Guest SteauaToronto

Valentin Badoi

49 posts in this topic

@Oli

Asa vorbesti de parca Elton si Thereau faceau toata echipa... te-a orbit spectacolul facut de Elton... dar abia i s-a simtit prezenta... cat a jucat? 7-8 meciuri? Tu vorbesti de parca ar fi fost la Steaua de 5-6 ani si acum a plecat... vai doamne... adu-ti aminte ca Steaua e o echipa spectaculoasa si fara juma de metri umblatori! (nu vreau sa-l jignesc dar asa e)

Gandeste-te la perioada Protasov-Zenga... sau tu nu te-ai uitat la meciuri decat de cand a venit marele Elton la echipa?

Cat despre Vali Badoi, pot spune ca sunt multumit de prestatia lui la acest meci, si sper sa fie tot asa de acum incolo... daca nu si mai buna. Il consider un transfer reusit! Forza Steaua!

1.7 Citatele (Quote): Este voie sa citati in intregime orice post, cu exceptia celui imediat anterior. Exista totusi si exceptii. Puteti cita din postul anterior in cazul in care nu il citati complet, c i numai o idee, o fraza, o expresie etc. Daca vreti sa evitati un citat, folositi cu incredere numele userilor carora va adresati in mod punctual (ex: Pentru Gigel, @Gigi, Gigele, Vasile! etc). In rest, daca postul nu este imediat anterior, puteti cita fara nici o restrictie.

Edited by Bogdan4Steaua

Cred ca ii va fi greu pana se va acomoda cu echipa cu sistemul nostru de joc. El juca cum juca la Rapid, sa vedem daca isi poate capata postul de titular.

Badoi este un fotbalist de echipa nationala foarte valoros.

Ma bucura faptul ca a venit la Steaua, pentru ca vom castiga constanta cu el! forzateaua

A jucat bine cand a fost introdus in teren, imi place de el, bafta in continuare.

Badoi va fi folosit pe dreapta si Nicolita pe stanga, iar in mijloc Bicfalvi, intre ei... ar fi cea mai buna linie din mijloc din campionat cu Dica in spatele varfurilor Neaga si Badea!

Succes Badoi!

Eu... singur... am si uitat ca Badoi a fost rapidist... il respect, este un jucator de valoare!

Oare Badoi e un jucator care merita sa fie titular la Steaua? La 32 de ani si mai ales cand ai si un jucator de valoarea lui Golanski pe dreapta? Ma indoiesc...

N-a prea rupt gura targului... Rada a fost peste el pana acum!

Pai Badoi nu prea are ce cauta fundas dreapta, cum nici Nicolita, ar trebui clar sa fie un om de meserie pe postul mai sus mentionat...

Si din nou Badoi n-a miscat nimic. Mai mult... era sa luam gol din cauza lui.

Asta de cand e febletea lui GG nu-l mai suport!

Laca i-a dat o sansa... dar pacat ca nu prea s-a tinut de ea... in meciul cu Buzau a alunecat de 4231223 si din 10 centrari 8 au fost outside... nu stiu ce sa cred... ce se intampla cu el... la Rapid juca destul de bine, era cel mai bun pasator daca nu ma insel... sper ca dupa revenirile lui Radoi si Plesan sa se schimbe jocul... pentru ca in momentul asta suntem PENIBILI! spre cl

Badoi nu pune osul, asta e problema. Se vede ca a venit doar pentru bani si declaratia aia, ca e stelist de mic, a fost doar o simpla gargara. Asta ca sa nu zic ca a fost pupincurist...

Badoi e un jucator bun, am vazut asta pe cand juca la rapid, insa la Steaua are nevoie de incredere.Este un jucator care nu intra in panica si cu capul pe umeri.Eu zic ca ar putea ramane la Steaua din iarna.

Gata. Bãdoi e dat la AEK. ªi-au bãtut joc de el toți antrenorii din sezonul ãsta. Îl țin titular pe Fãurei, care nu știe sã facã o preluare, o pasã, o centrare, un șut, un dribling...

Badoi a fost un jucator bun la Rapid dar la Steaua de cand a venit n-a facut absolut nimic nici o pasa folositoare nici o centrare nici un sut pe poarta sau un sprint asa ca Banel e Ronaldinho pe langa el.

N-am nimic personal cu el, ba chiar m-am bucurat cand am auzit ca vine la Steaua, dar m-a dezamagit!

Steaua incepe reorganizarea la echipa, iar primul jucator care isi face bagajele este Badoi. Fotbalistul a semnat pe doi ani cu Poli Timisoara, informeaza ProSport

Intelegerea a avut loc inca de acum sase saptamani, iar Steaua va primi 400.000 de euro pentru acest transfer.

Badoi a fost un jucator bun la Rapid dar la Steaua de cand a venit n-a facut absolut nimic nici o pasa folositoare nici o centrare nici un sut pe poarta sau un sprint asa ca Banel e Ronaldinho pe langa el.

N-am nimic personal cu el, ba chiar m-am bucurat cand am auzit ca vine la Steaua, dar m-a dezamagit!

Ce vrei, sa paseze(centreze sau suteze) de pe banca?

Daca nu joaca, e clar ca nu poate sa dea pase bune!

Edited by Bogdan4Steaua

FC Steaua si Politehnica Timisoara au ajuns marti, 8 ianuarie, la un acord cu privire la transferul definitiv al lui Valentin Badoi la echipa banateana.

Sursa: site oficial

Mult succes, Vali Badoi, la noua ta echipa! Dar numai in meciurile cu Dinamo si Rapid.

Mult succes pe Bega! Pacat ca ai fost dat afara in halul asta... aveai fata de Steaua... mult peste Banel...

Asta e, viata merge inainte. :steag_steaua_ro: