fcsteaua.ro

Oficial: Badoi si Bicfalvi la Steaua

76 postări în acest topic

Bicfalvi sper sa i se dea sansa sa joace titular si nu sa fie imprumutat precum Litu sau Simion pe la echipe de Sh din tara. iar badoi e ok. macar e mai bun ca Stancu sau Saban. pan' la urma fotbalul e o meserie platita f bine. sa nu uitam de MUTICA, rapidist clar care a jucat excelent la Steaua alaturi de Rachita in centrul apararii. si Petre Marin a fost la rapid si Iacob deci e ok badoi. ne-a injurat acum o sa injure cu noi si asta e. ziceti voi altu mai bun p postu lui in tara pe care sa vrea sa-l ia Gigi. tony de la Cluj nu se pune.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vad aceleasi diferentieri ridicole pe care le fac unii. "Nu-ti place Badoi, esti omul lui Gigi!". N-aveti decit sa-l injurati, daca asta va face pe voi sa va simtiti stelisti. Eu, unul, o sa-l respect daca isi face datoria. Si cred ca si-o va face. Si rid in sinea mea, stiind ca rapidul a pierdut un jucator DE ECHIPA NATIONALA. Nu o fi el vreun Maldini, Gatusso sau mai stiu ce alt monstru sacru, dar e al nostru si nu mai e al rapidistilor. Incercati sa ginditi asa, poate va mai racoriti.

Am mai spus-o si o voi spune mereu: nu ma intereseaza celelalte echipe, nu ma intereseaza suporterii sau conducerile celorlalte echipe. Cainii latra, caravana trece. Eu vreau ca Steaua sa aiba o echipa competitiva. Atit.

Il apreciez pe Badoi ca jucator si il dispretuiesc si il voi dispretui mereu pe Becali, asa cum am facut-o de cind a inceput ascensiunea acestui microb, acum citiva ani, nu doar de cind i-a alungat pe Thereau si Elton... (pentru ca asta li se pare multora tradarea suprema, de parca acum s-ar fi trezit din somn, dar asta e alt subiect, alt topic...)

Ma bucur mult pentru Bicfalvi. Poate nu va avea soarta altora, sa frece banca. Sa i se dea sansa de a demonstra ce poate.

Baieti, bine ati venit la Steaua! Bafta multa!

Partajează acest post

Link spre post

@kristina_steaua, si eu ma gandesc inca la Thereau...mi-am pus poze cu el prin toata casa, prietena crede deja ca sunt pe invers ;)

Serios acum, e o bazaconie asta cu neacceptarea lui Badoi pentru ca e fost rapidist. Daca joaca bine si isi face datoria ar fi anormal sa nu-l acceptam. Una din calitatile unui om destept este tocmai capacitatea de a ierta, de a nu pastra ranchiuna. Ne-a injurat, ei si? Preferati unul care nu injura, mare stelist, dar care pe teren se plimba si da cu stangu' in dreptu' decat unul care a scapat si el cateva obscenitati, in schimb alearga de mananca pamantul si poate fi un real castig pentru echipa.

Sa vedem ce stie, pe urma tragem concluziile

Partajează acest post

Link spre post
De Badoi nu sunt deloc incantata pentru ca eu nu-l suport pe omul acesta..nush de ce dar nu-l suport....si inca ma gandesc la Thereau:(:(:(

Personal cred ca nu are nici o importanta cat de mult simpatizezi sau antipatizezi tu ca suporter un fotbalist, daca sentimentele tale nu au legatura cu prestatia din teren a respectivului jucator.

Daca ar fi avut aerul lui Raul si figura lui beckam l-ai fi suportat mai usor ? :D

Oricine ar veni la Steaua trebuie lasat sa demonstreze ca isi merita un loc in echipa prin ceea ce face pe teren, iar Badoi dincolo de simpatii sau antipatii mai mult sau mai putin intemeiate este un jucator care poate face putina ordine pe flancul drept, flanc care ne-a dat atatea batai de cap dupa plecarea lui George si experimente esuate cu banei, jijei,sabani samd.

Prefer un jucator cerebral cum e Badoi si care mai stie si cu mingea( dribling, preluari, pase) unuia ca Banel care in afara de faptul ca alearga ca un capiu e sarbatoare mare cand reuseste o preluare mai de doamne ajuta sau o centrare buna....

Parerea mea, :D

Partajează acest post

Link spre post

s-au terminat jucatorii de pe planeta asta si a trebuit sa luam o [...]

Atentie la limbaj! Moderatorii

Partajează acest post

Link spre post

@ diego_cj

"hai sa-l injuram pe badoi" sa inteleg ca tu mergi la toate meciurile Stelei???sau vorbesti teoretic ce ai face daca prin minune ai avea drum la Bucuresti si din intamplare ai pune mana pe un bilet

vreti sa mergem la pariu ca pe stadion la inceputul meciului cand o sa se strige numele jucatorilor badoi o sa fie fluierat de mai mult de 75% din stadion???

toti care voteaza ca o sa il primeasca cu flori ca pe un "adevarat profesionist" -behaitor nu o sa fie pe stadion/o sa fie pe site sa ne injure ca de ce injuram un jucator al Stelei

ati vazut cat de tradat se simtea ca, Copos l-a tradat si desi el nu vroia sa vina la noi nu a avut de ales

putea macar de ochii lumii sa spuna ceva de doamne ajuta

as vrea decat atat ....aia care ii ureaza bun venit sa faca rost de filmuletul cu behaiturile din autocar sa vedeti cat suflet punea cand ne injura si daca atunci mai puteti spune ca il primiti cu bratele deschise nu stiu ce sa mai zic...nu am zis ca toti sa il injurati(fiecare se manifesta cum vrea el) dar parca e prea de tot sa primim fara pic de resentiment un tigan borat care ne-a injurat in toate felurile

acum sincer intre badoi si Herea pe cine preferati???(sunt mai mult ca sigur ca Herea o a fie vandut pentru un pret acceptabil iar daca se insita pentru el putea fi adus lejer)dar e mai usor si lejer sa peticesti cu un tigan ieftin care o mai duce 1-2 ani decat cu un jucator de viitor

Partajează acest post

Link spre post

pe site-ul fanatik.ro e un articol in care se spune ca si Buga ar fi semnat cu Steaua,mai bine l-ar fi luat pe Dani Coman care este un bait simtit si sufletist decat sa ii ia pe jegosii astia care mereu ne-au injurat,oare cum se simt ei acum ca stiu ca vor veni in fata suporterilor pe care ei i-au injurat de atatea ori,nu mai zik de jucatorii Stelei pe care i-au facut oi sclavi etc......astia chiar nu au onoare chiar sunt mercenari.....chiar daca sunt niste jucatori valorosi fara discutie eu nu ii vreau la Steaua pentru ca nu vreau mercenari,avem destui vezi Baciu,Bostina,Lovin,Oprita care a plekat,Gigel Coman etc,o sa fim o echipa de mercenari....mai lipsesc Niculescu,moti,Daniel niculae si pancu

steagcruce2 traiesc doar pentru Steaua

Partajează acest post

Link spre post

cam au dreptate ambele tabere.Si ce-i care il plac pe badoi si cei care nu.Sunt de acord ca nu il poti accepta deja ca pe un stelist dar asta nu din motivul pe care il dau unii: ca a fost "rrom". ci din cauza ca meci de meci ne injura echipa , la fiecare meci direct ne [...............................] s.a.m.d.

Pe de alta parte , mie personal imi place jucatorul badoi.Ne este de folos mai ales ca acolo pe partea dreapta bate vantul dupa plecarea lui George

Inca ceva...bai astia....fanilor...."ultrasilor"....mai terminati-va cu afirmatii de genu "eu is mai suporter decat tine ca il urasc pe badoi" sau "sunteti fanii lui Gigi ca sunteti de acord cu aducerea lui badoi". Singurul lucru pe care il pot afirma despre voi ii ca sunteti niste distrusi.Cine sunteti voi sa-i acuzati pe unu si pe altu ca nu is suporteri.Poate oamenii aia de care vorbiti isi mananca viata pe stadion, sunt fani de mici si stiu cu adevarat ce inseamna Steaua. Apropo ati vazut cu cine poate pica Steaua in Cl? sper sa nu pice in turul 3 cu Fener

FORZA Steaua. MEREU Superiori

Editat de Virgil
limbaj indecent

Partajează acest post

Link spre post

"hai sa-l injuram pe badoi" sa inteleg ca tu mergi la toate meciurile Stelei???sau vorbesti teoretic ce ai face daca prin minune ai avea drum la Bucuresti si din intamplare ai pune mana pe un bilet

apropo sunt din cj.. dar stau in Bucuresti... "incerc" sa ma mai duc si pe la meciuri.. surprinzator pentru tine sa stii ca si resusesc... o sa strig {bip]Badoi la primul meci ... asa ca sa ma simt mai stelist .. asa cum inteleg unii dintre voi stelismul... [...............................................................................

............]

Editat de Virgil
diego.parca facusesi o promisiune;de ce o incalci ?

Partajează acest post

Link spre post

pentru Nemilosu...

Sunt total de acord cu tine..... mai exact 99.9%..........

Insa nu uita..., in urma celor motivate de tine pe buna dreptate, Badoi, la el ma refer, e si el om...

Partajează acest post

Link spre post

Am senzatzia ca la jucatori "profesionalismul" include si un pic de role play game :) Serios. Acu daca un jucator se duce la o galerie si injura fosta echipa alaturi de acea galerie, apoi se intoarce de unde plecase si face acelasi lucru... oare nu inseamna ca defapt jucatorul respectiv este pur si simplu "Profesionist"? :D Oricum, parerea mea este ca in ciuda faptului ca s-ar putea sa primim mercenari la Steaua, ar trebui SA LE DAM O SHANSA. Un jucator huiduit din primul pana in ultimul minut nu va face nimic niciodata la o echipa. Acum nu ma gandesc nici la Badoi, nici la nimeni. Nu ma gandesc la jucatori, ci pur si simplu la binele Stelei. Sezonul viitor ne va fi infiorator de greu deoarece avem multe probleme. Eu zic sa ne concentram pe o singura problema si sa le lasam pe celelalte deoparte. Stitzi voi care e problema noastra nr. 1 :) Nu are sens sa ne punem pe 1000 de probleme deoarece ne vom pierde si credibilitatea si nu vom mai reusi sa realizam nici putinul pe care l-am realizat pana acum. Cu aceasta limitare la o singura problema putem avea mult mai multa influentza si nici nu riscam sa trecem pragul huiduielii...pragul dupa care ajungi deja suporter ANTI-Steaua deoarece nu mai suportzi pe nimeni de la club, nici pe "mercenari" nici pe antrenorul "plangacios" nici pe patron, nici pe presedinte... Potzi ajunge la un moment in care te intrebi de ce mai faci ceva pentru. ceva inexistent :) Repet: Sa ne concentram asupra problemei de varf si apoi ne putem ocupa si de celelalte...care din pmdv sunt minore prin comparatie.

Partajează acest post

Link spre post
Bicfalvi sper sa i se dea sansa sa joace titular si nu sa fie imprumutat precum Litu sau Simion pe la echipe de Sh din tara. iar badoi e ok. macar e mai bun ca Stancu sau Saban. pan' la urma fotbalul e o meserie platita f bine. sa nu uitam de MUTICA, rapidist clar care a jucat excelent la Steaua alaturi de Rachita in centrul apararii. si Petre Marin a fost la rapid si Iacob deci e ok badoi. ne-a injurat acum o sa injure cu noi si asta e. ziceti voi altu mai bun p postu lui in tara pe care sa vrea sa-l ia Gigi. tony de la Cluj nu se pune.

MUTICA a ziss inainte sa vina la Steaua ca ii STELIST de mik de cand era la UTA stiu yo asta,P.Marin crek e rrapidist sau a fost cand era copil e din giulesti dar mie imi place f mooooolt isi da viatza e cel mai constant in aparare si nu numai,Iacob a fost numa in probe mi se pare da Mutica e stelist si nu ma interezeaza dak ii STELIST 100 % P.Marin da e booooooon isi da viatza + ca a regretat episodu Rapid,aici ash vrea sa iti amintesc ca Stancu ala ce o jucat 12 ani la Rapid castigand titlu in '99 uraste rrapidu ak e STELIST 100% .Ce Danciulescu, DENNIS SERBAN,Catalin Munteanu ce crezi ca sunt? Is STELISTI da ce vrei sa spuna? YO nu-s spartan tata YO is MILITAR poi dak jj nu ia vrut ce sa faci toti 3 au crescut la Steaua sau cel putin s-au consacrat + ca Danciu e 100% la balu ala a lor au ziss ca Danciu a strigat ..EU Steaua, am vazut da a ziss de 2-3 ori dupa ce a fost implorat de toti i-au ziss sa strge & dupa cewa timp a ziss fara vlaga crek in gand zicea FORZA Steaua + ca parintii lui kiar inainte de derby-ul din Ghencea au ziss IONEL are Steaua in sange? deci.....nu mai e nik de ziss da Piti la dat afar ca p Vladoiu Miu etc.......sau jj nu conteaza da crek Piti ca jj atunci nu avea asa Forza + ca nu era in politica & Steaua nu era a lui. Armata ULTRA' SIEMPRE SUPERIORES

PS Scuze,Stanciu nu Stancu.

Partajează acest post

Link spre post

..lasati pe badoi in pace e un fotbalist bun asa il consider dar trebuie sa-l iertam ca ne a injurat mereu cand jucam cu milogi(scuze pentru suporteri nostri de origine rroma) si sper sa demonstreze ca merita tricoul nostru,e un jucator profesionist si dak isi face bine treaba o sa ne demonstreze la toti ca ne am inselat in privinta lui...iar pustiu asta de la Jiul bicfalvi o sa fie o speranta l-am vazut in meciul cu Steaua ca nu a avut complexe ca joaca impotriva noastra si e un jucator de viitor

Partajează acest post

Link spre post

Mai lasati oameni buni evaluarile!!!

Avem fotbal profesionist, cu jucatori profesionisti. Acum vreti sa spuneti ca Catalin Munteanu sau Denis Serban, fosti stelisti, au ajuns mizerii de oameni???

Evaluati, evaluati, dar ce ar fi sa va evaluez si eu: oare din cauza cui a jucat Steaua pe la Craiova, Oradea sau dracu stie pe unde.

Megeti la meci si stati cu curu' la teren. Ce fain e sa injuri si sa strigi **** Dinamo!! sau **** rapid!!! Da-o dracului de patima. E un joc de fotbal, e o meserie. Mor oameni de foame si voi tot evaluati si analizati.

Badoi e la Steaua, inseamna ca de acum e stelist si gata.

Partajează acest post

Link spre post
Da ma hai ca m-ai luminat. Hai ma sa-l injuram pe Badoi, sa-i bagam p----a in gura, sa-i pomenim toti *****, sa aratam ce galerie frumoasa suntem... si ce onoare avem (ca tot ne intrebai daca avem)...

Incerc sa nu ma enervez.. ca iar iau ban... cum adica gloata? ai vrut sa spui turma ...ma enerveaza termenul de oi, pe care tu il atribui indirect celor 75-80% din suporterii care-l accepta pe Badoi.. ai gresit site-ul... aici nu e png.ro.. aici nu colectionam autografe de la Becali... nu ne hranim cu pildele lui zilnice... nudormim cu poza lui sub perna ...nu ne imbatam dupa 3 victorii consecutive.. si nu uitam... poate sa catigam 20 meciuri consecutive ( am castigat ultimele 7, ti se pare ca ne-am calmat cumva), problemele cu ciobanul raman : management primitiv si amator,marketing inexistent, nivel juniori zero; sclavagismul antrenorului, si cu parere de rau si a unor jucatori; transferuri facute de doar dupa bunul plac al patronului, planuri pe termen lung - zero... Astea sunt problemele ... Si oricate victorii ar urma, nu o sa le uite adevaratii suporterii...

Acuma scuza-ne ca nu ne ridicam la "standardul" de suporteri la care te asteptai.. dar ai ridicat stacheta prea sus...

stai un pic ca-mi vine: **** Badoi.. **** Badoi.. **** Badoi.. .... ai avut dreptate frate ... ma simt mult mai bine si "mult mai" suporter...

in primul rand, da, mi se pare ca v-ati calmat dupa 7 victorii la rand.

In al doilea rand, nu am ridicat o stacheta de suporter sus sau jos, pentru ca nu sunt eu in masura sa judec cine e suporter sau nu. Pana la urma fiecare " se simte " suporter in anumite conditii ( aici te-am luat pe tine ca sursa de inspiratie ).

In al treilea rand, desi tu spui ca nu e asa, eu zic ca multi dintre cei care tin cu Steaua ( am evitat folosirea cuvantului "suporter" ) fac parte din gloata. Nu spun neaparat ca si tu esti unul ( desi tu te-ai inclus ), dar sunt foarte multi. Sondajul de care pomeneam arata ca aproximativ 75%.

Partajează acest post

Link spre post
in primul rand, da, mi se pare ca v-ati calmat dupa 7 victorii la rand.

In al doilea rand, nu am ridicat o stacheta de suporter sus sau jos, pentru ca nu sunt eu in masura sa judec cine e suporter sau nu. Pana la urma fiecare " se simte " suporter in anumite conditii ( aici te-am luat pe tine ca sursa de inspiratie ).

In al treilea rand, desi tu spui ca nu e asa, eu zic ca multi dintre cei care tin cu Steaua ( am evitat folosirea cuvantului "suporter" ) fac parte din gloata. Nu spun neaparat ca si tu esti unul ( desi tu te-ai inclus ), dar sunt foarte multi. Sondajul de care pomeneam arata ca aproximativ 75%.

deci ai un pic de dreptate... trebuie sa fim sinceri si sa recunoastem ca nu suntem chiar milioane de suporteri stelisti, chiar daca ne placem sa credem... marea majoritate sunt simpatizanti, atrasi de brandul Steaua, de traditie, imagine... nu se prea uita la meciuri, daca-i pui sa zica 3 jucatori e cam mult (pe Banel o sa-l ghiceasca), le e indiferent ca pierdem sau castigam, isi pun ringtones Maria Scooter ca deh era la moda, sunt "mari" stelisti... nu i-a adus Becali (cum se tot lauda ciobanul... doar nu esti nebun sa crezi asta??) dar nu prea ii vad pe acesti "simpatizanti" votand pentru sondaj.. asa ca cei 75-80% de care vorbim sunt chiar suporteri... care considera ca lui Badoi trebuie sa i se dea o sansa.. ne tinem suporteri civilizati, cea mai tare galerie, cei mai cei mai... si la mentalitate suntem zero... de aia am si jucat 2 meciuri acasa in tot returul..

[in primul rand, da, mi se pare ca v-ati calmat dupa 7 victorii la rand}

nu s-a calmat nimeni.. ba aici se vorbeste mult si se face putin.. daca nu ai observat campionatul s-a terminat.. numai putem sa ne intalnim la stadion.. s-a propus sa facem un miting la stana ciobanului... pardon palatul... cati crezi ca s-ar strange?? la Urziceni au fost 1500 de bilete pentru galerie si s-au dus cateva sute ... astia suntem.. stam dupa un monitor si suntem mari "razboinici" .. mai cu ciocu mic si sa trecem la FAPTE!!! nici nu o sa ma mai obosesc sa mai comentez articolele .. ca sunt satul de vorbe...

**** sper ca venirea lui Adrian Ilie sa readuca echilibrul si o noua mentalitate la nivel managerial. Bine ai revenit A. Ilie! ...si acum imi vine minte, noi marii suporteri ce l-am mai injurat acum cativa ani pe Cobra in Ghencea, cand juca la valencia, ... lasa ca acum pupam unde am scuipat.. si mai vorbim de Badoi si altii care ne-au injurat...

Partajează acest post

Link spre post

Nu ma intereseaza ca injura,acuma e jucatorul nostru,si voi ati fi facut la fel,asta inseamna profesionalism,sa-ti apare echipa pentru care lucrezi,din moment ce a venit in Ghencea,inseamna ca a venit sa faca treaba,e prea profesonist,deci eu o sa-l sustin de la inceput. BINE AI VENIT!!!La fel spun si de jucatorul cel tanar,sa speram ca-si va face treaba,ca dak tot nu dam credit juniorilor nostri,ce s afacem luam de al alti,astae viatza,ati vazut si voi,ca sunt niste jucatori foarte tehnici la echipa de juniori a Stelei,nu cum ar zice dinamovisti,ca ce sa ia de la echipa a2a ca nu au copii talentati,va zic numai un singr nume care mi-a atras atentia,se numeste David

Partajează acest post

Link spre post

"

Ma doare foarte tare faptul ca 75-80% din cei de pe site il accepta cu drag pe Badoi. Ma face chiar sa ma intreb daca nu cumva eu sunt prostul?! "

Salut.

sanbk2002'

Cred ca intrebarea pe care ti-a adresat-o, este retorica. Lamuriri: o intrebare retorica este una care contine raspunsul in formulare. Fara suparare, dar atitudinea anti Badoi asta dovedeste.

