Th3_Play3r

Abonamente 2007-2008

136 posts in this topic

Imi aduc aminte ca acum ceva vreme Gigi Ciobanu' zicea ca nu o sa mai vanda abonamente pentru ca nu mai vrea sa vina "vagabonzi" care sa-l injure.

A mai auzit cineva ceva nou? Chiar n-o sa mai putem sa achizitionam abonamente?

Cei care ati auzit ceva, va rog spuneti-ne si noua, cei care suntem mai putin informati!

Inca nu s-a anuntat nimic oficial in privinta abonamentelor. Cand vom afla, si vom fi sigur printre primii, vom anunta pe site si vom discuta pe forum.

Nu cred ca Steaua va renunta la abonamente. In fond vanzarea cat mai multor abonamente este una din intentiile conducerii unui adevat club de fotbal. Si Steaua este unul din acele mari cluburi. Sunt sigur ca intr-un fel sau altul, conflictul dintre suporteri si patron va fi stins. Pentru binele si linistea echipei.

Care erau preturile la abonamente anul trecut?

Abonamentele de anul trecut au fost scumpe... scumpe rau... zau nu mint!

50 de lei... foarte bun pretul, de altfel sa vedem anul asta. Ar fi bine daca sa zicem ar duce abonamentele pe la 1.000.000, dar in banii astia, pe langa meciurile din Liga 1 sa avem macar o reducere de 20 % pentru biletele din Liga Campionilor si (acum ca tot ne-am facut magazin) reducere la tricouri, steaguri, mingi s.a.m.d.(tot asa de 20% la fiecare).

50 RON la peluze...

100 RON tribuna I...

La tribuna 1 si tribuna 0 nu stiu...

Abonamentele de anul trecut au fost scumpe... scumpe rau... zau nu mint !!!

Mda... tinand cont cate meciuri s-au jucat pe Ghencea, cel putin in retur, intr-adevar, cred ca era mai ieftin daca iti luai bilet la fiecare meci...

50 RON la peluze...

100 RON tribuna I...

La tribuna 1 si tribuna 0 nu stiu...

Mda... tinand cont cate meciuri s-au jucat pe Ghencea, cel putin in retur, intr-adevar, cred ca era mai ieftin daca iti luai bilet la fiecare meci...

Anul trecut a fost asa:

Peluze 50 lei noi

Tribuna II-a 100 lei noi

Tribuna I 150 lei noi

Tribuna O 300 lei noi

Avand in vedere ca vreo 33% din partide se vor disputa fara spectatori (prietenii shtiu de ce), am mari indoieli daca sa-mi fac sau nu din nou abonament. Daca s-ar face si o reducere pentru meciurile din CL ar fi OK.

hmmmm... mi-aduc aminte ca acum ceva vreme Gigi Ciobanu' zicea ca nu o sa mai vanda abonamente pentru ca nu mai vrea sa vina "vagabonzi" care sa-l injure.

A mai auzit cineva ceva nou? chiar n-o sa mai putem sa achizitionam abonamente?!

Cei care ati auzit ceva, va rog spuneti-ne si noua, cei care suntem mai putin informati!!!

10x

Pe Ghencea nu exista stapan, [...] doar vorbeste fara sens, stati linistiti, Ghencea e a noastra!

Salve! Sa vedem daca sezonul asta o sa ne putem bucura de meciuri pe Ghencea, anul trecut nu am vazut mai nimic, decat meciurile din CL si UEFA ca restul, ma refer la cele din campionat, se pot numara pe degete.

In rest cu noul antrenor, DOAMNE AJUTA! sa nu se intample ca la Poli sau nationala, ca [..] mor de nu.

FORZA Steaua!

Sa auzim numai de bine!

Edited by Bogdan4Steaua

da fratilor tre sa avem si noi o reducere la meciurile din LC sau alte cupe

Nu cred ca o sa mai avem vreo reducere - la cata boala vede ciobanul pe noi m-as mira sa faca vreo reducere la "golani si vagabonzi".

Ma duc azi pe la club. Anul trecut pe vremea asta, aveam abonament.

Ma duc sa intreb macar daca mai avem vreo sansa sa venim la meciurile pentru care traim, respiram... steagsimplu

Anul trecut pe 14 s-au pus abonamentele, dar cu o saptamana inainte abonatii vechi puteau rezerva abonament... acum nu mai fac nimic. :unsure:

Nu cred ca o sa mai avem vreo reducere - la cata boala vede ciobanul pe noi m-as mira sa faca vreo reducere la "golani si vagabonzi".

Du-te si roaga-l si tu pe nea Gigi sa scoata abonamentele la vanzare... doamne... asteapta si vei vedea... pe urma are sa zica ciobanul ca vin suporterii sa-i ceara lui abonamente si daca el vrea le da... daca nu, nu le da ca el e Becali... voi ii dati importanta, voi suportati consecintele!

@nucu - prietene... eu personal nu am nevoie de vreo reducere la abonament (crede-ma )... dar sunt multi suporteri care nu au un venit sigur - ma refer aici la cei fara serviciu cu varste mai fragede - probabil elevi, la care o reducere la abonament inseamna ceva.

Referitor la Gigi: stai linistit ca nu-i dam importanta lui ci echipei, iar despre consecinte cred ca le suportam toti care suntem in aceeasi barca (mai mult sau mai putin).

Bai baietilor, [...]?

Ce va grabiti asa cu abonamentele astea? Ca mai e pana la primul meci pe Ghencea, vreo 3 saptamani dupa ce incepe campionatul. Nu uitati ca datorita actelor de vitejie din Giulesti de la meciul cu Poli Stiinta, avem terenul suspendat in prima etapa cu Ceahlaul... mai bine spus cu portile inchise! Asa ca o sa ne hahalerim la televizor! :biggrin:

fularsteaua2

Editat de moderatori.

