Dragoshel

Eric Bicfalvi

172 posts in this topic

pune capitan unu caruia nu poate sa ii pronunte numele :) bilacvic ala

Mi-ar fi placut mult ca Eric sa fie capitanul Stelei... dar cand e pus acolo de cioban, parca nu ii pica prea bine chestia asta.

Eric implineste azi 23 de ani.

La multi ani pustiule,sanatate si cat mai multe goluri. :steag_cruce_invers:

pusti la 23 de ani cumetre?

Cred ca suntem singura echipa unde "patronul" decide capitanul ... una din cele mai ciudate alegeri, oricum decat sa-l vad pe Banel cu banderola pe brat, mai bine prefer sa-l vad pe pictoras, desi e clar ca niciunul din ei nu o merita in prealabil

Edited by Stryker

daca bicfalvi e capitan, tare mi-e teama ca la vara se intoarce Hagi antrenor. ce se intampla cu Steaua avand un astfel de capitan, caruia ii tremura picioarele cand intra in teren, nu ma afecteaza prea mult, ca nu mai imi doresc decat retrogradarea. dar de ce ar vrea Hagi sa fie umilit din nou, nu inteleg. l-o fi vazut pe Lacatus plangand? si vrea si el la fel?

sper ca odata cu impunerea lui bicfalvi, sa il vad disparut pe ricardo. ne-a amagit la inceput, dar e limitat rau.

lui bicfalvi ii prindea bine un Andrei ionescu alaturi...

@mountytoma

Il avem pe Radut, eterna rezerva. Dupa parerea mea este cel mai promitator jucator din lot. Cred ca s-ar plia perfect undeva in spatele atacantului.

radut nu prea pune osul la treaba, desi si el este talentat. poate nu ar strica sa jucam si noi fara atacanti, cu 6 mijlocasi... oricum, cu sau fara bilasco e cam tot aia!

iti dai seama ca e o utopie sa sper sa il vad pe Andrei ionescu jucand. cartu e la fel de sluga, sau mai rau, deci cum sa il bage in teren pe 'proscrisul"ionescu? vrei sa castigam cumva meciul?

Astra-Steaua- Bicfalvi a avut un procentaj extraordinar de pase reusite, aproape 82 la sută din mingile oferite colegilor au insemnat pase bune. A pierdut doar 7 mingi timp de peste o ora ceea ce inseamnă un procentaj de doar 16 la suta mai mic de aproape 4 ori față de cel al lui Nicoliță

Voi ce parere aveti?trebuie sa ii fie prelungit contractul?eu unu il apreciez si sunt convins ca sunt altii mult mai slabi ca el si tinand cont ca cica juca pe 2.700 pe luna cand stii ca , colegu tau are de 5 ori mai mult e de apreciat ca nu a comentat niciodata nimic la nici un atrenor..am deschis subiectul ca acum a aparut in prosport:

În acest moment Dinamo negociază intens cu Eric Bicfalvi, jucator care intră in ultimele 6 luni de contract cu Steaua si poate purta tratative cu orice altă echipa Mijlocasul nu a primit nicio propunere de prelungire a intelegerii cu Steaua si este dorit insistent in Ștefan cel Mare. Mutarea are sanse mari să se concretizeze, tratativele fiind avansate, astfel că jucatorul descoperit si promovat de Hagi are sanse mari să imbrace tricoul lui Dinamo incă din această iarna

Lui Ciobanul ii va fi din ce in ce mai greu să-l tină pe Eric Bicfalvi din vară la Steaua după ce două cluburi din Liga I si unul din Italia s-au interesat deja in ultimul timp de serviciile tanarului jucator.

Asa cum ProSport a anuntat in editia tiparită de marti, reprezentatii lui Chievo au fost duminică seară in tribunele din Ghencea pentru a-l urmari la lucru pe fostul international UNDER 21 in jocul cu Astra.

Contactat telefonic, impresarul lui Eric Bicfalvi, Dragoș Daniel a confirmat această informatie: "Este real interesul celor de la Chievo pentru Eric. Însa nu doar această formatie il monitorizează pe jucatorul meu. Mai sunt si alte echipe din tară si din strainatate care au intrebat despre situatia lui".

ProSport a aflat astfel că Eric Bicfalvi a fost urmarit din tribune la meciul retur cu Schalke de antrenorul Herthei Berlin. În schimb, din Romania formatiile care si-l doresc pe jucatorul roș-albastrilor sunt Dinamo si CFR Cluj.

prosport

Dintr-un jucator de care Steaua era gata sa se desparta pe gratis in iarna, Eric Bicfalvi s-a transformat intr-o prioritate.

