Virgil

Gheorghe Hagi

183 posts in this topic

99% Hagi nu va mai fi la Steaua.

Maine cred ca o sa avem alt antrenor.. sau daca nu o noua sluga..

99% Hagi nu va mai fi la Steaua.

Ii multumim domnului Jiji Becali ca mentine liniste la echipa,ca sustine antrenorul si ca respecta suporterii.

Scarba dracului de Becali....

Gigi Becali A SARIT LA GITUL LUI Hagi

"DACA NU IL BAGA PE Mirel FUNDAS LA MARCAJ, TREBUIE SA PLECE SI CU ASTA BASTA. DACA ERA ALTUL... DAR ORICINE AR FI... CU ASTA BASTA"

Incredibil ce nesimtire are El Ciobandante, urla dupa un meci in care am scos un egal cu 80 de minute in inferioritate numerica, la adresa lui Hagi pe motiv ca "nu-l respecta fiindca nu l-a bagat pe Radoi fundas". Imbecilul de Becali depaseste orice limita! Gata, el hotaraste echipa, Hagi e in plus!

Pleaca dracului, tampitule! Vinde clubul daca nu-ti convine ca antrenorul hotaraste cine intra pe teren! Lasa-nee, lasa-neee!

Cred ca Hagi va pleca. Nu mi se pare omul care sa suporte asa ceva. Pacat, as fi dorit pe altcineva in locul lui, dar nu in aceste conditii.

Daca Hagi pleaca, Il iubesc la nesfarsit! Atat am avut de spus.

P.S.: propun cheta pentru un lunetist!

Propun cheta pentru un sinucigas din ala care sa intre cu camionul incarcat cu dinamita in "palatul" oligofrenului, in asa fel incat sa distrugem si sleahta de nepoti si interlopi care il urmeaza.

Tare rau! Din pacate, cand peluzele au incercat ceva erati toti impotriva...

Gica, toata stima!

Sa nu iti dai demisia. Lasa-l sa te dea afara, daca are curajul! Nu numai ca va trebui sa-ti plateasca tot contractul (si Gigica uraste sa piarda bani, vezi Elton, Carlos, Saban etc.), dar nici nu va avea curajul sa o faca. Pentru ca boul te-a adus la Steaua pentru voturi si nu isi risca el viitorul de politician!

Nu ar strica insa sa il zgandari si mai tare trimitandu-l pe Radoi pe banca de rezerve, sau la Steaua II [...]

Încã o ieșire de acest gen și vei lua o bine meritatã pauzã.

Edited by Bogdan4Steaua

Tare rau! Din pacate, cand peluzele au incercat ceva erati toti impotriva...

Si cand peluzele au incercat, au fost tot de partea voastra!

Sunt dezamagit total de Hagi. Abia uitasem ultimele lui meciuri, cand a luat-o ego-ul lui razna si am pierdut! Am crezut, am sperat ca intre timp s-a maturizat. Nu a fost asa. Gestul de a-i da brinci lui Zaharia in teren este de nescuzat pentru un antrenor, chiar daca-i antrenor la Sticla Ariesul Turda! Darmite la Steaua. Daca el nu-si poate tine nervii in friu este greu de crezut ca-i poate invata pe jucatori.

Subscriu, perfect deacord, nu poate sa-l trateze pe saracul baiat(Zaharia) in halul asta, mai ales ca risca sa i-a galben pentru ca Neaga inca nu iesise din teren.

Cat despre conflictul cu ciobanul: Gica, te sustinem!

"Asta e viața. Eu știu cã mâine (n.r. - marți) am antrenament și mã voi prezenta la stadion. Avem nevoie de liniște pentru a pregãti meciurile care urmeazã. Trebuie sã ajungem în grupele Ligii Campionilor, acesta fiind obiectivul numãrul unu în acest moment pentru noi. Aș vrea sã fac o singurã precizare: nu am nicio problemã cu Rãdoi, Neaga sau Dicã. Astea sunt speculații. Ei sunt niște profesioniști sutã la sutã. La Steaua trebuie liniște pentru cã suntem pe un drum bun, asta e tot ce conteazã", a spus Hagi.

Sursa: Prosport.ro

Ma doare sufletul pentru Steaua... Ce situatie penibila si inutila... :sad2:

Am tot stat si m-am intrebat ce ar putea face Hagi in situatia asta. Bieninteles ca nu are decat doua variante: pleaca sau ramane.

Deci,

ce are de pierdut Hagi daca pleaca acum:

- sansa de a antrena o echipa ca Steaua

- sansa de a antrena Steaua avand la dispozitie un lot complet

- sansa de a confirma ca antrenor. Cu siguranta nu a realizat tot ceea ce si-a dorit (probabil ca era si greu in conditiile date)

- ar lasa imaginea unui om slab care cedeaza usor in fata unora de teapa lui Radoi si Neaga (chiar daca realitatea nu este asta, imaginea unui invins al celor doi va ramane!!!)

- ar confirma spusele celor care afirma ca nu are capacitatea de a se impune in vestiar

- din nou, dupa episodul Timisoara, ar lasa treaba neterminata

ce are de castigat daca ramane:

- timp pentru a demonstra ca are valoare si pentru refacerea accidentatilor

- o calificare in UCL

- daca va fi gonit din Ghencea de catre... ala, va deveni doar inca o victima dintr-un sir mai lung

- mai mult decat sa-l goneasca din club, ala nu-i poate face

- are sansa de a nu-i face pe plac aluia si sa joace tot ceea ce vrea el

- odata cu gonirea lui, cel care va pierde va fi ala si nu el

Ca o concluzie: IMI DORESC DIN TOT SUFLETUL SA RAMANA la echipa si sa contribuie si el la daramarea "mitului" ... ALUIA!

Hagi trebuie sa plece dupa ce califica Steaua in C.L.!

Dupa care sa-i lase pe Radoi si Gigi sa faca echipa...

Daca il lasa pe Radoi fundas in C.L., s-ar putea iar ca Zapata sa trebuiasca sa apere penalty si sa jucam in 10.

Hagi, despre umilinta la care a fost supus: "Asta e viata!"

Gica Hagi nu a reactionat dupa umilinta la care a fost supus, duminica, de catre patronul Gigi Becali, declarand ca asta e viata si ca va trece peste acest moment nefericit.

“Asta e viata! Eu stiu ca miine am antrenament si ma voi prezenta la stadion. Avem nevoie de liniste pentru a pregati meciurile care urmeaza. Trebuie sa ajungem in grupele Ligii Campionilor, care este obiectivul numarul unu in acest moment pentru noi. As vrea sa fac o singura precizare: nu am nici o problema cu Radoi, Neaga sau Dica. Astea sunt speculatii. Ei sunt niste profesionisti suta la suta. La Steaua trebuie liniste pentru ca sintem pe un drum bun, asta e tot ce conteaza", a spus Hagi pentru Fanatik.

Duminica seara, patronul Gigi Becali l-a atacat dur pe Hagi, declarand ca daca nu va juca cu Mirel Radoi pe postul de fundas central, isi va face bagajele si va pleca.

Hagi ar trebui sa tina cont mai mult de suporteri si mai putin de patronul echipei, stiu ca e ceva cam idealist si greu de realizat, dar un om cu caracter l-ar pune si in meciul urmator pe Radoi la mijloc, ar incepe cu Rada in aparare si cu Ov. Petre pe tusa, si daca Becali s-ar tine de cuvant si l-ar da afara, macar stim ca Gica va ramane pentru suporteri ca un fel de martir care i-a opus rezistenta ciobanului, si nu o marioneta in mainile acestuia.

Ar fi pacat ca Hagi sa demisioneze in acest moment. Suporterii, presa, fostele glorii il sustin

si toti sunt impotriva lui Becali. Poate ca Regele va reusi sa inlature acest personaj.

In Templu doar un Rege poate conduce! Nu imparati, principi, ursi, Mihai Viteji si altii!

Hagi le-a spus apropiaților cã, deși a fost umilit de Becali, ține prea mult la Steaua ca sã poatã pleca din Ghencea. Deși Steaua a reușit un 0-0 la Cluj, jucînd în 10 oameni aproape tot meciul, atmosfera s-a inflamat la maximum dupã fluierul de final al întîlnirii. Gigi Becali, care a plecat de la stadion în minutul 72, a lansat un atac fãrã precedent împotriva lui Hagi: "Dacã nu era nașul meu, nu se mai întorcea cu echipa, era deja dat afarã. ªi-a bãtut joc de mine cã nu l-a bãgat pe Rãdoi fundaș central. Dacã nu o sã mã asculte, sã plece și sã mã lase, îi plãtesc în avans salariul pe un an".

În acel moment Hagi era în autocarul echipei și se îndrepta spre aeroportul din Cluj. Cînd a ajuns, cineva l-a informat telefonic de acuzațiile violente ale finului sãu. Gicã a început sã loveascã extrem de nervos cu picioarele în scaunele din aeroport. A ajuns la București dupã miezul nopții, a ieșit în grabã afarã, s-a urcat în mașina cumnatului sãu și a plecat fãrã a face vreun comentariu.

