fcsteaua.ro

Spre Liga cu gust de mamaliga

49 postări în acest topic

Cu greu s-ar putea realiza un comentariu pozitiv pentru jocul albastrilor practicat aseara impotriva Pandurilor. Raman cele trei puncte si un gust amar pentru numerosii tele suporteri ai Stelei care s-au vazut nevoiti sa asiste la un meci plictisitor.

Steaua a inceput meciul sub presiunea rezultatului de la Iasi si s-a aruncat asupra defensivei oltenilor inca din startul partidei. Se parea ca seria ultimelor meciuri bune va continua si impotriva unui adversar blazat si absolut mediocru. Din pacate a fost doar o furtuna intr-un pahar cu apa, pentru ca avantul ros albastrilor s-a stins odata cu trecerea timpului, singurul jucator care a miscat fiind Croitoru.

Olaroiu a pregatit acest meci doar prin prisma rezultatului. Numai asa se poate explica faptul ca echipa noastra a jucat extrem de prudent, cu Goian, Baciu, Nicolita si Petre Marin in transee si cu Lovin si Paraschiv doua turnuri de control in fata apararii. Plecand de la aceasta abordare se poate spune ca atacul a fost neglijat, Iacob si Badea zbatandu-se inutil in sanul unei aparari supraaglomerate sprijiniti doar de un Croitoru extrem de incisiv. Cristocea a fost din nou acel jucator providential obtinand un penalty justificat doar prin existenta "unui contact". In rest, Vasilica a demonstrat ca stie sa faca un stop bun, sa mangaie cu eleganta mingea si sa faca fente cu aceasta in fata adversarilor directi dar fara a avea curajul de a-i dribla. Din acest punct de vedere ar trebui sa imprumute putin din tupeul si ardoarea lui Croitoru.

Intrarile lui Dica si Elton nu au adus nimic nou pe tabela de marcaj. Motivul este foarte simplu. Dupa obtinerea avantajului in urma penalty-ului executat de Badea, jucatorii Stelei nu au mai contat in faza de constructie, preferand sa apeleze la, de acum brevetata, turca Oliana. Practic mingile erau aruncate in fata atat peste Elton cat si peste Dica in tara nimanui. Culmea e ca Oli nu a avut curaj sa-i introduca pe cei doi "matadori" fara a-l introduce si pe al treilea inchizator, Ovidiu Petre. Totusi, intrarea in teren a celor doi jucatori ofensivi a avut darul de a revigora putin jocul, incercarile de verticalizare si schimburile rapide de mingi plasandu-i in zona intrusilor intr-o seara a amortelii si a antijocului olian.

Una peste alta trei puncte de aur, un joc slab si o maniera jenanta de a obtine punctele puse in joc. Absenta publicului a adancit si mai tare rana stelista dand senzatia ca este vorba de o miuta la un antrenament....Sa vina Champions League...

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dupa parerea mea jucatorii nu au avut nici o vina ieri...aia s-au retras toti in aparare!! nu zic ca Steaua joaca bine,dar in unele momente nu e vina lor :)

Partajează acest post

Link spre post

ba e si vina jucatorilor. daca erau uniti si chiar voiau puteau sa treaca peste indicatiile lui Olaroiu. sau puteau sa se duca la Becali si sa zica bre, noi ne-am saturat sa strangem din buci cu toti retrogradatii. vrem sa jucam, nu sa bubuim mingea. dar se complac si ei in situatia actuala. paradoxal cea mai mare vointa o au strainii.

