Th3_Play3r

Abonamente 2007-2008

136 posts in this topic

cred ca multi din cei care scriu sunt influentati de temperaturile inalte din aceste zile si cred ca detin adevarul suprem si absolut. observ ca nimeni nu se mai indoieste, nimeni nu-si pune intrebari, toata lumea STIE! poate ar trebui sa va linistiti si sa ganditi mai mult in interesul Stelei, trecand peste unele nemultumiri personale.

doar ca un comentariu general: nu poti sa-i ceri lui Becali sa scoata banu' pentru. transferuri, dar apoi sa recomanzi cu emfaza injurarea lui! acest fel de rationament nu functioneaza si chiar este oarecum infantil! (sper sa nu se supere colegul vizat)

sigur ca pot parea cinic, dar pana una alta noi cei multi dam din gura, iar la casierie, pentru. transferuri - salarii - cantonamente - stadion, merge doar Becali. inteleg ca multi nu-l agreati si cum traim intr-o democratie, aveti acest drept, chiar daca unele comentarii par excesive, uneori nedrepte si nu de putine ori, chiar golanesti. dar pana la urma e o problema de optiune personala si de educatie.

tot asa insa, trebuie sa acceptam ca si Gigi are dreptul sa nu scoata abonamente la peluze. o decizie dupa parea mea gresita, dar si Becali, ca si noi toti, are dreptul sa greseasca. a transforma totul intr-un razboi infinit e prea mult insa, si IN MOD EVIDENT aceasta NU AJUTA Steaua! ca orice om Becali face si greseli, multe, dar si ajuta Steaua. oricat de greu le-ar veni unora sa recunoasca, fara aroganta si impetuozitatea lui bruta Steaua ar fi greu sa rezite presiunilor din Liga nationala. adversarii nostri (Dinamo, rapid, CFR) nu sunt niste domnisoare de pension ci grupari conduse de oameni ce au in spate un sistem de stat care ii sprijina din toate puterile. NOI, Steaua, ne bazam azi pe traditie, pe un renume cucerit cu sudoare si vointa, pe un grup masiv de suporteri patimasi SI pe forta brutala, neslefuita si fara scrupule, a lui Gigi Becali. acesta este adevarul si nu trebuie sa ne ascundem de el: azi, in iulie 2007, Steaua are mare nevoie de Becali, cu toate greselile lui, si in Romania nu exista alt patron de club mai bun. si mai cred ca in timp spiritul Stelei il va schimba si pe GG, oricum si acum se vede o mare diferenta intre cel de acum si Becali din primele zile cand a venit la Steaua.

eu inteleg ca toti cei care scriu, cu exceptia foarte posibila a unor provocatori, doresc binele Stelei. daca acceptam ca nu putem reusi decat impreuna (un slogan repetat poate de prea multe ori, dar adevarat in esenta), trebuie sa realizam ca IMPREUNA inseamna SUPORTERI, Becali, CONDUCERE, JUCATORI, ANTRENORI. toti acestia reprezinta Steaua si nu doar unii dintre ei, asa cum par a crede cativa colegi de forum.

poate va mai aduceti aminte si de Steaua, doamna vesnica a gandurilor noastre!

Pai pana la urma daca da drumu' la peluze pe baza de bilet si asta o sa fie mai scump ne-a facut un serviciu ;)

Ciobanu vrea mai multi bani deaia na mai pus bilete in vanzare la peluza daca o parte din cei care mergeau la peluza cu abonament isi iau abonament la tribuna castiga mia multi bani

FORTA Steaua!!! Becali pleaca din Ghencea!!!

spre cl Acum vom merge in Liga Campionilor europeni si Steaua va avea mai putini suporteri pe stadion:(( dar chiar si asa vor veni maca 3 sferturi cat cei din anul trecut spre cl

steag1 astept sa vad o pictograma pe care sa scrie rica sau Neaga steag3

spre cl spre cl spre cl

In urma acestei incercari de a tine anumiti suporteri departe de stadion, Becali nu face altceva decat sa-si puna si mai mult lumea in cap... sunt sigur ca tribunele vor reactiona... sunt tare curios ce se va intampla atunci?! va inchide tot stadionul?!?!

Abia astept meciul cu zaglebie (primul cu spectatori, in Ghencea)... ciobanul o sa primeasca ce merita, sunt sigur

Orice ar fi, trebuie sa sustinem echipa... vrem in Champions League!!! spre cl

Primul meci cu spectatori e cel al prezentarii echipei cu Charleroi :)

Bai "papagalilor" :tongue: , da la Steaua sa mai gandeste cineva? Ca am impresia ca lumea e mai mult interesata de ce face ciobanila. Care e problema daca nu sunt abonamente?! Luam bilete!! si tot o sa fim acolo! Sau nu merita Steaua timpul de stat la coada + banii investiti in bilete?! Cine gandeste asa vine frumos si isi ia abonament la tribuna a II-a, ca numa ultras nu e ala care se plange ca sta la coada pentru Steaua. Iar in privinta becalului, l-a injurat el pe basescu, pe tariceanu, pe toti politicienii si nu a patit nimic...ce sa-i facem noi, decat sa il facem sa se simta ca un rahat cand o sa il ignoram si o sa strigam numa Hagi, Ilie. ;) cred ca e cea mai buna metoda. Sa vedeti ce spume o sa faca cand o sa se simta "uitat". Iar daca continuam cu mascareala sigur o sa jucam cu stadionul inchis inca o sumedenie de etape...iar daca ne da prin cap sa facem vreo prostie la meciurile din europa va fi si mai nasol de Steaua, de noi... Si astea de ce? Din cauza unui ciobanas care are impresia ca ne manipuleaza si face ce vrea cu noi(cu unii face, asta e!).

FORZA Steaua

si mai cred ca in timp spiritul Stelei il va schimba si pe GG, oricum si acum se vede o mare diferenta intre cel de acum si Becali din primele zile cand a venit la Steaua.

eu inteleg ca toti cei care scriu, cu exceptia foarte posibila a unor provocatori, doresc binele Stelei. daca acceptam ca nu putem reusi decat impreuna (un slogan repetat poate de prea multe ori, dar adevarat in esenta), trebuie sa realizam ca IMPREUNA inseamna SUPORTERI, Becali, CONDUCERE, JUCATORI, ANTRENORI. toti acestia reprezinta Steaua si nu doar unii dintre ei, asa cum par a crede cativa colegi de forum.

poate va mai aduceti aminte si de Steaua, doamna vesnica a gandurilor noastre!

salut.

gresesti. cand a venit la Steaua nu zicea nimic.. acum nu urmareste decat profit si imagine electorala.

si Steaua nu inseamna Becali. Steaua inseamna doar traditie si suporteri. daca nu am fi noi, Steaua ar fi o echipa anonima!

salut.

gresesti. cand a venit la Steaua nu zicea nimic.. acum nu urmareste decat profit si imagine electorala.

si Steaua nu inseamna Becali. Steaua inseamna doar traditie si suporteri. daca nu am fi noi, Steaua ar fi o echipa anonima!

Corect !!! Steaua SUNTEM NOI - SUPORTERI....

Gigi "TARANUL-OIER" Becali nu are mentalitate...doreste doar imagine politica si atat :P

salut.

Poate ca ai dreptate, pe fond, dar care din ceilalti patroni urmareste altceva ?! Faptul ca i s-a dat atita importatnta este si din cauza unora dintre noi, suporterii. Imaginea, 80%, si-a facut-o datorita Stelei si banilor lui cu care plateste la greu unele televiziuni. "Piinea si cutitul" sunt la el. Sincer, fara sa jignesc pe cineva cu intentie, doresc sa-mi vad echipa pe stadion, acasa, in Ghencea, nu la televizor. N-am nici o treaba pe stadion decit cu echipa, sa o incurajez, nu sa injur "individualitatile" din echipa care gresesc, nu ma intereseaza ca joaca contra echipei XXX din Romania sau contra mai-marilor din Europa, cum am mai citit pe aici, cum ca cei de la tribune au venit la "spectacol" la meciurile din UCL, chipurile sa-i fotografiere diverse vedete de la Real, OL. Unii dintre voi poate vor numi asta indiferenta, "cap plecat netaiat de sabie", minte de femeie etc. Analizati, va rog, procedeele legale care stau la indemina suporterilor pentru a "duce razboiul contra lui Becali", procedeecare sa nu afecteze sustinerea echipei. Pentru ca revin: ce e mai important: sustinerea echipei sau lupta cu patronul ???

sustinerea echipei. dar a echipei, nu a lu` Becali ;)

Am gresit cu ceva ? Nu imi aduc aminte sa fi pus egalitate intre echipa si patron, niciodata. De fapt, nu prea am cu ce sa egalez Steaua

Bai "papagalilor" :tongue: , da la Steaua sa mai gandeste cineva? Ca am impresia ca lumea e mai mult interesata de ce face ciobanila. Care e problema daca nu sunt abonamente?! Luam bilete!! si tot o sa fim acolo! Sau nu merita Steaua timpul de stat la coada + banii investiti in bilete?! Cine gandeste asa vine frumos si isi ia abonament la tribuna a II-a, ca numa ultras nu e ala care se plange ca sta la coada pentru Steaua. Iar in privinta becalului, l-a injurat el pe basescu, pe tariceanu, pe toti politicienii si nu a patit nimic...ce sa-i facem noi, decat sa il facem sa se simta ca un rahat cand o sa il ignoram si o sa strigam numa Hagi, Ilie. ;) cred ca e cea mai buna metoda. Sa vedeti ce spume o sa faca cand o sa se simta "uitat". Iar daca continuam cu mascareala sigur o sa jucam cu stadionul inchis inca o sumedenie de etape...iar daca ne da prin cap sa facem vreo prostie la meciurile din europa va fi si mai nasol de Steaua, de noi... Si astea de ce? Din cauza unui ciobanas care are impresia ca ne manipuleaza si face ce vrea cu noi(cu unii face, asta e!).

FORZA Steaua

Da ma dar te tine e bine.Daca nu erai din Bucuresti ce faceai?Iti convenea sa vi de 2 ori?Sa vi sa iei bilete si apoi la meci? Nu e vorba numai de bani,ci de drum. Si daca iei abonament la t2 nu are farmecul peluzei:D! spre cl

salut.

as vrea sa nu ne iluzionam ca doar noi suntem importanti! meciurile se castiga in marea lor majoritate pe teren si ai nevoie de jucatori valorosi! conteaza si spectatorii, dar poate ar trebui sa intrebati jucatorii daca prefera un patron strans la punga si un public efervescent , sau tribune mai reci cu un patron mai darnic?! ati vedea ca impactul emotional e foarte redus la actorii principali!

ce nu intelege lumea este ca daca pentru noi a tine cu Steaua este o placere, pentru oameni ca Becali, abramovici, Copos, berlusconi, etc. fotbalul este inainte de orice o afacere si ii intereseaza cu prioritate profitul si imaginea! aici este diferenta intre suporteri si patronat si ea exista peste tot in lume! bineinteles ca Becali investeste la Steaua urmarind anumite scopuri! a negat el vreodata asta? poate Don Quijote ar baga bani fara sa se intrebe care e castigul?!

parerea mea este ca Steaua nu este o echipa anonima din cauza rezultatelor uriase ce au fost constant obtinute, si mai putin din cauza suporterilor. pana la urma tuturor ne place sa tinem cu Steaua fiindca este echipa mereu "castigatoare", iar asta ne da un sentiment de mandrie! si asa trebuie sa ramana, caci filozofia victoriei este adevaratul motor in cresterea unui club! azi si Becali inseamna Steaua, cel putin in aceeasi masura ca si masa suporterilor! eu as zice ca patronatu' este chiar mai important pentru ca trebuie sa aloce resurse nu doar sa produca cuvinte! noi ne certam, mergem la stadion, incurajam, ne suparam, dar pana la urma plecam acasa si nu ne pasa ca un club are si o viata materiala care e extrem de costisitoare!

Corect !!! Steaua SUNTEM NOI - SUPORTERI....

Gigi "TARANUL-OIER" Becali nu are mentalitate...doreste doar imagine politica si atat :P

e misto comentariul tau! foarte pertinent si incarcat de idei nobile! Steaua suntem noi, Gigi taranu' si alte alea!

si mai departe ce propui? vrei sa te duci tu in ziua de leafa si sa le explici jucatorilor ca GG e un oier fara mentalitate si ca de acum noi suporterii nu mai suntem de acord ca el sa le plateasca contractele?!

In urma acestei incercari de a tine anumiti suporteri departe de stadion, Becali nu face altceva decat sa-si puna si mai mult lumea in cap... sunt sigur ca tribunele vor reactiona... sunt tare curios ce se va intampla atunci?! va inchide tot stadionul?!?!

Abia astept meciul cu zaglebie (primul cu spectatori, in Ghencea)... ciobanul o sa primeasca ce merita, sunt sigur

Orice ar fi, trebuie sa sustinem echipa... vrem in Champions League!!! spre cl

mestere, mata tii cu Steaua dar nu te poti concentra, sau esti infiltrat?! cum adica ciobanul sa primeasca ce merita si noi sa sustinem echipa ca abia asteptam sa intram in CL?! cum vei separa apele fara sa ajungem intr-o tiganie fara margini?!

eu cred ca daca unii aveti o problema cu GG ar fi bine sa protestati in fata casei lui! putin mi-ar pasa! in schimb la stadion, cand joaca Armata sa faceti bine sa va ganditi numai la echipa! tot anul trecut am vazut la peluze numai gargara, batai si injuraturi! Steaua?! eh venea si ea acolo intr-un colt! am impresia ca in capul unora fenomenul ultra e asa o chestie care exista in sine si pentru sine si nu mai este nevoie sa existe o echipa in jurul careia sa ne adunam?!

Steaua?! da-o in palaria mea! important este sa ne injuram cu Becali! dar in CL chiar esti sigur vrei sa intram?!

PANA LA MECIUL CU ZAGLIEB VINE MECIUL CU CHARLEROI DE VINERI.SPER SA-L FACEM PE CIOBANOID SA PLECE DE LA STADION INAINTE DE INCEPUTUL MECIULUI

sa plece de la stadion, dar sa lase banii nu-i asa?! ca avem cheltuieli mari!

fara nici o suparare si fara ironie, dar unii imi pare ca va grabiti sa scieti, inainte de a reflecta serios la vorbele pe care le puneti in circulatie! si e pacat, pentru ca multi imi pareti baieti onorabili!

@Victor

Fara suparare dar tu chiar esti pe statul de plata al lui Jiji.

Ce legatura au jucatorii cu faptul ca Jiji a interzis abonamentele la peluza?

Asta daca nud a drumu la abonamente la peluze ... faci singur rau echipei ... el vrea s a arata ca e cel mia tare si cel mai cioban .... , sa ne demonstreze ca poate sa ne invinga !!! De noi nu scapi orice-ai face , SUNTEM COSMARUL TAU >:)!!! si Fanii Stelei u esti unu care ai venit la Steaua pentru imagine !!

caldura mare monser! multa inversunare, putine idei, da' fixe!

@Victor

Hmm... Tu nu esti cumva Victor Becali?

Later Edit: Presupun ca ai sa dai quote la toate posturile de pe forum. Bafta, mai ai 25 de mii.

FORZA Steaua

exceptional mesaj! chair daca nu subscriu in totalitate, cred ca este perfect ca text: clar si fara floricele! toti infierbantatii ar trebui sa-l citeasca in fiecare zi!

felicitari!