Ne grabim ca mie sincer mi-e "pofta" sa vad un meci oficial al Stelei... cu tot cu suspendare... o sa fiu la urmatorul meci prezent sa-mi flutur steagul si sa imi incurajez echipa si sper sa apuc si abonament!

FORZA Steaua! fular-campionii

Chiar daca stiu (stim) ca mai este destul pana la primul meci cand vom reveni in templul Ghencea, mi-e un dor nebun de Steaua si de atmosfera de la stadion...

Cat despre abonamente, era o simpla intrebare legata de vanzarea lor, pentru ca mi-aduc aminte ca anul trecut pe vremea asta parca deja le aveam...

Si da, mi-am facut griji cu privire la declaratiile ciobanului legate de punerea sau nu in vanzare a abonamentelor, pentru ca la cat este de dobitoc, il cred in stare. Totusi, acum cu venirea lui Adi Ilie si a lui Gica Hagi, am mari sperante ca totul va fi bine.

Salut... sunt nou si as vrea sa ma integrez in familia Stelei...

Din cate am auzit la televizor si de la tata, ciobanul a zis ca da abonamente numai la oameni cu o varsta mai inaintata... (nu stiu daca sunt adevarate, dar sper sa nu fie asa deoarece vreau sa ma duc pe stadion cu abonament sau cu bilet... pentru mine nu conteaza)!

Acum astept raspunsul vostru cu data punerii in vanzare a abonamentelor...

steagsimplu

Salut... sunt nou si as vrea sa ma integrez in familia Stelei...

Din cate am auzit la televizor si de la tata, ciobanul a zis ca da abonamente numai la oameni cu o varsta mai inaintata... (nu stiu daca sunt adevarate, dar sper sa nu fie asa deoarece vreau sa ma duc pe stadion cu abonament sau cu bilet... pentru mine nu conteaza)!

Acum astept raspunsul vostru cu data punerii in vanzare a abonamentelor...

steagsimplu

Daca esti prea mic pentru abonament roaga-l si tu pe taicatu sa-ti cumpere... :biggrin:

mey vad ca s-a fixat pretul biletelor pentru meciu de prezentare dar de abo nu zik nimik...camp incepe in 2 sapt....sa speram ca se trezesc domnii de la marketing si pun si abo sapt viit :excl:

Miercuri 18 iulie 2007 incepe vanzarea abonamentelor

FC Steaua va pune in vanzare abonamentele pentru sezonul competitional 2007-2008.

Avand in vedere ca incepand din acest an, eliberarea abonamentelor si biletelor se va face in sistem automat, pentru a se putea emite si inregistra abonamentul, este obligatorie prezenta personala a solicitantului cu B.I, C.I sau pasaport la casele de bilete. Abonamentul se va elibera doar personal detinatorului de B.I, C.I sau pasaport.

Abonamentele vor putea fi achizitionate dupa urmatorul program, numai la casele de la stadionul "Steaua":

In perioada 18.07.2007 – 20.07.2007 se vor pune in vanzare abonamentele pentru tribuna 0 si fotolii. In zilele de 18.07.2007 si 19.07.2007 isi vor putea achizitiona abonamente numai suporterii care detin un abonament de anul trecut si care vor dori sa-si pastreze locurile favorite. Acestia vor trebui sa se prezinte cu abonamentul de anul trecut. In data de 20.07.2007 vor fi puse in vanzare restul de abonamente, in aceasta data neputand fi achizionate locuri preferentiale.

Programul caselor de bilete este urmatorul:

Miercuri 18.07.2007 12:00 – 20:00

Joi 19.07.2007 12:00 – 20:00

Vineri 20.07.2007 10:00 – 18:00

Pretul abonamentelor:

Tribuna O 400 RON

Fotolii 1.750 RON

In perioada 21.07.2007 – 25.07.2007 se vor pune in vanzare abonamentele pentru tribuna I. In zilele de 21.07.2007, 22.07.2007 si 23.07.2007 isi vor putea achizitiona abonamente numai suporterii care detin un abonament de anul trecut si care vor dori sa-si pastreze locurile favorite. Acestia vor trebui sa se prezinte cu abonamentul de anul trecut. In zilele de 24.07.2007 si 25.07.2007 vor fi puse in vanzare restul de abonamente, la aceaste date neputand fi achizionate locuri preferentiale.

Sambata 21.07.2007 10:00 – 18:00

Duminica 22.07.2007 10:00 – 18:00

Luni 23.07.2007 12:00 – 20:00

Marti 24.07.2007 10:00 – 18:00

Miercuri 25.07.2007 10:00 – 18:00

Pretul abonamentelor:

Tribuna I 300 RON

In perioada 26.07.2007 – 30.07.2007 se vor pune in vanzare abonamentele pentru tribuna a II-a. In zilele de 26.07.2007, 27.07.2007 si 28.07.2007 isi vor putea achizitiona abonamente numai suporterii care detin un abonament de anul trecut si care vor dori sa-si pastreze locurile favorite. Acestia vor trebui sa se prezinte cu abonamentul de anul trecut. In zilele de 29.07.2008 si 30.07.2007 vor fi puse in vanzare restul de abonamente, la aceaste date neputand fi achizionate locuri preferentiale.

Joi 26.07.2007 12:00 – 20:00

Vineri 27.07.2007 12:00 – 20:00

Sambata 28.07.2007 10:00 – 18:00

Duminica 29.07.2007 10:00 – 18:00

Luni 30.07.2007 10:00 – 18:00

Pretul abonamentelor:

Tribuna II-a 200 RON