fcsteaua.ro

Oficial: Badoi si Bicfalvi la Steaua

76 postări în acest topic

Internationalul Valentin Emanoil Badoi a semnat, miercuri, un contract cu Steaua pe durata a trei ani, el devenind, oficial, jucatorul ros-albastrilor.

Eric Bicfalvi, component al echipei nationale de juniori '88 a devenit si el, tot miercuri, jucatorul echipei din Ghencea, el semnand o intelegere valabila pe cinci ani.

"Visam sa joc in tricoul Stelei cand ma uitam la televizor la meciurile ros-albastrilor din cupele europene, dar nu credeam ca acest vis se va indeplini asa repede. Este un moment special pentru mine si nu-mi ramane decat sa demonstrez ca merit sa fiu la Steaua si cei care au avut incredere in mine nu s-au inselat" a declarat Eric Bicfalvi pentru SteauaFC.com.

SteauaFC.com

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

chiar daca badoi vine de la rapid, sa il primim cu bratele deschise pentru ca el vine la Steaua ca jucator profesionist si care isi va face datoria la Steaua. bun venit badoi si bicfalvi.

Partajează acest post

Link spre post

Sincer sa fiu, Badoi este SINGURUL jucator care activa la Rapid care chiar mi-a placut!

Nu, nu il voi huidui pe stadion, nu il voi injura, il voi aplauda daca are evolutii bune si nu pot decat sa ma bucur de acest transfer!

Partajează acest post

Link spre post

@ Belodedic

Si Coman este un baiat simtit, care nu a jignit niciodata Steaua, de aceea il respect si cred ca si voi.

Bun venit Badoi, prezentul conteaza!!!

Editat de Virgil
contrar regulamentului,a citat in intregime postul anterior;vezi art. 1.7 din regulament.

Partajează acest post

Link spre post

Bun venit amandurora. Nu mai are rost sa discutam despre ei aici, pentru ca mai sunt vreo 2-3 topicuri deschise pe tema asta.

Partajează acest post

Link spre post

bun venit bicfalvi , sper sa confirmi si sa fii titular , venirea lui badoi ma lasa rece

Partajează acest post

Link spre post

steagsimplu mie nu imi convine ca o cioara a venit in Ghencea.... dreaq sa nu luam H5N1 .. da noroc ca a aparut vaccinu ala cu anticorpi.....da totusi...lasand dluma la o parte.... aiurea a luat nea Jiji o cioara la Steaua....si nu vreau sa-i dea pe Elton si Thereau!!! si de final cum ne place noua sa strigam!!! M**E Jiji HAU HAU HAU!!! M**E Dinamo & M**E Rapid!!! FORZZA MAGICA Steaua!!!! FORZA Steaua!!!!! steagcruce2 forzateaua

Partajează acest post

Link spre post

nu imi comvine ca a venit badoi nu merita sa joace pentru ce a spus el ca nu va veni nici o data la Steaua sa plece

Partajează acest post

Link spre post
Se pare ca si Buga va veni la Steaua.Contract pe 3 ani , 150.000 pe sezon.

Zotta zicea ca nimeni nu mai pleaca de la Rapid...

Cat despre aceste transferuri ma bucura enorm Bicfalvi. Am vazut meciul lui Jiul cu Poli Iasi, sper sa nu ma insel, si tinerelul a jucat titular. Mi-a placut. A jucat la inchidere, dar spre majoritatea inchizatorilor stie si cu mingea.

forzateaua forzateaua forzateaua forzateaua

Partajează acest post

Link spre post

Ma doare foarte tare faptul ca 75-80% din cei de pe site il accepta cu drag pe Badoi. Ma face chiar sa ma intreb daca nu cumva eu sunt prostul?! Chiar puteti sa treceti asa usor peste faptul ca si el e unul din cei care striga "mooie Steaua, ?!?!?! Chiar asa indragostiti de rezultate/bani sunteti si voi ca si Gigi? Chiar nu mai are nimeni onoare? Mi-e foarte sila de profesionismul asta extrem.

Daca Oprita a fost catalogat ca mizerie cand a plecat la spurcati, de ce pe Badoi il primiti cu bratele deschise.

Mai mult, daca Lacatus se va duce vreodata la rapid sau la Dinamo, veti spune" e ok, e profesionist"?!?! Nici atunci nu va va durea? Va va durea vreodata vreun gest?!?! V-a durut ce a facut ciobanul la Dinamo-CFR? Teoretic, nu v-a durut, pentru ca a urmarit scopul Stelei, nu?

Ce ma doare cel mai tare e ca acesta este site-ul suporterilor, nu al clubului sau al mizeriilor de gsp. daca aici intra suporterii si gandesc asa, ce pot eu sa sper de la urmatorul sezon? daca primele 3 etape castiga ciobanul, toata gloata veti fi multumiti, nu? Veti merge la autografe iarasi, nu? Apropos, cand castigam asa cum am facut-o in ultimele etape sunteti multumiti? Aveti onoare? Cum o traduceti?

Ma scuzati ca v-am plictisit.

Partajează acest post

Link spre post

Haideti sa trecem toti peste etapa asta "romantica" cu jucatorii care joaca doar din iubire fata de culorile clubului, pentru suporteri etc... a spus si Cernea: fiecare jucator joaca pentru el, pentru familie, pentru bani.. nu o sa ma obosesc sa va dau sute de exemple cu mari jucatori care au trecut la echipe rivale, au dat totul pe teren, si-au catigat respectul tuturor... Badoi este 3 clase peste Nicolita (sorry Banele, asta e adevarul), are Constanta, centreaza bine, executa loviturile bine, disciplinat... de varsta numai vorbim, doar atat: vezi Milan .. la noi in campionat, e un prost obicei, ca toti jucatorii cantand sa injure echipele adverse.. cine nu o face, e mancat... ce credeti ca Oprita o sa ne crute??!!

Hai mai lasati vrajeala si smiorcaiala asta cu Badoi a facut nu stiu ce , nu stiu cand.. si sa-i uram BINE AI VENIT!!!

p.s. -1) sa nu uitam ca el a vrut sa vina inca de anul trecut, dar l-a intors Razvanel,

2) Badoi alaturi de Coman, sunt singurii care merita respectul nostru. Nu ne-au jignit niciodata, si au avut o atitudine echilibrata fata de noi.

Partajează acest post

Link spre post

ce echipa o sa faca badoi cu beluschi :)))

Partajează acest post

Link spre post

Exact! Si Coman si Badoi sunt baieti simtiti! Acum o sa imi Para rau ca a venit un jucator bun la Steaua, nu? Stau sa fac pasiune pe caracterul lui Badoi sau al altui jucator de la alta echipa rivala, sau sa ma bucur ca lotul Stelei se intareste? Daca Badoi e un taran prost si agramat, pe mine nu ma intereseaza, ma intereseaza sa joace fotbal, sa isi dea sufletul pe teren si sa respecte suporterii!

Nu, nu ma intereseaza rezultatele, voi veni la stadion si daca Steaua ar juca in B, dar ma bucur daca vin jucatori capabili la echipa! Ca Becali a fost (si este) un penibil ca a renuntat la 2 jucatori (foarte) buni dupa parerea mea, asta e treaba lui, eu am sa ma bucur intotdeauna daca vin jucatori buni la Steaua, indiferent ca sunt de la Dinamo, Rapid sau alta echipa!

Si nu, nu sunt unul dintre suporterii "ahtiati" dupa rezultate, am devenit fanul Stelei intr-o perioada in care echipa mergea slab, joc slab, rezultate slabe, deci....

Partajează acest post

Link spre post
Ma doare foarte tare faptul ca 75-80% din cei de pe site il accepta cu drag pe Badoi. Ma face chiar sa ma intreb daca nu cumva eu sunt prostul?! Chiar puteti sa treceti asa usor peste faptul ca si el e unul din cei care striga "mooie Steaua, ?!?!?! Chiar asa indragostiti de rezultate/bani sunteti si voi ca si Gigi? Chiar nu mai are nimeni onoare? Mi-e foarte sila de profesionismul asta extrem.

Daca Oprita a fost catalogat ca mizerie cand a plecat la spurcati, de ce pe Badoi il primiti cu bratele deschise.

Mai mult, daca Lacatus se va duce vreodata la rapid sau la Dinamo, veti spune" e ok, e profesionist"?!?! Nici atunci nu va va durea? Va va durea vreodata vreun gest?!?! V-a durut ce a facut ciobanul la Dinamo-CFR? Teoretic, nu v-a durut, pentru ca a urmarit scopul Stelei, nu?

Ce ma doare cel mai tare e ca acesta este site-ul suporterilor, nu al clubului sau al mizeriilor de gsp. daca aici intra suporterii si gandesc asa, ce pot eu sa sper de la urmatorul sezon? daca primele 3 etape castiga ciobanul, toata gloata veti fi multumiti, nu? Veti merge la autografe iarasi, nu? Apropos, cand castigam asa cum am facut-o in ultimele etape sunteti multumiti? Aveti onoare? Cum o traduceti?

Ai mare dreptate....s-a uitat cand injura Steaua ...cand spunea de aia cu morcovu...yo nu zic sa-l injuram..da nici sa-i uram bun venit unuia care pana acum 3 aile ne injura..ar trebui sa munceasca mult sa ne castige respectul si cuvintele de lauda

Partajează acest post

Link spre post

trebuie sa fi nebun sa accepti un asemenea [..........] la Steaua !!! daaa.. ce pretentii sa am de la fanii lui Gigi

Editat de Virgil
se zice ca spunându-le pe numele etniei lor,esti rasist.Mai multa grija in exprimare.