@c.Ronaldo

Nu e Victor Becali, e nepotu' ala care si-a luat-o de la un avocat prea zelos.

Nu e,ca daca era nu il mai apara.Victore,pentru 2 secunde incearca sa nu il mai aperi si gandeste-te ce simt majoritatea suporterilor in aceste momente,tu crezi ca toti isi permit sa stea la cozi intregi pret de cateva ore? Crezi ca suporterului stelist ii este pe plac cand este facut "vagabont" si "derbedeu" de unul care nu a fost capabil sa termine pe merit liceul de Mecanica sau unde se lauda el ca l-a facut?

Pentru 2 secunde incearca sa privesti problema dintr-o perspectiva obiectiva si iti vei da seama cat conteaza pentru cei ce tin cu adevarat la Steaua,decizia absurda a lui Becali.

@Victor

Hmm... Tu nu esti cumva Victor Becali?

Later Edit: Presupun ca ai sa dai quote la toate posturile de pe forum. Bafta, mai ai 25 de mii.

am recunoscut ca sunt intr-o verva turbata! intru rar asa ca am energie! inteleg insa recomandarea ta si o sa ma abtin!

pe de alta parte incerc sa subliniez anumite tipuri de mesaje si comportament! cred ca de multe ori e bine sa citim ce am scris in trecut si sa analizam textele cu mai putina patima! sau cel putin sa ne gandim cu toti la anumite comentarii, indiferent ca suntem de acord sau nu cu ele!

steag2 ESTE FOARTE BINE CEE A FACUT Gigi Becali CHIAR DAK NU IL SUPORTAM TREBUIE SA INTELEGEM O DATA ca TREBUIE SA DISPARA ACESTI HOOLIGANS DE PE STADIONUL DIN Ghencea pentru ca NE FACEM DE RAS IN EUROPA SI pentru ca DECAT SA STAM ACASA DIN CAUZA LOR SA PRIVIM MECIURILE LA TELEVIZOR MAI BINE ASA!!!!!! MI SE PARE O SUMA PREA MICA 5LEI pentru PELUZA DECI ISI POATE PERMITE FIECARE SUPORTER UN BILET!!! NUN VRETI SA VENITTI ETAPA DE ETAPA LA STADION SA SUSTINEM ECHIPA DECAT SA STAM ACASA DIN CAUZA UNOR NENOROCITI DE OAMENI CARE VIN LA STADION SA SE BATA SI NU SA SUSTINA ECHIPA steagcruce2 forzateaua steaua_ro fularsteau2 steag2 fular-campionii

Edited by forever_STEAUA
Nu mai abuza de Caps Lock.

@c.Ronaldo

Nu e Victor Becali, e nepotu' ala care si-a luat-o de la un avocat prea zelos.

puiule, vezi ca de multe ori in viata diferenta intre a luat-o si a dat-o este insesizabila!

@Victor

Nu vorbeam cu tine. Puiule.

steag2 ESTE FOARTE BINE CEE A FACUT Gigi Becali CHIAR DAK NU IL SUPORTAM TREBUIE SA INTELEGEM O DATA ca TREBUIE SA DISPARA ACESTI HOOLIGANS DE PE STADIONUL DIN Ghencea pentru ca NE FACEM DE RAS IN EUROPA SI pentru ca DECAT SA STAM ACASA DIN CAUZA LOR SA PRIVIM MECIURILE LA TELEVIZOR MAI BINE ASA!!!!!! MI SE PARE O SUMA PREA MICA 5LEI pentru PELUZA DECI ISI POATE PERMITE FIECARE SUPORTER UN BILET!!! NUN VRETI SA VENITTI ETAPA DE ETAPA LA STADION SA SUSTINEM ECHIPA DECAT SA STAM ACASA DIN CAUZA UNOR NENOROCITI DE OAMENI CARE VIN LA STADION SA SE BATA SI NU SA SUSTINA ECHIPA steagcruce2 forzateaua steaua_ro fularsteau2 steag2 fular-campionii

