Th3_Play3r

Abonamente 2007-2008

136 posts in this topic

@Victor

Fara suparare dar tu chiar esti pe statul de plata al lui Jiji.

Ce legatura au jucatorii cu faptul ca Jiji a interzis abonamentele la peluza?

renuntarea la abonamente este o eroare, dar patronatul poate sa o ia! are acest drept si noi nu trebuie sa ne plangem, ci sa ne intrebam unde s-a gresit (nu neaparat cine a gresit??, caci atunci iar ne vom scufunda intr-o mare de acuze)!?

legatura intre abonamente, jucatori, transferuri, salarii este Becali, patronul echipei! asa cum noi suntem suporterii Stelei, si nimeni nu ne poate lua aceasta calitate, el este "proprietarul" si are drepturi, dupa cum are si obligatii nenumarate! eu il apreciez doar pentru obligatiile asumate si indeplinite! in rest nu ma intereseaza decat binele Stelei!

cred ca ar trebui sa va cautati libera exprimare prin piata universitatii! la stadion sa va exprimati numai si numai de Steaua! daca nu cumva ati uitat deja cu ce echipa tineti?!

Dupa cum ai spus tu, noi tinem cu o echipa care face blaturi in ultimele etape, asa ca pentru ce sa o mai incurajam?

@Victor

Ai uitat sa specifici cum trebuie sa fie imbracati suporterii, ce sa manance dimineata etc.

Esti penibil deja. Sa-ti amintesc despre ce s-a intamplat la meciul cu Sevilla? Du-te frate si dai lectii lui Becali, aici ai devenit plictisitor.

suporterii trebuie sa se imbrace curat si de preferinta sa poarte culorile rosu si albastru! dimineata este bine sa mancam pe saturate!

in mod sigur lectiile despre bunele maniere plictisesc! multi nici nu le inteleg, pentru ca nu cunosc termenul!

in continuare ma astept sa urmeze si o injuratura! astfel argumentatia ta ar capata oarece greutate!

Dupa cum ai spus tu, noi tinem cu o echipa care face blaturi in ultimele etape, asa ca pentru ce sa o mai incurajam?

cum prost nu esti (asta am constatat dupa posturile tale) inseamna ca vrei sa fi smecher?! pai Dinamo - CFR nu a fost un blat, ci din contra! i-am obligat pe catei sa joace serios si pe bune! dupa parerea mea a fost unul din putinele meciuri "curate" de anul trecut ale lui Dinamo.

in Romania exista un paradox: cinstea si corectitudinea trebuie cumparate. asa se ajunge ca trebuie sa dai bani unor echipe ca sa nu se dea la o parte in fata unor rivale! daca CFR era mai buna, trebuia sa-i bata pe Dinamo in ciuda faptului ca acestia au jucat serios. filozofia fotbalului este ca cel mai bun sa castige, in conditiile in care adversarul da tot ce are mai bun?! asa ca chestia cu blaturile Stelei e usurica!

@Victor

Nu vorbeam cu tine. Puiule.

bine ca m-ai lamurit! eram ingrijorat!

@Victor

Iti adresez injurii si insulte de nivel stradal. Puiule.

Iti apreciez totusi exprimarea eleganta si corecta din unele posturi.

observ ca s-au infiltrat in ultimul timp foarte multi fani Becali.succes la pupat ..........Steaua te iubesc!!!

Pentru ca revin: ce e mai important: sustinerea echipei sau lupta cu patronul ???

Special pentru Victor!

Pentru ca sa nu traim ca niste legume, controlati, consumatori model ai fotbalului promovat de fifa, sclavi ai unei echipe de fotbal, spectatori trecatori prin viata, manipulati si lipsiti de atitudine cel mai important lucru este DEMNITATEA!

