Sign in to follow this  
Followers 0
fcsteaua.ro

De ce Hagi. de ce Steaua

55 posts in this topic

@daffy

Asta e argumentul tau, o victorie chinuita a lui Chelsea impotriva unei echipe mexicane? :))

Asteptam mai mult de la opozitie.

Chelsea castiga chinuit by default ... la ora actuala nu e asa o echipa de speriat :P

Iar echipele mexicane nu sunt asa o prada usoara pe cat par ... iar a juca impotriva lui Chelsea sa recunoastem ca te mobilizeaza mai tare decat daca esti Vilnius si joci impotriva lu' Steaua ...

Argumentul meu e la fel de slab ca argumentul folosit in articol cum ca vai, si Chelsea, Lyon si Milan mai pierd in amicale ... iar Chelsea si Lyon in opinia mea nu sunt echipe mari. Echipe mari sunt Liverpool, Manchester U, Real M, Barca, Bayern Munchen ... bine, hai sa o luam altfel, mai pierde si Bayern Munchen in amicale, da noi cand castigam un amical cu 18-0, chiar cu o echipa de amatori, precum Bayern Munchen?

Daca in MINUTUL 11 al unui MECI AMICAL cu AEK vedem replici de genul asta, imi dau seama cat de "suporteri pana la moarte" vor fi unii cand echipa va trece prin momente grele.

Mihai, mi-a placut articolul. Mi se pare mai putin o comparatie intre Steaua si Dinamo si mai mult o comparatie intre cum reflecta presa 2 serii de rezultate. Diferenta dintre obiectivitatea ta si subiectivitatea lui "spartanii bat tot" si "Steaua la pamant". Dar unii critica in virtutea inertiei (pariu ca in curand apare si daffy).

E un amical intr-adevar, insa e un amical cu echipa de baza(chiar cu bicfalvi la mijloc)...in afara de acest "amical" Hagi va mai folosi echipa de baza doar cu belgienii.

Iar pentru danielcristian: nu sunt puisor si nici nu mai iau dupa daffy.

Cum adica sa ne obisnuim, inca nu te-ai obisnuit dupa atatea gafe monumentale in meciuri importante?!Totusi,nu cred ca e cazul sa facem un capat de tara din asta!In primul rand,sa vad cu ochii mei ca a fost o pasa gresita,si dup-aia mai vorbim,ca ziarele exagereaza,stii bine...

Tocmai asta e, ca m-am obisnuit ... daca luam cu regula de 3 simpla, cu cat un fundas gafeaza mai des si mai urat, cu atat valoarea lui e mai scazuta, corect? Si cand am spus ca Radoi nu mai e ce-a fost acum un an, lumea a interpretat ca am spus ca "e terminat". Ehe ... copii mosului si-ai babei ...

Oricum, sunt bucuros de cum joaca Steaua in seara asta cu AEK. (de cum aud ca joaca ...)

Chelsea castiga chinuit by default ... la ora actuala nu e asa o echipa de speriat :P

Iar echipele mexicane nu sunt asa o prada usoara pe cat par ... iar a juca impotriva lui Chelsea sa recunoastem ca te mobilizeaza mai tare decat daca esti Vilnius si joci impotriva lu' Steaua ...

Argumentul meu e la fel de slab ca argumentul folosit in articol cum ca vai, si Chelsea, Lyon si Milan mai pierd in amicale ... iar Chelsea si Lyon in opinia mea nu sunt echipe mari. Echipe mari sunt Liverpool, Manchester U, Real M, Barca, Bayern Munchen ... bine, hai sa o luam altfel, mai pierde si Bayern Munchen in amicale, da noi cand castigam un amical cu 18-0, chiar cu o echipa de amatori, precum Bayern Munchen?

Echipe mari din ce punct de vedere?! Chelsea e mult peste Bayern ca valoare. Te referi la intreaga istorie sau la momentul actual?

Oricum, sunt bucuros de cum joaca Steaua in seara asta cu AEK. (de cum aud ca joaca ...)

Da unde auzi meciul,ca am inteles ca nu-l da niciunde...?

Mihai, mi-a placut articolul. Mi se pare mai putin o comparatie intre Steaua si Dinamo si mai mult o comparatie intre cum reflecta presa 2 serii de rezultate. Diferenta dintre obiectivitatea ta si subiectivitatea lui "spartanii bat tot" si "Steaua la pamant". Dar unii critica in virtutea inertiei (pariu ca in curand apare si daffy).

Salut andyro:

1. De ce nu te-ai scandalizat de presa si la articolele super limbi-n fund "Regele acasa", "Primul antrenament al Regelui", "Regele face", "Regele drege", "I-a vrajit", "E un magician" ... DE CE !?

2. Pana acum a fost presa din Romania etalon de echidistanta si deodata s-au stricat la cap, iar aici s-a scris un articol sa ii tragem un pic de urechi? Si tu si Somanescu stiti de mizeria din presa romaneasca, atunci ce scop are articolul? Noi, stelisti astia adevarti si neadevarati, stim cum stau lucrurile, nu e nevoie de explicatii suplimentare ...

Da unde auzi meciul,ca am inteles ca nu-l da niciunde...?

Compar rezumatul meciului pe Onlinesport, intre ce au scris dupa cel cu Litex si ce scriu acum ...:

min 41 - Dellas scoate in extremis din fata lui Nicolae Dica !

min 39 - Baciu nu mai poate ajunge la un balon care ar fi putut echivala cu un gol. Steaua isi continua forcingul.

min 36 - Acelasi Nicolita trece pe langa egalare dupa o pasa frumoasa venita de la Dica.

min 30 - Banel Nicolita trimite imprecis din afara careului pe langa poarta grecilor !

min 24 - Steaua este din ce in ce mai ofensiva! Dupa o combinatie de toata frumusetea, cu pase din prima, Golanski incearca un dribling si obtine un corner, ramas fara rezultat.

min 20 - Bicfalvi reuseste o recuperare, paseaza scurt la Dica, dar atacantul Stelei suteaza peste poarta de la 16 metri!

min 17 - Bara Steaua!!! Nicolita recupereaza o minge la 20 de metri de poarta grecilor, ii paseaza lui Neaga, insa acesta din centrul careului suteaza in bara laterala!

@daffyduck-inseamna ca suntem pe drumul cel bun.Nu stiu daca reusim sa castigam azi,dar ti-am spus ca in meciul asta o sa vezi echipa mai aproape de cea care v-a aborda noul sezon!Si ca va juca mai bine... steagsimplu

din ceea ce scrie pe sport ro nu cred ca Steaua joaca chiar asa de bine.

Bai daffyduck...cam tarziu, dar m'am prins si eu de o treaba: tu-ti doresti ca NOI TOTI, inclusiv presa, sa fim obiectivi ca tine(desi nu prea-ti iese, da' sa trecem peste), cand vorbim despre Hagi si Olaroiu. Sa-i tratam egal, sa dam fiecaruia ce i se cuvine, sa punem in balanta rezultatele etc etc etc...

Prietene, problema e ca in CE MA PRIVESTE nu-mi propun sa fiu obiectiv! Ti-o spun de la bun inceput: N-AR TREBUI sa incerci sa determini stelistii sa fie obiectivi si sa-i trateze la fel pe Hagi si Olaroiu! Hagi E Hagi! Iar Olaroiu n-o sa fie NICIODATA ce a fost Hagi, chiar daca Hagi o sa ne duca pe locul 10.

Iar obiectivitatea, desi e un deziderat pretios in viata de zi cu zi, e o PROSTIE in fotbal! In ritmul asta, o sa ne ceri sa recunoastem ca Dinamo e mai buna, ca Steaua joaca asa si pe dincolo, ca am luat cupa din '88 nu-mai-stiu-cum... Ce vrei tu de fapt? Sa ne fie egali Olaroiu si Hagi?

Niciodata.

Suntem stelisti, deci, PRIN DEFINITIE, plecam de pe o pozitie de subiectivitate. Cat de moderata sau nu, asta e o alta discutie, dar sa fie clar: suporterii nu sunt subiectivi. Si nici Olaroiu nu e Hagi!

Bai daffyduck...cam tarziu, dar m'am prins si eu de o treaba: tu-ti doresti ca NOI TOTI, inclusiv presa, sa fim obiectivi ca tine(desi nu prea-ti iese, da' sa trecem peste), cand vorbim despre Hagi si Olaroiu. Sa-i tratam egal, sa dam fiecaruia ce i se cuvine, sa punem in balanta rezultatele etc etc etc...

Prietene, problema e ca in CE MA PRIVESTE nu-mi propun sa fiu obiectiv! Ti-o spun de la bun inceput: N-AR TREBUI sa incerci sa determini stelistii sa fie obiectivi si sa-i trateze la fel pe Hagi si Olaroiu! Hagi E Hagi! Iar Olaroiu n-o sa fie NICIODATA ce a fost Hagi, chiar daca Hagi o sa ne duca pe locul 10.

Iar obiectivitatea, desi e un deziderat pretios in viata de zi cu zi, e o PROSTIE in fotbal! In ritmul asta, o sa ne ceri sa recunoastem ca Dinamo e mai buna, ca Steaua joaca asa si pe dincolo, ca am luat cupa din '88 nu-mai-stiu-cum... Ce vrei tu de fapt? Sa ne fie egali Olaroiu si Hagi?

Niciodata.

Suntem stelisti, deci, PRIN DEFINITIE, plecam de pe o pozitie de subiectivitate. Cat de moderata sau nu, asta e o alta discutie, dar sa fie clar: suporterii nu sunt subiectivi. Si nici Olaroiu nu e Hagi!

cupa a fost in 86

ma scuzi

OK!

1-1, intr-un meci dominat de noi (asa spun cei de la Onlinesport). Nu e deloc un rezultat rau, se pare ca echipa incepe sa se miste.