Partajează acest post

Link spre post
Pai da ! Ca numai in LC este nevoie de suporteri pentu a umple conturile lui Gigi

Din fericire si in toamna trecuta am intuit ca nu merita sa dai aprox 200 lei ca sa vad "turca Oliana"-bravos stimabile,frumos(si dureros) spus. Acum, judecind la rece, mai multi tovarasi care si-au dat toata agoniseala de studenti pe 3 bilete imi dau dreptate. Si se jura ca 

la toamna, daca va fi antrenor tot 0lar0iu, si printr-un absurd am reusi sa accedem din nou in UCL, decat sa dea banii lui Jiji mai bine cumpara cateva baxuri de bere. :)

Partajează acest post

Link spre post

.. Probabil ca o sa Para absurd ce o sa scriu .. dar .. era de ashteptat un meci ca cel de aseara, sa incercam sa gandim la rece, Steaua a jucat un meci foarte important, avea mare nevoie de cele 3 puncte, un meci fara spectatori cu o echipa care nici macar nu s'a gandit vreodata la o posibila victorie ci doar ' sa luam cat mai putzine goluri, sa tzinem de mingie ' .. totzi ne ashteptam , poate, la mai multe goluri dar in nici un caz la spectacol .. spectacol pentru cine ?? pentru cei din fatza televizoarelor ? Locul lor e pe stadion .. cu sigurantza daca meciul se juca cu suporteri arata altfel.

Problema echipei nu e meciul de aseara, ci Becali .. trebuie continuat protestul, trebuie sa'i aratam ca noi suntem Steaua si fara noi toate meciurile vor fi o copie la indigo a meciul de aseara .. poate doar cu un final mai urat ..

Partajează acest post

Link spre post
Problema echipei nu e meciul de aseara, ci Becali .. trebuie continuat protestul, trebuie sa'i aratam ca noi suntem Steaua si fara noi toate meciurile vor fi o copie la indigo a meciul de aseara .. poate doar cu un final mai urat ..

Trebuie facut mai mult decat s-a facut, adica l-am apostrofat la fiecare meci. Ce ar fi sa iesim in fiecare oras din tara, toti stelisti in strada si sa ii reamintim ciobanului ca Steaua suntem noi, suporterii ei si nu Becali, MM, Oli si alti

Partajează acest post

Link spre post

Daca era public se juca altfel! Asaa..................

Cred ca si suporterii trebuie sa-si asume o parte din vina pierderii acestui campionat!

Da, e frumos ca vinovatii sunt altii: Oli, Gigi, MM, jucatorii,arbitrii, etc!

Dar s-au jucat doar 3 meciuri pe Ghencea in tot returul si cred ca trebuie sa ne asumam si noi vina ca exista scursuri printre noi! O sa ajungem sa nu mai jucam nici un meci pe teren propriu la ritmul asta!

Pai daca erau 20 de mii in tribune se mai juca asa???? Si nu le tremurau chilotii alora de la Pandurii??? E altceva cand joci cu public si nu cu 300 ca in alte Gropi de langa Urgenta ci cu minim 20000 de mii!

Astept sezonul urmator cand vom juca 34 de meciuri in deplasare si vom termina la 30 de puncte si vom gasi din nou vinovatii in antrenori, conduceri, preparatori,traducatori si etc!

Daca vrem sa aruncam cate ceva, exista cosuri de gunoi si desi accept ca legea e tampita trebuie sa nu mai consideram gazonul o ghena de gunoi si sa aruncam tot acolo!

In rest, cred ca la transferuri ne mai trebuiesc minim 3 inchizatori si inca vreo 10 jucatori care nu stiu ce e ala calcai, joc din prima sau spectacol!

Partajează acest post

Link spre post
Trebuie facut mai mult decat s-a facut, adica l-am apostrofat la fiecare meci. Ce ar fi sa iesim in fiecare oras din tara, toti stelisti in strada si sa ii reamintim ciobanului ca Steaua suntem noi, suporterii ei si nu Becali, MM, Oli si alti

Hmm .. nu cred ca asa se va ajunge undeva, sincer .. singura solutzie pe care o vad e sa incercam sa negociem cu el, daca liderii de galeriei s'ar intalni cu Becali si ar stabili unele limite .. poate s'ar rezolva ceva .. :-??

Partajează acest post

Link spre post

Se pare ca suntem nevoiti sa traim din nou jocul din era Piturca,voi nu ati avut sentimentul de deja -vu,parca retraiam jocul Stelei fricos fara nci o conceptie de joc ofensiv,in care jucatorii nu-s lasati sa se exprime ci sa dea pasa cat mai exacta chiar daca aceasta este trimisa in 90% din cazuri in spate,ca dup-aia ea sa fie trimisa pe doua varfuri de data asta cu o statura mai impozanta pentru a se zbate in zadar nesustinuti de nimeni,e de-a dreptul batjocoritor pentru spiritul Stelei,aceasta nu este Steaua pe care eu o iubesc si sigur nu este Steaua pe care vreau sa o vad si de la anul,e cazul unui protest imens la Petrosani pentru ka acest las sa plece,altfel la anul va fi si mai rau el neavand nici o idee despre jocul ofensiv ci doar tacticizat la extrem in care adversarul nu tre' sa dea gol si atat,a jukat si in meciul cu Pandurii la un moment dat cu 4 inkizatori,eu nu am sa mai vin la stadion cat timp acest las va fi antrenor..............si stiu ca nu sunt singurul.....nu mai vreau inca o era Piturca

Partajează acest post

Link spre post

Aseara sa vazut ca suporterii ii imping de la spate pe jucatori, fara noi Steaua nu e Steaua.

steaua_ro

Partajează acest post

Link spre post

@alexmk17

"Pai daca erau 20 de mii in tribune se mai juca asa???? Si nu le tremurau chilotii alora de la Pandurii??? E altceva cand joci cu public si nu cu 300 ca in alte Gropi de langa Urgenta ci cu minim 20000 de mii!"

E altceva dpdv al spectatorilor, ca din cel al jucatorilor sau antrenorului ma indoiesc...

Ce atmosfera a fost la meciurile cu Real, Lyon, Kiev sau Sevilla ?

Si ce-au facut jucatorii ?

Au facut pe ei, asta au facut !

Nu era nicio diferenta, stai tu linistit...

Poate doar ca-si lua oieru' inca vreo cateva tone de "nuie" (a se citi "nu este"), iar Elton ar fi jucat 15 min in loc de 8...

Partajează acest post

Link spre post

Mda.Mamaliga e inca prea buna pentru ce jucam noi.Hai sa fim seriosi..am invins in ultimele etape doar echipe retrogradate...

Cineva a zis bine mai sus.."daca intram in Liga..altii o sa isi ia bere decat sa dea banii lu GG pe bilete".Cu regret in suflet..probabil ca asa o sa fac si eu,daca va ramane distrusul de Oli la echipa.

M-am saturat de el..de mofturile si figurile lui..nu mai rezist!!!

Cum dracu sa fii atat de nesimtit?? te injura lumea...90% sunt impotriva ta..si tu tot stai ca molaul.CHiar n-ai pic de bun simt?? Probabil e vorba de bani..sta si fute buha..si ia vreo 200.000 pe an..daca nu mai mult.Am inteles ca are si afaceri..sa stea dreq sa se ocupe de ele..si sa lase Steaua in pace ca m-am saturat de schemele lui de mare antrenor.

Doamne ce antipatic a ajuns sa imi fie!!!

Insa oricine ar veni...mi-e greu sa cred ca s-ar schimba prea multe in bine.O sa se trezeasca ciobanu sa se implice..si tot un kkt o sa fie!

Partajează acest post

Link spre post
"Daca era public se juca altfel! Asaa..................

Cred ca si suporterii trebuie sa-si asume o parte din vina pierderii acestui campionat!

Da, e frumos ca vinovatii sunt altii: Oli, Gigi, MM, jucatorii,arbitrii, etc!

Dar s-au jucat doar 3 meciuri pe Ghencea in tot returul si cred ca trebuie sa ne asumam si noi vina ca exista scursuri printre noi! O sa ajungem sa nu mai jucam nici un meci pe teren propriu la ritmul asta!

Pai daca erau 20 de mii in tribune se mai juca asa???? Si nu le tremurau chilotii alora de la Pandurii??? E altceva cand joci cu public si nu cu 300 ca in alte Gropi de langa Urgenta ci cu minim 20000 de mii!

Astept sezonul urmator cand vom juca 34 de meciuri in deplasare si vom termina la 30 de puncte si vom gasi din nou vinovatii in antrenori, conduceri, preparatori,traducatori si etc!

Daca vrem sa aruncam cate ceva, exista cosuri de gunoi si desi accept ca legea e tampita trebuie sa nu mai consideram gazonul o ghena de gunoi si sa aruncam tot acolo!

In rest, cred ca la transferuri ne mai trebuiesc minim 3 inchizatori si inca vreo 10 jucatori care nu stiu ce e ala calcai, joc din prima sau spectacol!"

Suporterii sa-si asume o parte din vina? De ce? Sti ce este periculos? Ca metodele securiste prind pe naivi indiferent cu cine tin (no ofense)! Pai, la 20 000 de oameni pui vreo 50 sa arunce cu seminte, sa strige chestii rasiste si aranjezi de-o suspendare a Stelei pe cateva etape! NUMAI IN Liga DE KKT A LUI MITICA SE INTAMPLA ASTFEL DE ABERATII! Noi, ce facem? Scriem ca si suporterii sunt de vina? CE TAMPENIE!!! Pai niciunde in lume nu suspenzi o echipa care are media de spectatori 20000, pentru 100 de tampiti! La noi merge, pentru ca interesele militiei sunt undeva in groapa din Stefan cel mare si eu sunt ferm convins ca treaba face parte din strategia de tip militie a securistilor care conduc cancerul fotbalului romanesc! Noi, nu trebuie sa cadem in plasa asta, pentru ca pe noi nu ne reprezinta 100 de kkti. Sunt multe de spus, dar nu insist decat pe ideea ca a incrimina suporterii in general e o dovada de naivitate (sa nu zic superficialitate).

Vrei sa ajutam Steaua la anul? Hai sa facem o trupa de 100 de oameni, carora sa le luam abonamente la Rapid si militieni si care sa nu faca altceva decat sa creeze incidente in stadioanele lor (ma rog mai mult sali de sport in aer liber decat stadioane...)! Se suspenda terenurile animalelor si am rezolvat treaba! Vrei? Eu unul sper ca Steaua sa castige altfel campionatul, PENTRU CA LA NOI CONTEAZA DOAR EUROPA, nu micile orgolii (nu o sa ies in viata mea in strada ca bat crapidu' sau militia!).

FORZA Steaua

Partajează acest post

Link spre post

Aoleu....duceti-va mai fratilor sa fiti suporterii unui card de vaci ca pe voi nimic nu va multumeste. sa vedeti voi dupa inca 1-2 circuri d-astea cum ajungeti voi la politie!! echipa merge bine, se vindeca si accidentatii, Becali e bun, Oli e bun, Thereau ramane, Elton ramane...totul bine si frumos. gata!!! v-ati facut de ras destul. e momentul sa va dati seama ca e penibil si jalnic

Partajează acest post

Link spre post

penibili si jalnici sunt autointitulatii suporteri ai Stelei care fac lobby pentru Becali.

Partajează acest post

Link spre post
penibili si jalnici sunt autointitulatii suporteri ai Stelei care fac lobby pentru Becali.

mda...ma rog. ideea e ca aia fac sau nu fac lobby pentru Gigi dar macar sunt suporteri. si nu autointitulati. sunt oameni care au fost cu Steaua in momentele in care nici unul dintre "circarii" aia care injura nici macar nu stiau ce e ala football. asta nu e o modalitate de prostest...sa injuri un om si sa-i spui tu cum sa se poarte cu ceva ce ...e al lui. spiritul Stelei nu e al lui dar echipa ii apartina...la propriu. asa ca gura mai mica si incercati sa mai vorbiti cu parintii, prietenii si etc, oameni care sa va mai povesteasca despre Steaua....si sa nu va mai avantati voi cu asa zisele "proteste" si sa incercati sa sustienti echipa. macar de-ati fi voi asa cu inima pentru Steaua cum sunt cei de care spuneti voi ca fac lobby pentru Becali.