Se-aude victore? cel mai important lucru pentru orice persoana trebuie sa fie DEMNITATEA! iar daca Steaua, patronul, papa de la roma, jucatorii, seful, nevasta, copilul, parintii, ti-o calca in picioare atunci trebuie sa iei ATITUDINE si sa spui NU!

Foarte multi imi lasa impresia ca au devenit sclavii acestei pasiuni numita Steaua si agatandu-se de dictonul: ''echipa trebuie incurajata in orice situatie'' ar fi dispusi sa inghita absolut orice.

Da, sunt convins ca daca maine, politia ar cere suporterilor sa vina in patru labe la meci ei ar accepta, pentru binele echipei...

-daca Gigi [ar face pipi] la propiu din loja pe suporterii de la tribuna, multi ar accepta, pentru binele echipei...

-daca FRF-ul ar cere suporterilor care vor sa asiste la meci sa-si bage un cip in ei, precum in cartea 1984 a lui Orwell, ar accepta, pentru binele echipei...

In acest fel nu va demonstrati iubirea pentru echipa ci neputinta si boala de care suferiti. O pasiune prost inteleasa care va subjuga, pentru care ati fi gata sa renuntati la cele mai inalte valori umane: RATIUNEA, DISCERNAMANTUL, VERTCALITATEA, DEMNITATEA!

Editat de moderatori.

Ba baiatule du te si te culca ma.....ce hooligans visezi ma peluza e aproape singura zona in care dreptul la libera exprimare mai e posibil asa ca ideile tale de ultras samantar stau mai bn la tribuna sau acasa.....PA

sunt de acord cu tine ca peluza e zona in care mai poti sa te exprimi liber dar ti iti e greu sa paltesti 5lei!!!! cum spunea un baiat mai sus trtebuie sa il ignoram pe Jiji sa uitam ca exista la Steaua pentru ca el o sa faca toate lucrurile impotriva noastra dak noi tot il injuram dupa cum vezi problema abonamentelor!!! dak tii cu o echipa vii sa incurajezi echipa nu sa te bati cum a inceput sa se intample si in cupele europene EX meciul cu sevilla a fost un incident in peluza langa mine!!!! tie ti se pare normal chestia asta sa vii la stadion sa te bati in loc sa iti incurajezi echipa???? steagcruce2

PAI STII DE CE FACE BLATURI pentru ca NU INCURAJAM ECHIPA SUNTETI ORBI NU VEDETI ca SEZONUL TRECUT AM JUCAT APROAPE NUMAI FARA SPECTATORI DIN CAUZA UNOR INDIVIZI CARE ISI RUP GATURILE LA STADION!!!!!!! UITA -TE OMULE BINE CATE MECIURI AM JUCAT PE TEREN STRAIN CATE MECIURI AM JUCAT FARA SUPORTERI GANDESTE TE CE REZULTATE A AVUT Steaua SEZONUL TRECUT CAND IN LOC SA JOACE LA Bucuresti A JUCAT LA MAMA DREAQ!!!

Stimate utilizator, esti de doua ori contravenient:

1. ai scris doua posturi consecutive

2. ai scris un post in exclusivitate cu majuscule

Recomandare: citeste regulamentul si conformeaza-te regulilor lui. Altfel

vei face cunostinta cu sanctiunile. Te-am introdus in baza de date!

Moderatorii

Deplasarile sunt pentru golani. Pe Victor nu-l intereseaza.

Ciobanul trebuie facut sa simta furia peluzelor steliste, si asta intr-o maniera pe care sa o poata intelege pana si el...protestele pasnice si alte subtilitati si-au dovedit demult ineficienta in disputa cu un astfel de personaj.

Sincer, sunt de parere ca interesul publicului stelist este in primul rand sa isi apere onoarea!

@Victor

Iti adresez injurii si insulte de nivel stradal. Puiule.

Iti apreciez totusi exprimarea eleganta si corecta din unele posturi.

nostim raspunsul tau! (pana la un punct)

oricum pana la urma este doar o simpla discutie in contradictoriu!

