fcsteaua.ro

Iubesc numele asta

43 posts in this topic

Asadar, a venit si momentul in care omul mereu incruntat sa lase locul unui om care vine la Steaua cu zambetul pe buze. A venit cand nu se putea mai bine, acum cand avem sansa sa jucam in Liga Campionilor cu campion innascut pe banca, nu cu un fricos, care nu stie nimic despre spiritul Stelei. Acel spirit despre care chiar Hagi spunea odata ca nu-i permite acestei echipe sa termine pe locul 2, dar care pentru altii este un mare succes. In fine, important e ca acum a aparut sansa sa ca noi sa-l ajutam pe Hagi sa arate ca este un mare antrenor si el ne-a dat sansa de a vedea un stelist 100% conducand aceasta echipa.

Stiu ca sunt multi care nu cred in capacitatile lui Hagi ca antrenor, dar pentru a fi mare antrenor trebuie in primul rand sa fii un mare om si un mare caracter, iar despre omul Hagi, nu trebuie sa vorbesc eu, ci vorbesc imaginile de la Sarbatoarea AISS, cand inconjurat de atatia oameni, nu a refuzat pe nimeni, a vorbit cu toti cei care doreau. Rar mi-a fost dat sa vad atat bun simt, mai ales cand ma gandesc la altii, care ne trimiteau acasa sau care ne nici macar nu stateau la salut, dupa meci.

Indiferent de conflictul nostru cu patronul Stelei, pe Hagi avem datoria sa-l sustinem! Sa nu uitam ca el a avut demnitatea de a veni la sarbatoarea noastra, chiar daca stia ca suntem in conflict cu cel care-l putea pune la antrenor la Steaua, a venit pentru noi. doar pentru noi!

In final, tin sa salut revenirea lui Massimo Pedrazzini, care asemenea lui Walter Zenga, au revenit cu zambetul pe buze, cu placerea de fi la Steaua, cu gandul ca vor fi la cel mai mare club din Romania. Ar trebui sa fim recunoscatori, ca avem un antrenor principal pentru care Steaua a fost "visul" si un antrenor secund italian, care desi a stat doar cateva luni in Ghencea, s-a indragostit iremediabil de culorile ros-albastre si de atmosfera unica din Templu. Cred ca cel mai bine a exprimat aceasta stare de spirit, Walter Zenga, care la investirea la Steaua Rosie Belgrad a declarat pentru Gazzeta dello Sport:" Intai a fost Steaua Bucuresti, acum este Steaua Rosie Belgrad, cele mai stralucitoare echipe din est. Steaua, iubesc numele asta!".

Mihai Somanescu

Bine zis Steaua,iubesc numele asta!...insfarsit o venit Hagi...dar nici cu Oli pe banca tehnica nu era rau...dar

Bafta Hagi!!!

steagcruce2

Intradevar Hagi este un mare campion si chiar daca nu a avut rezultate ca antrenor eu sunt sigur ca la Steaua o sa aiba. Nu trebuie sa fi mare antrenor ca sa ai rezultate. Daca iubesti aceasta meserie si mai ales daca iubesti acel club atunci sigur o sa ai razultate. Iar iubirea lui Hagi pentru Steaua si mentalitatea sa de campion il ajuta sa faca din Steaua o mare echipa a Europei.!!!

Vai tu draga Mihai ce limba catifelata ai, exact cum ar trebui sa fie.Vezi ca "fricosul" ala a adus echipei un titlu o calificare in Cl is o semifinala de UEFA.Dar deh unii redactori nu au atat de mult bun simt ca si Hagi ca sa recunoasca asta si sa ii poata multumi.

MULTUMESC Oli pentru lucrurile bune care le-ai facut la Steaua si succes la Al Hilal.

Cat despre Hagi ca stelist toata lumea stie ca este stelist ca a fost cel mai bun jucator roman (arguably...) dar noi avem nevoie de ANTRENOR acum asa ca e normal sa fim sceptici avand in vedere "performantele" lui ca antrenor pana acum soldate cu 4 demisii din 4.Tot ce imi doresc este sa nu am dreptate si Hagi sa ne califice in CL sa castige UEFA sa ia titlul si Cupa in Romania ca atunci sa pot zice ca a venit un antrenor mai bun decat cel pe care l-am avut.

Mult noroc Gica!

P.S. Pentru cei care considera castigarea Cupei o performanta in Turcia tin sa va spun ca urmatorul antrenor cu acelasi lot dar fara Ribery a castigat titlul, asta in timp ce fener ii mai luase si pe Appiah si Anelka.

Macar acum avem parte de liniste la echipa cat de cat. Eu unul sper ca antrenorul Hagi, spre deosebire de o.l.i. sa ne respecte si atunci cand va avea momente grele dar si cand va avea momente pline de satisfactii. Revenirea lui Massimo e una intradevar valoroasa daca cei doi se vor intelege si cred ca vor ajunge la performante notabile, speram cel putin asemanatoare reusite de precedentii lor. Avem totusi nevoeie de putina rabdare dar mult succes ambilor antrenori si noilor achizitii.

Steaua, iubesc numele asta!".

offf ce frumos suna steagcruce2

Eu zic ca este bine ca a venit Massimo Pedrazzini la noi...astept sa vad daca il va convinge si pe G.Popescu si atunci o sa fiu pe deplin multumit de STAF...de echipa si de transferuri nu prea...

bine ca am scapat de fricosul de Oli...si de sistemul lui de joc de kakat...ii ametise pe jucatori,numai stiau ce joaca si ii stricase pe majoritatea,nu mai dadeau randament...plus ca acum macar demnitatea sper sa revina odata cu Hagi..si cu timpul se vor face iar performante...macar acum o sa ne uitam cu placere la meciuri...:D pacat de Elton...:(( mare pacaat...

Tocmai ne a confirmat ciobanu ca l a vandut pe Thereau la Brugge pe 2.9 mil

Cica a mai dat si lui Charleroi un procent din transfer.

ce cioban ghiolban.......

Vai tu draga Mihai ce limba catifelata ai, exact cum ar trebui sa fie.Vezi ca "fricosul" ala a adus echipei un titlu o calificare in Cl is o semifinala de UEFA.Dar deh unii redactori nu au atat de mult bun simt ca si Hagi ca sa recunoasca asta si sa ii poata multumi.

MULTUMESC Oli pentru lucrurile bune care le-ai facut la Steaua si succes la Al Hilal.

Cat despre Hagi ca stelist toata lumea stie ca este stelist ca a fost cel mai bun jucator roman (arguably...) dar noi avem nevoie de ANTRENOR acum asa ca e normal sa fim sceptici avand in vedere "performantele" lui ca antrenor pana acum soldate cu 4 demisii din 4.Tot ce imi doresc este sa nu am dreptate si Hagi sa ne califice in CL sa castige UEFA sa ia titlul si Cupa in Romania ca atunci sa pot zice ca a venit un antrenor mai bun decat cel pe care l-am avut.

Mult noroc Gica!

P.S. Pentru cei care considera castigarea Cupei o performanta in Turcia tin sa va spun ca urmatorul antrenor cu acelasi lot dar fara Ribery a castigat titlul, asta in timp ce fener ii mai luase si pe Appiah si Anelka.

vezi ca ai autocar spre arabia la 2...grabeste-te

Somanescule, ia spune matale de ce Hagi nu l-a batut la cap pe Becali sa-i tina pe Elton si Thereau. Si ia mai spune, mare stelist ce esti, ce fel de antrenor e Hagi dupa ce a spus ca spera sa prinda grupele UEFA.

Vedem noi ce performante o sa faca pseudo-antrenorul asta...

Uita inca o declaratie la cald:

"Noi o sa castigam cu colectivul, eu am doar rolul meu. Nu va depinde de mine totul. Steaua nu depinde de altii niciodata."

Asta nici nu a venit bine antrenor la Steaua, ca deja isi asigura spatele pentru un esec.

Nici cu limba romana nu e prieten, nici cu performanta.

vezi ca ai autocar spre arabia la 2...grabeste-te

"Trebuie sã îndeplinim obiectivele, cîștigarea campionatului, a cupei și calificarea în grupele Ligii Campionilor și dacã nu se va produce, în grupele UEFA”.

Cum adica DACA NU SE VA PRODUCE? Super mentalitate ce pot sa spun.Hai sa ne asiguram spatele in caz ca o dam in bara... ma intreb ce ar fi scris Mihaita daca ar fi spus Oli una ca asta...

e super interesant ce se intampla in zilele astea...stelisti d pretutindeni comenteaza revenirea lui Hagi in Ghencea,unii fericiti,altii sceptici toti ne dorim performanta,insa ar trebuie sa ne intrebam dc avem cu cine...

Ok,Hagi-antrenor la Steaua este visul oricarui stelist,insa poate ar trebuie sa judecam mai mult cu mintea,decat cu inima,ar trebuie sa fim mai obiectivi;nu sunt pesimist,ci realist,cum spunea un forum-ist mai devreme trebuie sa avem in vedere si palmaresul regelui ca antrenor,4 din 4,nu suna prea bine,iar singura realizare,Cupa Turciei,sa fim seriosi...

nu vreau sa fiu inteles gresit,ma bucur ca avem un geniul la carma echipei,un monstru sacru al fotbalului printre,si ii doresc lui Hagi multa bafta,dar hai sa nu ne aprindem inca,sa nu il laudam inainte sa inceapa,pentru ca in final vom fi dezamagiti;sa-l lasam sa se acomodeze,sa-l lasam sa-si faca treaba,sa castige experienta,avem dotoria de a-l ajuta sa devina un antrenor mare...

Forza Steaua...

asa e pleaca Thereau!! Gigi f... ***** MATII NU O SA TE IERT NICIODATA!!! CIOBAN IDIOT....DACA TE VAD PE STRADA ITI DAU CU PIATRA IN CAP MUISTULEEEEEEE>>....<< muriti-at copiii de foame...si vedete-as sarac...sa fi si tu ataranache cum a fost Oli la tine!!! MUIEEEEEEEEEEEEEEEE GIGIIIIIIIIII FUTUI ***** LUI fular-campionii fular-campionii fular-campionii

calmeazate

stelistilor ganditi negativ si pessimist ca sa nu fiti dezamagiti

sa vina Bogdan Stancu de la Urziceni

schimb Bostina + Baciu pentru Stancu

ma intreb oare conducatorii de la Steaua (Hagi , bacali, Ilie, Argaseala, etc...) intra si ei aici pe site sa citeasca si ei mesajele

"Trebuie sã îndeplinim obiectivele, cîștigarea campionatului, a cupei și calificarea în grupele Ligii Campionilor și dacã nu se va produce, în grupele UEFA”.

Cum adica DACA NU SE VA PRODUCE? Super mentalitate ce pot sa spun.Hai sa ne asiguram spatele in caz ca o dam in bara... ma intreb ce ar fi scris Mihaita daca ar fi spus Oli una ca asta...

e posibil, chiar in proportie destul de mare sa ratam UCL (pai as pune pariu ca un eventual fener ne-ar da 3 in Ghencea)

doamne fereste

oierul a facut un lot mai slab pentru acest sezon la insititentele arabului

Totusi mi-as fi dorit sa antreneze din nou Zenga...

Dar si Hagi cred ca o sa ajute Steaua, atata timp ce s-a hotarat sa antreneze Steaua.

Succes Hagi...

forzza Steaua

eu mai bine prefer sa mergem in UEFA decat sa ne facem de ras in CL cum a fost sezonul trecut . rezultatele le stiti si voi.

problema e ca nu avem jucatori. poate sa vina si del bosque si wenger ca nu fac treaba cu lotu asta.

trebuie transferati jucatori ca B.Stancu, Torje, Ionescu, si baiatul ala de la Corvinul

dupa mine Contra nu are fata de CL e slab

acum ca a plecat Thereau ar trebui sa vina inca unu nou

si avem nevoie de un mijlocas creativ nu PLESAN

in fond avem nevoie de jucatori pe fiecare post

Totusi mi-as fi dorit sa antreneze din nou Zenga...

Dar si Hagi cred ca o sa ajute Steaua, atata timp ce s-a hotarat sa antreneze Steaua.

Succes Hagi...

forzza Steaua

Zenga e cel mai bun antrenor din ultimii 10 ani ai Stelei

el a format echipa de UEFA si CL

in plus era si liber de contract. venea sigur pe jos din italia

Edited by Virgil
posturi consecutive ale aceluiasi utilizator

macar Hagi nu e lingau lu Gigi....catzelushu Oli ii manca din palma doar sa primeasca un os...

CALMATI-VA DRAQ o data cu performantele lu Oli pe plan intern si international.. nu e munca lui...el e doar un amarat avid de bani care si-a pierdut orice urma de carcater si personalitate. PUNCT.

Mult noroc Gica!

Ce titlu bai ametitule ? Ala a fost titlu castigat prin joc ? Ai uitat meciul rusinos de la Vaslui ? Dar ultimele etape din sezonul tocmai incheiat ? Dar dubla cu Sevilla, cand la Bucuresti nu cred ca am avut nici un sut pe poarta ? Dar meciul de cupa cu Timisoara ? Dar penalty-urile rusinoase "obtinute" de Cristocea (Gigi mai precis) ? Iti placea cum juca Steaua cu Olaroiu pe banca tehnica ? Iti placea "tactica" ? Iti placea cand trageam de timp cu Jiul sau Nationalul ? Iti placea cand radea si se scobea in nas cand eram condusi cu 2-0 la Bistrita, cand nu avusesem nici o ocazie 60 de minute impotriva unei echipe facute cu 10.000 de euro ? Meciul cu Dinamo ti-a placut ? "La 3-0 nici eu nu stiam ce mai jucam." - Olaroiu. Ti-a placut declaratia asta ? Iti placea cand ii facea ciobanul echipa si el freca p**a pe banca ? Cand il tinea rezerva pe Elton sau Croitoru si il baga pe Coman meci de meci ? Iti placea cand noi faceam 300 de km sa-i vedem jucand si ei, impreuna cu inegalabilulu caracter Olaroiu fugeau repejor la vestiare dupa meci ? Singurul merit adevarat al lui Olaroiu e acea semifinala de UEFA, unde a judecat foarte bine din punct de vedere tactic unele meciuri, si partida de la Kiev, unde echipa a jucat perfect. In rest nimic. Acelasi joc imputit de 1 an de zile. Aceleasi limbi in c*r date ciobanului sef. Acelasi jeg de om, care s-ar fi si p***t pe ei de suporteri pentru inca o limba-n g****l ciobanului. Du-te ba [...], ia-ti o bere, aseaza-te in fotoliu, asa cum faci etapa de etapa, si miauna, mieuna-ti-ar ****-n **** de [...].

Editat de moderatori! Fara insulte la adresa celorlalti useri.

Ce titlu bai ametitule ? Ala a fost titlu castigat prin joc ? Ai uitat meciul rusinos de la Vaslui ? Dar ultimele etape din sezonul tocmai incheiat ? Dar dubla cu Sevilla, cand la Bucuresti nu cred ca am avut nici un sut pe poarta ? Dar meciul de cupa cu Timisoara ? Dar penalty-urile rusinoase "obtinute" de Cristocea (Gigi mai precis) ? Iti placea cum juca Steaua cu Olaroiu pe banca tehnica ? Iti placea "tactica" ? Iti placea cand trageam de timp cu Jiul sau Nationalul ? Iti placea cand radea si se scobea in nas cand eram condusi cu 2-0 la Bistrita, cand nu avusesem nici o ocazie 60 de minute impotriva unei echipe facute cu 10.000 de euro ? Meciul cu Dinamo ti-a placut ? "La 3-0 nici eu nu stiam ce mai jucam." - Olaroiu. Ti-a placut declaratia asta ? Itit placea cand ii facea ciobanul echipa si el freca p**a pe banca ? Cand il tinea rezerva pe Elton sau Croitoru si il baga pe Coman meci de meci ? Iti placea cand noi faceam 300 de km sa-i vedem jucand si ei, impreuna cu inegalabilulu caracter Olaroiu fugeau repejor la vestiare dupa meci ? Singurul merit adevarat al lui Olaroiu e acea semifinala de UEFA, unde a judecat foarte bine din punct de vedere tactic unele meciuri, si partida de la Kiev, unde echipa a jucat perfect. In rest nimic. Acelasi joc imputit de 1 an de zile. Aceleasi limbi in c*r date ciobanului sef. Acelasi jeg de om, care s-ar fi si p***t pe ei de suporteri pentru inca o limba-n g****l ciobanului. Du-te ba ratatule, ia-ti o bere, aseaza-te in fotoliu, asa cum faci etapa de etapa, si miauna, mieuna-ti-ar ****-n **** de prost.

Brigante ia un distonocalm, bea un pahar de apa rece si calmeaza-te sa nu iti explodeze vreo vena ceva.In alta ordine de idei iti recomand o prietena ceva care sa te mai elibereze de energiile negative.Mergi la mare racoreste-te.

Caldura mare domne, ies frustratii unul dupa altul...

Sunt scarbit de oamenii care nu aduc o vorba buna lui Olaroiu nimic macar acum cand ati scapat de el , parca aduce putin a lipsa de caracter sa puneti returul slab al Stelei numai pe umerii lui , pana la urma a fost antrenorul Stelei si cu el la carma s-au reusit cateva performante memorabile .Eu zic mai bine sa ii uram bun venit regelui la Steaua si privesc cu incredere spre viitor gandindu-ma la colaborarea dintre Adrian Ilie si Hagi .Parca toate bune si frumoase ....Aaaaa ..uitasem ..Becali e si el pe acolo .....nasol .

Brigante ia un distonocalm, bea un pahar de apa rece si calmeaza-te sa nu iti explodeze vreo vena ceva.In alta ordine de idei iti recomand o prietena ceva care sa te mai elibereze de energiile negative.Mergi la mare racoreste-te.

Caldura mare domne, ies frustratii unul dupa altul...

Mai stiu eu din astia ca tine, dati remarci ironice si retorice atunci cand nu sunteti in stare sa argumentati ceva. Astept explicatiile tale cu privire la meciurile alea de "mare amintire" din postul meu anterior. Mai era unu ca tine, Daffyduck. Ah, ce-l mai iubeam si pe ala.

PS: Nu-mi iau ba prietena, ca ma pastrez pentru Oli, f***a-l-as in c*r.

Sa vedem ce iese

Contrat unora de aci eu zic ca avem un lot bun dar ne trebuie neaparat un mijlocas BUN (f bun) si poate inca un atacant desi vad atacu Neaga Badea si in spate Dica

Si 1-2 fundasu centrali (de perspectiva si sa fie rezervele la G & G )

Hagi bine ai venit (nu il cred mare antrenor dar sper din toata inima sa ma contrazica)

Mult noroc Gica!

Ce faci ma, ai inceput deja sa plangi dupa panarama aia de antrenor ?

Esti sceptic in privinta lui Hagi ?

Da' idolu' tau boularoiu cate campionate, cupe sau finale de UCL a castigat ma inainte sa vina la Steaua ?

Da doamne sa-l rapeasca aia pe-acolo, sa nu mai aud de el cat oi trai !

Probabil tot cu ''zambetul pe buze'' vom privi la televizor aceasta editie a CL si cu ''bun simt'' vom ceda primele doua locuri ale editie viitoare de campionat! Nu-i nimic, ne ramane cupa!

Nu ma intelegi gresit, ii urez succes lui Gica si il voi sustine neconditionat, insa permiteti-mi sa fiu rezervat...chiar foarte rezervat!