Partajează acest post

Link spre post

Mai fratilor... atata tevatura cu transferul lui badoi la Steaua... Este unul dintre cei mai buni jucatori din Liga 1 si trebuie sa ne bucuram ca a venit la Steaua. Toate prostiile astea cum ca e rapidist si a injurat Steaua sunt niste copilarii specifice pustilor din galerie. Trebuie sa intelegem ca orice jucator de valoare este un castig pentru echipa noastra si sa-l primim normal in Ghencea. Cu atitudinea asta de muschi fara creier vom face numai rau echipei si imaginii Stelei. Cand Badoi o sa ne ajute sa batem Rapidul vom stii ca am procedat bine... ;)

Partajează acest post

Link spre post

asa

sa mai zic si eu ceva

am vazut ca circula vorba cum ca Thereau nu s-a adaptat la Romania

si sunt de parere ca e o mare, chiar foarte mare prostie

daca acest jucator nu s-a adaptat la echipa,la clima la tara si la popor cum se face ca e asa iubit de stelisti si ca a jucat asa de bine?10 goluri si 5 pase de gol in 17 meciuri de campionat nu e putin

e chiar foarte mult!!!!!!!!

foarte mult!!!

si nu s-a adaptat?!

pai va ganditi ce ar face daca s-ar adapta?

ar da cate 40-50 de goluri pe sezon

sau poate privesc eu din un ungi gresit situatia

poate ca e mai bine ca jucatorii straini sa nu se adapteze la Romania

tin minte ca portarul Carlos s-a adaptat chiar foarte bine(dupa cateva sapt cunostea toate cluburile) si s-a vazut cum a jucat

cred ca asta ar fi solutia

sa luam jucatori care sa nu fie adaptati si care nici sa nu se adapteze la Romania

Allez Thereau!!!

Partajează acest post

Link spre post
sau poate privesc eu din un ungi gresit situatia

nu privesti din unghiul gresit. Diferenta e enorma intre Carlos si Thereau. Primu era un adevarat circar (ca tot e la moda cuvantul asta) si francezul e un profesionist 100%.

cat despre adaptat, ce vruiai sa iasa la TV si sa zica: Ciobanul nu ma mai vrea, plec din Ro. A gasit si el o scuza care tine la pupincuristii lu Gigi!

Partajează acest post

Link spre post

steagsimplu

Bun , a venit Badoi...vor mai veni si altii. Cred ca e prematur sa ne dam cu parerea ce va face jucatorl Valentin Badoi. Hai sa inceapa amicalele si meciurile oficiale si apoi sa vorbim.

Thereau in schim, cred ca e cea mai mare pierdere , alaturi de Elton, de un timp incoace... Super jucator, super luptator, favoritul meu...dar pacat ca nu v amai ramane.

In alta ordine de idei, io pana nu-l vad pe Neaga echipat si pe teren in culorile Stelei, nu cred, nu cred nici un cioban.

Forza Steaua! steaua_ro

Partajează acest post

Link spre post

Sa uitam asa de repede episodul de anul trecut de la supercupa ? Un jucator profesionist nu facea acel gest.In primul rand Badoi trebuie sa-si ceara scuze si dupa aceea sa confirme pri joc !

In aceeasi ordone de idei,daca vine si Buga as intreba cate goluri a dat sezonul trecut?

jjjjjjjjjjjjj cand ne pricopsesti si cu Clabucaru sau cerebralul Maftei? Barem sa fie tacamul complet !

Partajează acest post

Link spre post

orce jucator de valoare e bine venit.. in echipa... atata timp cat isi face treaba la echipa respectiva

despre badoi.. ce pot sa spun.. e un jucator care da pase f bune.. si sper sa faca treaba buna cum a facut si la rapid... steagsimplu steagsimplu steagsimplu

Partajează acest post

Link spre post