Becali. Mai taci mai rahatel cu ochi. Stii ce ? Tine-l mah pe panarama aia de Herea, ca se face mult, mult prea mult caz pentru baiatul asta. Sa ramana la Rapid, sa faca un sezon de rahat asa cum probabil va fi cazul si sa vedem noi dupa aia cat o sa mai valoreze dupa un sezon anost.

Pe cuvantul meu ca Herea incepe sa puta a Plesan. Adica a jucator caruia tot ii creste pretul fara ca nimeni sa stie de ce. Aveam o parere bunicica despre el, dar cand il vad ca e si asta un ametit si jumatate, nu zice nimic, toti dau din gura non-stop, minus el, incep sa cred ca mai bine ar sta dracului departe de Steaua. Zi mai mucea odata da sau ba, ca daca ar zice hotarat "Vreau sa joc la Steaua/Vreau sa joc la Rapid" si fara sanse de razgandire, pun pariu ca tabara pierzatoare s-ar da batuta.

Sau mai bine sa se duca dracului unde o sti, sa ramana la Iacov sa planga noptile ca in loc de CL isi rupe oasele pe la Targoviste, Valcea si unde o mai fi Liga a 2-a. Ori sa se duca la Rapid, sa-l injure aia bine ca a tratat cu Steaua si sa vedem ce mare branza o sa faca dupa. Ca exemplele precedente (Sapunaru-cap-de-bou sau Griffiths cel dus prin China de mare valoare ce era) au facut rahatu praf.

E si vina conducatorilor nostri ca dupa ce am alergat dupa cai verzi pe pereti gen Belluschi & co am ajuns sa ne .. milogim de exemplare gen Camus sau Herea. Ivic ala nu mai e disponibil ? Macar sa nu mai vedem atatea fite.

He he...A picat si transferul lui Ivic. Asta e lotul, cu asta defilam spre 24.

Herea este mult umflat. Nu stiu de ce a facut un pas in spate Ilie pentru ca a spus ca Herea nu valoreaza nici 2 mil. $ si acuma vor sa dea 3 mil. $ Iacov este destept si Becali se pacaleste , mai pune 2 mil. si cumpara un superjucator Belluschi sau pe Tristan. Herea vine la Becali ca sa aiba drum deschis impreuna cu Gurita spre Buzau .Rusine pentru Becali, isi bate joc de Gurita, trebuia lasat la Cta sa termine omul fotbalul in liniste.

Se face atata galagie in acest caz si eu unul trebuie sa recunosc ca nu prea am auzit de acest jucator cum ar fi trebuit sa se auda despre un jucator de 3 milioane de dolari din campionatul nostru. Oricum nu am nimic cu el. Se vede ca isi doreste sa ajunga la Steaua. Sper sa se realizeze transferul. Cat despre Rada nu mai am nimic cu el , sper sa se acomodeze si sa ajute echipa(la fel si Dorel Zaharia).

$ Iacov este destept si Becali se pacaleste , mai pune 2 mil. si cumpara un superjucator Belluschi sau pe Tristan. Herea vine la Becali ca sa aiba drum deschis impreuna cu Gurita spre Buzau .Rusine pentru Becali, isi bate joc de Gurita, trebuia lasat la Cta sa termine omul fotbalul in liniste.

Iti garantez eu ca daca un jucator de 2 milioane vine la Steaua, nu va fi imprumutat la gloria buzau, oricat de mult as vrea eu, pentru ca este echipa orasuli meu(tin sa anunt ca tot Steaua este echipa mea de suflet).

Herea este mult umflat. Nu stiu de ce a facut un pas in spate Ilie pentru ca a spus ca Herea nu valoreaza nici 2 mil. $ si acuma vor sa dea 3 mil. $ Iacov este destept si Becali se pacaleste , mai pune 2 mil. si cumpara un superjucator Belluschi sau pe Tristan. Herea vine la Becali ca sa aiba drum deschis impreuna cu Gurita spre Buzau .Rusine pentru Becali, isi bate joc de Gurita, trebuia lasat la Cta sa termine omul fotbalul in liniste.

Valoarea lui Herea ca jucator este de MAXIM 500.000 de euro. Este pacat ca s-a ajuns sa licitam pe un jucator de duzina, care e umflat in continuu de presa... Poate Iacov are pe cineva care ii tot creste cota lui Herea.

Cat despre, Camus, viitorul Zizou ( :laugh: ), sa se duca unde o vrea, la Steaua nu are ce cauta cu atitudinea lui de 2 lei (vechi). Daca venea si asta cu fitele lui, se strica atmosfera in vestiar rau de tot. Credeti sau nu, in vestiarul Stelei s-a creat o oarecare coeziune si o atmosfera de familie inca de pe vremea lui Oli! Ar fi pacat sa dam cu piciorul la asa ceva doar pentru o semi-vedeta ca Camus (cacofonie intentionata)!

FORZA Steaua !!! steag2

Valoarea lui Herea ca jucator este de MAXIM 500.000 de euro. Este pacat ca s-a ajuns sa licitam pe un jucator de duzina, care e umflat in continuu de presa... Poate Iacov are pe cineva care ii tot creste cota lui Herea.

Cat despre, Camus, viitorul Zizou ( :laugh: ), sa se duca unde o vrea, la Steaua nu are ce cauta cu atitudinea lui de 2 lei (vechi). Daca venea si asta cu fitele lui, se strica atmosfera in vestiar rau de tot. Credeti sau nu, in vestiarul Stelei s-a creat o oarecare coeziune si o atmosfera de familie inca de pe vremea lui Oli! Ar fi pacat sa dam cu piciorul la asa ceva doar pentru o semi-vedeta ca Camus (cacofonie intentionata)!

FORZA Steaua !!! steag2

Daca Prepelita a meritat 1 milion, atunci cu siguranta Herea merita 1,5 mil, dar 2,5 (cat se pare ca am oferit) e cam multicel. E jucator bun, nu e "jucator de duzina".

Ar fi pacat sa dam cu piciorul la asa ceva doar pentru o semi-vedeta ca Camus (cacofonie intentionata)!

FORZA Steaua !!! steag2

Rectific: Camus se crede cel mai curtat jucator si si- a permis sa isi bata joc de noi.El nu e mai bun ca Herea dar se crede nu o semivedeta, ci o supervedeta.

Parca revad telenovela "Mazilu" de anul trecut!Apropo', e tot la Rapid,ca eu nu am mai auzit de el?... :rolleyes:

Eu cred ca Copos si Jiji sunt frati gemeni,amandoi chitrosi,amandoi hoti,iar la faza asta se fura unul pe altul,isi dau lovituri pe sub centura,doar ca se bat pe un jucator care are toate sansele sa ramana la stadiul de speranta,ca atatia altii...

Eu nu as da mai mult de 1 milion pe el ,in locul lui Jiji...

@Anais_stelistu

Cate meciuri a jucat Ivic in CL? Iti spun eu: 3 meciuri in cupele Europene, 1 in CL si 2 in UEFA. Vezi istoricul lui aici:

http://uk.eurosport.yahoo.com/football/vladimir-ivic.html

Nu-l confunda cu fratele lui, Ilija Ivic, un foarte bun jucator.

@van, andyro

1. Ivic nu are valoare. 125.000 e o suma care reprezinta valoarea lui la ora actuala. Fratele lui a fost un mare fotbalist si actualmente este scouteru lui AEK, asa a ajuns acest Vladimir Ivic la AEK ... acest Ivic a jucat intreg sezonul trecut doar 3 meciuri si a mai prins ca rezerva de cateva ori echipa ... cum poti sa iti doresti un astfel de jucator la Steaua? Mai are si 30 de ani, nu va dati seama ca e complet terminat? Eu inca stau si ma rog sa vina Herea sa nu ajungem sa-l luam pe pacaliciul asta de Ivic ...

