Guest SteauaToronto

Meciuri Amicale în Vara 2007

312 posts in this topic

Sa discutam aici meciurile amicale pe care Steaua le va disputa in vara 2007 !

Sper sa fie cat mai multe pentru a incerca mai multe formule de joc, si sa vada ce pot noile achizitii.

Sper sa fie cat mai multe pentru a incerca mai multe formule de joc, si sa vada ce pot noile achizitii.

Care noi achizitii?

Principele s-a vazut cu sacii-n caruta (locul 2). Asa ca va considera ca are un lot foarte puternic si niciun jucator din tara nu este peste ce exista la Steaua la ora actuala. Il va reincarca pe Bostina, Gigel Coman, ii va aduce pe Litu si Simion. Suficient! Neaga inapoi!..."M-am sucit", va zice principele.

Fac pariu cu oricine ca la Steaua nu va veni niciun jucator enumerati de Becali: Neaga, Niculae, Contra... blabla.

P.S.: Poate Gurita(Mihai)!

Pai uite, Vatca, Gurita, cred ca si Neaga... stai linistit or sa fie transferuri! ;)

@Dragoshel: vezi ca esti off-topic :D

Si daca tot se poarta, ma bag si eu: NU MAI CREDETI NIMIC pana nu se confirma...

Chiar daca deocamdata nu este confirmat 100%, se pare ca vom avea parte de un amical tare in aceasta vara. Pe 20 sau 21 iulie, Steaua ar urma sa joace un meci in compania formatiei Inter Milano.

In rest, stagiile de pregatire sunt cele standard: Kaprun si Mierlo.

Inter Milano?

La ei sau la noi?

Echipa Romaniei - alcatuita (normal!) numai din jucatori romani - pe ce loc e in clasamentul FIFA? Dar UEFA? Si in ea joaca Mutu, Chvu... pe care G.B.(mi-e scarba sa-i pronunt numele) nu-i poate transfera. Cum poate el face performanta in Europa cu jucatori romani? Sa nu uitam ca n-a fost in stare sa-l ia pe Cocis. Nu vreau sa jignesc, am intrebat colegi psihiatri, care mi-au confirmat total comportamentul tip paranoid al lui G.B. Pe ce se bazeaza pseudo-sapiensul cand afirma ca va ajunge anul acesta cel putin in sferturile Ligii Campionilor? Va alerga cu Maybach-ul dupa Abramovici sau dupa Berlusconi? Ar trebui sa mergem la meciuri fara bannere, fara strigate... doar tinand pumnul ridicat iar la aparitia sa in loja sa ne intoarcem cu spatele la teren.

Offtopic: din pacate orice padure are uscaturile ei. Asa este si in cazul suporterilor. Degeaba ne mobilizam... vor exista tot timpul la T1 si T2 suporteri de doi lei, "samantari", aplaudaci ai lui Becali care vor minimaliza un eventual protest de acest gen pentru ca nu vor fi solidari cu el. La final, Becali ne va numi din nou "20-30 de derbedei" si s-a incheiat povestea.

Ontopic: gata cu offtopic-ul.

Si eu sper sa fie cat mai multe. Hai sa-i spunem papa lui Elton de la Steaua pentru ca Berbecali a inebunit!

Pai sincer nu ai ce sa la faci apaludacilor de la T1 si T2!

Chiar daca respectivul oier "ar face pe ei" nu s-ar supara, ca deh, "a bagat bani in echipa si daca nu era domnul Becali, ajungeam in Liga 2"!

Acum va fi o perioada de 2 luni pana la primul meci, o sa-l vedem pe ilustrul cioban mereu la TV, deja presimt o vara infecta cu tot felul de bazaconii spuse de oier!

Daca ar exista o mobilizare generala a suporterilor adevarati(nu vorbesc numai de ultrasi), acesti "samantari" pupincuristi nu ar mai avea loc in stadion.

Oricum, daca vom juca cu italienii, nu cred ca vor juca cu vedetele lor!

=> Mai bine jucam in RO, ca degeaba jucam cu ei daca nu joaca cu ce au mai bun ca sa invete si echipa cate ceva...

Nu vor juca numai cu rezervele. 6-7 titulari de drept tot vor fi in teren. In plus, e mai util un amical cu rezervele lui Inter decat cu toate echipele din Liga a treia.

Deocamdata ne dam cu parerea, dar amicalul nu este 100% sigur.

@cristi06

E imperativa sau informativa afirmatia ta?

On topic:

Cica sunt sanse la un amical cu Valencia (stirile Pro TV).

Ar fi foarte tare sa jucam cu orice echipa de afara. Daca vom juca cu Inter o sa joace cu titularii ca sa ii antreneze.

Borcea SI SPARTANII: HOMOSEXUALII!

Reunirea lotului se va face la data de 15 iunie, atunci cand vor incepe pregatirile pentru sezonul 2007-2008.

Tot in ziua de 15 iunie, ros-albastrii vor pleca in Spania, la Valencia, unde vor urma o perioada de pregatire precompetitionala, pana pe data 22 iunie.

Pe data de 25 iunie, se vor face vizitele medicale, apoi, in aceeasti zi vor pleca in Austria, unde vor urma un nou stagiu de pregatire la Kaprun pana pe data de 6 iulie.

In ultima etapa de pregatire, Stelistii se vor deplasa la Mierlo, in Olanda intre 9-19 iulie.

Data meciurilor si echipele cu care se vor disputa aceste meciuri vor fi anuntate ulterior.

Steauafc.com

Sunt niste achizitii tari Vatca, Gurita si s-ar putea si Neaga. Dar de ce l-o fi dat pe Elton? Mie-mi placea de el.

Si Thereau ce naiba a avut de vrea sa plece? fularsteaua2

2 luni fara fotbal? :o

Pana pe 28 iulie! :(

Ce ma fac? Macar ma consolez ca o sa discut tot timpul despre transferurile pe care o sa le faca Steaua vara asta! :P

Echipa antrenata de Cosmin Olaroiu si-a stabilit programul meciurilor amicale din cadrul stagiului de pregatire din Austria, de la Kaprun. Astfel Steaua va intalni urmatoarele echipe:

29.06 - APOEL NICOSIA (campioana Ciprului)

01.07 - DNEPR DNEPROPETROVSK (locul 4 in Ucraina, echipa antrenata de fostul technician al Stelei, Oleg Protasov)

04.07 – FC VILNIUS (locul 2 in actuala editie a primei divizii din Lituania)

05.07 – SV RIED (vicecampioana Austriei)

Oh, oh, Steaua se va intalni cu Dnepr, Oli vs Proti, sa vedem care e mai bun. Proti il va bate pe Oli, oh, oh. Sunt doar meciuri amicale, get a life.

01.07 - DNEPR DNEPROPETROVSK (locul 4 in Ucraina, echipa antrenata de fostul technician al Stelei, Oleg Protasov)

Sincer... cred ca va rade Protasov si cu "curu" de noi... daca vom juca cu titulari gen Coman... :oops:

Sa vedem ce vom face si in celelalte meciuri... poate ne uimeste Olita cu vreo noua tactica de cadem pe sapte! :roll: