SebaSS

Echipament 2007-2008

129 posts in this topic

Am observat ca Barca si Real au schimbat deja echipamentul pentru sezonul viitor.

Eu din cate stiam Nike si Adidas schimbau modelele de echipament inainte fiecarui turneu final, adica o data la 2 ani. Banuiesc ca asa va ramane in contiunare si pentru echipele de rand...

Noul echipament al Barcei seamana incredibil de mult cu al nostru, difera nuantele culorilor si inca o dungulitza in zona umarului cat si pe maneci!

Ale noastre o sa aiba cruce pe piept in loc de emblema, sabii pe maneci si sfantul Gheorghe ucigand sarpele incolacit in forma de numar...

Si foarte probabil fuste in loc de sorturi, si chiar niste opinci in picioare. Marca Nike.

Eu zic sa nu ii dati idei lui Jiji, ca parca vad...

Care e tot mecanismul care decide noul echipament? Are Steaua croitor/designer propriu? Vin cei de la Nike cu mostre si propuneri de echipament? Cine il aproba? Gigi?

Cred ca echipamentul e facut de fostul MM sau Adi Ilie si Becali(cred )...

Nu cred ca e Becali atat de darnic, ca sa angajeze designeri...

E nasol ca ramane echipamentul asta... mi-ar fi placut un echipament in care sa predomine albastrul, nu rosul...

.....si precedentul echipament tot pe o perioada de 2 ani a fost...poate ar trebui schimbat cel de rezerva cu un portocaliu sau verde fosforescent ca barca ...:P !

Portocaliu ok, verde :/

Dar orcum nu le fac cei de la Steaua, Nike le face, cred ca fac 3-4 modeluri si pe urma Steaua alege?

.....si precedentul echipament tot pe o perioada de 2 ani a fost...poate ar trebui schimbat cel de rezerva cu un portocaliu sau verde fosforescent ca barca ...:P !

Tu cred ca tii cu Foresta...

In ultimele etape din sezonul care s-a incheiat au jucat cu al doilea echipament,cel albastru mulat asa ca nu ar fi exclus sa aibe loc o viceversa intre ele.

@Alex

Si cu numerele ce facem? Le tinem minte!?...

Mie mi-ar placea sa fie folosit un font mai original pentru nume si numere, sa fie un fel de marca proprie... Ceva in genul lui Real Madrid, care pana de curand scriau cu Stencil sau ceva foarte asemanator, ce-mi placea fontul ala... Si si acuma au unul pe care nu l-am mai vazut in alta parte...

Trebuie sa se tina cont si de micile detalii, nu?

raul_stencil.JPG

La ce echipament am avut anul acesta, cred ca am fost cu cel mai urat din acest sezon al Ligii Campionilor. Inca de la inceput, din meciul de Supercupa cu Rapid nu mi-a placut.

ecipametu lui Steaua ar trebui sa fie cu o stea mare pe spate

"ecipametu lui Steaua" nu e costumatie de mers cu Steaua pe 1 ianuarie sau cand se merge

Al nostru semana cu al Barcei...defapt al ei era mai frumos..ar trebui sa`l schimbe nu e asa frumos...nici lu mama nu`i place :))

Important este sa joace echipa bine ,sa castigam toate punctele de care avem nevoie si putem juca si in pijamale sau la costum - ros-albastru evident.

La costum nu cred ca merge ca o sa pocneasca pantalonii in fund la vreo alunecare sau mai stiu eu ce fortare(am vazut o faza ca asta si e destul de penibil) dar in pijamale cred ca merge. la inducem si o stare de amorteala la adversari.

Nike a cam ramas in urma. Mie cel putin miar place unul stilul Adidas modelul acela care este shooper. Ne-ar sta bine in echipamentul acela in rosu-albastru. Era mai frumos echipamentul precedent care nea tinut si noroc in europa

Sa vedem daca vin jucatori noi acuma cu ce tricouri o sa ii prezinte presei. Daca este cel de sezonul trecut atunci nu cred ca o sa avem altul nou pana la 27 iulie. Sper totusi sa avem si noi un sponsor pe piept, Panasonic in alb ar fi frumos.

Sa vedem daca vin jucatori noi acuma cu ce tricouri o sa ii prezinte presei. Daca este cel de sezonul trecut atunci nu cred ca o sa avem altul nou pana la 27 iulie. Sper totusi sa avem si noi un sponsor pe piept, Panasonic in alb ar fi frumos.

Eu sper sa nu avem nimic pe piept, sa ne manjim tricourile. Prefer sa fie un sponsor care sa ne dea bani fara sa il avem pe piept :)...

Eu sper sa nu avem nimic pe piept, sa ne manjim tricourile. Prefer sa fie un sponsor care sa ne dea bani fara sa il avem pe piept :)...

Si care crezi tu ca e ala ?

Sa fie chiar asa de impasibil ?

Aveti idei jalnice ca "verde fosforescent" galben etc... nu v-ati saturat sa imitam pe barca ??? suntem echipa a 2 a barcelonei ??? mai avem unpic si le luam si sigla ( deja seamana mult ... ).Daca o tinem tot asa in cativa ni o sa jucam cu mingi cu steama barcelonei pe ea ... chiar asa nu avem pic de originalitate ??? modele de tricouri sunt 99999999

P.S. Conducerea Stelei comunica sponsorului "Nike" culorile si stilul echipamentuluii ( dungi,pete,cercuri ewtc :)):) si culorile dupa care cei de la nike vin cu cateva "mostre" de tricouri iar conducerea alege pe care o vrea ....

Echipamentul de acum 2 ani era mai frumos decat cel de sezonul trecut. Atunci nu zicea nimeni ca imitam Barca. Ar fi interesant un echipament: pantaloni albastri, si tricouri rosii cu albastru sub maneca si pe lateral.