fcsteaua.ro

Oficial: Emeghara a semnat !

34 posts in this topic

Nigerianul Ifeanyi Emeghara a semnat luni seara un contract valabil pe patru ani cu Steaua.

Fundasul in varsta de 23 de ani isi va rezolva problemele legate de viza dupa care va pleca in Austria pentru a se alatura lotului stelist, aflat in cantonament la Kaprun.

"Imi pare bine ca s-a rezolvat transferul meu. Imi pare bine ca voi imbraca tricoul Stelei si sper sa castig tot cu noua mea echipa. Cel mai mult imi doresc sa evoluez in grupele ligii Campionilor", a spus Emeghara.

SteauaFC.com

In sfarsit! Nu stiu daca sa ma bucur mai mult ca a semnat sau ca s-a terminat tot circul asta.

credeam ca nu se va mai realiza acu ramane sa demonstreze ca merita sa joace in tricoul Stelei asa ca multa bafta si sper sa fie un transfer reusit oricum mai avem nevoie de 2,3 jucatori in special la mijloc !!!!!!

Ce bine ca a venit Emeghara la Steaua , care ne completeaza lotul , care deja era mai slab decat sezonul trecut . Ii Urez bun venit , si mult succes in CL alaturi de Steaua . Sper ca de transferu asta o sa fiti multumiti si voi ......ca daca nu ne certam !!!!

Ce bine ca a venit Emeghara la Steaua , care ne completeaza lotul , care deja era mai slab decat sezonul trecut . Ii Urez bun venit , si mult succes in CL alaturi de Steaua . Sper ca de transferu asta o sa fiti multumiti si voi ......ca daca nu ne certam !!!!

Danny iar vrei ban ?

dadaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.... a semna emegharaaaaa.. Acuma mai are si plesan de semnat (nu conteaza dak e bun, sa faca concurenta acolo la mijloc sa joace Lovin cu morcovu in fund). Eu zic ca va mai lua 1 jucator si gata, ca sa se dea si Hagi mare ca a venit cu o vedeta de-a lui, in special din Turcia :D. Forzaaaaaa Steaua . D-abia astept sa inceapa cea mai tare editie de campionat din istoria Diviziei A . Hai Steaua hai Gica Hagi hai Adi Ilie hai Neaga hai echipa inainte in CL.

Bine ai venit Eme!!!

da, a semnat emeghara si a ramas si Saban. pacat de Thereau, daca ar ramane...

hai Steaua

era si timpu... d acu avem lotu complet... poate ar mai trebui un mijlocas central da nu neaparat. antrenor avem, lot avem, conducere avem ( in afara d Gigi)... totu e ok :D d acu trebuie doar sa asteptam

Sa vina si mijlocasu ala bun care de care avem nevoie si zic ca avem lot bun

Desi daca pleaca Thereu ne tre si un atacant

Danny iar vrei ban ?

Oameni buni,nu cred ca-l ajutam pe Danny cu ban pe forum.Il ajutam cu un ban,dar pentru a-i plati un profesor de limba romana. :unsure:

Bai baieti...io zic ca daca nu mai prinde Goe o zi din aia de da cu stangu in dreptu' avem o aparare beton...zic eu...Badoi-Ghionea-Goian-Emeghara...

Sa fie intr-un ceas bun!Pacat de Cyril...poate vine Hagi cu niste turci cum a promis sau macar daca e sa ia jucator de la Poli mai bine il ia pe Torje decat pe Plesan!

Bai baieti...io zic ca daca nu mai prinde Goe o zi din aia de da cu stangu in dreptu' avem o aparare beton...zic eu...Badoi-Ghionea-Goian-Emeghara...

Sa fie intr-un ceas bun!Pacat de Cyril...poate vine Hagi cu niste turci cum a promis sau macar daca e sa ia jucator de la Poli mai bine il ia pe Torje decat pe Plesan!

din cate am citit eu tot aici pe forum el zicea ca a luat nota mare la examen la romana, peste 8 parca.

Emeghara este un jucator bun, este valoros, ma bucur ca a ajuns la Steaua. Dar am o intrebare, de ce Poli chimisoara a renuntat la el asa usor? Sa aibe o usora accidentare de care noi nu stim? Iancu vrea si el o echipa competitiva si nu renunta la el asa usor daca era in forma care o stim noi???

Mai avem nevoie de un minim de 2 mijlocasi (stanga si centru) valorosi si vom putea spune ca dispunem de cel mai bun lot din Romania, cu care plecam spre grupele UCL.

Sa dea Dumnezeu sa ramana totusi Cyril!

Dar de ce scriu astia de la sport.ro ce ziceti: Hagi NU-L LASA SA PLECE PE Thereau DE LA Steaua!

Ce bine ar fi sa fie adevarat.

steaua_ro

Dar de ce scriu astia de la sport.ro ce ziceti: Hagi NU-L LASA SA PLECE PE Thereau DE LA Steaua!

steaua_ro Am vazut, sper sa fie adevarat, dar nu mai cred nimic pana nu-l vad pe Thereau in primul meci amical.

Emeghara este un jucator bun, este valoros, ma bucur ca a ajuns la Steaua. Dar am o intrebare, de ce Poli chimisoara a renuntat la el asa usor? Sa aibe o usora accidentare de care noi nu stim? Iancu vrea si el o echipa competitiva si nu renunta la el asa usor daca era in forma care o stim noi???

Iancu? Probabil te referi la un suporter alb-violet cu numele asta. :) Daca vorbesti despre imensitatea pe doua picioare cu resedinta de vara la Jilava, cred ca scapi din vedere ca in fiecare intersezon, asta isi schimba trei sferturi din echipa. Dupa umila mea parere, asta nu e performanta, ce vrea el, ci o evidenta spalare de bani.

in sfarsit a dat domnul si s-a terminat toata telenovela asta, bine ca s-a rezolvat...

Am si eu o intrebare daca poate cineva sa-mi raspunda : stie cineva cand se pun in vanzare abonamentele pentru noul sezon si la ce preturi desi nu prea conteaza pretul?

Multumesc anticipat daca se va gasi cineva sa-mi raspunda chiar daca este off topic.

s'ar putea sa ai dreptate, si eu ma gandeam la inceput la aceeasi kestie. Ori poate jucatorul are ceva probleme intradevar, ori poate "Mantuitorul" Banatului avea de gand sa scape de el pentru a face rost de bani.,......ca tot voia echipa competitiva.

PS:...badoi a declarat ca e stelist de la varsta de 5 ani.....oare de ce nu ma mira declaratia lui.....kiar asteptam sa vad cand o va face, ca e la moda....mai bine sa taca si sa demonstreze pe teren cat de stelist e

steaua_ro

Asta ar fi considerat primul transfer important al lui Hagi. Dar, poate in momentul asta, Thereau deja semneaza cu o noua echipa...

Asta ar fi considerat primul transfer important al lui Hagi. Dar, poate in momentul asta, Thereau deja semneaza cu o noua echipa...

Cu cine semneaza? Chiar aseara, cei de la FC Bruges au spus ca nu ar da niciodata 3 milioane de euro pe Thereau si ca deja nu mai au nevoie de alti jucatori. Chiar daca Jiji a anuntat ca l-a vandut...

Bine ca avenit si Emeghara. S-a mai ameliorat problema fundasilor laterali, zic eu. Desi ar mai trebui unul.

Habar n-am, poate cu Auxerre, Anderlecht... Eu sper sa nu-l vrea nimeni si sa ramana, dar dupa cum isi calcula Gigi recuperarea investiilor, ma gandesc ca e ceva serios cu cele 2,9 milioane.