fcsteaua.ro

Saban, reprimit (GSP)!

16 posts in this topic

1039189205_igrac-4258.jpgDeși, inițial, Klemi Saban a fost anunțat cã nu mai face parte din planurile Stelei pentru sezonul viitor, fundașul israelian a fost rechemat la echipã și a fãcut deplasarea în cantonamentul de la Kaprun (25 iunie - 6 iulie).

În lot au mai fost luați și juniorii Iancu, Tudose, Lungu, Bicfalvi și Pintilii, ultimii doi fiind aduși în aceastã varã de la Jiul Petroșani.

Be mie imi place se Saban , si chiar cred , si stiu cu siguranta , ca e mai bun decat Coman ......si in plus chiar stie sa fie un bun ffundasi , dar nu prea a avut sansa sa demonstreze ......nici nu stiu sa zic daca sa ramana sau nu ...... :?:

e bun macar la numar desi a fost criticat dupa un meci in care la tot intors pe toate fetele robinho parca ar fi fost un fotbalist oarecare nu un fotbalist de real baiatu mai trebuie jucat si el macar in meciurile mai usoare !!!!!!!!

Eu zic ca e bunicel

Cat despre meciu cu Real ce drac Robihnio la fentat de nu sa vazut si pe Zambrota asa ca ....

Sa speram ca cu Hagi nu mai vad titulari jucatori care se viseaza fotbalisti gen Coman

pai din cate stiu eu e bine ca a ramas el fiind singurul fundas dreapta de meserie din lot

Eu zic ca e bunicel,dar nu a avut sansa sa demonstreze acest lucru...totusi el este mai bun decat alti jucatori ai Stelei...

E bine sa ramana cel putin rezerva desi ....

Ma bucura sincer ramanerea lui Saban, merita sa i se dea o sansa, abia dupa asta se poate spune daca e bun sau nu.

pai din cate stiu eu e bine ca a ramas el fiind singurul fundas dreapta de meserie din lot

Il uiti pe ambidextrul Petre Marin - asta evident in conditiile in care partea stanga e asigurata de un alt fundas de profil, gen Nesu, sau iata, noul venit, Emeghara. Sau, de ce sa nu recunoastem, si Nicolita s-a dovedit mai util ca fundas dreapta decat ca mijlocas de banda.

In alta ordine de idei, se zvonea ca si Badoi ar fi fost adus pentru a acoperi postul de fundas dreapta.

Asadar...avem fundasi. Problema e cum vor juca impreuna...

Il uiti pe ambidextrul Petre Marin - ...

Ambidextru? Doar atunci cand se foloseste de maini!

Ambidextru? Doar atunci cand se foloseste de maini!

Inainte de accidentarea lui Nesu din turul campionatului, in meciul de la Iasi, cei doi erau mai tot timpul titulari impreuna. Nesu pe stanga si Marin pe dreapta. E adevarat ca de-atunci "Jair" a jucat doar pe stanga, dar eu in continuare il vad un fundas de banda polivalent.

Ma bucura pastrarea in lot a lui Klemi, cred in continuare ca e un fotbalist bun, cel putin ca prima rezerva.

Bine, stiu ca suntem interesanti cu citate din DEX, insa dupa stiinta mea (nu pretind ca ar fi cea corecta, sa nu fiu inteles gresit) in vocabularul sportiv "de balta" s-a adaptat termenul. Am trecut si eu pe la fotbal (o foarte scurta perioada de timp, antitalent fiind), acum multi ani, insa imi amintesc ca antrenorul folosea acest termen, si in niciun caz nu se referea la maini. Mea culpa daca a fost un caz singular si m-am bazat prea mult pe asta.

Imi pare bine ca i s-a mai dat o sansa lui Saban...sper ca sub comanda lui Hagi va confirma...

Desi nu imi prea place de Saban , cred ca merita si el o sansa sa demonstreze daca se ridica la cerintele Stelei . Sper sa confirme .

Desi am mai spus,repet:Saban merita ,,a doua sansa".Poate Hagi il va redescoperi! Cred ca nici nu i s-au oferit destule sanse sa convinga.Fatza de altzii care au gresit mult mai mult el a fost lasat la ,,naftalina".