fcsteaua.ro

7 Iunie 2007 - club Preoteasa - 60 de ani de istorie ros-albastra

121 posts in this topic

Suntem la 60 de ani de la infiintarea celui mai titrat si mai iubit club sportiv din istoria Romaniei, Steaua Bucuresti. O zi istorica ce nu poate fi trecuta sub tacere si o ocazie pentru noi toti de a ne uni inca o data sub culorile pe care le iubim.

Asociatia Independenta a Suporterilor Stelisti, in colaborare cu Peluza Nord si Peluza Sud, invita suporterii stelisti JOI, 7 iunie, incepand cu ora 20, in clubul PREOTEASA pentru a sarbatori impreuna acest moment festiv, intr-o atmosfera de sarbatoare, organizata de suporteri pentru suporteri, cu muzica si imagini semnificative din viata clubului nostru.

Evenimentul se bucura de participarea lui Gabi Balint, Ilie Barbulescu, Mihai Stoichita, Basarab Panduru, precum si a altor glorii ros-albastre, din fotbal si din alte sporturi.

INTRAREA ESTE LIBERA (in limita locurilor disponibile)

Asociatia Independenta a Suporterilor Stelisti -

SEMPER SVPERIORES

1266598076_afis1_450.jpg

Si eu raspund prezent !!

ce frumos va fi cand o sa ne intalnim mai multe persoane mai ales cu cei care posteaza aici si pe care imi doresc cu atata ardoare sa ii intalnesc.

hai ca va las si ne intalnim pe 7 in preoteasa

(intre 2 examene merge si o super petrecere pentru Steaua-mai ales cand sunt 60 de ani la infintare)

Ce sa spun nici nu ma asteptam la asa ceva, SUPERB ,dupa o vreme ce incepusem sa nu ma mai regasesc cu Steaua acu parca o iubesc cel mai mult,nu stiu parca Jiji asta m-a facut sa-l urasc ff mult sa sa iubesc Steaua cum n-am mai iubit-o niciodata.

MANDRU CA SUNT STELIST(din tot sufletul) steaua_ro

nu mai intr-un loc?:((

offffffff credeti ca un local asa de mic putem intra toti suporteri?:(

asi fi dorit sa fie macar cate un restaurant pe fiecare cartier:p

oricum...bv !!!

succes! sper sa am si eu loc:(

dar cred ca trebuie sa vin acolo la 17 nu la 20...ca sa prind si eu un loc

nasol, baieti, examen la arhitectura si urbanistica medievala in tarile romane pe 8.

nasol, baieti, examen la arhitectura si urbanistica medievala in tarile romane pe 8.

Tocmai bine, vii si discutam la o bere despre "influentele baroce timpurii" sau "comparatie cu rococoul tarziu", intre doua cantece de Steaua :D

@ssk

multumesc de invitatie, Ovidiu, dar intre Bucuresti si Constanta e cale lunga. si dupa logica mea controversata, daca petrecerea incepe la 2000, beau o bere, discut despre diferenta dintre un targ fortificat si o cetate de aparare, strig "Becali esti o mizerie", tot n-am timp sa ajung la 0800 la ovidius sa-mi dau anostul examen cu anostul profesor. si spaga nu dau. dar daca mi-aduc bine aminte, de pe cand eram student in Bucuresti, parca exista un personal care pleaca din baneasa pe la 2300 si ajunge in Constanta pe la 0500. ceea ce n-ar fi chiar asa de rau.

mai ramane de vazut daca ma lasa prietena sa vin.

Mersi de raspuns George. Mult prea putine, dar deh lasa ca e bine, atmosfera sa fie , mandru ca voi participa la un astfel de eveniment organizat de noi , suporterii.Apropo presa va fi prezenta ?!

Mult prea putine, dar deh lasa ca e bine, atmosfera sa fie

lasa man ca si cu asociatia ne temeam ca nu o sa fie locuri suficiente pentru citi doritori erau...

macar sa se umple sala, ca o solutie se va gasi, eventual o puneti de o excursie in regie :lol:

Greu dom'le,la 8 a doua zi am scoala.Oricum,sper sa faceti poze si sa le postati aici,sa vedem si noi cum se sarbatoreste exclusiv de suporteri aniversarea Stelei.

Si,off-topic,ati vazut ce a declarat Becali?

,,Finantatorul ros-albastrilor a declarat ca daca nu se va intelege cu Nicolae Bara, pentru trecerea brazilianului Elton la UTA, are un prieten la Buzau si il va trimite pe micutul mijlocas sa joace acolo, pentru a face circ.

“Am vorbit cu Bara, dar daca nu ne intelegem am unde sa il dau pe Elton. Am un prieten la Gloria Buzau, se poate duce acolo sa faca circ", a spus Gigi Becali."

E clar,pana sa vad asta mai aveam o speranta sa ramana brazilianul la Steaua,acum nu mai cred in asa ceva.Ciobanul vrea sa scape urgent de el.

mi se pare super tare ideea de a reuni o parte din suporterii Stelei pentru a sarbatori clubul nostru.regret profund ca nu pot fi cu voi insa va doresc distractie placuta

steagsimplu

Mersi de raspuns George. Mult prea putine, dar deh lasa ca e bine, atmosfera sa fie , mandru ca voi participa la un astfel de eveniment organizat de noi , suporterii.Apropo presa va fi prezenta ?!

In caz ca nu le e teama de Tweety vor veni. Noi am anuntat si vom anunta si in zilele urmatoare.

@ssk

multumesc de invitatie, Ovidiu, dar intre Bucuresti si Constanta e cale lunga. si dupa logica mea controversata, daca petrecerea incepe la 2000, beau o bere, discut despre diferenta dintre un targ fortificat si o cetate de aparare, strig "Becali esti o mizerie", tot n-am timp sa ajung la 0800 la ovidius sa-mi dau anostul examen cu anostul profesor. si spaga nu dau. dar daca mi-aduc bine aminte, de pe cand eram student in Bucuresti, parca exista un personal care pleaca din baneasa pe la 2300 si ajunge in Constanta pe la 0500. ceea ce n-ar fi chiar asa de rau.

stau eu cu ea cat timp esti la petrecere. :mrgreen:

@ssk

Merita Steaua o restanta:D:D:Dsi cu prietena..ia-o si pe ea....o intergam repede;)

@brigante

mai da' ce saritor esti tu, o dulceata.

@alice

prietenei mele numai o petrecere pe teme steliste ii lipsea, din cauza ei am mai cumparat un televizor.

prietenei mele numai o petrecere pe teme steliste ii lipsea, din cauza ei am mai cumparat un televizor.

HAHAHA !! ce tare ... :) :) :)

In sfarsit o sa pot ajunge si eu. O sa vin direct de la servici asa ca daca vedeti un tip in camasa si cravata cascand ochii sa stiti ca nu e politia sunt eu :D . Am si eu o intrebare: asa asta de cultura e cea de pe langa carrefour orhideea nu-i asa? E plecata si logodnica mea din Bucuresti asa ca pot si eu sa ajung acasa tarziu si ametit. :D

@bodanel

norocosule!

Pentru cei care veti fi joi seara in Preoteasa- bucurati-va si pentru noi cei care nu putem ajunge la petrecere, :(

De aseara de cand am aflat de eveniment sunt in sevraj, si un pachet de nervi...

Sper ca AISS va lua anvergura si acest gen de evenimente sa devina ceva obisnuit si normal in fiecare an, iar organizari de evenimente ca acesta sa se faca si in alte orase, de ce nu si la Iasi, :)

@Bodanel (era sa pun si u-ul la sfarsit :D) vezi ca pe prima pagina, unde e prezentat articolul, e si o poza la harta bucurestiului si e insemnata locatia exact.