Guest SteauaToronto

Ifeanyi Emeghara

138 posts in this topic

thumb_03_emeghara_2010.jpg

Nigerianul Ifeanyi Emeghara a semnat un contract valabil pe patru ani cu Steaua.

Nume: Ifeanyi EMEGHARA

Nick: Eme

Data nasterii: 24.03.1984

Locul nasterii: Lagos

Inaltime: 1,73 m

Postul: fundas

Numar pe tricou: 13

A mai jucat la:

FC Ebiede 2002 - 2003

FK Teleoptik Belgrad 2003 - 2004

Partizan Belgrad 2004 - 2006

FCU Politehnica Timisoara 2006 - 2007

In numai 5 ani, Eme, a "ars" etapele, ajungand de la o echipa arhi necunoscuta la una dintre echipele galonate ale Europei, Steaua Bucuresti. Secretul acestei ascensiuni spectaculoase il constituie valoarea sa incontestabila.

Bine ai venit la Steaua, Ifeanyi Emeghara! Vom lupta impreuna pentru cucerirea Europei si, evident, a competitiilor interne. Forza Steaua!

Edited by I.N.Money

Hagi,cand antrena pe Poli, il dadea mereu exemplu pe nigerian pentru darauirea cu care juca la echipa.Sper sa o faca si aici.Bafta Eme!

Hagi,cand antrena pe Poli, il dadea mereu exemplu pe nigerian pentru darauirea cu care juca la echipa.Sper sa o faca si aici.Bafta Eme!

Sa speram ca nu e cazul si vor fi toti la fel de motivati...

Pare un jucator de valoare.

Sper sa faca treaba la Steaua si sa aiba realizari alaturi de echipa.

Succes ! :rolleyes:

Orice jucator e binevenit la Steaua,cum Eme si-a demonstrat valoarea prin evolutiile sale constant bune nu vad sa fie vreo problema!SUcees Emeghara

Adus cu surle si trimbite de la Politehnica Timisoara, Ifeanyi Emeghara are mari probleme medicale, fiind in pericol sa isi incheie cariera de fotbalist profesionist. Nigerianul este, conform stirilor TVR, suspectat ca are unele probleme cardiace, si in acest moment se pregateste sa plece la o clinica din strainatate pentru o investigatie amanuntita.

Ce draq probleme o fi avut Eme nu stiu ca alearga de e belea;))Clar trebuie sa ramana titular la Steaua...face faza defensiva excelent iar dupa ce pierde mingea in atac alearga pana o recupereaza.Tine-o tot asa Eme;)

Merita sa joace la Steaua,a confirmat inca o data ( avand in vedere perioada care a stat......e bun)

foarte bine emeghara,e mult deasupra lui nesu....astept doar sa-l vad si pe golanski pe dreapta(ar fi ceva...iar in centru Goian si Ghionea!!!)

Mult mai bun decat Nesu, ne-am gasit un inlocuitor pentru Petrica pentru ca nu stiu cat o sa mai poata si el. Sa speram ca va fi in continuare titular si va face un meci la fel de bun si cu Arsenal.

Subscriu. Eme e precis in interventii, suficient de rapid ca sa nu poata fi depasit de prea multi si nu se impiedica de minge.

In modesta mea opinie, ar trebui sa fie titular indiscutabil pe postul de fundas stanga.

Dupa meciul de aseara ne-am lamurit si mai clar ca este un jucator bun cu valoare de Steaua.

Avand in vedere ca vine dupa o accidentare si are putine meciuri in picioare, Eme vine puternic din urma. In conditiile in care Petrica este folosit pe dreapta, este clar ca va fi titularul de drept al postului de fundas stanga.

Eme a jucat bine si ieri seara... e un jucator valoros.

Cred ca dupa meciul de aseara a confirmat ca merita sa fie titular pe banda stanga!

Din nou un meci foarte bun din partea lui Eme. Ce banda stanga am fi avut cu el si cu Ochirosii... :rolleyes: