Dragoshel

Eric Bicfalvi

172 posts in this topic

thumb_26_bicfalvi_2010.jpg

Nume complet: Eric Cosmin Bicfalvi

Nationalitate: romana

Data nasterii: 05.02.1988

Inaltime: 1.72m

Greutate: 59kg

Numar pe tricou: 26

Debut in Liga 1: 27.08.2006 (Jiul Petrosani - Poli Iasi 3-1)

Meciuri/Goluri in Liga 1: 16/0

A mai jucat la: Fink Fenster Petresti, Jiul Petrosani

Este component al nationalei de tineret U19.

"Visam sa joc in tricoul Stelei cand ma uitam la televizor la meciurile ros-albastrilor din cupele europene, dar nu credeam ca acest vis se va indeplini asa repede. Este un moment special pentru mine si nu-mi ramane decat sa demonstrez ca merit sa fiu la Steaua si cei care au avut incredere in mine nu s-au inselat."

Eric Bicfalvi, pentru SteauaFc.com

bicfalvi_eric.jpg

Edited by I.N.Money

Sper sa fie una din achizitiile bune ale Stelei dupa plecarea lui MM.

Sincer, nu am auzit in viata mea de acest jucator. Dar probabil ca va fi folosit foarte rar.

Nu am auzit in viata mea de el, cum de a ajuns in vizorul celor de la Steaua? Il cunoaste cineva? Este talentat?

Lol...

Bine ca ati auzit de Gurita!

Ufff...

Sincer, nu am auzit in viata mea de acest jucator. Dar probabil ca va fi folosit foarte rar.

Daca nu ai auzit, esti afon si nu ai nici o treaba cu fotbalul "vere"!

Frate pe asta de ce nu il avertizati macar, mie nu mi se pare corect sa ma jigneasca! Si in plus ce il doare pe el de mine, ca nu cred ca, cineva stia de Bicfalvi pana acum 2 zile.

Nici eu nu l-am vazut jucand fiindca nu locuiesc in Romania.

Dar ma gandesc ca nu va fi el rau daca joaca la nationala Romaniei sub 19 ani!

Sa vedem ce poate, Sdrobis nu e omul care sa laude in stanga si in dreapta daca jucatorul respectiv nu are valoare. Sa speram ca a venit cu aceeasi sete de performanta cu care a venit si Badea acum un an.

Faptul ca este jucator de nationala(de juniori) pare sa-l recomande. Sa speram ca va fi un nou Ochirosii.

Poate ca va prelua tricoul lui Oprita, din ce tin minte acelasi numar il avea si la Jiul.

Un jucator de perspectiva, insa cred ca va fi folosit foarte putin. Oricum eu cred ca este un jucator bun, pentru ca nu s-a miscat rau cand a jucat Jiul cu Steau si in plus este format de Ioan Sdrobis care a cam dat jucatori buni in ultima perioada.

Bafta, pustiu'!

Bicfalvi a inscris in aceasta seara pentru nationala U19 a Romaniei... asa din auzite pare bun copilul...

Bicfalvi este un tanar de perspectiva, si in cazul in care vom avea satelit in Liga secunda, sunt sigur ca jucand acolo meci de meci, va progresa mult. Este pacat sa il tinem mereu rezerva la meciurile Stelei. Jucatorul are nevoie de partide jucate. Eu unul l-am remarcat in acest retur de campionat, desi nu toate meciurile Jiului au fost televizate. A facut destule meciuri bune... a stralucit in victoria Jiului in fata celor de la Rapid.

Golul marcat pentru Romania U19 impotriva Elvetiei nu poate decat sa ii dea moral jucatorului.

Bafta, Eric!

Sincer, eu nu l-am vazut jucand, deci nu pot sa-mi fac o parere despre el, dar daca joaca in nationala U19, inseamna ca este talentat, sper sa explodeze la Steaua!

Eu îi urez pur si simplu bine ai venit in lumea ros-albastra! Sa dai totul pe teren si vei fi apreciat!

fularultras

Ii va fi greu la Steaua pustiului... dupa cum stiti, de la o vreme incoace tinerii nu prea mai au loc in echipa Stelei... vezi cazurile Toma, Simion, Litu, Tudose, care sunt imprumutati prin alte parti... probabil ca asa se va intampla si cu el... sper totusi sa aiba aceeasi soarta ca Ochirosii, singurul junior care a confirmat la Steaua de ceva timp incoace... asa ca... sa-l vedem la lucru! :)

N-are Gigi ce face cu banii... asta oricum o sa joace doar la final pentru imagine!

In viata mea nu am auzit de asta... sper sa fie bun...

Din GSP:

CARTE DE VIZITÃ

- nãscut pe 5 februarie 1988

- are 1,87 metri și 79 de kilograme

- a debutat în Liga I pe 27 august 2006, în meciul Jiul - Poli Iași 3-1

- a venit la Jiul de la Fink Fenster Petrești, echipã din Liga a III-a

- este titular al echipei naționale a României Under 19

- joacã mijlocaș central

Eu il astept sa vad de ce este in stare, pana atunci no coment! Poate o fi GUTI de Romania!