Virgil

FC Steaua - RCSC Charleroi 1-1 (0-0)

60 posts in this topic

Bostina a incercat sa incheie conflictul. Personal, daca eram in locul antrenorului celor de la Charleroi, scoteam echipa de pe teren si reclamam si la Fifa sau UEFA, ma rog.

Diferenta dintre tine si antrenorul de la Charleroi e ca ala stie ce face, e profesionist.

Pentru toti:

nu am vazut nicio apreciere in legatura cu jocul Stelei, cu stilul sau ofensiv, cu noii, cu tinerii sai jucatori. Cred c ar cam fi cazul sa o faceti si sa treceti peste acel moment.

am impresia ca golanii si huliganii nu mai sti pentru ce se duc pe stadion. niste drogati nenorociti care stiu numai sa injure si sunt mai prosti si mai inculti decat Becali.

cei care ii luati apararea cred ca ati fost pe nstadion.

Eu n-am fost pe stadion dar niciodata nu mi-am dorit ca un suporter al Stelei sa fie batut de catre jandarmi. Mai ales cand va vad pe voi, stelistii, care ii doresc asta. Omu sa primeasca o amenda, un ban, dar nu bataie. Ma doare capu cand citesc comentarii care ii iau apararea lui Jiji.... sunteti oameni de 2 bani.

Acei derbedei/betiti/drogati/idioti/huligani/vagabonzi/golani/prosti fac mai multe pentru echipa intr-un an de cat faceti voi in toata viata voastra.

Prima repriza nu am vazut-o,am vazut-o pe a doua si a fost un mare dezastrudam jucat nimic,am avut cateva ocazii si pe alea le-am ratat,nustiu cum o sa ne descurcam in meciurile oficiale,daca o sa fie la fel o sa un mare dezastru.Sper sa se faca ceva cat mai repede si sa se rezolve situatia ca asa nu mai merge.

Ce te-as lua eu pe tine la bataie... pana uiti cum te cheama, tu te auzi ? Cum sa-l lase sa primeasca bataie de la gabori ? Omu a gresit.. si ce daca ? Merita sa fie batut de jandarmi ? Bine au facut suporterii care au sarit in ajutorul lui. Bv si Bostina.

inclin sa cred ca u esti d de partea acelor crestati care au fost la meci ca sa se bata si ca sa-si arate partea dorsala la TV...dak asa gandesc persoanele din galerie atunci cred ca a avut dreptate bkli ca nu a mai scos abonamente la peluze...pentru cine?!pentru batausi???...mai bine liniste pe stadion decat injuraturi si jigniri din primul moment de dupa fluierul de start...

Oare cei care au injurat azi, sunt aceeasi care p 7 iunie au scandat numele lui Hagi la preoteasa????rusinoasa primire pentru REGE!

cred ca lui Hagi i-a fost jena de ce s-a intamplat. Si eu sunt uimit ca unii suporteri sunt atat de prosti incat sa intre pe teren la un meci de pregatire. Dar oricum....nu conteaza cand intri, conteaza faptul comis. si eu cred ca trebuia luat la bataie si imi pare rau ca portarul nu i-a prins vreo doua, iar ceilalti suporteri care au intervenit, sa fie trimisi afara!

cand se vand abonamente de acum incolo, sa se verifice cazierul!

Sa nu ajungem ca Dinamo si rapid pentru ca noi suntem Steaua! fularsteaua2fular-campionii

inclin sa cred ca u esti d de partea acelor crestati care au fost la meci ca sa se bata si ca sa-si arate partea dorsala la TV...dak asa gandesc persoanele din galerie atunci cred ca a avut dreptate bkli ca nu a mai scos abonamente la peluze...pentru cine?!pentru batausi???...mai bine liniste pe stadion decat injuraturi si jigniri din primul moment de dupa fluierul de start...

Oare cei care au injurat azi, sunt aceeasi care p 7 iunie au scandat numele lui Hagi la preoteasa????rusinoasa primire pentru REGE!

Citeste ce am scris mai sus. La partea cu abonamentele nu-ti raspund, n-are rost sa argumentez cu niste oameni de nimic.

n-au jucat stralucit, dar........totusi se vede plecarea lui Olaroiu!!!

Parca nu mai e asa lipsita de imaginatie echipa in atac ,nu mai sunt acele pase laterale disperante,,si jocul parca-i mai rapid, ne miscam putin altfel, nu mai avem doar 2 viteze !!!

In fine,...m-a uimit Lovin !!!!Sa inceapa baiatul asta sa creasca in sfarsit ??????

Neaga a jucat bine, a fost periculos, dar...nu suficient de atent

nesu --incepe sa revina la forma de pe vremea lui Protasov

Ochirosii---bun

Croitoru----nu stiu ce sa zic,l-am vazut in 3 faze, si a mers bine

Dica----bine, putin cam lent

in rest ce sa zic--oricum n-am vazut prima repriza !!!

Pai ba comunistule,auzi sa-l ia la bataie.?Dupa aia ce iesea?La asta te-ai gandit?Daca jandarmii incepeau sa-l bata pe ala acolo intrau aia in teren si iesea "spectacol" ... si asa au intrat cativa pe teren dupa aia .

Eu am vrut sa subliniez faptul ca suporterii au sarit in sprijinul lui(apropo...eu nu am zis nimic de jandarmi...m-am referit strict la suporterii de pe stadion).Citeste cu mai multa atentie ce am scris si iti vei da seama ca nu am pomenit de jandarmi;)

Cat despre joc...se vede o schimbare radicala dar nu a iesit nimic deosebit,prea multe pase gresite,cred ca jucatorii inca nu au prins acest stil de joc cu pase din prima...ma repet:prea multe pase gresite.Fireste au fost si unele faze care ne dau speranta pentru viitor...

P.S.Croitoru mi s-a parut printre cei mai buni,dupa intrerea lui viteza jocului a crescut:)

sa fi fost obositi baietii? sa fi fost prea cald. e doar un meci de prezentare si nimic mai mult!? au udat astia gazonul inainte si nu stateau in ghete bine!? ca sa vezi cate intrebari poti sa-ti pui daca vrei sa ocolesti adevarul.

Cernea, vatca nu prea au avut ce apara. golul nu se pune.

dar sa vorbim pe bune si sa o luam cu noul fundas dreapta conu emeghara. pai Saban era parfum original pe langa emeghara. fara viziunea jocului, cu multe pase la adversar iar plasamentul catastrofal. Gica vezi ca p'asta tu l-ai adus.

nea goie imperial, in nota obisnuita.

Baciu, nu ai ce sa-i ceri. atata poate.

Petre Marin, astazi, un pic cam defect dar el se repara repede.

finu Radoi, alta catastrofa astazi, il cauta pe Niculescu sa-i dea pase.

bicfalvi ar trebui sa lucreze mai mult la viteza si sa-i spuna lu Radoi mai taci ba din gura. hai mai multa personalitate ca se poate.

Banel, se pare ca vrea sa redevina cel pe care l-am vazut in meciul cu Betis. tine-o asa banele!

Bostina, in turneu cu capra mare parte din meci. cateva pase bune. nu merge in rolul de conducator de joc.

Neaga, a vrut multe si a ratat asa cum ne invatase el inainte sa-l luam in colimator. e de remarcat disponibilitatea la efort pe care a aratat-o.

Dica si cu bune si cu "nebune"

badoi, departe de forma care l-a consacrat.

Croitoru, a pus osu, are potential baiatu.

Mihaita asa cum il stim. una calda una rece.

Ochirosii fara numar.

Victoras Iacob si el fara numar, sper sa fie jucat mai mult

altfel am vazut o Steluta, care de va juca asa vom termina dupa Unirea Urziceni.

off topic: Gica tata oi vrea tu multe pe unde te duci, dar poate ca soarta ti-a dat numai ca fotbalist nu si ca antrenor. inclin sa cred ca sant jucatorii nepotriviti pentru pretentiile noastre. dar daca tu l-ai adus pe emeghara si asta o sa joace nu mai mult de atat inseamna ca le vezi bine.

Gestul batausului este unul absurd....as zice prea absurd.....ma gandesc ca a fost tocmit de Jiji expres ca sa faca scandal. In felul asta poate iesi Ciobanul in fata cu arogante de genul:"Cei care ma contesta sunt doar niste huligani, o sa iau masuri."

Despre joc cred ca nu s-a jucat "pe bune"(nici nu era cazul). Meciul in care vom pregati dubla cu polonezii este meciul cu Ceahlaul lui Pinalti, echipa care de drept trebuia sa fie in B.

meci dupa chipul si asemanarea patronului. in loc sa avem galerie o sa avem razboi cu ciobanu tot anul. galeria sta pe unde poate acum. in fine... gestul asa zisuluio fan stelist este incalificabil. imediat dupa ce am vazut ce s-a intamplat m-am pus in locul portarului. este inacceptabil sa joci la nivel inalt si sa ai parte de astfel de animale. sunt trist dupa seara asta. o sa fie poate cel mai tensionat sezon al Stelei din ultimii ani. and we have Gigi to thank for this.

Eu n-am fost pe stadion dar niciodata nu mi-am dorit ca un suporter al Stelei sa fie batut de catre jandarmi. Mai ales cand va vad pe voi, stelistii, care ii doresc asta. Omu sa primeasca o amenda, un ban, dar nu bataie. Ma doare capu cand citesc comentarii care ii iau apararea lui Jiji.... sunteti oameni de 2 bani.

Acei derbedei/betiti/drogati/idioti/huligani/vagabonzi/golani/prosti fac mai multe pentru echipa intr-un an de cat faceti voi in toata viata voastra.

O sa fie OK la meciurile oficiale ... Intra un nenea suporter pe teren in altoieste pe arbitru care confuz de situatie ne da un penalty ( sau ne descalifica akm cum ne-o fi norocul ) si asa ne calificam si noi :D:D:D

cred ca totul o sa revina la normal abea cand o sa iasa mustata din bulau

mare cretin ala care a intrat pe teren si a lovit portarul. ce gest de prost gust ... nu pot sa imi dau seama ce a vrut. mai idioti aia care au sarit in teren ca sa-l scape pe ala... era posibil ca lucrurile sa degenereze urat in momentul ala, din cauza idiotului... mi-e scarba

am fost abonat in Peluza Nord 5 ani dupa o perioada cand ma duceam la tribuna, dar in ultima vreme era din ce in ce mai rau. minim doua batai intre suporterii stelisti pe meci... acu am zis sa incerc tribuna a doua. aici e mai rau ca la teatru... toti stau jos (asta inteleg) dar cand se intampla ceva se ridica unu dupa altu ca popandaii. si bineinteles trebuie sa fie doi trei care comenteaza tot meciu, cu glume rasuflate. acu s-au gandit si zmeii peluzelor sa vina aici, sa iasa scandal... o sa incerc senzatia privitului din fotoliu, pana se linistesc apele. situatia e cam nasoala

Un prost a intrat pe teren si asta a fost tot . Important a fost meciul . Ne-am dat seama de potentialul nostru

Cernea-nimic de comentat , nimic de aparat

Vatca- si-a facut norma , baiatul asta o sa depaseasca recordul la goluri incasate in toata cariera

Marin - bun , dar uita sa ajute ofensiva . Pana invaluia el , desfaceam o punga de seminte si fumam trei tigari

Baciu- un jucator util pentru Gloria Buzau .

Goian- departe de forma care l-a consacrat

Emeghara-pe dreapta nu-i ca pe stanga

Nicolita- du-te la atletism

Radoi-finule , ce cauti la mijloc ?

Bicfalvi- a jucat BINE

Bostina- pacifistul..merita nota zece ca a salvat un huligan de la moarte..esti zana maseluta

Dica-cand vrea poate , cand nu vrea joaca ca azi

Neaga- da-mi sase oportunitati si le ratez pe toate

Croitoru-cel mai bun de pe teren

Nesu- s-a miscat bine

Lovin - nu si-a pierdut forma din sezoanele trecute

Al.Iacob - un pusti care promite

Ochirosii- promite si asta , insa sa nu stea in camera cu Bostina..sau sa-l ia Gabi sub "aripa lui"

Badoi- un joc acceptabil

Iacob-un calcai a la Lovinho

Gurita- " hai sa intru si eu cinci minute "

viitorul suna bine

Incidentele de la meciul de asearã i-ar putea afecta pe steliști în Liga Campionilor! Un oficial al LPF a explicat asearã cã "a fost vorba de un meci internațional, la care arbitrul Tudor a întocmit un raport. Steliștii se pot alege cu suspendarea terenului și amendã". Primul meci al roș-albaștrilor e cu Zaglebie Lubin, pe 31 iulie. Steaua e sancționatã și în campionat. Vinerea viitoare, cu Ceahlãul, roș-albaștrii vor evolua cu porțile închise.

Meci amical ... acum depinde ce a scris arbitrul Tudor

Meci slab chiar daca Hagi e multumit ! frumos dar slab ! ce facem noi in campionat cu asa echipa ?

Am inteles ca el era un suporter recalcitrant si a fost exclus din toate gruparile.

asa-i...nu avea nici-un fular si nici tricou...eu am stat pe langa el...beat nu parea...dar nu vorbiti inainte de a cunoaste tot...nu avea nimic nici cu portarul ;) ... de ce am sarit la ajutor ? gestul a fost urat...dar nici sa-l lasi sa-l bata nu-ti vine...

putea sa iasa : http://www.youtube.com/watch?v=nMQmfDY9sHg

oricum urat ce s-a inamplat...apoi garda mai avea putin si lua la bataie si dadea cu gaze pe toata tribuna...asta e frumos ? eu unu nu facusem nimic...n-am sarit in ajutor,..cu toate ca ma batea gandu...dar de ce sa ma bata pe mine? deci orice ar fi...sunt multe de discutat...uneori ne depasesc...

Gigi este injurat in continuare....pentru ca face afirmatii negandite...si pentru cum actioneaza...

respect stelistilor adevarati si bafta echipei in continuare

Prima oara cand il vad pe A.Tudor ii dau o bere, merita dupa cum a arbitrat azi. Si, probabil ca dupa acest 1-1, tot Olaroiu este de vina.

Nu!De vina e oierul ala nesimtit,care ne-a promis atatea transferuri-bomba( :wacko: ) si a adus...nu pot sa spun,ca-s si minori pe forum!Iata ca vina acestui cioban este mereu minimalizata,deoarece,nu-i asa,antrenorul e principalul vinovat!

Meci slab chiar daca Hagi e multumit ! frumos dar slab ! ce facem noi in campionat cu asa echipa ?

asa-i...nu avea nici-un fular si nici tricou...eu am stat pe langa el...beat nu parea...dar nu vorbiti inainte de a cunoaste tot...nu avea nimic nici cu portarul ;) ... de ce am sarit la ajutor ? gestul a fost urat...dar nici sa-l lasi sa-l bata nu-ti vine...

putea sa iasa : http://www.youtube.com/watch?v=nMQmfDY9sHg

oricum urat ce s-a inamplat...apoi garda mai avea putin si lua la bataie si dadea cu gaze pe toata tribuna...asta e frumos ? eu unu nu facusem nimic...n-am sarit in ajutor,..cu toate ca ma batea gandu...dar de ce sa ma bata pe mine? deci orice ar fi...sunt multe de discutat...uneori ne depasesc...

Gigi este injurat in continuare....pentru ca face afirmatii negandite...si pentru cum actioneaza...

respect stelistilor adevarati si bafta echipei in continuare

numai ca in filmuletul ala:

1) suporterul avea un steag pe doua bete prin care transmitea ceva si nu s-a dus sa loveasca aiurea.

2) a fost pus jos si batut

cele doua situatii nu sufera comparatie.

chiar daca nu avea fular sau tricou ala era cunoscut de foarte multi oameni, nu era un suporter oarecare.

sa nu uit, cam cum arata un om beat in opinia ta? ca ala nu prea se tinea pe picioare.

Prima repriza nu am vazut-o iar in a doua nu prea am avut ce vedea.

Oricum sa nu uitam ca era f. cald si un meci fara miza. Romanii nu doar stelistii nu joaca in meciurile fara miza.Este o realitate. Cel mai bine uitam meciul asta si sa vedem ce aduce urmatorul.

Un antrenor nu isi face public echipa terci. Ce a spus Hahi bilbaitei de la TV si ce le-a spus jucatorilor pot fii 2 lucruri complet diferite!

nu cred ca trebuie minimalizat gestul tipului care a intrat e teren. da, se poate explica simplu...a fost gest de om retardat, fara nici o intelegere a urmarilor faptelor lui. Dupa mine merita sa ia o bataie REA de la colegii din factiunea respectiva, dar aparat de jandarmi.

dar ce ne facem daca gesturile astea sunt o obisnuinta? La fiecare meci in Ghencea se arunca in teren cu sticle, cu bete de steaguri, cu monede in propriul portar (la Steaua-Dinami in Andrey) din galerie... devenim penibili. Inteleg sa huiduim si injuram ciobanul care ar face orice pentru bani, chiar sa renunte la onoare si demnitate. dar sa taiem singuri craca de sub picioarele echipei?! s-ar putea sa n-avem suporteri cu Zaglebie :|

Ori se inchide peluza, ori se distribuie biletele de la peluza galeriilor, ca sa fie numai ei responsabili de ce se intampla. nu ca acum, sa nu putem da vina decat pe caldura si pe prostie.

In felu' asta o sa tot jucam cu stadionul inchis. Jesus, Becali avea dreptate... aia chiar sunt numai niste huligani.

Vreau sa va spun ca nu am mai fost la un meci al Stelei de cand a plecat Marius Lacatus din Ghencea iar suporterii de la peluza 2 au afisat banere de sustinere (alea cu "inima noastra bate de 7 ori, Lacatus" si aletele de genul) si au fost batuti de unii de la peluza 1, asta se intampla la inceputul perioadei Piturca.

Acum, cu intoarcerea lui Hagi am spus ca-mi iau iar abonament la tribuna 2, petru ca merita. Dar dupa ce s-a intamplat aseara... m-am razgandit.

Problemele cu suporterii care bat si fac ce a facut dobitocul ala aseara nu pot fi rezolvate decat de suporteri. Adica sa fie exclusi de suporteri, pentru ca ei stiu cei mai bine care si cum sunt.

Meciul in sine nu poate spune nimic deocamdata despre jocul Stelei, pentru ca jucatorii au aterizat la 2 noaptea in ziua meciului plus diferenta de temperatura i-a facut sa joace mult sub valoarea lor... vezi Dica.

DOBITOCUL ALA CARE S-A DAT LA PORTAR A FACUT-O IMPINS DE LA SPATE DE CINEVA CARE A DAT BANU LA GREU( ...) PENTUR A TERFELI INCA O DATA IMAGINEA SUPORTERULUI STELIST.

LA DIVERSIUNE NU IL INTRECE NIMENI PACAT CA SE GASESTE MEREU CITE UNU SA TRADEZE .

IAR GESTUL LUI Bostina NU A FACUT DECIT SA PUNA PAIE PE FOC .

forzateaua

Urmatorul post pe care il vei scrie cu caps lock, iti va fi sters!

Moderatorii

eu zic ca suporterul trebuia impuscat...schingiut in piatza, spanzurat, sa i se taie mana cu care a incercat sa loveasca... nu intelegi gresit...nu sunt d acord cu gestul lui....fotbalul se joaca cu suporteri...pentru suporteri...dar a fost un gest prostesc ce a vrut sa faca.....totusi....nu trebe omorat...

a gresit...dar totusi suntem (vrem) sa fim intr-o lume civilizata...poate el nu stie c inseamna civilizatie...da asta nu inseamna ca toti traim dupa legea junglei...

in primu rand cum a reusit sa patrunda in teren?

am vazut ca era plin de oameni d ordine pe acolo...sau se uitau si aia la meci....leo fi fost dor d Neaga?

oricum...omu a gresit...si poate sa coste echipa....dar exista metode civilizate d al pedepsi...nu cu bataie..si mai stiu eu ce idei maretze le vin la unii...dar in primu rand trebuie prevenite....exista oameni d ordine...si dak si ei siar face meseria..poate nu sar ajunge aici...