Virgil

Gheorghe Hagi

183 posts in this topic

chiar daca Hagi nu a facut performanta ca antrenor eu zic ca va ajuta Steaua foarte mult....oricum asta se va vedea in timp....deocamdata nu trebuie sa il judecam......:>

Eu zic sa semnam o petitie sa il dea ciobanul afara pe Hagi si sa-l puna antrenor pe ninelus...

Cum sa`l dea afara pe Hagi frate.. Hagi o sa faca mare performanta cu Steaua in CL !! veti vedea voi .. !! fularsteaua2

Gica,fa ceva ca scartaie rau,cat o sa mai avem noroc(goluri pe faze fixe)?scoate-i din echipa,pe cei care au dat dovada de delasare(MAI MULTE SANSE TINERILOR SI REZERVELOR).la Steaua nu e timp de format nuclee,loturi omogene,si alte prostii din astea,la Steaua se vrea FOTBAL.

Gica declara inainte de partida ca nu vrea sa auda scuze legate de oboseala, de faptul ca se joaca meciuri din 3 in 3 zile. Spunea de asemenea ca jucatorii trebuie sa munceasca si sa se obisnuieasca cu acest sistem. Dar oare in anii anteriori meciurile se disputau la 3 ani lumina, nu tot la 3 zile ? Deja au trecut 6 jocuri oficiale si noi tot la inceput de campionat suntem.

Ar fi bine sa se trezeasca toti, de la preparatori pana la jucatori, pentru ca altfel o sa ne apropiem de sfarsitul sezonului european chiar la inceputul sau.

Intreba cineva pe forum de tactica lui Hagi pentru mecuiul cu Bate. Poate ca existat,...dar din moment ce Nicolita si Croitoru fug ca oile capiate pe teren, si mai toti paseaza inapoi..pana si Dica a ajuns in situatia de a fi cu spatele la poarta, ce sistem tactic o fi adoptat ?

Gica declara inainte de partida ca nu vrea sa auda scuze legate de oboseala, de faptul ca se joaca meciuri din 3 in 3 zile. Spunea de asemenea ca jucatorii trebuie sa munceasca si sa se obisnuieasca cu acest sistem.

si tot el a declarat dupa meci ca de vina este OBOSEALA.pai spre sfarsitul campionatului,inseamna ca or sa fie rupti de OBOSEALA...vesnic scuze

Un antrenor adevarat isi protejaza echipa in fata presei. Ce spune presei si ce spune jucatorilor pot fi doua lucruri diferite.

Vina lui Hagi este ca e nevoit sa faca din nimic o echipa performanta! Si asta din mers.

Si cred ca mai are o problema pe care nu si-a recunoscut-o inca: crede ca toti joaca de placere in primul rind! Daca te uiti la ei cam de care puteti spune ca joaca cu/de placere?

Vali Badea , si Emeghara sunt jucatorii care joaca de placere .....si mai e si Bicfalvii ...... poate mai sunt si altii . Hagi nu are nici o problema , dupa parerea mea , doar ca la ultimul meci , a luat meciul prea in gluma , si el si intregul lot ........tare mi-e teama ca returul cu BATE , o sa semene cu meciul cu Midelsbroug ......din retur ....... :unsure:

mai e o problema,de ce intotdeauna se cauta scuze.ca sunt mai multi factori,ca ar fii oboseala,ca jucatorii adversi stau bine in teren si alearga mult,ca presa a scris ca suntem calificati(de aici si delasarea)etc... etc...

dar vina noastra cand e?

l-am vazut pe Rednic la conferinta de presa,dinainte si dupa meciul cu Lazio,si-a luat toata responsabilitatea asupra lui...n-a cautat nu stiu ce factori negativi.la noi pe cand asa ceva?

Am observat la Rednic asta ca ori da vina pe el ori pe echipa.Niciodata nu l-am auzit de cand s-a apucat de antrenorat sa spuna altceva. :dry:

@YN Money

pai pana la urma,ei sunt responsabilii,nicidecum"alti factori"

@AGRESSIVO198+1 (ce nick ti-ai luat...)

Rednic e un papagal.El ia vina pe el in felul urmator:"EU sunt de vina pentru ca AM AVUT PREA MARE INCREDERE IN UNII JUCATORI"...

Sper ca te-ai prins ca e foarte pervers,dand vina pe jucatori desi pare ca se autocritica...

ne mintim mult prea mult,cand noi suporterii vedem ca echipa nu joaca,ni se baga pe gat cum ca situatia ar fi de fapt invers,si ca echipa merge...(si mereu"o multime de factori")

nu ne mai putem mintii singuri,in UCL va fi vai de capul nostru,daca nu ne asumam responsabilitatea.(si mai vrem si sa trecem de grupe)

@danimarcu

"EU sunt de vina pentru ca AM AVUT PREA MARE INCREDERE IN UNII JUCATORI"...

e normal,antrenorii sunt platiti sa antreneze si sa ALCATUIASCA echipa...pentru asta sunt si responsabili

Hagi e defensiv pentru ca nu poate fi ofensiv. Ne incurcam in minge. Nu stim sa pasam. Nu ne ramine decit sa aruncam mingea inainte daca iasa ceva bine e bine daca nu aparare. Ne bizuim pe lovituri libere, pe cornere faze fixe nimic creativ. Nu sintem echipa intr-un cuvint. Avem doar oarecare valori individuale dar echipa inca nu. Asta-i rolul lui Hagi sa faca echipa dar cred ca nu o sa reuseasca pentru ca il are pe Gigi care se amesteca, Radoi la fel are spate si se tine tare pe picioare, mai sunt contractele cu bani multi, presionea publicului si lipsa de variante. Inchipuiti-va ca Hagi si-ar permite sa-i schimbe pe toti si sa joace cu tineri fara nume. Cam cit le-ar convenii starurilor noastre sa stea pe banca? Din pacate nu-si permite!

Hagi nu cred ca va mai sta inca 6 luni pe banca!!Jucam prea prost pentru pretentiile noastre,poate nu conducatorii nostri NU VOR sa vada asta din cauza respectului fata de Gica,dar odata si odata chestia asta trebuie sa inceteze !!Nu cred in vorbele ca peste ceva timp Steaua va ajunge asa cum vrea lumea,CAND va ajunge,cand vom fii pe la mijlocul clasamentului si ne vom uita la CL sau UEFA la TV???

Eu nu am zis așa ceva. Doar am zis când "Steaua va ajunge asa cum vrea lumea"

Hagi va ramane la Steaua mai mult de 6 luni DACA reuseste calificarea in UCL si daca ne mentinem pe primul loc sau pe locul 2 cu sanse reale la titlu, nu ca anul trecut la 20 de puncte in spate...

Hagi nu e omul care a tina de scaun,daca imi amintesc la Poli a plecat dupa 3 infrangeri consecutive.Cu siguranta Gica va pleca daca va simti ca nu poate fata si spre deosebire de alti antrenori nu o sa isi infinga "ghearele" in functia pe care o detine,chiar daca iubeste Steaua.

Sa speram ca aceste 6 luni,vor fi de fapt vreo 6 ani cu performante mai mari decat cele pe care le-am avut.

Cea ce speri tu speram toti,dar daca totusi nu va merge?Nu am nimik cu Gica,vreau sa faca performante f multe cu Steaua,dar parca echipa joaca prost,si doar cu noroc castigam!!

Norocul este dupa cum tzi-l faci ! Inainte de toate ar trebui sa analizam si cat de motivatzi sunt adversarii Stelei !

Este o mare mandrie pentru orice echipa sa bata Steaua,dar si o mai mare mandrie pentru orice antrenor sa poata sa puna probleme tacticii gandite de Hagi !

sunt dezamagit total de Hagi. Abia uitasem ultimele lui meciuri cind a luat-o egoul lui razna si am pierdut! Am crezut, am sperat ca intre timp s-a maturizat. Nu a fost asa. Gestul de ai da brinci lui Zaharia in teren este de nescuzat pentru un antrenor chiar daca-i antrenor la Sticla Ariesul Turda! Darmite la Steaua. Daca el nu-si poate tine nervii in friu este greu de crezut ca-i poate invata pe jucatori. Am fost un mare aparator al lui Hagi dar trebuie sa dau dreptate celor care au fost impotriva de la bun inceput. Nu-i pentru banca Stelei.

Bravo insa echipei pentru angajamentul cu Clujul!