Guest SteauaToronto

Valentin Badoi

49 posts in this topic

valentinbadoibe5.jpg

Nume complet: Valentin Emanoil Badoi

Data nasterii: 16.12.1975

Locul nasterii: Turnu-Magurele

Inaltime: 1.82m

Greutate: 75kg

Nationalitate: romana

Pozitie: mijlocas dreapta

Numar pe tricou: 29

A mai jucat la: Turris Turnu-Magurele, FCM Bacau, Rapid Bucuresti

Meciuri/goluri in Liga 1: 210/36

Meciuri/goluri la echipa nationala: 10/0

Meciuri/goluri in cupele europene: 30/0

La data transferului sau la Steaua, Vali Badoi se prezinta cu o frumoasa carte de vizita.In plus este un jucator în forma,talentat si dornic de înalta performanta.A fost adus în cadrul campaniei de întarire a lotului, în vederea calificarii în grupele Champions League.

E un jucator serios pe care se poate pune baza.

A semnat un contract pentru o durata de 3 ani.

singura modalitate de a-si face trecutul uitat e sa compenseze prin performante bune.

nu va fi favoritul meu, oricum.

Badoi parca a inscris impotriva Stelei, acum 4 sezoane daca nu ma insel, cand am batut noi cu 2-1. A fost si anul in care a luat Rapidul campionatul.

Cand va face ceva poze sa o schimbi pe asta ca poarta tricoul de milog.

tricoul nationalei pentru tine este un tricou de milog!? atunci esti chiar tampit!

horse37-moderator

E cel mai bun pasator din Liga 1! Sa-i dam o sansa... daca va juca bine, nu are rost sa ne luam de el! Oricum, sper sa-i faca baietii, cand se reunesc, o baie ca lumea, "sa iasa jegul" de Ghiulesti din el!

Altfel, ne "murdareste" Templul!

Tot ce are de facut jucatorul este sa dea dovada de profesionalism 100%. Daca va da totul pentru Steaua, trecutul sau rapidist va fi trecut in plan secund(niciodata uitat).

Tot ce are de facut jucatorul este sa dea dovada de profesionalism 100%. Daca va da totul pentru Steaua, trecutul sau rapidist va fi trecut in plan secund(niciodata uitat).

Este un jucator care joaca constant bine... avem nevoie de astfel de jucatori la echipa... este profesionist chiar daca a jucat pentru Copos si ai lui trebuie sa-i dam o sansa speram ca nu-si bate joc de ea pentru ca atunci no sa-i fie prea bine la Steaua. :twisted:

steag2

Super jucator, este un jucator inteligent si profesionist, drept dovada ca a fost cel mai bun pasator al Rapidului atatia ani, constant in evolutii, plus ca eu unul nu mi-l doresc pe Nicolita titular, ci as dori un cuplu Badoi - Croitoru.

Oricum, sper sa-i faca baietii, cand se reunesc, o baie ca lumea, "sa iasa jegul" de Ghiulesti din el!

:twisted: Haha... bine spus!

Vali Badoi s-a dovedit a fi un jucator foarte bun cat timp a fost la Rapid... acum sa speram ca va confirma si la Steaua si ca publicul sa uite trecutul de rapidist... spre UCL inainte!! ;)

Forza Steaua!

Sunt curios ce s-ar intampla daca Badoi ar marca un gol decisiv in calificarile pentru UCL?

Oare o sa sarim pe garduri ca nebunii de bucurie si o sa-i strigam numele sau doar prima parte? :)

Oricum aia cu "jegul" a fost tare! :)

Vali Badoi: "Sunt stelist de mic"

Cum de nu ma asteptam eu la declaratia asta...

Cunosc pe cineva care il cunoaste personal pe Badoi...

Muhahaha, Badoi cand isi vizita prietenii si juca la Rapid, purta si fes cu Dinamo. E dinamovist inrait chiar, numai ca are gura cam plina cu maro...

Cum de nu ma asteptam eu la declaratia asta...

Eu mi-l amintesc in alte ipostaze pe Badoi. Niciuna dintre aceste ipostaze nu-l recomanda ca un stelist de mic. Poate intr-adevar era stelist cand striga:"M..e Steaua". Omul poate injura conducerea si antrenorul in acele momente!

Urmeaza sa declare si Karamian sau Pancu ca sunt stelisti de mici daca vor ajunge in Ghencea vreodata. Mai ales Karamian, care striga de mama focului in Piata Universitatii: "In padurea cu alune aveau casa 2 pitici, vine pupaza si spune: "sunt stelist de mic, sunt stelist de mic!".

Cel putin asa citeam eu pe buzele lui.

Badoi parca a inscris impotriva Stelei, acum 4 sezoane daca nu ma insel, cand am batut noi cu 2-1. A fost si anul in care a luat Rapidul campionatul.

A fost 1-1 atunci, pentru noi a egalat Pitu, cu capul :)

Daca e adevarat inseamna ca nu e decat o curva. Nu stiu de ce ma asteptam sa nu faca declaratii de genul asta. E clar ca sunt false.

NU a zis ca e stelist de mic, au invartit-o astia in pseudoziarele astea. Dialog Badoi-reporter:

Reporter: S-a spus ca esti stelist de mic. Asa e?

Badoi: Cine a zis? ...[pufaie rusinat] ....au fost 5 ani frumosi la Rapid, etc., etc., dar viitorul meu este la Steaua!

Daca e asa, inseamna ca se respecta pe sine insusi, ceea ce ma face si pe mine sa-l respect.

Nu sunt fan Badoi, dar am apreciat la el inca de cand era la Bacau seriozitatea si daruirea lui. Sunt doua capitole la care multi dintre favoritii nostri sunt mai mult corijenti.

Pana una alta e in curtea noastra si trebuie sa tinem cu el. Sa il injuram nu ne-ar aduce nimic bun!

Bine ai venit Badoi, si eu unul intuiesc cel putin 4 centrari de gol pe fruntea lui Victoras Iacob in acest sezon. Daca ar fi pe meci, ar fi super, dar la varsta asta nu mai sunt asa visator...

A fost 1-1 atunci, pentru noi a egalat Pitu, cu capul :)

Si Ronaldo are dreptate... a inscris de 2 ori impotriva noastra... o data cum ai zis tu George si o data cum a zis Ronaldo... cand am batut noi cu 2-1 sub pod a inscris in poarta lui M. Tudor... si pentru noi a inscris Cl. Raducanu si Trica/Bostina daca nu ma insel... dar sigur a marcat de 2 ori pentru ca-mi aduc aminte...

Speram sa gasesc aici mai multe pareri despre jucatorul Badoi dar, din pacate au fost persoane care s-au limitat sa-i bage ceva maro in gura sau alte chestiuni care tin mai putin de fotbal.

Personal il apreciez ca fotbalist si mi-ar fi placut sa vina la Steaua inca de acum 2-3 ani desi stiam ca nu este posibil. M-am bucurat teribil cand s-a spus ca a semnat cu Steaua acum un an. Din pacate atunci nu a fost sa fie. Acum ma tem doar ca nu cumva sa-si fi terminat benzina. In rest il consider un fotbalist bun, chiar foarte bun si care are probabil cea mai buna centrare din Liga.

Ii urez mult succes!

Numai de bine!

Da, la acel meci am facut referire. Bostina a marcat al doilea gol. A fost perioada in care jucam azi cu Rapid si etapa viitoare cu Dinamo (ca si in acest sezon de altfel). Si Bostina marca si in meciul cu Dinamo... Erau primele sale goluri dintr-un derby. Oricum, Badoi a dat 2 impotriva noastra, sper sa dea 2 boabe si Rapizilor.

Salut baieti! Parerea mea este ca Steaua anul asta o sa termine mai jos decat anul trecut ca deja au inceput sa distruga echipa. Mai intai a plecat Elton care mie mi s-a parut un jucator bun... cel putin tinea 2 sau 3 jucatori dupa el. Apoi a plecat Oli care eu zic sa inchegase o echipa buna cu aceeasi jucatori de 2 ani. Si acum l-au dat si pe Thereau, care era un jucator super bun se vedea dupa cum juca si facea diferenta pe teren. Ma rog, sa vedem ce o sa faca Hagi, care ca jucator a fost super dar ca antrenor pe unde a fost cam pilaf.

Asta este... sa speram ca va fi bine. Noi oricum vom fi optimisti.

FORZA Steaua!