fcsteaua.ro

Steaua fara imn

93 posts in this topic

Chiar daca stiu ca Cristi Minculescu este un fan impatimit al Universitatii Craiova si chiar au compus un imn pentru Stiinta,nu vad unde ar fi problema daca suporterii stelisti ar adopta melodia ,,Steaua mea" a celor de la Iris drept imn neoficial al tribunelor.Versurile sunt sugestive,ritmul este ceva in genul "You'll never walk alone",iar trupa Iris este o formatie rock respectabila si ar prinde publicului de toate varstele.Va rog sa ascultati melodia si apoi sa imi reprosati ceva

Uite aici de la Liverpool .... unu dintre cele mai tari clipuri cu mel lor "you'll never walk alone" ....

mai bine cumparati jucatori ca cu ei o sa vina si imnul.la Steaua nui asta problema acum!problema e in Becali...DECE IL VINZI PE VALUROSUL Elton"???

Toata Romania il vrea pe Elton la echipa...el e valuos.TAaaaare hitru o sa fii daca o sa il vinzi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Elton 4-ever!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Daca Steaua nu are un imn care sa-l cante toti de pe stadion nu va avea valoare in Europa tre sa fie ceva care sa bage frica in adversari.exemplu Mel. scooter e imn de bucurie, "avem un singur scop" de incurajare, etc. dar lipseste ceva barbatesc.acel CEVA lipseste. Ma uit la javre si vad barbatie la Liverpool ti se ridica parul de pe corp acel CEVA trebuie si la Steaua.

S-a mai pus problema asta si in trecut...tot cu idei de versuri / melodii etc . Noua ne-ar trebui un profeisonist sa ne ajute cu asa ceva, un cantec ce il putem canta pe stadion nu se compara cu un imn. Inul este reprezentativ clubului, pe cand tot ce se canta pe stadion, toate sunt reprezentative suporterilor.

Insa aceasta este ultima dintre problemele actuale..problema asta eu zic sa o reluam o vreme mia incolo, cand om fi din nou in gruple ECC.

fular-campionii steag2 Una din cele mai mari echipe din est nu are inca un imn ... si asta e trist :neutral: ar trebui sa nu mai faca atatea declaratii Jiji si sa treaca pe la un compozitor bun si sa faca un imn. Un imn ca a celor de la Liverpool merita toti banii .. insa ca sa adopti un imn ai nevoie de performante si de ceva timp fular-campionii sprecl2

@costy,iti place imnul javrelor? Mie mi se pare penibil,dar in fine poate am eu ceva cu pechinezii sau cu cei care se declara mandri ca fac parte din specia canina. Iar strigatul asta al lor cu "auh auh auh" este la fel de retardat ca cei care fac "tap tap tap tararap".

Problema romanilor este ca nu tin minte nimic ce are peste 1 strofa sau 2 fraze. Toti lauda imnul rapidului insa si acolo pe stadion se canta doar primele strofe. Noua ne trebuie ceva simplu,care sa arate spiritul stelist si care sa prinda,daca nu imediat,macar peste 2-3 luni. Ah,si inca o chestie,trebuie angajat un profesionist,nu e treaba galeriei sa scoata imnuri pe banda rulanta,eventual ei doar ar trebui sa fie implicati in creerea versurilor. Atat. Imnul trebuie facut de un profesionist,preferabil unul stelist,si sunt de acord cu cei de site ca trebuie sa fie o melodie activa,nu una melancolica. Daca gasim un ritm,versuri se gasesc. Sper sa nu se bage Jiji la faza cu imnul ca parca vad ca o sa avem ceva gen gospel.

Problema stelistilor este lipsa de unitate,si aici nu vb doar de subiectul imnului. Peluzele sunt impartite,nord si sud,unde inainte exista Armata ultra. Tot pe acest forum au aparut dispute aiurea gen pro si anti Oli,pro si anti Elton,pro si anti badoi,si cel mai rau au aparut unii care chiar sunt pro Becali,lucru care mi se pare innaceptabil dupa cate a facut ciobanul mai ales in acest an.

Odata ce miscarea stelista va gasi unitate,vom gasi si imn,poate atunci ne va arata un dram de respect patronul and so on. La un club normal exista 2 grupuri:suporterii si patronatul cu tot ce inseamna el. In general,cele 2 grupari vor binele echipei si se sustin reciproc. La noi exista Steaua suporterilor pe care o stim si o iubim cu totii si Steaua lui Becali asa cum sustine el mereu. Deci,dupa Becali,Steaua nu e a noastra e a lui,noi suntem doar niste fraieri care dau bani ca sa intre in "casa lui". Aceasta e cea mai mare greseala pe care a facut-o Becali. De venirea sau plecarea unor jucatori ar fi fost iertat mai devreme sau mai tarziu,dar in momentul in care s-a dezis de suporterii Stelei,ba chiar i-a jignit,si-a semnat sentinta,prostul. Sper ca protestul impotriva lui sa continue,insa imi e frica de vara ce vine pentru ca multi o sa uite umilinta la care ne-a supus Becali in acest sezon,si direct si indirect.

Numar zilele pana cand vom avea alt finantator...

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori

Felicitari, Mihai, excelent mod de a privi lucrurile!

Exact asta le spuneam si eu celor 82% din cei care sunt pe acest site: nu conteaza numai rezultatele, ci su cum ( si cu cine ) le obtii!!!!!

Cultura Stelei este cel mai pretios lucru pe care noi, suporterii il avem. Nu voi fi niciodata impotriva venirii unui jucator de la rivalele traditionale, dar nu a unuia care scuipa, injura, arunca cu medalii in Steaua, indiferent de cine e reprezentata.

Si inca un lucru, vorbeam astazi cu un prieten stelist si ii spuneam si lui ca Steaua inseamna aproape exclusiv suporterii sai!!! Daca nu am fi noi, nu ar exista fotbalul ( nu ma refer doar la suporterii Stelei ) , fotbalul in sine a fost creat pentru competitie, apartenenta...ma rog, iar spun prostii.

Felicitari inca o data!

mi-e cam groaza de preferintele artistice ale ciobanului. din punctul meu de vedere nu-i momentul oportun pentru desemnarea unui imn oficial.

VA MUSC!

Am mai pus intrebarea asta ... dar ma simt nevoit sa ma repet: ce ?

Felicitari, Mihai, excelent mod de a privi lucrurile!

Exact asta le spuneam si eu celor 82% din cei care sunt pe acest site: nu conteaza numai rezultatele, ci su cum ( si cu cine ) le obtii!!!!!

Cultura Stelei este cel mai pretios lucru pe care noi, suporterii il avem. Nu voi fi niciodata impotriva venirii unui jucator de la rivalele traditionale, dar nu a unuia care scuipa, injura, arunca cu medalii in Steaua, indiferent de cine e reprezentata.

Si inca un lucru, vorbeam astazi cu un prieten stelist si ii spuneam si lui ca Steaua inseamna aproape exclusiv suporterii sai!!! Daca nu am fi noi, nu ar exista fotbalul ( nu ma refer doar la suporterii Stelei ) , fotbalul in sine a fost creat pentru competitie, apartenenta...ma rog, iar spun prostii.

Felicitari inca o data!

Pai toti de la Rapid si de la Dinamo au scandat impotriva Stelei, asa ca nu vrei niciunul, se pare. Despre faza cu medalia, cu totii stim cine a inceput disputa. Aia a fost o problema personala a celor doi (Badoi, MM), in care ambii s-au purtat ca niste copii tampi.

Asa mi-ar place sa sune imnul Stelei:

Cum ar suna oare: Steaua, Steaua, Steaua, unica grande amore? Inlocuiti cuvantul Roma cu cuvantul Steaua si uitati-va cum suna. Mie imi suna super!

mai puneti si voi alte variante care ar suna bine!

Mai Cristi eu zic sa incepem sa facem o cheta pentru a realiza toate transferurile asta care apar in presa. Banii lu' Jiji intuneca gandirea unora si inchid gurile care il contesta. Sa te pomesti tu la statia de amplificare cu imnul religios al echipei Steaua Bucuresti cantat de marele incult al tarii Gigi Becali. Sa te vad atunci cum te simti. Eu cred ca as musca din scaun.

Da frate, dupa mine as face cheta, dar crezi ca e prost ala sa lase Italia pe Romania? (amelia)

Apropo....scz ca am scris cu CAPS lock :D, dar nu am stat sa citesc regulamentul (chiar credeti ca il citeste cineva, sa fim seriosi) ...in rest forza Steaua si sper ca macar un strain dintre cei mentionati sa vina . Macar unuuuuuuuuul !!!

Asa mi-ar place sa sune imnul Stelei:

Cum ar suna oare: Steaua, Steaua, Steaua, unica grande amore? Inlocuiti cuvantul Roma cu cuvantul Steaua si uitati-va cum suna. Mie imi suna super!

mai puneti si voi alte variante care ar suna bine!

Mie imi place melodia din reclama de la Banca Romaneasca, doar ca e in engleza (poate ne trebuie o melodie in lb.romana). Suna a imn, iar versurile ni se potrivesc ca o manusa:

"We're number one / We're number one / And we've been first / Since we began"

E greu de gasit un imn,si nu putem sa-l facem noi,oricat de talentati ne-am crede,trebe facut de cineva,care stie cu ce se mananca,nu stiu un compozitor ca lumea,uite sa-i zicem lu comunistu' de Moculescu ca e stelist,pare hilar dar stie meserie batranu,plus, e STELIST9asta e marea lui calitate0,pe bune ar trebui sa-i propunem,defapt voi operatorii,dak tot a-ti deschis subiectu vorbiti cu el,doar nu vreti sa ne compuna MOGA:)))

TE MUSC!!!!!!!!!!!!!!

Tinere, cre' ca ai gresit site-u. Du-te te rog pe un site d-ala de perversi sexual si psihopati cu complexe de inferioritate. Arata-ti te rog acolo capacitatile mentale si fizice de care dispui.

Vezi poate te potrivesti http://www.uglypersons.com/ daca nu .. sunt sigur ca-ti vin idei si-ti gasesti si matale locul.

Forza Steaua !!!

Mai e o problema...sa zicem ca pana la urma o sa gasim un imn care sa ne placa la toti!Dar o sa fie recunoscut de club???