2. Nu mi se pare normal sa te milogesti atat de Camus sa vina la Steaua si nimeni de la Steaua nu are vreo vina pentru ca nu vrea sa vina. Campionatul romanesc nu este atractiv si stim asta cu totii. Daca ne-ar elimina Zaglebie, pentru Camus ar insemna sa vina la Steaua pentru meciuri contra lui Gloria Buzau ... nu se gandeste la bani, este inca foarte tanar, e o speranta, mai are 8 ani de jucat la nivel inalt, are timp sa faca bani, daca alege sa vina la Steaua si nu poate juca in Europa, pierde infinit mai mult decat bani

3. Steaua avea nevoie de fundas central, mijlocas si atacant. Au avut pe lista jucatori valorosi, precum Dady, Armenteros, Camus sau Kuffour si ala de la Marseille. Au purtat negocieri cu ei, dar au avut si variante de rezerva: Zaharia, Herea si Rada. Daca i-ar fi adus pe cei din prima lista, salariile lor insumate ar fi insemnat bugetul Stelei pe doi ani. Atata timp cat nu sunt bani, nu inteleg de ce sperati la fel si fel de transferuri. Pe de alta parte, mi s-a parut corect din punct de vedere al Stelei sa "incerce" aceste transferuri: s-au dus la Kuffour, i-au spus "lasa banii, suntem saraci, nu iti putem da mai mult de 300.000 euro pe an, dar in loc sa-ti inchei cariera la Livorno, ti-o inchei la Steaua, poate chiar in meciuri de CL ..." ... nu inteleg de ce sa nu incerci asta. In schimb, presa de la noi vine si in lipsa de subiecte face din asta o mare "vanzoleala" pe piata transferurilor.

4. Incercarile astea nu ne fac rau, ci bine. Poate n-a fost sa fie anul asta, insa e un semn bun ca macar se incearca variante mai valoroase. Daca ne calificam din nou in grupele CL, daca bugetu se mareste cate un pic de la an la an, nu vom mai fi refuzati in viitor. Am plecat de la salarii de 60.000 de euro pe an si de la doua meciuri in Cupa UEFA pe sezon. Am ajuns la salarii de 2-300.000 euro pe sezon si la cate 30 de meciuri in Europa ... e ceva. Eu nu cred ca jucatorii nu vin la Steaua din cauza lui Steaua si a lui Gigi, ci din cauza subtirimii echipelor din Liga 1 si a valorii campionatului nostru ... nici un jucator mai de Doamne ajuta nu vrea sa vina sa-si incheie cariera cu meciuri contra Gloria Buzau ... pana la urma, marele nostru jucator de baza, de neinlocuit, Paraschiv, a ales sa joace in B-ul italian ... cum vrei tu atunci un tanar talent din Franta/Spania/Argentina sa aleaga Romania?

5. In conditiile de mai sus, Rada mi se pare peste Baciu, Ov Petre si Pulido la un loc, ca fundas. Trecutul lui, asta e alta poveste. Nu vreau sa intru in ea, sunt destui pe aici pro si contra, care mai de care cu argumente mai hilare ...

6. De asemenea in conditiile de mai sus, decat sa te rogi de Camus 1 an si sa vina numai pentru 6 meciuri de CL si sa fie dezamagit de viata in Romania si sa nu se adapteze si sa plece dupa un an, il prefer pe Herea. O sa vedeti ca se va ridica si nivelul nationalelor U19 ale Romaniei, nationala mare a crescut deja valoric ... suntem peste Belgia, Turcia si Grecia, c'mon. 3 milioane de euro e mult pentru Herea, dar decat 3.5milioane de euro pe Camus care nu vrea sa vina ...

Bafta

foarte corect si la obiect comentariul tau.... bravo!

Imi place zambetu asta a lu' Rada cu tricoul Stelei in brate:D Va datzi seama cati de la Rapid si Dinamo vor sa joace la Steaua??:D:D uite declaratie a lui Rada :"Îmi doresc sa joc în Liga Campionilor la fel de mult cum mi-am dorit sa ajung la Steaua. Sa dea Dumnezeu sa ne calificam în grupe!" Eu chiar ma bucur ca ne intarim de la dusmani si mai ales ca asa zisi "dusmani" vor la Steaua:D

Ma tem insa sa nu-l vad maine poimaine si pe Corsicanu' prin galerie pe la noi cu fularul "MAGICA Steaua" si sustinand ca el de mic e stelist si ca si-a dorit enorm sa fie si el mai mare prin galerie:D

Sa auzim de bine.Adica Herea la Steaua :D