Sign in to follow this  
Followers 0
fcsteaua.ro

Adrian Ilie si Steaua Bucuresti

35 posts in this topic

Venirea lui Adi la Steaua e o mutare buna a lui Becali.Imi plac oameni geni Ilie tav si fac imi placea de antrenorul lui Kiev cistigau 10 - 0 statea calm pierdeau tot asa calm asa e si antrenorul lui Arsenal.Un razboi asa cum ai place lui Gigi se pregateste in taina si cu multa rabdare.Ilie in primul rind trebuie sa demonstreze ca e mai tare ca MM si mii interesant in relatia cu patronul cum va fi?Stau si ma intreb unde e domnul Oli?Sau pregateste pentru maine vreo petrecere?

Adi astept de la tine in primul rind transferurile de 5 stele astept sa umbli si la imaginea Echipei un pic la partea de managment.Daca ai putea sa ei tot ce e pozitiv de la MM ai fi ideal.Iti urez multa bafta si multa rabdare cu patronul.

Sa speram ca nu-i dai Becali banii de UCL in transe....scuze, dar nu m-am putut abtine :)

tot offtopic am fct 101456=))e destul de departe?=))

record personal: 108255

Cateva observatii...

1 Eu sunt foarte mandru ca formatiile adverse joaca cu inversunare impotriva noastra, asa ar trebui sa fie, nu sa o lase mai moale ca suntem simpatici si cooperanti. Din acest puct de vedere, eu m-am identificat cu Meme-arogantul, ingamfatul si increzutul. Imi place ca ceilalti sa depuna tot efortul ca atunci cand ii bat, satisfactia sa fie mai mare. Poti face o comparatie intre perioada Meme cu adversarii ostili si perioada Gigi-Argaseala din ultimele 7-8 etape ale acestui retur. Cum ti s-a parut? Ai fost mai incantat de "datul-la o parte" pe care l-au executat adversarii nostri? Eu nu vreau victorii de astea, si , intre noi fie vorba, daca mai accept 1-2 intr-un campionat ( plecand de la faptul ca ceilalti fac, oricum,cel putin 8-10 ) nu pot sa accept tot campionatul. Arbitrajele nu ar trebui sa fie ostile din motiv de conducatori, pentru ca nu ar trebui sa fie subiective. Mai e o scuza pe care o folosesc unii, "Steaua nu poate acuza arbitrajul pentru ca nu a jucat nimic" Nici un arbitru nu trebuie sa judece alte aspecte decat cele de pe teren. Daca e fault, e faul si daca e Meme si daca e Adi Ilie la conducere, corect?

2 Nu stiu ce ai sesizat tu la ultimele declaratii ale oierului, dar eu am retinut " Elton va pleca" " O sa pun muzica religioasa la stadion" " De la anul nu mai pun abonamente la vanzare, ce e aia abonament?" " Il luam pe Belluschi" " Nu il mai luam, m-am uitat eu la caseta si nu face mai mult de 5 milioane" " O sa le dau banii jucatorilor la sfaristul meciului, iar daca pierd ii caut in buzunare sa le iau banii " ... si altele. Nu sesizez nicio imbunatatire. Personal, nici nu cred ca acest om se va schimba, indiferent cine va fi presedinte la Steaua.

Cat despre adulatia tribunelor fata de unii fotbalisti sau conducatori de la Steaua, cred foarte tare ca poate fi folosita pentru a ne atinge si noi scopurile. Asadar, cred ca ar trebui sa il "idolatrizam putin" pe Oli, sa spunem ca el e singurul care mai tine echipa, ca daca ar fi dupa Gigi s-ar duce dracului tot, ca e un geniu, ca e cel pe care il iubim, etc. In felul asta, il da afara dupa o luna. Zenga, Protasov, Elton, Laca, toti astia au avut de suferit pentru ca au fost iubiti mai mult decat el. Bine, personal, il plac mai mult si pe Borcea decat pe asta. Macar pe ala stiu ca il urasc sincer si el pe mine ( noi ) . La Gigi, nimic nu poate fi sincer.

Asadar, putine sperante.

Sper ca nu am fost prea lung

Exista posibilitatea sa Adi Ilie confirme ca manager la Steaua, e mica dar exista

Reiterez ideea ca si daca ar veni Galiani si Mjatovic plus cei mai tari manageri de la Microsoft, Intel etc, atata timp cat nu sunt lasati sa isi vada de treaba, cat timp va exista un personaj ca cioby al nostru oamenii precum cei enumerati nu au cum sa dea randament.

Logic ar fi ca X fiind manager sa aiba un anumit domeniu de activitate, daca e vorba si de transferuri sa aiba un buget, sa faca achizitiile si ce alte atributii ar mai avea, iar la iarna sau la vara viitoare sa isi prezinte raportul de activitate.( trimestrial, lunar etc )

Functie de rezultate ar fi premiat sau dat afara, dar credeti ca ar lasa ciobanul sa evolueze lucrurile asa ? :D

Nu prea cred, pentru ca daca ai pascut si ai muls o oaie inseamna ca le stii pe toate pe lumea asta si ar fi pacat sa nu impartasesti si sa nu impui celor neiluminati la minte experientele si cunostintele tale vaste, cam asta cred ca gandeste Jiji in sinea lui.

Inchei prin a spune nu imi mai fac iluzii nu atat din cauza competentei sau incompetentei lui Adrian Ilie, cat mai ales din cauza incompetentei si grandomaniei lui Becali

Apropos, recordul meu personal este 114307, :mrgreen:

ma bucura revenirea acasa a lui Adrian Ilie pentru ca este un profesionist adevarat si un stelist adevarat care stie mai bine ca oricare ce ii lipseste echipei,care sunt jucatorii necesari,acuma bani cred ca daca vrea cu adevarat Becali ii are totul este sa ii dea mina libera.Continui sa cred ca punctul slab la Steaua este Oli sa dea Dumnezeu sa ma contrazica prin rezultatele sale viitoare.

Stai s avedem,s anul ne pripim,intr-o privintza ai dreptate,e bine ca pregateste sezonu viitor in tacere,fara a supraestima jucatori care-i aduce si fara a-si amenintza dusmani sau rivalii cum vreti sa le ziceti din campionat,vreau doar sa astept,nu mi se pare cine stie ce campania de achizitii,inafara de Badoi nu stiu ce sa zic,imi placea si de Emeghara,dar dupa ce ma vazut meciu de Cupa i-am vazut limitele,dar sa speram ca va fi bine,tottusi avem nevoie de jucatori mult mai multi decat atat,vreau mai multi jucatori,nu transferati de dragu transferurilor,ci jucatori de valoare,ce v-am zis io legat de Bellusci si Carizzo,voi chiar credeati dreaq ca Becali va da el bani pe un jucator de valoare.

Citeam zilele trecute un articol,ca Roberto Carlos galacticul Realului a semnat cu Fennerbahce si ma gandeam cu tristete ca turci chiar au adus si au jucatori de valoare in campionatul lor,la fel s ucrinieni,pe cand la noi doar laude de avere,dar investitii ioc,pai Becali cik vrea sa urmeze modelu Berlusconi,pai ala siar da si jumatate de avere numai sa-l ia pe Ronaldinho,pe cand Becali ar vrea si el un jucator de talie mondiala dar numai sa dea deact 1 milion maxim pe el si sa se laude el ca uite cum il umileste pe Borcea. E trist ce se intampla in Romania dar astae tara noastra de kkt care se inatmpla lucruri foarte ciudate ascunse de mafioti intre ei,e greu s avisam sa redevenim Steaua '86,pacat ar fi fost extraordinar,dar atat timp cat vor mai exista aplaudaci ai lui Becali printre noi atunci nu vom putea sa progresam niciodata.

Forza Steaua! Mereu deasupra tuturor! steagcruce2

ceea ce ma enerva f mult la Becali era ca numai el vorbeste pe la televizor, dar totusi este bine ca in felul acesta ceilalti din club isi pot face treaba in liniste fara sa fie batuti la cap de presa. ar fi bine daca ar si cantari mai bine ceea ce spune. in legatura cu afirmatiile cu privire la muzica lui queen nu pot sa spun decat ca a jignit 5-6 generatii din intreaga omenire. a jignit tot mapamondul prin declaratia lui. mai are putin si blameaza si muzica lui mozart pentru ca obisnuia sa bea si sas se distreze cu femei. dar totusi e putin probabil ca un asemenea incult sa afle informatii despre mozart. in fine eu am mare incredere in Adrian Ilie. chiar daca e la inceput toata lumea incepe de undeva. presupun ca a studiat cat de cat managementul in general, stiu ca in afaceri ii merge foarte bine, fotbal stie toata lumea ca le are si transferurile de 5 stele vor putea fi posibile daca reusim sa trecem de grupel ligii campionilor sau poate ca si doar participarea in grupe de 2 ori consecutiv va atrage privirile fotbalistilor de valoare dib strainatate. sper sa fie pastrat Elton pentru ca un jucator cu calitatile tehnice ale lui se gaseste rar il lume,repet, in lume. doar ca venind dintr-un campionat haotic si deloc tacticizat si necunoscand nici limba locala are nevoie de timp. singgurii jucatori din campionatul braziliei care confirma de la inceput sunt doar cei care au apucat sa treaca pe la national, altfel este imposibil. asa ca eu spun ca este mai important sa fie pastrat Elton decat Thereau (care este un dupr-jucator) dar totusi atacanti de genul lui mai gasesti dar ca eltn f greu

a ajuns la Steaua intr-un moment foarte prost. elucubratiile ciobanului se pare ca au atins apogeul, iar atmosfera in sanul echipei este dezastruoasa (ce s-a intamplat la nunta lui Para sau dorinta vadita a unor jucatori importanti de a parasi Steaua spun multe). jucatorii sunt intr-o permanenta stare de incertitudine si teama. mai sunt si problemele cu un papa-lapte, "antrenorul" olita, precum si cu vocea de fier NU doar din vestiar, Mirel Radoi. intre conducere si suporteri are loc probabil cea mai proasta legatura (daca poate fi numita asa) posibila. de structura organizatorica (daca exista asa ceva) si centrele de copii si juniori nici nu mai are rost sa amintim.

ii va fi greu, foarte greu! si asta cu atat mai mult cu cat este la prima sa experienta de genul asta. sper totusi sa reuseasca desi personal eu nu-l vad capabil, cum de altfel nu vad capabil pe nimeni atat timp cat ciobanocu' asta isi baga nasul in absolu toate treburile.

nu va face treaba cu un antrenor ca Olaroiu, poate daca va antrena chiar el echipa si va face schimbarile in timpul meciului ca cu un antrenor incompetensi si rtardat ca Oli nu ajungem departe. pana la sfarsitul sezonului viitor sa vor plictisi jucatorii de fotbalul previzibil si fara orizonturi ale lui Olaroiu. deasemenea pe noii veniti ii va scoate total din circuitul echipei nationale pentru ca acestia venind la Steaua nu vor creste in forma ci vor scade la fel ca si aceasta echipa care a terminat acest campionat si care este decimata, daca-i ei pe fiecare-n parte mai tare nici unu nu vrea sa mai continue la Steaua sa riste vreo accidentare datorita super pregatirii lui Oli. oricum daca pleaca la alta echipa jumate de sezon sunt scosi din ritm pana ajung la o pregatire fizica adecvata pentru performanta. lui Oli trebuie sa-i aduci jucatori noi in fiecare sezon pentru a putea face fata

Sign in to follow this  
Followers 0