Dupa meciul cu Universitatea Cluj, Becali i-a cerut lui Argaseala sa ii prelungeasca intelegerea lui Bicfalvi, numai ca jucatorul nu doar ca refuza prelungirea, ci si discutiile.

Surse din vestiar povestesc cum Bicfalvi este sunat zilnic de Valeriu Argaseala, pentru a fi chemat la negocieri, insa jucatorul ofera de fiecare data acelasi raspuns: "Da, nea Vali, vin maine. Maine vin sigur!"

Acest lucru s-a intamplat de patru ori in ultima saptamana, iar Argaseala s-a plans in fata lui Becali ca jucatorul il sfideaza. :))

:shit: Becali a hotarat sa ia taurul de coarne si il asteapta pe Bicfalvi la resedinta sa cu o oferta care probabil va fi refuzata de jucator: 100 de mii de euro la semnatura si un salariu de 10 mii de euro lunar.

Bicfalvi este cel mai prost platit jucator din lotul Stelei, cu 2.700 de euro pe luna, dar chiar si asa este greu de crezut ca va accepta.

In iarna, Bicfalvi a refuzat 200 de mii de euro la semnatura si un salariu lunar de 12.000 de euro de la FC Vaslui.

Agentul sau sustine ca reprezentantii lui Chievo il monitorizeaza in vederea unui transfer care s-ar putea parafa in vara.

SURSA

Parerea mea in legatura cu Eric...un jucator plin de talent, cu calitati foarte foarte bune, dar in mediul de la Steaua nu a reusit sa se exprime la adevarata lui valoare... in fiecare pregatire a fost cel mai bun in amicale, dar cand incepeau meciurile cu miza...claca, asta probabil din cauza presiunii care este in jurul echipei...sunt sigur ca daca va merge la o echipa in strainatate si i se va oferi sansa sa joace... se va exprima total diferit.

La Steaua e deja plafonat...simte si el ca nu mai poate evolua...

Cum se pot purta cu el... Ce tragere sa joci sa mai ai...

Sa nu ne miram daca-l vedem pe la CFR....

Becali a hotarat sa ia taurul de coarne

Mai bine l-ar lua de altceva...

Se pare ca Bicfalvi ar fi semnat cu Volyn, echipa lui Maicon din Ucraina .

Astia din Ucraina dau salarii mari la toate ciurucurile.

Se pare ca Eric a avut alta evolutie buna , se pare ca ii prieste postura de playmaker.

a dat azi golul victoriei pentru echipa sa contra cea mai tare echipa din lume , ce lume , galaxie dupa unii care au pierdut cu ea , Methalist Kharkov

"Înainte să plec de la Steaua mi s-a oferit un contract pe cinci sezoane... Mult prea mult. Am jucat foarte mult timp la Steaua si am obtinut un singur trofeu, Cupa Romaniei din 2011... Eu imi doresc mai mult.

Contractul oferit de Steaua avea o durată mult prea mare, iar Volyn mi-a oferit ceva mai atractiv. În plus, aici mi se oferă sansa de a evolua in Europa League.

Asta vreau să obtin aici in primul rand. Să ne calificam in Europa si cred că avem sanse. Am intalnit rivale importante in ultimele etape si am putut simti nivelul ridicat la care se afla campionatul Ucrainei. Aici nu am timp să gandesc. În Romania poti câștiga meciuri datorită tacticii sau a tehnicii, dar aici se joacă extrem de agresiv. Ce pot să spun despre nivelul de joc de aici cand Metalist a eliminat-o pe Dinamo Buucresti...

La Steaua ajunsesem intr-un punct in care nu mai puteam progresa", spune Bicfalvi, citat de site-urile ucrainene sport.bigmir.net si a.championat.com.

Fostul mijlocaș al Stelei a vorbit si despre visul de a imbraca tricoul nationalei: "E alegerea lui Piturcă si nu sunt suparat pe el pentru că nu m-a chemat. Pe pozitie mea joacă Florescu de la Arsenal Kiev, dar eu sper să-l conving pe Piturcă si să-mi câștig un loc la echipa natională".

62 de meciuri si 2 goluri are Bicfalvi in Liga I, in tricoul Stelei.

8 meciuri si 2 goluri a reusit pană acum Bicfalvi in Ucraina.