Gicã a ajuns acasã și a refuzat sã rãpundã la telefoanele tuturor apropiaților lui Gigi Becali. În schimb, patronul Stelei n-a dormit deloc toatã noaptea. "M-am plimbat de unul singur prin oraș, ca sã-mi treacã nervii", a explicat ieri Becali, care a ajuns la 7 dimineața acasã.

Hagi și-a petrecut ziua de ieri la vila sa din Pipera, alãturi de soție și de cei doi copii ai sãi. A dialogat cu secunzii sãi, Zoli Iașko și Mihai Teja, dar și cu alte persoane din conducerea clubului de care este foarte apropiat. "Declarațiile lui Gigi m-au afectat mult, sînt dezamãgit, însã nu pot sã renunț. Steaua este viața mea, aici mi-am dorit dintotdeauna sã ajung, nu pot pleca și sã las baltã totul", le-a explicat Hagi.

Sursa: Gsp

Daca Hagi nu reuseste sa-si imbunatateasca relatia cu jucarorii va avea mari probleme. Chiar daca nu este principalul vinovat pentru situatia creata, este obligat sa schimbe lucrurile. Stau acum si fac o comparatie cu profesorii pe care i-am avut si imi aduc aminte ca pe unii pur si simplu nu-i intelegeam pentru ca ,asa cum se obisnuia sa se spuna, nu aveau "metoda de predare". Poate ca asa stu lucrurile si cu Hagi... nu stiu dar este clar ca ceva, ceva este pe acolo! Degeaba sti tu carte/fotbal daca nu poti sau nu ai harul necesar...

Hagi ar trebui sa tina cont mai mult de suporteri si mai putin de patronul echipei, stiu ca e ceva cam idealist si greu de realizat, dar un om cu caracter l-ar pune si in meciul urmator pe Radoi la mijloc, ar incepe cu Rada in aparare si cu Ov. Petre pe tusa, si daca Becali s-ar tine de cuvant si l-ar da afara, macar stim ca Gica va ramane pentru suporteri ca un fel de martir care i-a opus rezistenta ciobanului, si nu o marioneta in mainile acestuia.

Hagi nu poate sa joace cu Radoi tot la mijloc pentru ca e Goian suspendat... si in locul lu Radoi la mijloc il va baga pe Ov. Petre. Deci, in concluzie, meciul umrator va fi pe placul ciobanului!

fular-campionii

Ca antrenor nu putem inca sa-i dam credit, dar vom sta sa vedem pentru ca el a fost este si va ramane un mare stelist, ca si noi, si merita aceasta incercare. Cat despre Radoi: varza, varza, varza!

Noroc ca e finul lui Gigi, ca altfel era de mult pe banca de rezerve. Gigi zice de greselile altora, dar el nu vede ca din cauza lui Radoi am pierdut calificarea in U.C.L, cu Rapid cu Dinamo, etc.

Asa ca nu te lasa, Gica Hagi... da-i inainte sa se oftice toti!

Salut baeti, iata si unu parere de Bulgaria. Steaua are ultima an mult probleme cu jocul. Este adevarat, ultimul campionat avem mult probleme cu travme, dar este adevarat Steaua nu joace bine, nu joace motivat. Acest problem este numai de antrenorul.

Hagi e un bun om, una mare vedeta, dar daca nu putea motiva jocatori joace bine va fi mai bine va plece. Steaua nu este Farul, si nu trebvue joace slab la nic un mec. Cu Bate iera joc care nu este de numele Steaua.

Nu este acum momentul de acest scandal, cand Steaua de un metru la drumul de C.L. dar eu sper acesta: Gigi iubest mult ecipa nostru si stie ce vorbe si ce face.

Haide Steaua, suporteri ta doresc vedem fotbal bun. fularsteau2

La Bulgaria acesta este mereu - jocatori nu doresc un antrenor si fac boicot cu joc slaba, Acesta nu e bine. Mirel Radoi trebuie sa stie ca este numai un jocator la echipa noastra.

Steaua e echipa mare cu coleticve, cau conduteri si nu la ultimul plan cu galeria.

Succes Steaua. Campions League te asteapta! forzateaua

Intrebare:

De ce vrea Piturca oare sa joace neaparat Ov.Petre titular?

Sa fie oare din cauza procentului de 5% pe care il are ca actionar al FC Steaua(dorind astfel sa creasca pretul jucatorului)?