fcsteaua.ro

Badoi a semnat cu Steaua (OLS)!

91 posts in this topic

Mijlocasul Rapidului, Valentin Badoi, a semnat un contract pe trei ani cu Steaua Bucuresti, informeaza TV Sport.

Mutarea a fost confirmat chiar de patronul Stelei, Gigi Becali, care a declarat ca omologul sau de la Rapid, George Copos, a semnat luni seara actele.

Gigi Becali a platit Rapidului pentru a-l achizitiona pe Badoi aproximativ 500.000 de euro, chiar daca jucatorul are aproape 32 de ani.

E posibil ca in aceasta afacere sa intre si fundasul Stelian Stancu, acesta aflandu-se pe lista neagra a lui Becali.

hmm... sa speram ca va face ceva pentru echipa noastra...stie cineva daca vine si buga?

am ramas fara cuvinte

asta e pus sa ne distruga tigan si 33 de ani

mi-e din ce in ce mai multa scarba de ce se intampla cu echipa

, iar gunoiul din teleroman sa ramana printre tiganii lui pe care nici nu doreste sa-i paraseasca! iar daca e adevarat sper sa fie primit in Ghencea cum li se cuvine tuturor nemernicilor!

Sefu' hai sa-ti spun ceva....si eu tot din Teleorman sunt...si ii cunosc familia lui Badoi, sunt prietena cu sora'sa si iti pot garanta ca nu e un gunoi;)

Omu' e jucator profesionist si nu face altceva decat sa-si faca meseria...a confirmat de multe ori la Rapid, sa-l lasam sa-si faca treaba si aici...aaaa si sa nu uit Paraschiv si Badea tot din Teleorman sunt;)

Cred ca e mai bun decat Bostina . Dar cik jijiotu vrea o echipa de razboinici .Badoi pare mai mult pisicuta ...

Badoi: "Nu ma intereseaza Steaua. Eu vreau sa ramin aici"

asta declara tiganu borat acum 1 sapt

e bine ca luam jucatori care joaca cu sufletul pentru echipa

sa va uitati pe TV Sport sa vedeti "show" oieresc

cre ca dupa ce joaca si DACA face treaba buna o sa uiti de ce ai spus in seara asta

oare cine urmeaza? rachita? militaru? Panait?

i-a aruncat ca pe niste carpe pe Elton (21 de ani) si Thereau (24 de ani) si au venit Gurita (34) si badoi (32). excelenta campanie oier imputit!

e drept, mai e si bicfalvi dar nu cred ca se pune problema ca, cel putin in viitorul apropiat, sa prinda loc in echipa. cum de altfel nici Gurita nu cred ca va fi vreun meci titular. bine, astea in conditiile in care infectul asta nu mai vinde pe cineva. si acel cineva tare mi-e mie frica ca va fi Dica. toti cei pe care-i iubim sunt vanduti.

comportament clasic pentru orice tarfa invidioasa.

MORI CIOBANE!!!

Stii...mi se pare foarte corect...crezi ca dk un jucator de la Steaua ar fi ofertat de dinamu sau raped, si nu ar stii nimic concret crezi ca ar risca sa-si puna toti suporterii in cap spundand.."DA..eu X jucator al echipei y vreau sa plec la Steaua"...si pana la urma...astia sunt frate jucatorii romani....ce...de Oprita zicea sau il vedea cineva la dinamu?!lasa-ti sa-si faca treaba si nu mai vb de el asa..aiurea pana nu-l vedeti pe teren....asta este un jucator pentru Champions League...

@alice4steauaBUC

tu nu esti aia cu Carlos care ne disperai pe forum???

stim ca esti "excitata" ca a venit un tigan de la tine din sat ruda cu mama lu` tata lu bunicu frizerului tau da nu imi spune mie ca tiganul ala borat e jucator de ch lg

e singurul post care iti va ramane pe acest site continuand in acest fel.

Moderatorii

MM Stoica zicea tot timpul ca un jucatoru in primul rand trebuie SA ISI DOREASCA SA JOACE LA Steaua,iar daca acesta spunea ca nu ii interesat,nici nu il mai interesa.

despre Badoi...(daca ii adevarat) sper sa fac o treaba buna la Ghencea.

respect you all! forza Steaua!

Si ce voiati sa spuna Badoi acum cateva saptamani? Sa spuna ca vrea sa joace in Ghencea si sa fie alergat de suporterii Rapidului? Omul e profesionist, a aratat-o pe unde a jucat. Dinamo ne bate cu Munteanu si Danciulescu, iar noi ne oripilam de venirea lui Badoi. Am luat un jucator de Nationala care e cel mai bun mijlocas dreapta roman si cel mai bun pasator din Liga I.

Este un jucator profesionist de mare valoare parerea mea. Parerea mea ca nu tb primit in Ghencea cu huiduielii si injuraturi dar nici cu aplauze. Mai intai sa vedem ce joaca si dupaia ne pronuntam, oricum e cu mult peste fata de ce avem noi pe partea dreapta. Elton si Thereau inca nu au plecat de la Steaua.

cine este BADOI?cine este Radoi pentru Steaua!!1asta este badoi si sunt convins ca va urca Steaua pe cele mai inalte trepte ale fotbalului sau cel putin va ajuta la acest lucru.Este [...] sau nu asta nu conteaza, ce a facut Danciulescu dupa ce a jucat la Steaua?A inscris pentru Dinamo in meciul cu Steaua.Ce da ca este [...]-Nicolita,Petre Marin...nu sunt? Sa deschidem ochii si sa multumim ca badoi a semnat cu Steaua. Ce a facut el pentru rapid nu se poate uita ,asa ca nu trebuie sa regretam ca este al Stelei ci rapidistii ca ca l-au pierdut...FORZA Steaua!!!

Atentie la limbaj. Moderatorii

Nemilosule, hai s-o lasam mai moale pe asta cu "jucatori sufletisti". Si Oprita pupa steagul ros-albastru de zor acum un an. Ceea ce nu l-a impiedicat sa plece la javre.

Daca vine e chiar un transfer bunicel.

Badoi e ok, joaca bine cam pe toata banda dreapta unde la noi e cam suferinta. Plus ca e un jucator constant, care desi nu straluceste meci de meci nici nu face unul bun si 5 proaste. Si noua cam asta ne trebuie. Constanta.

Bai stiti ce mi-a venit acum in minte.

Noi avem nevoie de portar.nea Jiji vrea razboinici nu?

Pai mai razboinic decat BUREBISTA nu cred ca e nimeni plus ca asta cred ca are suficienta experienta.Cred ca ar fi un transfer reusit.

P.S @Ayrton Eu sunt unul din ala care nu a crezut niciodata in banii lui Jiji incepand cu secunda 1 de cand a calcat in Ghencea.L-am vrut afara atunci, il vreau acum afara si il voi vrea mereu.Steaua merita un altfel de presedinte decat gunoiul asta.Steaua merita si un alt manager general.Eu sincer sa fiu nu il vad veci pururi pe Galliani venind sa il pocneasca pe unul ca il injura pe Kaka (cand juca Milanul super bine in iarna si era pe 14 cu vreo 5-6 0-0 consecutive).

Despre antrenor numai de bine.Din punct de vedere tactic pot sa inteleg ca nu joaca Elton ca nu are loc, exista explicatii de ce.Exista explicatii pana si de ce exista jijel Coman aici, dar sa nu ai tu nici macar un cuvant de spus la transferuri e INACCEPTABIL!

Ce transferuri de doi bani sunt astea?

Bicfalvi - un tanar de perspectiva DAR, si asta e un mare DAR stirea trebuia sa fi fost asta:

"Dupa perfectarea celor 10 jucatori pentru intarirea lotului iata ca Steaua investeste si in jucatori tineri pentru viitor cumparandu-i pe Bicfalvi, Teusan, (ala de la Corvinul), etc"

Dar noi il luam pe Gurita la 34 de ani, nu am nimic cu el e un jucator bun dar sincer mai mult de meciuri cu de-alde Vaslui,Pandurii&co nu il vad jucand.

Badoi e un jucator util dar are un trecut "neortodox".In rest se mai aude de Contra care e ultimul terminat posibil.Daca vine Contra nu vad de ce sa plece Bostina ca o sa fie un cuplu celebru prin baruri.

Neaga - Un stelist adevarat dar cred ca vreo 3-4 luni o sa ii ia sa se readapteze la fotbalul de aici, pentru ca sa nu uitam cand a plecat el de la Steaua, nivelul fotbalului de aici nu era asa "ridicat".

In schimb l-au lasat sa plece pe Thereau.Incredibil singurul jucator CEREBRAL din toata linia de atac l-au dat afara (Dica nu e atacant).

Badoi e un baiat cu bun simt spre deosebire de multi de sub pod.N-are viata de noapte si nu am auzit de scandaluri in care sa fie implicat.Este cel mai bun pasator din Liga1.Merita o sansa.(il prefer pe el decat alt Gigel)

@alice4steauaBUC

stim ca esti "excitata" ca a venit un tigan de la tine din sat ruda cu mama lu` tata lu bunicu frizerului tau da nu imi spune mie ca tiganul ala borat e jucator de ch lg

Da ce sa mai spun...m-ai lasat fara replica...daca intentia ta a fost sa ma jignesti afla ca m-ai lasat rece...nu stau la niciun fel de discutii cu oameni ca tine...poti sa zici in continuare ce vrei...ba mai mult...trimite-ma la cratita :lol:

@alice4steauaBUC

nemilosul tu nu esti ala care ii dorea cu ardoare pe Olaroiu si Gigel Coman la Steaua?

Hai las-o ca macane.

Asta e meteahna suporterului roman..Daca vine un jucator de la o rivala din campionat, e huiduit nu stiu cat..

Trebuie sa intelegem ca jucatorii de fotbal sunt profesionisti si joaca pentru clubul care ii plateste..Daca e bun si are valoare de Steaua, de ce sa nu vina? Credeti ca Figo a fost huiduit de suporterii lui Real cand a venit de la Barcelona? Eu nu cred..

Este cel mai bun jucator de banda dreapta din Romania si mai poate juca la nivel inalt inca cel putin 2 ani.. E un transfer bun..

nemilosul tu nu esti ala care ii dorea cu ardoare pe Olaroiu si Gigel Coman la Steaua?

Hai las-o ca macane.

da ii vroiam pentru ca prestatiile din momentul ala ii recomandau

si daca te uiti la comentarii 90% ii vroiau

diferenta e ca m-am prins mult mai repede decat altii ca nu fac fata la Steaua

omul din greseli invata mai grav e cand nu o recunosti sau o recunosti prea tarziu

da ii vroiam pentru ca prestatiile din momentul ala ii recomandau

si daca te uiti la comentarii 90% ii vroiau

diferenta e ca m-am prins mult mai repede decat altii ca nu fac fata la Steaua

omul din greseli invata mai grav e cand nu o recunosti sau o recunosti prea tarziu

Si ti se pare ca performantele lui Badoi nu il recomanda la Steaua in acest moment?

Se pare ca nu ai invatat chiar tot din greselile alea.

Una peste alta cred ca transferul e unul bun.Badoi mai are multe de aratat ,desi are o varsta.Totusi,am o retinere pana nu il vad pe el la TV ca spune ca a semnat cu Steaua,ca in ce zice ciobanul nu am incredere... :mrgreen:

oare cine urmeaza? rachita? militaru? Panait?

i-a aruncat ca pe niste carpe pe Elton (21 de ani) si Thereau (24 de ani) si au venit Gurita (34) si badoi (32). excelenta campanie oier imputit!

e drept, mai e si bicfalvi dar nu cred ca se pune problema ca, cel putin in viitorul apropiat, sa prinda loc in echipa. cum de altfel nici Gurita nu cred ca va fi vreun meci titular. bine, astea in conditiile in care infectul asta nu mai vinde pe cineva. si acel cineva tare mi-e mie frica ca va fi Dica. toti cei pe care-i iubim sunt vanduti.

comportament clasic pentru orice tarfa invidioasa.

MORI CIOBANE!!!

ai mai vrea tu un fundas ca rachita ! :wink: