fcsteaua.ro

Oficial: Alexandru Iacob la Steaua

46 posts in this topic

Astazi 13.07.2007 jucatorul Alexandru Iacob a fost transferat definitiv de la FC Corvinul Hunedoara la FC Steaua Bucuresti.

SteauaFC.com

Excelent! Un baiat cu un potential enorm.

Cunoscandu-l pe Hagi, s-ar putea sa devina un om de baza in centrul apararii sau la mijloc.

Mult succes Alex!

Macar sa joace bine ca Bicfalvi ca Baciu si cu Ov. Petre nu le au cu fotbalul. Sa mai aduca tineri valorosi ca se vede ca au viitor.

fularsteaua2

mdea....ii bun jucatoru.....ma bucur ca a ajuns la Steaua........la Corvinu Hd. is multi jucatori talentati...pacat ca nu se vrea promovarea ca tare as vrea sa vad un meci in Liga 1 Corvinu - Steaua .

Dupa cum ziceam si ieri...cred ca e buna strategia asta cu tinerii, mai ales cu din astia care au fost constant remarcati. Sper in 2 ani sa il vedem titular de drept...

N-ar strica niste informatii suplimentare despre el. Cine este? Cum e asa de cunoscut, daca joaca la Corvinul Hunedoara (Liga III cumva?). Are selectii la nationala de tineret? Cate? Si, cel mai important, PE CE POST JOACA? Eu unul sper sa fie fundas central, pentru ca se pare ca din 30 de transferuri si lista de 5 ramanem doar cu golanski si cu buza umflata. Totusi, ma bucura initiativa lui Hagi de a responsabiliza tinerii si a le da o sansa la prima echipa. Oli n-ar fi facut niciodata asta.

N-ar strica niste informatii suplimentare despre el. Cine este? Cum e asa de cunoscut, daca joaca la Corvinul Hunedoara (Liga III cumva?). Are selectii la nationala de tineret? Cate? Si, cel mai important, PE CE POST JOACA? Eu unul sper sa fie fundas central, pentru ca se pare ca din 30 de transferuri si lista de 5 ramanem doar cu golanski si cu buza umflata. Totusi, ma bucura initiativa lui Hagi de a responsabiliza tinerii si a le da o sansa la prima echipa. Oli n-ar fi facut niciodata asta.

"Steaua l-a transferat pe Alexandru Iacob. În vîrstã de 18 ani, jucãtorul lui Corvinul Hunedoara este o prezențã constantã la loturile naționale. Pînã acum, Iacob a adunat 92 de selecții la naționalã pentru diverse categorii de vîrstã.

Alexandru Iacob este mijlocaș la închidere și fundaș central la "naționalã". A debutat în Liga II la Corvinul în 2005, la 16 ani și trei luni, echipã pentru care a evoluat în 56 de meciuri și a marcat un gol. Anul acesta, în februarie, a participat la un stagiu de pregãtire în Italia, la campioana Inter Milano. ªi fostul manager al Stelei, Mihai Stoica, le-a cerut oficialilor de la Corvinul sã-i permitã sã-l ia în perioada de pregãtiri a grupãrii din Ghencea, dar hunedorenii au refuzat."

Sincer n`am auzit de acest jucator, oricum sper sa faca treaba buna la Steaua.

Noua achizitie a Stelei, Alexandru Iacob, a fost capitanul nationalei U-17. El a adunat, pentru toate loturile de tineret, 92 de prezente. Datorita calitatilor sale exceptionale acesta a fost convocat de catre tehnicianul Florin Cheran la selectionata Under 19, desi este cu un an mai mic decit restul componentilor lotului. A debutat in Liga a doua la virsta de 16 ani si trei luni, la Corvinul Hunedoara, pentru care a evoluat de 56 de ori marcind un gol. Pe linga clubul din Ghencea, de serviciile sale s-au mai interesat Dinamo, Universitatea Craiova, Gloria Bistrita si UTA.

Alexandru Iacob, 18 ani

Mijlocas la inchidere, fundas central

Nascut 14 aprilie 1989

Debut Divizia B: Corvinul la 16 ani si trei luni, 56 de meciuri jucate, 1 gol

Lotul national de tineret: 92 de meciuri

OK, mersi pentru promptitudinea informatiilor ;). Ma bucur sa vad ca aducem totusi ceva pe un post deficitar, si eu cred ca, cel putin in ultimele meciuri amicale ar trebui sa il vedem la lucru alaturi de Goe in centrul defensivei. Oricum mai slab ca Ov.Petre nu are cum sa fie, si poate prinde ceva de la experienta si maturitatea lui "Goe". Ii urez oricum, bun venit printre ros-albastri

Bun bun

Bicfalvi Ochirosii Iacob daca era si Torje .........

Un transfer foarte bun. Ma bucur ca Steaua se axeaza in ultima vreme pe jucatori tiner. Daca ar mai fi adusi Torje, Cojocnean si Sandu ar fi extraordinar.

ma bucur ca la transferat si pe Alexandru e tanar si sper sa isi arate valoarea , oricum tot mai trebuie sa faca niste transferuri ne trebuie un portar de valoare neaparat succes Alexandru...

Un transfer bine gandit suta la suta nu din initiativa lu' Jiji .Totusi de viteazu Pulido nu se mai aude nimic ? Parca vroia sa semneze si nu l-a mai cautat nimeni .Strashnika treaba

ma bucur ca la transferat si pe Alexandru e tanar si sper sa isi arate valoarea , oricum tot mai trebuie sa faca niste transferuri ne trebuie un portar de valoare neaparat succes Alexandru...

app de portari , pe Lungu nar strica sal bage intr-un meci sa vada cum apara???

Din cate am inteles eu, Lungu a fost imprumutat la Gloria Buzau...Alexandru Iacob este un transfer de viitor si sper ca alaturi de Bicfalvi sa fie introdus in meciurile oficiale in repriza a 2-a sa capete incredere si sa-si dea drumul la joc...

Mult succes la Steaua, Alexandre!

ii bine ca cumparam jucatori tineri insa noua ne trebuie in sezonul care vine jucatori cu experienta,ciobane unde sunt transferurile de 30 mil de euro?da avionul?da stadionul de 45 de mii si acoperit ma numa vb is de tine

FORZA Steaua!!!!!!!!!!!!!!!!! steagcruce2

am fost coleg de liceu cu Alexandru Iacob.am si jucat cu el de cateva ori.e bun.ce sa zic.sa nu uitam ca e capitanul nationalei u17.Ii urez bafta si sa confirme cat de repede.bafta TZUTZI !!!

La Steaua II nu exista juctori tineri si talentati?

Steaua II - Dinamo II : 1 - 5

Trage tu concluziile!

@NicuVlad

???