Virgil

Gheorghe Hagi

183 posts in this topic

Hagi imi place foarte mult dar ca oriunde, cand echipa nu are rezultate, antrenorul pleaca. Asta e! Daca acesta era singurul meci prost era altceva, dar totul a inceput cu amicalele din aceasta vara si uitati unde s-a ajuns: la dezastru.

uitati unde s-a ajuns: la dezastru.

Dezastru e sa nu luam macar locul 3 in Champions League...

@CatalinBr21

100% de acord cu Hagi ca a fost cel mai reusit meci al Stelei de cand e el la echipa (cel putin in faza ofensiva). Ce e grav e ca daca faci cel mai bun joc din 11 dar pierzi in fata unei echipe modeste insemna... Insemna ca ar trebui sa-si dai demisia pentru a mai salva ceva din propria mandrie...

Oare o sa mai fie vreodata liniste la Steaua?

Probabil vine Olaroiu (care mie nu mi-a placut niciodata) si ce o sa se intimple? O sa dea vina tot pe Hagi cand nu merge... si nu o sa mearga!

La o masina sa cistige o cursa nu-i trebuie doar un sofer bun, ci si un motor bun. Iar motorul Stelei este... de trabant: scoate fum, paraie, dar nu se prea misca!

Rezolvarea :

1. Plecarea lui Becali!

2. Un antrenor bun, de preferinta strain cu puteri nelimitate!

3. Constituirea unui lot tinar cu scopul de a avea o echipa in 2-3 ani!

Daca nu incepem de la baza o sa avem totdeauna vise si niciodata realizari!

Bravo Hagi! Ai facut bine ca ai plecat de la tampitul ala de Becali! Bine ca ti-ai pastrat mandria! Bravo tie! Sa ai multa bafta pe viitor! Esti un mare om!

Ai dreptate Yoyo, asta am uitat: Bravo Hagi! Trebuia mai de mult sa-ti dai demisia, cine o sa vina in locul tau o sa-si dea singur diploma de "marioneta" si o va face doar pentru bani!

E drept ca banii nu au miros, dar prea mult lins la fundul lui Becali miroase pina la urma!

Sunt tare curios cine-i lingaul care vine si imi pare rau de acum de soarta Stelei!

E bravo si Hagi si Mourinho. Au iesit cu demnitate din situatiile in care erau. Iar Becali e un prost, isi face rau si lui si viitoarei sale cariere politice. Desi, asa chiar e mai bine. Va iesi la suprafata adevarata lui fata.

Pentru tine, Hagi!

Doamnelor si domnilor sunt mandru ca sunt contemporan cu Hagi. Cuvintele mele sunt mult prea sarace iar spatiul mult prea mic pentru a scrie ce a insemnat Hagi pentru fotbalul romanesc, pentru romani. Cunosc un om pentru care Hagi a fost gandul cu care adormea, visul de noapte, si cheful de fotbal cu care se trezea dimineata.Gica Hagi a fost ultimul jucator roman care a jucat din.. tot sufletul. Desigur, ii putem aminti pe Dobrin, Balaci, Dumitrache, Dembrovschi... insa nici unul nu s-a ridicat la inaltimea performantelor lui Hagi, poate si pentru ca n-au avut sansa sa joace la un alt nivel... Hagi are marele merit de a fi fost liderul unei generatii si mentorul altora prin extraordinara sa dorinta de a fi cel mai bun pe teren. Nu stim povesti cu Hagi prin baruri, cu manechine si prezentatoare, cu betii si droguri. Or fi Mutu si Chivu prezentul, dar fara Hagi, povestea lor era searbada si neinteresanta. Pentru ca povestea fotbalului romanesc incepe cu ?a fost odata Hagi? si apoi urmeaza pagina 2, 3, 4... si, din pacate, foarte multi din jucatorii nostri de top nu sunt decat niste slabe produse media, cosmetizate artificial din varii interese.

Hagi i-a invatat pe cei de azi sa nu le fie frica de Desailly, de Ayala, de Maradona. Cum ati putut sa uitati imaginea omului simplu cu mana la inima când se canta imnul Romaniei? Si când a inteles cata nevoie aveam de el in meciul cu Ungaria, revenind sa joace pentru nationala? Puteam sa strangem noi toate ONGurile, plus toate fondurile Guvernamentale si tot nu reuseam sa promovam Romania asa cum a facut-o Hagi prin performantele sale. Din Ulan Bator pana in Etiopia, toata lumea auzise de el. Si pentru ca n-am avut rabdare cu el, si l-am privit cu ochii mijiti cum statea ghemuit pe banca de antrenori, am lasat, am acceptat ca Hagi al nostru sa fie umilit si nimicit. Tocmai pe el, simbolul Romaniei in toata lumea. Peste tot pe unde mergem cand spunem ca suntem romani, lumea ne intreaba de Hagi. Iarta-ne Hagi pentru ce-ai patit. Iarta-ne ca n-am stiut sa iesim in strada asa cum ieseam cand dadeai gol la Mondiale. Iarta-ne ca am permis unui analfabet sa-ti ia demnitatea. Il mai tineti minte pe Mos Ion Roata? Stiti ce i-a spus Cuza in preajma Unirii? "Du-te si spune satenilor dumitale, ca unde a scuipat prostu' de boier, te-a sarutat domnul tarii romanesti, si ti-a sters rusinea".

Draga Hagi, noi, romanii adevarati, te sarutam pe amandoi obrajii.

Poate ca nu este un antrenor mare, poate ca mai are de invatat in acest domeniu, poate nu stie sa puna in practica ceea ce cunoaste el foarte bine, poate nu stie sa se faca inteles, poate nu va fi niciodata un mare antrenor... dar acest lucru nu scuza deloc comportamentul lui Jiji fata de Hagi.

Hagi este mai presus decat oricare nume din fotbalul romanesc, este iubit de toata lumea pentru ceea ce a facut ca si jucator si nu merita asa ceva! Daca tot s-a ajuns aici, trebuia sa nu se "spele rufele murdare in presa"!

Hagi = RESPECT!

Jiji = ZERO BARAT!

Nu mi-a placut deloc stilul defensiv al lui Hagi de la Steaua, dar ca jucator a fost un geniu!

Edited by Bogdan4Steaua

@steauaaa

Atata timp cat nu posezi cunostinte elementare de gramatica si ortografie este foarte greu sa te faci inteles! Si asta in cazul in care ai intr-adevar ceva de comunicat (ceea ce la tine nu este cazul).

Edited by Bogdan4Steaua

cred ca am sa supar pe multi suporteri dar Hagi nu are fata de antrenor chiar imi pare rau pentru el dar ar fi mai bine sa nu mai antreneze pentru a ramane in amintire cu victoriile si realizarile de cand era jucator

Hagi va ajunge un mare antrenor atunci cand cineva va avea rabdare cu el sa il lase 2-3 ani antrenor la aceeasi echipa. daca va avea sansa asta, vom vedea ce am avut si ce am pierdut...

eu cred ca daca ramanea la echipa si Gigi il sprijinea ca pe Lacatus, aveam cel putin la fel de multe puncte acum!

@mountytoma

Ar fi avut probabil mai multe cã echipa ar fi avut stabilitate... Poate o sã primesca mai multã încredere la Galata, dar e greu de crezut... :blink:

HAGİ...HAGİ...HAGİ....este cel mai mare fotbalist strain care a venit in TURCİA.este unu dintre cei mai buni fotbalisti din lume din toata istoria fotbalistica dupa parerea mea.HAGİ era un fotbalist foarte mare si un om super bun.iti multumesc MARELE REGE pentru tot ce ai facut in fotbalul Turcesc si pentru Galatasaray.era atat de tehnic in cat putea sa dribleze adversarul intr-o cabina de telefon.sa ai mare succes in viata ta personala si fotbalistica.

YOLUN AÇIK OLSUN...SENİ HEP SEVDİca VE SEVECEĞİZ..BÜTÜN YAPTIKLARIN İCİN SANA TESEKKÜR EDERİZ BÜYÜca KAPTAN PROFESÖR GİCA HAGİ....

26541hagi100ppzj7_1_.jpg

hagi800600_1_.jpg

Hagi_1_.jpg

www.resimcity.com_george_hagi_1_.jpg

George_Hagi_Galatasaray_Kupa_ile_1_.jpg

LiveImages_5CYeniFotoAnaliz_5CI_20love_20you_20Hagi_5C01_1_.jpg

hagiwall70ou0vg_1_.jpg

Doar cel mai mare jucator strain?Cum asa?Aveti un turc mai valoros decat Hagi?

@bodrumdan_barkahan

A fost cel mai mare jucator care a jucat in Turcia, nu numai cel mai mare jucator strain. Alaturi de cativa jucatori turci talentati, dar care fara el nu ar fi fost nici pe departe asa de buni, a ridicat de unul singur nivelul fotbalului turcesc

Toti jucatorii din istoria Turciei nu fac cat Hagi...daca nu venea Hagi in Turcia,si acum fotbalul de acolo se zbatea in medicocritate...

Toti jucatorii din istoria Turciei nu fac cat Hagi...daca nu venea Hagi in Turcia,si acum fotbalul de acolo se zbatea in medicocritate...

del piero nu stii nimic despre fotbalul turcesc.dar scrii mereu.fotbalul turcesc a inceput cu jupp derwall sa se schimbe.sa stii asta.Hagi a fost mare jucator asta e adevarat.si dupa el fatih terim a luat flagul.ia zimi pentru ca a fost Hagi am facut locul 3 in 2002 sau acuma la euro am jucat cu Hagi?vorbesti numai tampenii mai bine taci.

Doar cel mai mare jucator strain?Cum asa?Aveti un turc mai valoros decat Hagi?

a fost metin oktay intre anii 1955-1969...amurit in anul 1991 la un accident de masina.era fotbalist mare.foarte mare...

back605xd8.jpg

b22186d9b9ce4df6b38385a5de705f22_m.jpg

Galatasaray_Metin_Oktay.jpg

Bine,bine...dar intrebarea ramane:a fost mai valoros decat Hagi?Sincer..nu cred.

Zi-mi un alt jucator care sa fie mai valoros decat Hagi(indif de nationalitate) si sa fi jucat in camp turcesc.

exagerati si voi .. spuneti ca daca nu era Hagi la Galata, campionatul turcesc era vai de el ...

Credeti ca un singur jucator ridica valoarea unui campionat ? credeti ca turcii nu au avut fotbalisti foarte talentati ? Au avut si eu fotbalisti de mare valoare .. dar totusi Hagi a fost unul dintre cei mai mari jucatori ai lumii si asta spune totul ..

Respect pentru suporterii turci cum il respecta pe Hagi, cum a fost primit pe ali sami yen ..