fcsteaua.ro

Thereau e vandut la Bruges (OLS)!

30 posts in this topic

"Pe Thereau luam 2.900.000, l-am dat, l-am vandut. Am scos banii si pe Thereau si pe Elton, pe MM il spal de pacate" a declarat Gigi Becali.

Adica a gresit cand l-a adus MM pe Thereau la Steaua nu??? :))), "bv esti cel mai tare" daca o tii tot asa, Radoi nu este de Steaua, sau cine stie ce mai gasesti tu ..

BISNITA. Asta e deci ideea lui nea GG despre fotbal. "Si-a scos banii", deci e in regula.

:unsure: :unsure: In rest ... Dumnezeu cu mila. Ramanem in teren cu alde Lovin, Coman si Nicolita. De-abia astept.

Hagi vrea sa joace fotbal-spectacol,dar nu prea are cu cine!N-avem mijlocasi de valoare...

BISNITA. Asta e deci ideea lui nea GG despre fotbal. "Si-a scos banii", deci e in regula.

:unsure: :unsure: In rest ... Dumnezeu cu mila. Ramanem in teren cu alde Lovin, Coman si Nicolita. De-abia astept.

dear fugi toti cat fuge Nicolita nu am mai avea emotii in campionat

Totusi ... a tinut la bani ... si a dat un jucator care a jucat doar 17 meciuri intr-un sezon cu 2.900.000 Euro . Eu zic ca nu e putin lucru . Daca ii era foame de bani ... l-ar fi dat si cu 1.000.000 de Euro .

N-ar strica sa luam acum un Cristian Cigan de la Sopron , Cristian Sârghi de la Otelul si sa-l repatriem pe Laurentiu Rosu de la Huelva. Si Buga pare interesant ca jucator , dar ar trebuie sa scapam de un Jijel (in) Coma, iar Cristocea reprofilat mijlocas central de creatie.

Alti jucatori interesanti ar fi Stefan Baboviæ de la OFK si Dejan Milovanoviæ de la Steaua Rosie Belgrad.Damir Kahriman pare o varianta foarte buna pentru postul de portar... Si pe toti sarbii astia i-am vazut jucand la Campionatul European U21.

Mai bine a iesit Charleroi, 4 meciuri ca profesionist = 1.6 milioane euro!

Oricum, fac pariu cu oricine ca Brugge o sa ia cel putin dublu pe Thereau in 2-3 ani. Pacat ca am pierdut un asemenea jucator.

Daca nici Thereau nu mai corespundea profilului de jucator pentru meciuri tari din Champions League, ma intreb cine are fata din campionatul nostru, cu 5-6 exceptii.... ?

Pacat ca am pierdut un jucator valoros, nu vad un inlocuitor pe masura in campionat.

A avut dreptate Murphy cand a spus :"Orice lucru care incepe bine se sfirseste prost. Orice lucru care incepe prost se sfirseste si mai prost".

dear fugi toti cat fuge Nicolita nu am mai avea emotii in campionat

atunci sa dam afara toti jucatorii de fotbal si sa aducem in locul lor niste baieti de la atletism, ar fi mai bine nu?

Pacat chiar pacat:(

Thereau nu ar fi trebuit sa plece de la Steaua...

Banii oricum se duc, insa Thereau era si este un fotbalist chiar valoros.

Gigi Becali nu ar fi trebuit sa il lase sa plece.

Pacat:(

Mult succes Thereau oriunde te-ai duce si nu uita de Steaua:)

forzza Steaua

De rasul lumii pleaca Thereau dar a venit Gurita...orcum se poate si mai rau...dar sper sa fie mai bine poate aduce Hagi "turci" care sa-l inlocuiasca pe Thereau. Si sper ca Gica sa nu se i-a dupa Jiji CI sa faca achizitii de valoare ca in caz de accidentari sa nu se rupa echipa, cum s-a intamplat in sezonul trecut. Poate ca unii se gandesc ca nu vor mai fi accidentari dar sa stiti ca si fulgerul mai loveste de 2 ori intr-un loc asa ca orce e posibil.Imi pare rau de Cyril si am sa-i duc dorul dar asta e fotbalul si pana la urma a fost alegerea lui de a parasi Steaua.

Poate ca este o aberatie, dar uneori am asa niste vagi banuieli ca MM nu e strain de plecarile lui Elton si a lui Thereau, suna deplasat dar am aceasta urma de indoiala...

Mi se confirma doar banuiala ca oricum pleca

Asta e .....

E pacat , dar totusi , Becali nu avea ce sa faca , daca francezul nu dorea sa ma joace la Steaua , nu putea sa il tina cu forta , si pe urma sa joace prost pe teren . Oricum Steaua nu stie sa se comporte cu Strainii , ii izoleaza , nu stiu ce la face .....a fost Elton , Andrey , Thereau .....Hamotosky , acum e si Saban . Am ajuns la concluzia , ca la Steaua nu trebe sa vina straini prea multi , decat 2-3 si aia foartwe buni , inm care sa se bazeze echipa , ca daca nu .....ii prapadim , si e pacat de ei . Mult mai bine e sa luam jucato , care si-au demonstrat deja valoarea , in Romania . Acum e o decizie buna facuta de Becali ca sa faca o conducere foarte buna (Popescu , Hagi , Adrian Ilie) , astfel incat sa nu se mai implice Becali in echipa , sa poata sa aiba si el incredere in cineva ....... Oricum , ii urez mult noroc lui Thereau la Bruges , si sa ajunga si el in CL , poate si sa il castige . Ii mai urez sa fie golgheteru echipei , chiar al tarii .... La Multi Ani !!!Si la mai mare !!!

Se pare ca nu Brugge l-a cumparat! Cine credeti ca e norocoasa?:)

Sa fereasca Dumnezeu sa fie Rapid ca e jale !

Pacat chiar pacat:(

Thereau nu ar fi trebuit sa plece de la Steaua...

Banii oricum se duc, insa Thereau era si este un fotbalist chiar valoros.

Gigi Becali nu ar fi trebuit sa il lase sa plece.

Pacat:(

Mult succes Thereau oriunde te-ai duce si nu uita de Steaua:)

forzza Steaua

Daca omu nu a mai vrut sa stea la Steaua ce sa-i faci,nu a fost vointa ciobanului sa-l dea,dar daca i s-a pus capsa lui Thereau,ce sa-i faci!Oricum nu e sigur ca a plecat ca ala de la Brugges zice ca nu a dat banii ca au un lot de 26 si ca sa vina Thereau trebuie sa plece cineva,asa ca....

Am inteles ca il doreste Lyon ! :biggrin:

Stati calmi fratilor , nu mai comentati toate aberatiile oierului, nu-i mai faceti jocul penibil, nu mai intrati in jocul hartiilor igienice sportive.

Indobitocirea este o arma, iar mass-media este mediul prin care se transmite.

Nu imi vine sa cred ca l-a dat si pe Cyril , Becali asta este chiar nebun , nu are nimic in comun cu Steaua , el nu a venit aici sa investeasca ci sa isi faca avere . Acum chiar ca il urasc din tot sufletul meu pe ciobanul asta fara creier si fara pic de bun simt . Pleaca mai nenorocitule de la echipa asta nu ai nimic in comun cu ea !!! Ai venit sa investesti sau sa iti faci avere ? Sper sa dea D-zeu sa suferi si tu cum ai facut sa sufere atatia stelisti .

Daca omu nu a mai vrut sa stea la Steaua ce sa-i faci,nu a fost vointa ciobanului sa-l dea,dar daca i s-a pus capsa lui Thereau,ce sa-i faci!Oricum nu e sigur ca a plecat ca ala de la Brugges zice ca nu a dat banii ca au un lot de 26 si ca sa vina Thereau trebuie sa plece cineva,asa ca....

Din cate imi amintesc eu Thereau a vrut sa ramana la Steaua

soryy

fularsteaua2

Daca as fi stiut ca Thereau nu vroia de la inceput sa ramana nu as mai fi spus asa ceva

asa ca...

Orice om are personalitatea lui.