Ba baiatule du te si te culca ma.....ce hooligans visezi ma peluza e aproape singura zona in care dreptul la libera exprimare mai e posibil asa ca ideile tale de ultras samantar stau mai bn la tribuna sau acasa.....PA

Nu e,ca daca era nu il mai apara.Victore,pentru 2 secunde incearca sa nu il mai aperi si gandeste-te ce simt majoritatea suporterilor in aceste momente,tu crezi ca toti isi permit sa stea la cozi intregi pret de cateva ore? Crezi ca suporterului stelist ii este pe plac cand este facut "vagabont" si "derbedeu" de unul care nu a fost capabil sa termine pe merit liceul de Mecanica sau unde se lauda el ca l-a facut?

Pentru 2 secunde incearca sa privesti problema dintr-o perspectiva obiectiva si iti vei da seama cat conteaza pentru cei ce tin cu adevarat la Steaua,decizia absurda a lui Becali.

repet: decizia de a nu face abonamente este o greseala! pe de alta parte iti spun ca am venit la meciuri atatia si atatia ani fara abonament, cumparandu-mi bilet! care e problema? vrei sa stai la peluza, iti iei bilet, vrei sa stai la tribuna, iti iei abonament!

sigur cu abonamentele la peluza e si o alta discutie, caci de multe ori se folosea si siatemul "suveica". eu insa garantez ca la meciurile importante, stadionul se va umple inclusiv peluzele. iar daca incepem cu cateva victorii nimeni nu o sa mai zica nimic!

revin si zic din nou ca GG a facut o greseala cu abonamentele. din pacate el este o persoana colerica, capatanoasa, care nu uita si nu iarta! si nu cred ca e asa doar in relatia cu noi suporterii, ci asa este firea lui de machidon. nu poate fi schimbat si ca oricare dintre noi, are nebuniile lui!

aici trebuie insa sa intervina notiunea de "interes general", adica ce ne dorim noi suporterii: un scandal continuu in care fiecare parte sa clameze ca are dreptate si ca celalalt este de vina? asta ar ajuta Steaua? nu cred! atunci, daca tinem cu adevarat la echipa, la traditia si spiritul ei, genul asta de dezbateri trebuie lasate deoparte, cel putin la meciuri! pe stadion venim pentru Steaua si nu ca sa-l injuram pe Becali, sau ca sa protestam pentru tot felul de cauze hilare. asta daca suntem cu adevarat suporteri dedicati!

cat despre insulte, nu au a se plange doar suporterii. ce s-a putut striga la ultimele meciuri din campionat la adresa lui Becali nu e de reprodus si sigur nu face cinste nici unuia dintre spectatori. eu care eram pe stadion marturisesc ca imi era rusine si jena de scandarile si injuriile proferate. dar traim intr-o tara libera unde injuratura e fapt de viata, asa ca de ce suntem acum oripilati ca oaie ne numeste vagabonzi si golani! poate ar trebui sa ne gandim daca nu cumva am gresit si noi?!

inchei spunand ca nu exista suporteri mai mult suporteri si suporteri mai putin suporteri. si noi si GG suntem pana la urma in aceeasi barca: a Stelei! ne place sau nu, trebuie sa vaslim impreuna!

Ba baiatule du te si te culca ma.....ce hooligans visezi ma peluza e aproape singura zona in care dreptul la libera exprimare mai e posibil asa ca ideile tale de ultras samantar stau mai bn la tribuna sau acasa.....PA

cred ca ar trebui sa va cautati libera exprimare prin piata universitatii! la stadion sa va exprimati numai si numai de Steaua! daca nu cumva ati uitat deja cu ce echipa tineti?!

@Victor

Ai uitat sa specifici cum trebuie sa fie imbracati suporterii, ce sa manance dimineata etc.

Esti penibil deja. Sa-ti amintesc despre ce s-a intamplat la meciul cu Sevilla? Du-te frate si dai lectii lui Becali, aici ai devenit plictisitor.