Guest SteauaToronto

Meciuri Amicale în Vara 2007

312 posts in this topic

De ce au jucat cu echipa asta de rezerve expirate? Scopul amicalelor nu e sa cristalizeze echipa?

Editat de moderatori.

Totusi nu se poate juca la 2 zile la forma maxima!

Sunt 5 meciuri amicale (4 in Olanda si 1 pe Ghencea) la 2 zile fiecare!

Primul 11 va juca 100% cu AEK Atena, luni la 19.

Avem un lot de toata jena... daca nici pe capatanosii astia de bulgari nu-i batem e clar... suntem pe drumul "cel bun"!

Cateva info de pe gsp

Fundașul polonez Pawel Golanski a evoulat asearã pentru prima oarã în tricoul echipei vicecampioane de la venirea sa. Acesta a intrat în minutul 55 și l-a înlocuit pe Petre Marin. Golanski a jucat pe postul de fundaș dreapta avînd o evoluție încîntãtoare. A comunicat în permanențã cu colegii sãi în limba englezã și a ales sã joace cu mingi simple. Polonezul a impresionat prin detenta la cap, pe care a fructificat-o în duelurile cu adversarii.

- acesta e un lucru bun , il vom vedea si noi la treaba cu belgienii

În minutul 38 al meciului dintre Steaua și Litex, mijlocașul Florin Lovin a fost lovit de un adversar și a rãmas întins la pãmînt. Acesta a primit o loviturã puternicã în brațul drept de la bulgarul Venkov.Dupã cîteva minute de îngrijiri medicale, doctorul Radu Paligora a fãcut semn cãtre banca tehnicã cã Lovin nu mai poate continua, iar Hagi l-a înlocuit cu Mirel Rãdoi.

OK, inteleg ca sunt amicale si trebuie incercate toate solutiile... dar totusi, de cate meciuri are Hagi nevoie ca sa inteleaga ca numitii Coman, Baciu, Lovin NU au ce cauta la Steaua?

Pe de alta parte, e totusi preferabil sa dam chix cu respectivii in amicale decat in meciurile oficiale, dar totusi trebuie trase concluziile de rigoare odata si odata!

Pai daca oierul nu i-a mai adus nimic...

Nu stiu ce se intampla la transferuri, ca incepe campionatul si a adus doar un jucator.

Si ala nu e fundas central, mijlocas de creatie sau varf - posturi care sunt deficitare acum la noi!

E clar - daca nu aducem un portar, un fundas central, un mijlocas de creatie si un atacant nu o sa avem un sezon bun... sper sa nu am dreptate, dar eu asa vad sezonul care va incepe peste 2 saptamani. Cu Litex am jucat slab in prima repriza, dar cand au intrat Neaga, Dica si Nicolita am avut ceva sclipiri in faza ofensiva, in rest nimic, Golanski se pare ca ii un mare castig pe flancul drept, unde sper sa joace mai bine, cum a facut-o Ogararu. Repet: fara aceste 4 transferuri, nici in grupele CL nu ajungem, toata lumea s-a intarit: Dinamo, Rapid, CFR, Craiova noi am adus doar trei jucatori de valoare Neaga, Golanski si Badoi... in rest nu prea ii vad pe ceilalti jucand titulari, poate Bicfalvi sau A.Iacob, dar sunt rezervat in ceea ce ii priveste pe acesti doi tineri talentati.

In toate meciurile au jucat foarte slab, si totul din vina lui Coman(poate sa plece in Arabia Saudita), Baciu. Sunt jucatori buni, dar nu au valoare de Steaua, sa nu zicem de Champions League.

Sunt totusi fericit ca Bicfalvi si Ochirosii sunt jucatori de calitate si reprezinta viitorul Stelei.

Steaua a jucat slab mai in toate amicalele... Coman trebuia sa plece demult! Oli, ia-l tata dupa tine pe la toate echipele ca oricum e praf omul... De Baciu nu stiu ce sa zic... Si da, ai dreptate: Bicfalvi si Ochirosii trebuie sa ramana neaparat la echipa.

Echipa din bulevardul Ghencea va disputa disearã a treia partidã amicalã a stagiului de pregatire din Olanda, contra lui AEK Atena. Grecii au terminat pe poziția secundã la finalul ediției 2006-2007, la 9 puncte distanțã de câștigãtoarea titlului, Panathinaikos.

În sezonul precedent, echipa ce îl are în lot pe brazilianul Rivaldo a reușit 18 victorii, a terminat 8 partide la egalitate și a pierdut 4 întâlniri. Golaverajul este favorabil, 60-27, ceea ce înseamnã o medie de 2 goluri marcate pe meci. Tehnician este Otto Rehhagel.

Bilanțul lui AEK în cupele europene este urmãtorul: 160 de partide, 56 de victorii, 37 de partide terminate la egalitate, 67 înfrângeri. Golaveraj: 218-237.

Rivaldo nu e la Olimpiakos? A innebunit Gsp-u'.

Echipa din bulevardul Ghencea va disputa disearã a treia partidã amicalã a stagiului de pregatire din Olanda, contra lui AEK Atena. Grecii au terminat pe poziția secundã la finalul ediției 2006-2007, la 9 puncte distanțã de câștigãtoarea titlului, Panathinaikos.

În sezonul precedent, echipa ce îl are în lot pe brazilianul Rivaldo a reușit 18 victorii, a terminat 8 partide la egalitate și a pierdut 4 întâlniri. Golaverajul este favorabil, 60-27, ceea ce înseamnã o medie de 2 goluri marcate pe meci. Tehnician este Otto Rehhagel.

Bilanțul lui AEK în cupele europene este urmãtorul: 160 de partide, 56 de victorii, 37 de partide terminate la egalitate, 67 înfrângeri. Golaveraj: 218-237.

Rivaldo nu e la Olimpiakos? A innebunit Gsp-u'.

A terminat contractul cu Olimpiakos si a semnat cu AEK. GSP au dreptate.

Edited by forever_STEAUA
Nu mai cita in intregime postul imediat anterior

Conform Sport.Ro Gica ar dori sa participe la un turneu de pregatire in SUA jucand cu echipe puternice gen Manchester United. Astept reactia ciobanului...

@robisteaua

Repet: fara aceste 4 transferuri, nici in grupele CL nu ajungem, toata lumea s-a intarit: Dinamo, Rapid, CFR, Craiova noi am adus doar trei jucatori de valoare Neaga, Golanski si Badoi... in rest nu prea ii vad pe ceilalti jucand titulari, poate Bicfalvi sau A.Iacob, dar sunt rezervat in ceea ce ii priveste pe acesti doi tineri talentati.

Eu zic ca Emeghara prinde si el un loc de titular ;).

Hagi VREA UN AMICAL CU Manchester UNITED

Hagi s-a saturat de amicale in fata bancilor de rezerve, cu echipe modeste si fara miza. El vrea sa schimbe programul de antrenament al Stelei si sa plece in SUA sau in Spania pentru a juca impotriva celor mai tari echipe.

"Trebuie sa venim mai intai din cantonamentul de la Mierlo si dupa aceea sa mergem intr-unul montan. Neaparat vreau sa participam la un turneu cu meciuri de pregatire tari in SUA sau in Spania. Una e sa joci la Mierlo cu cativa spectatori si alta e sa intalnesti o echipa ca Manchester, de exemplu, in fata a mii de oameni.", a spus Hagi.

@sport.ro

Ar fi cva minunat pentru noi sa jucam cu o echipa ca Manchester Utd...Sa jucam cu jucatori ca Ronaldo, Rooney, Giggs etc... Forzza Steaua

Steaua a jucat slab mai in toate amicalele... Coman trebuia sa plece demult! Oli, ia-l tata dupa tine pe la toate echipele ca oricum e praf omul... De Baciu nu stiu ce sa zic... Si da, ai dreptate: Bicfalvi si Ochirosii trebuie sa ramana neaparat la echipa.

Am apelat la citatul tau pentru ca el exprima o parere des intalnita si agreeata si de mine si anume ca jucatori ca Baciu, Coman si ar mai fi si altii nu au ce cauta la echipa, dar totusi rezultatele proaste din amicalele astea nu sunt rodul lor exclusiv ci mai degraba al lotului subtire pe care il avem la ora asta. Este clar ca nu ai pe cine baga in teren. Infirmeria fiind plina ,la fel ca la sfarsitul returului, nu ai ce sa faci si mergi cu astia inainte -DUMNEZU CU MILA. ...si Becali cu traista cu bani la indirecte, poate poate mergem si la anul in UCL.

Numai de bine!

Nu, asta e linkul : mms://206.222.31.146/alphagh3 . Te duce direct in livestream-ul celor de la Alpha TV. Daca aveti probleme cu Windows Media Player, folositi VLC Player.

marfa chiar merge bine :D

ieee

Edit a mers doar 2min cu Windows Media player a apoi a dat o eroare

@strezahuzum

Cum o fac sa mearga in VLC ?

Gheorghe Hagi a trimis in teren urmatoarea echipa:

Cernea,- Golanski, Goian, Baciu, Emeghara, - Radoi, Bicfalvi, Nicolita, Croitoru, - Dica, Neaga

Gol Aek... Rivaldo. Baciu varza la aceasta faza.

Merge vreun stream, sa vedem si noi ceva ? Eu gasisem 2 de la o televizune din grecia, dar au picat amandoua.

mie nu-mi merge :( asta e

poate are unul o conexiune ff buna si inreg si pentru noi barem rep 2

Oricum, echipa asta e mult mai aproape de cei 11 care vor juca in dubla cu Zaglebie si, cred eu, mult mai aproape de ceea ce ne dorim cu totii.