stelist_4_ever90

Massimo Pedrazzini

41 posts in this topic

Massimo Pedrazzini

511952740_00.jpg

Secundul Pedrazzini spune cã s-a întors la Steaua cu inima. Revenit la Steaua în urmã cu trei sãptãmîni, italianul Massimo Pedrazzini recunoaște cã aici a trãit cele mai frumoase momente din cariera sa de antrenor și sperã sã-l ajute pe Gicã Hagi sã ajungã departe în Europa.

"Mi-a fost tare dor de aceastã echipã și de aceea am decis sã revin. Cînd am plecat din România, am zis cã deja sînt stelist 100%. Patronul mi-a spus de atunci cã am ușa mereu deschisã la acest club. Este un sentiment foarte plãcut sã revii la formația de care te-ai atașat cel mai mult în cariera de antrenor. Se pare cã întoarcerea mea la Steaua i-a bucurat foarte mult pe jucãtori", a declarat Massimo.

Italianul a vorbit apoi și despre perioada ce a urmat despãrțirii de roș-albaștri. "Am ajuns într-un fotbal care era departe de ceea ce se joacã în Europa. Am vorbit cu Walter Zenga și el m-a înțeles cã îmi doresc enorm sã revin în Ghencea. Cînd te desparți de o persoanã care ți-a dat șansa sã ajungi la acest nivel, nu este deloc ușor. Am ținut legãtura tot timpul cu MM Stoica și eram la curent cu ce se întîmplã la Steaua. S-au fãcut lucruri frumoase pe care noi trebuie sã le continuãm", a încheiat Pedrazzini.

"A fost ceva extraordinar sã-i fiu asistent lui Lippi la Inter și sã lucrez cu jucãtori precum Baggio, Zanetti, Vieri" -- Massimo Pedrazzini

"Fotbaliștii lui Zaglebie sînt masivi și evolueazã foarte bine pe contraatac. Trebuie sã fim foarte atenți și sã ne facem jocul nostru" -- Massimo Pedrazzini

Edited by Ronnie

Poate pana la urma e mai bine ca nu vine Oli acum si a fost numit Pedrazzini. Mie imi place de el, a facut treaba buna cu Zenga. Sa speram ca va schimba ceva in jocul echipei.

Omul poate sa dovedeasca faptul ca stie sa antreneze, acum este sansa lui.

Eu cred ca va face o figura frumoasa, mai ales ca nu vreau sa-l mai vad pe Oli!

In timpul duo-ului Zenga - Pedrazzini, il vedeam pe cel din urma ca fiind un adevarat profesionist. Acum, ca a ajuns antrenor principal mi se pare ca s-ar putea sa fie un antrenor care va asculta expres de dorintele patronului.

"Un antrenor trebuie sã știe sã comunice cu toți jucãtorii. Cînd un atacant nu înscrie, e normal sã fie nervos, așa cum a fost Iacob cu Arsenal, dar el și-a revenit cu Mioveniul. Sînt momente în care trebuie sã ridici tonul, momente în care trebuie sã te calmezi. Tonul este însã cel mai important. Citesc în fiecare zi, în ziare, numele unui antrenor la Steaua, apoi ba cã sunt bun, ba cã sunt un impostor? Cand sunt criticat, nu trebuie sã mã enervez, iar cînd sînt laudat, nu mã extaziez. Este nevoie de echilibru, iar eu îmi vãd de treabã mai departe", a mãrturisit Massimo Pedrazzini.

Intr-adevar, se vede, cine stie cunoaste...

Toata presa din Romania doar despre ce zice PEDRAZZINI despre cioban scrie... in loc sa il lase pe om sa isi faca treaba la Steaua ii tot baga pe gat tot felul de intrebari despre cioban... si eu lucrez in mass-media, sunt redactor sportiv, dar nesimtirea unora merge prea departe!

Toata presa din Romania doar despre ce zice PEDRAZZINI despre cioban scrie... in loc sa il lase pe om sa isi faca treaba la Steaua ii tot baga pe gat tot felul de intrebari despre cioban... si eu lucrez in mass-media, sunt redactor sportiv, dar nesimtirea unora merge prea departe!

Din pacate ai dreptate, cred ca MASSIMO este un antrenor bun dar nu a fost lasat sa-si arate valoarea!

Edited by Bogdan4Steaua

pentru pedrazzini toata stima a fost langa Steaua si la bine si la rau

Dorinel Munteanu despre Massimo Pedrazzini:

Nu am ce sã-i rãspund lui Massimo, între mine și el e mare diferențã din punct de vedere profesional. Trebuia sã-l dau afarã când am venit la Steaua, dar am zis sã nu-i iau omului pâinea de la gurã. Nu mã intereseazã subiectul Pedrazzini, sã spunã ce vrea, acum e bucuros cã are postul asigurat la Steaua. Trecutul lui spune foarte multe și nu vreau sã intru în detalii. El voia sã-mi impunã acel stil al lui. Probabil cã din aceastã cauzã nu ne-am înțeles, eu nu acceptam astfel de lucruri. M-au mai contrat de-a lungul timpului persoane din fotbal, mai ales douã persoane, de la Vaslui și de la Argeș. Lor o sã le rãspund la un moment dat. Massimo e prea mic ca sã-i rãspund.

Domnilor, Signore Massimo e pe viata la Steaua? o avea dansul mentalitate vestica dar mie mi se pare slabut rau de tot. Ce e de fapt la Steaua? poate sunt invechit dar eram obisnuit cu antrenorul principal care sa-si aleaga singur secundul,Massimo ce face? schimba Principalii...

Pana la finalul acestui sezon, Massimo Pedrazzini va fi antrenorul Stelei.

Nu pot sa il suport pe macaronarul asta infect dupa ce a injurat suporterii de la tribuna 0. Oricum nu imi inspira mare incredere si cred ca jocul nostru a fost mult tras in jos de el, este elementul comun ultimilor antrenori.

De parca la zero circula multi "non-infecti". Pedrazzini sta capra la cioban pt bani. Are nu stiu cati copii de hranit. E lesne de inteles.

De parca la zero circula multi "non-infecti". Pedrazzini sta capra la cioban pt bani. Are nu stiu cati copii de hranit. E lesne de inteles.

"Non-infecti" circula peste tot, nu cred ca are legatura cu locul unde stai pe stadion. Eu unul nu accept ideea ca un oficial al unui sa aiba un comportament total neadecvat fata de suporterii unui club, cu atat mai mult cu cat este strain.

Steaua e aiuriea din punct de vedere al staffului!Asta interimar?Scouteri invizibili?

Antrenorul secund al Stelei, italianul Massimo Pedrazzini, a fost în centrul atenției la finalul partidei pe care echipa din Ghencea a pierdut-o pe terenul Politehnicii Timișoara, scor 0-1.

Dupã ce a ieșit din sala în care a avut loc conferința de presã de dupã meci, peninsularul a fost luat în vizor de suporterii bãnãțeni: "Ești sclavul lui Becali!".

Massimo a izbucnit și i-a înjurat ca la ușa cortului pe suporteri, asta dupã ce la conferința de presã a avut cîteva contre cu jurnaliștii prezenți.

"Întrebați degeaba pentru cã nu vreau sã vã rãspund", le-a transmis acesta ziariștilor. "E lipsã de bun-simț", i-a replicat un jurnalist, moment în care italianul s-a enervat și a început sã urle: "Sã nu mã faceți pe mine nesimțit!".

Macaronarul infect loveste din nou. Sper sa dispara mai repede anonimul asta care omoara fotbalul.