Special pentru Victor!

Pentru ca sa nu traim ca niste legume, controlati, consumatori model ai fotbalului promovat de fifa, sclavi ai unei echipe de fotbal, spectatori trecatori prin viata, manipulati si lipsiti de atitudine cel mai important lucru este DEMNITATEA!

Se-aude victore? cel mai important lucru pentru orice persoana trebuie sa fie DEMNITATEA! iar daca Steaua, patronul, papa de la roma, jucatorii, seful, nevasta, copilul, parintii, ti-o calca in picioare atunci trebuie sa iei ATITUDINE si sa spui NU!

Foarte multi imi lasa impresia ca au devenit sclavii acestei pasiuni numita Steaua si agatandu-se de dictonul: ''echipa trebuie incurajata in orice situatie'' ar fi dispusi sa inghita absolut orice.

Da, sunt convins ca daca maine, politia ar cere suporterilor sa vina in patru labe la meci ei ar accepta, pentru binele echipei...

-daca Gigi [ar face pipi] la propiu din loja pe suporterii de la tribuna, multi ar accepta, pentru binele echipei...

-daca FRF-ul ar cere suporterilor care vor sa asiste la meci sa-si bage un cip in ei, precum in cartea 1984 a lui Orwell, ar accepta, pentru binele echipei...

In acest fel nu va demonstrati iubirea pentru echipa ci neputinta si boala de care suferiti. O pasiune prost inteleasa care va subjuga, pentru care ati fi gata sa renuntati la cele mai inalte valori umane: RATIUNEA, DISCERNAMANTUL, VERTCALITATEA, DEMNITATEA!

Editat de moderatori.

am citit pana la sfarsit postul tau, desi, fara nici o urma de malitiozitate sau ironie, l-am gasit cam prea complicat ("stufos") pentru gustul meu! nu vreau sa te contrazic neaparat, dar cred ca ai dus totusi in alte sfere discutia noastra, iar terminologia aleasa este cam bombastica! pana la urma totusi vorbim de fotbal nui asa si nu de supravietuirea unui neam?! deasemenea cred ca pui problemaele mult prea transant, de tipul "ori / ori"! viata, si fotbalul este viata, e totusi mult mai complexa si nuantata.

ma despart insa in totalitate de afirmatia ca nu trebuie sa devenim sclavii unei pasiuni numite Steaua! eu recunosc sunt sclavul acestei pasiuni: iubesc Steaua si traiesc numai pentru Steaua, echipa sufletului meu!

cat despre GG, el, ca si noi de altfel, este doar un trecator prin istoria ros-albastra. parerea mea este ca focalizezi prea mult discutia pe o persoana si uiti esentialul: Steaua. mie Becali imi este absolut indiferent in afara subiectului Steaua si il urmaresc doar din aceasta perspectiva.

numai bine!

Nu va repeziti sa-l atacati pe Victor!

Din posturile scrise de el reiese clar ca e un bun cunoscator al fotbalului, ca stie multe din culisele Stelei. In plus e echilibrat, civilizat, amabil. Poate lamuri oricui, orice problema legata de Steaua. Victor trebuie respectat.

@Victor

Le vei da ocazia moderatorilor sa te sanctioneze pentru posturi consecutive. Jucam fair-play.

@ micodo

si ca sa fiu putin patetic mai spun: nu cred ca exista DEMNITATE, RATIUNE, DISCERNAMANT, VERTICALITATE, daca nu exista si IUBIRE si CREDINTA. eu cred si iubesc Steaua!

Deplasarile sunt pentru golani. Pe Victor nu-l intereseaza.

daca de ex. de referi la deplasarea de la pitesti din prima etapa de acum doi ani (Protasov antrenor - pe o ploaie formidabila), pai sa stii ca ai dreptate! numai ca ar fi cam greu sa-ti amintesti de acel meci, caci in peluza am ramas vreo 20 de insi! restul plecasera din mi.3 "protestand" impotriva jandarmilor! tot felul de indivizi isi inchipuie ca sunt ultrasi daca se incaiera cu garda! iar Steaua?! un moft acolo neicusorule!

Ciobanul trebuie facut sa simta furia peluzelor steliste, si asta intr-o maniera pe care sa o poata intelege pana si el...protestele pasnice si alte subtilitati si-au dovedit demult ineficienta in disputa cu un astfel de personaj.

Sincer, sunt de parere ca interesul publicului stelist este in primul rand sa isi apere onoarea!

se pare ca-l avem si pe che guevara printre noi!

maestre che, vezi sa nu te-mpiedici in steag cand o iei la fuga! stiu ca este vacanta, dar poate incerci sa te concentrezi si pe lecturile personale!

@Victor

tu ai caracter ?

banuiesc ca ai incercat sa fi ironic!? nu persevera, caci sigur vei sfarsi in ridicol!

parerea mea!

@Victor

Le vei da ocazia moderatorilor sa te sanctioneze pentru posturi consecutive. Jucam fair-play.

ce vrei sa fac? am ridicat niste probleme, am mai agitat apele, muti citesc, multi comenteaza, multi imi raspund, deci ar fi nepoliticos si neprincipial sa nu comentez si eu punctual?! rolul forumului este sa dezbatem idei si daca se poate, sa mai ascultam si alte pareri!

observ ca s-au infiltrat in ultimul timp foarte multi fani Becali.succes la pupat ..........Steaua te iubesc!!!

desi cred ca marturisirea mea te va oripila, nu ma pot abtine si recunosc: suntem platiti de oaie!

Edited by forever_STEAUA
mesaje consecutive

stie cineva unde o sa stea galeria din PN la meciurile din campionat? am auzit ca la meciul cu charleloi o sa stea la t2, dar la celelalte meciuri? vroiam sa-mi iau abonament la peluze, insa acum nu stiu daca sa-mi iau la t2 sau nu. desi sigur nu are acelasi farmec steagsimplu (misto steaguri)

puteai sa vrei sa-ti iei la peluza, dar nu se poate. chiar nu ai aflat ca nu se fac abonamente la peluze ?

Ce-mi "place" mie e faptul ca dupa orice tampenie facuta de cioban, tot timpul se gasesc cativa care sa ne aduca aminte ca din cauza noastra Steaua a jucat mai mult prin deplasare si ca ciobanul e cel care a bagat si baga bani in echipa (uitand cu desavarsire care este rolul unui finantator). Nu conteaza subiectele de actualitate, nu au nici un rost. Ce daca ciobanu’ asta ne face troaca de porci si ne minte cu nerusinare? Are vreo importanta? Nu conteaza nici macar ca Steaua e singura echipa care NU a facut recurs (asa cum era absolut firesc) la ultima suspendare (na, ca am dezgropat si eu *****). Deja-s satul de ei. Mai bine spus, m-am obisnuit cu ei.

Mai grav e faptul ca o parte din cei de la peluze si-au luat deja abonamente la tribune, iar altii isi vor cumpara probabil bilete la peluze. Deci, un vis scarbos, marsav si meschin al mizeriei asteia pare a se indeplini. Sper totusi ca asta sa se intoarca impotriva lui si restul tribunelor, impinse de fostii derbedei din peluze, sa urle si ele cat pot de tare impotriva cancerului asta. Sunt ferm convins ca in principal se va scanda, asa cum e de altfel si normal, pentru Hagi, pentru jucatori, pentru Steaua. Dar spurcatul asta nu mai trebuie iertat. Daca si acum cedam, ne-am dus de tot.

am auzit ca Sudu se muta la tribuna a 2..meciu asta..cred stie careva mai multe?..nordu tot la peluza 1 o sa stea?sau se muta si aia..

steaua_ro salve!!,din cate am auzit galeriile se unesc azi la meciul cu charleroi pentru a scanda impotriva ciobanului si asta cel mai mult se datoreaza faptului ca nu s-au pus in vanzare abonamente pentru peluza,sper ca in acest sezon ce sta sa inceapa sa ne gandim putin ca suntem oameni si sa fim mai rationali in ceea ce privesc scandarile la adresa ciobanului,nu ai ce sa-i faci,nu ai cum sa-l schimbi orice a face,el crede ca Steaua e al lui si face ce vrea cu ea,nu este asa,Steaua este a noastra a suporterilor cei care o sustin,nu cel care o ingroapa,cu siguranta vor mai fi scandari dar sa speram ca nu degenereaza la alte lucruri mai nashpa,pentrua suporta consecintele de anul trecut,cand am vazut mai multe meciuri la tel.decat pe stadion,desi aveam abonament...in fine,nu-si mai au rost acum comenturile,sa ne asteptam la mai bine,FORZA Steaua,FORZA Gica Hagi stim ca poti si avem incredere in tine.

Ce-mi "place" mie e faptul ca dupa orice tampenie facuta de cioban, tot timpul se gasesc cativa care sa ne aduca aminte ca din cauza noastra Steaua a jucat mai mult prin deplasare si ca ciobanul e cel care a bagat si baga bani in echipa (uitand cu desavarsire care este rolul unui finantator). Nu conteaza subiectele de actualitate, nu au nici un rost. Ce daca ciobanu’ asta ne face troaca de porci si ne minte cu nerusinare? Are vreo importanta? Nu conteaza nici macar ca Steaua e singura echipa care NU a facut recurs (asa cum era absolut firesc) la ultima suspendare (na, ca am dezgropat si eu *****). Deja-s satul de ei. Mai bine spus, m-am obisnuit cu ei.

Mai grav e faptul ca o parte din cei de la peluze si-au luat deja abonamente la tribune, iar altii isi vor cumpara probabil bilete la peluze. Deci, un vis scarbos, marsav si meschin al mizeriei asteia pare a se indeplini. Sper totusi ca asta sa se intoarca impotriva lui si restul tribunelor, impinse de fostii derbedei din peluze, sa urle si ele cat pot de tare impotriva cancerului asta. Sunt ferm convins ca in principal se va scanda, asa cum e de altfel si normal, pentru Hagi, pentru jucatori, pentru Steaua. Dar spurcatul asta nu mai trebuie iertat. Daca si acum cedam, ne-am dus de tot.

tu pari destul de dus deja! ce sa spun, nu mai poti tu de grija abonamentelor?! cand incasam suspendare dupa suspendare va durea in pix si faceati teoria fenomenului ultras!?

acum nu zic ca au fost si situatii care miroseau de la o posta a provocari ordinare (vezi meciul tur cu Dinamo), dar sa ridici proasta crestere la rang de virtute parca e prea mult!

si ca spectator care am avut doua abonamente anul trecut, iti spun ca intr-adevar exista vinovati clari pentru suspendarile incasate. este inadmisibil ca din cauza unor imberbi unii sa fim obligati sa aruncam bani pe fereastra pentru abonamente nefolositoare.ce s-a intamplat la sfarsitul meciului de cupa cu Timisoara nu poate fi nici scuzat si nici acceptat! o golanie incalificabila, asa ca nu mai pozati in victime! macar aveti barbatia sa va asumati responsabilitatea unor gesturi! ar fi si asta un incepiut de schimbare!

ma scuzi pentru ton si poate unele remarci sunt cam dure, dar chiar asta gandesc!

Am auzit ca nu mai sunt bilete la t2,iar azi casele de bilete se deschid la 12,are idee cineva daca asa e?As vrea sa stiu,totusi daca mai e vreo speranta sa mai gasesc la t2 sa fiu deja acolo cand se deschid.Multumesc anticipat!