Bogdan4Steaua

Pawel Golanski

134 posts in this topic

A fost o faza care mi-a placut mult in meciul cu Zaglebie de pe Ghencea: un stop pe piept , mingea venind de la o inaltime considerabila. Mi-ar fi placut sa vad reluarea. Inca putin timp si se va acomoda pentru ca pare un jucator serios.

Surprins placut de Pawel. Poate ajunge unul din oamenii de baza a Stelei.

Sper sa nu aiba soarta lui Cyril.

Mie imi place foarte mult de el. Este foarte bun . MI-a placut de el. Este jucator de nationala , are o valoare ridicata si are loc cu siguranta loc in 11-le Stelei. Mi-a placut foarte mult de apetitul lui de a urca in atac. Seamana cu Petre Marin din acest punct de vedere.

Se vede ca e jucator adevarat cu toate ca mie unu mi se pare atipic pentru un fundas lateral(in principal datorita inaltimii)...cred ca in sfarsit am gasit inlocuitorul lui George sprecl2 spre24

ca fundas e bun, destul de sigur, incomparabil mai bun decat Saban sau Stancu. ce imi place la el mai mult este ce face in atac. stie sa dribleze, incerca patrunderi si combinatii... si cireasa in varful tortului este sutul lui!

in fiecare meci l-as pune pe el sa bata prima lovitura libera, sa sparga zidul. apoi, la urmatoarele, l-as pune doar sa stea pe langa minge, cu elan de vreo 10 m, pentru ca Dica sa traga tehnic pe langa zidul infricosat de ideea ca va suta polonezul!

nu mai spun ca in meciul cu Dinamo l-as pune sa bata toata loviturile libere, in speranta ca va lovi zidul de fiecare data...

Scopul nostru in meciul cu spurcatii este sa "le-o dam" in plasa, nu in zid. Cat despre Pawel este un fundas cum nu am mai avut de la plecarea lui Ogararu. Se vede ca stie jocul si pe deasupra mai e si "prieten" cu mingea. Personal cred ca e cel mai bun transfer facut in aceasta vara.

Baiatul asta imi place cu joaca,astia isi scoate banii pe transfer!!!Imi place ca are tupeu sa mearga in fata,si o face si bine pe deasupra!

Este un transfer reusit, este sigur in defensiva, urca in atac si o face foarte bine. Cu Zaglebie si Bate a avut cateva incursiuni finalizate cu driblinguri si pase periculoase in careu.

Uneori mi se pare ca nu e un fundas, ci un supermijlocas. Ador driblingurile lui.

Scopul nostru in meciul cu spurcatii este sa "le-o dam" in plasa, nu in zid. Cat despre Pawel este un fundas cum nu am mai avut de la plecarea lui Ogararu. Se vede ca stie jocul si pe deasupra mai e si "prieten" cu mingea. Personal cred ca e cel mai bun transfer facut in aceasta vara.

[/quote

intr-adevar, pare cel mai bun transfer al verii.

iar despre spurcati, stai linistit, dupa ce rupe zidul prima data la a doua lovitura vor fugi din calea mingii. instinctul de conservare functioneaza si la patrupedele gropare

subscriu : un fotbalist bun!

@Cristocea

Exagerezi, Golanski e un fundas bun dar n-as baga mana-n foc ca-l depaseste pe Ogararu.

Cu siguranta este cu 20x peste Ogararu.

Visezi!De la Dan Petrescu n-am mai avut fundas de banda ca Ogararu!Golanski e bun,dar nu este la nivelul lui ''Oga''!Cel putin,mai trebuie sa arate...

Cu siguranta este cu 20x peste Ogararu.

Nu te cred :dry:

Golanski nu este accidentat

”Sînt bine. M-am speriat dupã meci, dar azi am fãcut un control și nu am nimic”, a declarat Pawel Golanski. Polonezul a fost înlocuit în minutul 57 și acuza dureri în piept. În cele din urmã medicii au constatat cã fundașul Stelei nu este accidentat.

Astãzi, Golanski a plecat la Moscova unde naționala Poloniei va întîlni într-o partidã amicalã Rusia.

O veste buna chiar ma ingrijora faptul ca va juca Nesu pe stanga.

Pawel e un jucator foarte bun si care s-a integrat foarte bine la Steaua.

Este unul dintre jucatorii mei preferati. Sa-l tina cat mai mult in primul 11 pentru ca o sa avem de castigat.

Cel mai bun.

Golanski va ajunge un jucator mare alaturi de Steaua. As indrazni sa spun ca este cel mai bun transfer din aceasta campanie de achizitie.

Ador incursiunile lui in atac si driblingurile de senzatie. In meciul cu Zaglebie, de la Bucuresti, a fost magistral in prima repriza. Si nu doar in meciul ala a jucat bine. Toate meciurile lui au fost bune, dar am impresia ca nu poate rezista 90 minute pe teren si as zice ca are cateva kg in plus. Nu vreau sa fiu carcotas. Oricum un jucator de banda care, sper si cred, va ajunge un jucator de talie mondiala.

Este intr-adevar un jucator de nationala... dar care se poate pierde din cauza unui cioban!

Cum dracu' sa joci cu Badoi in locul lui?

Stie careva cum e cu accidentarea aia? E grav? Sta mult pe bara?

"Daca ruptura musculara va fi confirmata, fundasul Stelei nu va putea fi folosit în urmatoarele trei etape ale Ligii I, cu Vasluiul, Mioveniul si Gloria Bistrita, dar si în importantele partide din Liga Campionilor contra lui Arsenal si FC Sevilla. "

Sursa: Prosport

Golanski va reveni intr-o saptamana

Fundasul polonez Pawel Golanski a efectuat azi un RMN în urma caruia s-a aratat ca a avut doar contractura musculara, nu ruptura cum s-a crezut initial, si va reveni în aproximativ o saptamâna. Altfel, Dorin Goian a resimtit iar dureri la spate si nu a fost oprit în lotul ros-albastrilor, el nefiind azi nici macar pe banca de rezerve, iar mijlocasul Marius Croitoru si fundasul Mihaita Nesu vor fi apti în doua saptamâni.

Prosport.ro