Partajează acest post

Link spre post

Da ma hai ca m-ai luminat. Hai ma sa-l injuram pe Badoi, sa-i bagam [bip], sa-i pomenim toti *****, sa aratam ce galerie frumoasa suntem... si ce onoare avem (ca tot ne intrebai daca avem)...

Incerc sa nu ma enervez.. ca iar iau ban... cum adica gloata? ai vrut sa spui turma ...ma enerveaza termenul de oi, pe care tu il atribui indirect celor 75-80% din suporterii care-l accepta pe Badoi.. ai gresit site-ul... aici nu e png.ro.. aici nu colectionam autografe de la Becali... nu ne hranim cu pildele lui zilnice... nu dormim cu poza lui sub perna ...nu ne imbatam dupa 3 victorii consecutive.. si nu uitam... poate sa catigam 20 meciuri consecutive ( am castigat ultimele 7, ti se pare ca ne-am calmat cumva), problemele cu ciobanul raman : management primitiv si amator,marketing inexistent, nivel juniori zero; sclavagismul antrenorului, si cu parere de rau si a unor jucatori; transferuri facute de doar dupa bunul plac al patronului, planuri pe termen lung - zero... Astea sunt problemele ... Si oricate victorii ar urma, nu o sa le uite adevaratii suporterii...

Acuma scuza-ne ca nu ne ridicam la "standardul" de suporteri la care te asteptai.. dar ai ridicat stacheta prea sus...

stai un pic ca-mi vine: [bip] Badoi.. [bip] Badoi.. [bip] Badoi.. .... ai avut dreptate frate ... ma simt mult mai bine si "mult mai" suporter...

Editat de Virgil
mici erori

Partajează acest post

Link spre post

Sper sa nu vina si buga , am face o colonie de [bip] aicea , amy way bun venit eric bicfalvi , in privintza lu badoi nush ca va ambalatzi atata , a venit clar pentru bani , mai joaca un sezon 2 poate 3 dupa o sa se intoarca ca elefantziii la bacau de unde se va retrage the end , nush de unde atata verva asupra lu badoi , e un fotbalist normal care pe mine unu ma lasa rece ,dar asta e decat Banel mai bine badoi

Partajează acest post

Link spre post

Ok, m-am lamurit, toti suporterii "adevarati" sa il injure pe Badoi si pe restul care mai vin, iar "suporterii lui Gigi" sa incerce sa se comporte civilizat si sa fie rezervati pana cand acesta convinge!

Esti mai suporter daca injuri jucatorii, esti de 1000 de ori mai suporter ca mine, un amarat de "suporter al lui Becali"....

Scuze de off-topicuri!

Partajează acest post

Link spre post

Mesaj sters pentru ca a fost scris in intregime cu majuscule.

Contrar art. 1.1 din regulamentul forumului.

Moderatorii

Editat de Virgil
post scris in intregime cu caps lock

Partajează acest post

Link spre post

Badoi ca Badoi mi se pare un baiat simiti si nu am nimic impotriva lui dar parca si venirea lui Buga e deja prea mult.

Partajează acest post

Link spre post
trebuie sa fi nebun sa accepti un asemenea tigan la Steaua !!! daaa.. ce pretentii sa am de la fanii lui Gigi

Bai asta, de unde pana unde cu "fanii lui Gigi"? Ce treaba are acceptarea unui jucator de la o rivala cu parerea unora despre Becali?! Sunt doua lucru distincte, chiar nu poti face duferenta ? Du-te si injura-l, daca asta te face sa te simti mai bine, dar nu mai face tu legaturi tampite, ca nu esti in masura. Si invata sa scrii inainte, [................]!

Editat de Virgil
jignire

Partajează acest post

Link spre post

de cand a plecat Ogararu de la Steaua nu am avut fundas dreapta..Stancu.Saban..nu au facut fata..trebuia sa vina Nicolita din fata ca sa tina acest post dupa tactica lui Oli..dar cel mai important e ca Badoi e un jucator cu experienta..si a demonstrat pana acuma unde a jucat ..ca e jucator venit de la rivala noastra rapid..dusmani pe viata ..dar decat sa aduca straini mai bine unul din ro..eu sper sa se integreze la echipa si in timp sa-l acceptam ca jucator la Steaua ..poate chiar isi doreste sa treaca la ceva mai bun la o echipa cu experienta care poate face demonstra ceva in Liga Campionilor..Steaua

p.s: aviz amatorilor pentru quote..sa nu intelegeti prin ce am scris mai sus ca da sunt fan Badoi ..mi se pare o alegere buna..tinand cont doar de cum joaca el..nu unde a jucat inainte

Partajează acest post

Link spre post