fcsteaua.ro

Oficial: Hagi antrenor la Steaua

42 posts in this topic

"REGELE" A SEMNAT UN CONTRACT PE 3 ANI CU CEA MAI TITRATA ECHIPA DIN Romania

Gheorghe Hagi a devenit, oficial, antrenorul Stelei.

Dupa ce Cosmin Olaroiu a acceptat oferta venita din Arabia Saudita de la echipa Al Hilal, Gica Hagi a fost numit in functia de antrenor principal al Stelei, semnand un contract pe durata a trei ani.

El a fost prezentat luni si a participat la conferinta oficiala de presa, alaturi de patronul clubului, George Becali.

"Este o onoare sa antrenez Steaua"

"Personal, e o onoare sa antrenez Steaua. Revin in Ghencea dupa 17 ani, locul in care am obtinut cele mai mari performante. Prin traditia clubului, esti obligat sa castigi totul. Acest obiectiv Steaua si l-a castigat in timp. Trebuie sa indeplinim obiectivele, castigarea campionatului, a cupei si calificarea in grupele Ligii Campionilor si daca nu se va produce, in grupele Cupei UEFA. Nimic nu este usor. Cu unitatea de colectiv, cu o echipa puternica speram ca in acest an sa fim cei mai buni. Steaua trebuie sa fie cea mai buna, este cea mai buna. Ca sa ai o sansa trebuie sa muncesti. Am semnat pe trei ani si sper sa avem succes impreuna",a spus Gica Hagi.

"Steaua trebuie sa fie cea mai buna"

"Avem doua obiective clare in acest sezon. Primul este pe plan intern, campionatul, pentru care va fi o lupta grea. Al doilea obiectiv este ca, pe plan international, sa mergem cat mai departe in Liga Campionilor. Obiectivele nu mi le-a fixat nimeni. Sunt obligatorii pentru Steaua. Steaua trebuie sa fie cea mai buna. Vrem, nu vrem, asta este situatia. Trebuie sa ne apucam de treaba si sa muncim. Pentru cine nu va vrea, va fi mai greu, dar trebuie sa fie constient de sarcina care ii revine. Linistea asigura rezultatele. O sa crestem si vom fi din ce in ce mai buni. La Steaua, vrei nu vrei, ai presiune. Cel mai important obiectiv este acela de a castiga campionatul. De azi plecam in cantonament. Eu o sa ma adaptez la programul deja stabilit. Noi o sa castigam cu ajutorul colectivului. Steaua nu depinde niciodata de altii. Presiunea este foarte buna, mie imi place presiunea. Cu siguranta va fi o lupta foarte grea in acest an."

"Acum doi ani nu eram pregatit sa preiau Steaua"

Gica Hagi crede ca si-a dat examenul de antrenor la Galatasaray: "Am facut lucruri bune acolo si cred ca mi-am dat examenul. Ma intorsesem in tara dupa mult timp si nu cunosteam fotbalul romanesc. Nu eram pregatit sa preiau Steaua. Nu a fost un refuz. Nu poti refuza sa antrenezi aceasta echipa. Si acum descopar lucruri noi in fotbalul romanesc".

1815609035_2007_6_25_17_41_55_pprica.jpgDupa mai bine de doi ani de la plecarea sa de la Steaua in Coreea de Sud, Adrian Neaga si-a oficializat revenirea in Ghencea luni dupa-amiaza.

Atacantul a semnat un contract pe trei ani cu drept de optiune pentru alti doi cu gruparea din Bulevardul Ghencea.

"Mi-am dorit sa revin in Ghencea si sper sa castigam totul in acest an. Pentru mine visul cel mare este sa joc in tricoul Stelei in Liga Campionilor. Avem sansa sa fim pregatiti de un antrenor pe care il admiram ca jucator cand eram mici. Mi-au lipsit suporterii Stelei", a declarat Rica.

SteauaFC.com

noi te-am primit si te vom primi mereu cu BRATELE DESCHISE, dar acum urmeaza sa ne oferi si tu ceva, vrem Steaua CAMPIOANA, vrem Champions League.

Sa fie intr-un ceas bun!

Hagi are nevoie de grupele Champions League.

Bun venit Gica!Ai demonstrat ca esti un Stelist 100%, ai demonstrat ca ai fost un super fotbalist , un fotbalist de talie mondiala.Ramine sa demonstrezi ca esti un antrenor bun si ai toate sansele acum la Steaua.Noi suporterii o sa te incurajam o sa te sustinem mereu.Ce vrem de la tine?Vrem un joc al echipei ca pe vremea lui Protasov un joc placut ochiului, vrem titlul, cupa Romaniei si cit mai departe in C.L. iti urez multa bafta si viata usoara cu patronul nostru, care daca nu stiai e cam dificil asa ca sa zic mai cu bun simt.

Gica, vom fi cu tine, orice-ar fi! Fa tot ce poti!

"Tommy Miller has reportedly been offered the chance to link up with Gheorghe Hagi at Steaua Bucharest." Skysports

Gica de ce lai lasat sa plece pe Thereau si pe Elton

vrei performante cu jucatori ca plesan si contra

ai inceput cu stangu

Tommy Miller:

Faze din vremurile lui bune. In momentul de fata nu cred ca ne-ar ajuta prea mult, e cam iesit din forma. Tocmai a fost dat afara de Sunderland.

@dr.adrian9

Pe ambii i-a vandut Gigi inainte sa vina Hagi, nu mai putea face nimic.

Eu as fi incantat sa vina Contra la Steaua.

Mult Noroc , Gica Hagi ! Suporterii Stelei au foarte mare incredere in tine si speram ca tu sa readuci fotbalul spectacol in Ghencea in Templul Fotbalului Romanesc ca in ultimul timp a cam lipsit. FORZZA Steaua --->> Spre Titlul 24 fular-campionii steagsimplu fularsteaua2 si o calificare in grupele UCL si poate si mai departe steagsimplu . Succes !

Intotdeauna Superiori ! fular-campionii

Majestate bine ai revenit in Ghencea. Sper sa fie o revenire prolifica, cu titluri, cupe si optimi de Champions League si cu Transferuri adevarate!

2 culori, ce le ador, ca heroina sunt cu mine pana mor!

sper ca Hagi va schimba stilul de joc... si vom redevenii Steaua Magica... sper ca vom juca si noi muuuuult mai ofensiv...!!! si poate-poate trecem de grupele ligii campinilor... ca sezonul trecut de cupe europene a fost cam scurt... ne-am oprit in optimile cupei UEFA! din cauza tactiti ultra-defensive a lui Oli... 8-1-1!

Hagi TE IUBIM! Pentru Noi Vrem Sa Scrii Iar ISTORIE![/font] steagcruce2

.1 Mesajele scrise pe forum trebuie sa aiba litera (fontul) normala a forumului, de culoare neagra, fara bold sau alte formatari de text sau culori. Insa, puteti accentua unele cuvinte ale mesajului vostru prin formatari precum bold, culori, font mai mare etc.

Edited by forever_STEAUA

Nu am urmarit conferintza de presa.Imi spune si mie cineva daca mai vine si alt secund in afara de Pedrazzini?Pentru portari vine Jasko? Va rog frumos si multzumesc anticipat !

Bun venit Neaga si Hagi! Asteptam cu nerabdare sa va vedem la lucru! Forza Steaua!

Bun venit Gica Hagi la Steaua !!!!!!!!! Speram ca o sa aiba viata lunga si frumoasa !!! Cica se zvoneste ca vrea un jucator turc, pe care l-a descoperit el la Galatasaray. Asteptam si vedem !!!!!!

Forza Steauaaaaaaa ...ole forza steauaa oleeeeee forsza Steaua oleeeeeeeeeeeeeee

Tommy Miller:

Faze din vremurile lui bune. In momentul de fata nu cred ca ne-ar ajuta prea mult, e cam iesit din forma. Tocmai a fost dat afara de Sunderland.

@dr.adrian9

Pe ambii i-a vandut Gigi inainte sa vina Hagi, nu mai putea face nimic.

Eu as fi incantat sa vina Contra la Steaua.

Stie cineva cum se numeste melodie din clipul asta ?

Hagi antrenor la Steaua..nu stiu ca va rezista.. dar am incredere in el ca va face treaba buna.. sper sa nu plece dup primiele etape.. ci chiar dup 3 ani.. in care am cast 3 campionate .. si am ajuns undeva departe in cl.. poate chiar sa cast Cupa UEFA.. cat despre Neaga.. bine a revenit... steaua_ro steagsahmic steagsahmic steagsahmic

bine ai venit ... tu esti REGELE indiferent de ce faci la Steaua !!! desi noi am vrea ca tu sa ne ajutzi >>>>. TE IUBIM !!!!!!

Sunt convins ca Hagi va face treaba la Steaua atat timp cat va fi lasat in pace.

Am vazut cateva secvente de la conferinta de presa si Gigel nu si-a putut tine gura spurcata. A dat din el de cateva ori si nu i-a pasat ca in acelasi timp vorbea Hagi, sau ca intrebarile ii erau adresate lui Hagi.

Cred ca noi, suporterii, ar trebui sa-i transmitem un mesaj clar inca de la prima abatere: "Lasa profesionistii sa-si faca treba si nu te mai baga ca musca-n lapte".

Tot ce pot sa le spun amandurora este: BAFTA MULTA! O sa aiba nevoie cu siguranta. Sa duca Steaua pe primul loc in campionat si sa "moara" frumos si cat mai tarziu in Champions League!