PS: De-ar veni mai repede Ilie cu un fundas central si un portar. Deja mi-am luat gandul de la mijlocasul de creatie si de la varful "de careu" - nu are Gigi bani.:)

Pacat ca nu am vazut meciul,ca sa ne facem o idee...

Sper sa fim pe drumul cel bun!Doamne-ajuta! steagcruce2

OK!

1-1, intr-un meci dominat de noi (asa spun cei de la Onlinesport). Nu e deloc un rezultat rau, se pare ca echipa incepe sa se miste.

PS: De-ar veni mai repede Ilie cu un fundas central si un portar. Deja mi-am luat gandul de la mijlocasul de creatie si de la varful "de careu" - nu are Gigi bani.:)

Crezi ca nu ar veni Ilie cu jucatori, problema e sa puna Jiji botu' si sa dea banii, din pacate...

Niciodata.

WHAT THE ****?

QED: Avem un creier si nu trebuie folosit, avem si noi tatucii nostri care ne invata frumos cum sa gandim.

Daffy, Stalin cu ce echipa tinea?

De pe blogul GSP:

"Steaua-AEK 1-1.un rezultat just.Steaua a avut posesie, a dominat si presat repriza a IIa. In ultimile 5 minute Goian a jucat atacant alaturi de Iacob. Un Iacob lent si iesit din forma. Dintre cei intrati in repriza a doua doar P.Marin si Badoi au aratat cate ceva. Echipei ii lipseste un conducator de joc. Ov.Petre(accidentat destul de grav in ultimile minute)sau Coman nu sunt solutii. Mingiile spre varfuri sunt trimise de catre fundasi.Cel putin in seara asta, asa a fost. Deasemenea Dica si Neaga nu pot juca atacanti in linie, amandoi au fost anihilati de fundasii greci. Probabil nici nu vor mai juca astfel. Poate vor pendula in spatele varfului (Iacob) la recuperare. Un meci bun, dar Steaua mai trebuie sa aduca 3-4 jucatori. Portar-Fundas Central-Mijlocas-Atacant."

Cum s-ar spune nimic nou fata de ceea ce stiam, daca nu se mai aduce un portar, un fundas si un coordonator de joc va trebui sa defilam cu ceea ce avem, nu ar fi ceva nou pentru antrenorii din ultimii 3 ani care au fost pe la Steaua, poate Hagi o sa aiba mai mult noroc sau influenta asupra lui Jiji, Dumnezeu cu mila.

RedStar - and your point is...?

coincidenta infioratoare: in meciurile televizate Steaua joaca bine, ia rin meciurile netelevizate Steaua joaca prost. cam asa s-a spus in presa. nu vi se pare suspect?

Echipe mari din ce punct de vedere?! Chelsea e mult peste Bayern ca valoare. Te referi la intreaga istorie sau la momentul actual?

Si la momentul actual consider ca Bayern este peste Chelsea ...

Cum voi considera intotdeauna, sezon de sezon, Steaua peste Poli Timisoara sau CFR Cluj, asa consider si Bayern peste Chelsea ... istoria de obliga, The Blues sunt puternici de putin timp ... nu sunt sinonimi cu performanta.

Si chiar daca anul asta Bayern a fost jale, pana la urma si ei au fost eliminati de una din finaliste, la fel ca si Chelsea ... si doar cu un tur mai devreme ...

WHAT THE ****?

QED: Avem un creier si nu trebuie folosit, avem si noi tatucii nostri care ne invata frumos cum sa gandim.

Daffy, Stalin cu ce echipa tinea?

Frate Red, nu stiu cu cine tine Stalin, da cu siguranta vad efectele raului pe care l-a facut la nivel mondial ... DOUGH.

Sunt curios la SSK: daca atunci cand se nastea, FC Arges avea rezultatele Stelei, erai fan FC Arges acum "tovarashe"? De ce sa nu ne antreneze totusi Iovan? De ce pe Piturca nu-l venerati? Dar de ce nu ne antreneaza chiar Dukadam? Dar Boloni de ce e "ungur" cand vine vorba de asta?

Bai, incepe sa-mi fie sila de anumite lucruri numai cand vad ce conotatie le dati voi ...

Si la momentul actual consider ca Bayern este peste Chelsea ...

Cum voi considera intotdeauna, sezon de sezon, Steaua peste Poli Timisoara sau CFR Cluj, asa consider si Bayern peste Chelsea ... istoria de obliga, The Blues sunt puternici de putin timp ... nu sunt sinonimi cu performanta.

Si chiar daca anul asta Bayern a fost jale, pana la urma si ei au fost eliminati de una din finaliste, la fel ca si Chelsea ... si doar cu un tur mai devreme ...

De 3 ani numele Chelsea e sinonim cu performanta: 2 titluri in Anglia si un loc 2 + 2 semifinale de UCL. Bayern nu a trecut de sferturile Champions League in ultimii 3 ani. In plus campionatul Angliei e peste cel al Germaniei.

Vorbim de prezent, iar aici Chelsea e peste Bayern, din pacate.

PS: Steaua chiar e peste Poli si CFR, conform ultimelor rezultate. :)

Sign in to follow this  
Followers 0