Partajează acest post

Link spre post
Aoleu....duceti-va mai fratilor sa fiti suporterii unui card de vaci ca pe voi nimic nu va multumeste. sa vedeti voi dupa inca 1-2 circuri d-astea cum ajungeti voi la politie!! echipa merge bine, se vindeca si accidentatii, Becali e bun, Oli e bun, Thereau ramane, Elton ramane...totul bine si frumos. gata!!! v-ati facut de ras destul. e momentul sa va dati seama ca e penibil si jalnic

Irinuca tatii, sezi bland si vezi de caprele tale. Vezi ca da ciorba-n foc si s-ar putea sa ai program artistic. Lasa pe altii sa aiba grija de fotbal, tu tine strans de manerul tingirii.

Partajează acest post

Link spre post
Irinuca tatii, sezi bland si vezi de caprele tale. Vezi ca da ciorba-n foc si s-ar putea sa ai program artistic. Lasa pe altii sa aiba grija de fotbal, tu tine strans de manerul tingirii.

Eu sunt de acord ca si femeile pot fi acceptate pe stadion,dar cand vad unele ca habar nu au pe ce lume traiesc,dar vin aici si fac lobby pentru oier,mai -mai ca-mi vine sa le invit sa-si gaseasca ocupatii mai aproape de traditia lor,cum ar fi gatitul,spalatul vaselor,curatenie,etc.Irinna- lasa-ne,te rog,ca noi suntem suparati pe sezonul asta si nu mai avem rabdare si cu aberatiile tale...

Partajează acest post

Link spre post

@irinna : 1. am 27 de ani, nu am nevoie sa-mi povesteasca parintii despre Steaua. am impresia ca eram pe stadion cand te nasteai tu... 2. daca u crezi ca Becali si Olaroiu sunt buni pentru Steaua atunci chiar vorbim degeaba... 3. nu mai vorbi de spiritul Stelei. nu ai cum sa intelegi.

Partajează acest post

Link spre post

Nu mi se pare normal ca femeile sa fie trimise la cratitza .. sunt si baietzi care sunt de acord cu Irinna .. pe ei unde sa'i trimitem ?? traim intr'o tara care se vrea democrata .. nu sunt de acord cu Irinna, dar nu o sa ma apuc s'o trimite .. cine shtie pe unde .. e o parere a ei, pe care daca va fi mai atenta sh'o va schimba .. daca nu .. mai trebuie sa se intereseze ce e ala spirit stelist ..

Partajează acest post

Link spre post

Pe baietii aia, Roxana, ii trimitem la sapa! Multumita? :)

Partajează acest post

Link spre post

Da ZerOLI a dat dovada din nou de frica,pana la urma o sa-i dau putina dreptate era un meci care trebuia castigat si dak jucam frumos si nu faceam decat un egal ce mai faceam ca vedeti bine ca CFR a reusit s acastige pentru a pune presiune pe noi,noroc ca nu a fost o echipa cu pretenti ca ne uitam la fotbal european in UEFA si aia de la Cluj erau in Champions League,jocul pentru telespectatori a fost penibil,dar rezultatele sunt mai importante,eu nu o sa-l critic asa de mult pe antrenor,chiar am mirat faptu ca la bagat pe Elton in teren,dar cred eu ca dak avea schimbari care iy placeau mai mult lui nu il bagau,oricum ma deranjeaza faptul ca brazilianul intra ultimul steagsimplu

Partajează acest post

Link spre post
Pe baietii aia, Roxana, ii trimitem la sapa! Multumita? :)

.. :-? Nu, mai bine nu trimitem pe nimeni niciunde .. si incercam sa avem nishte discutzii civilizate. Nu e mai bine asa ?? :D

Partajează acest post

Link spre post