Sign in to follow this  
Followers 0
fcsteaua.ro

Thereau: "Nu plec" (GSP)!

44 posts in this topic

Fotbalistul stelist Cyril Thereau a declarat ca nimic nu il opreste sa continue la Steaua, ceea ce, de altfel, atacantul francez si-ar dori foarte mult. Thereau a mentionat, de asemenea, ca nu stie absolut nimic despre interesul vreunei echipe din Belgia pentru el, informeaza Realitatea TV.

"Nu știu ca vreo echipã din Belgia sã fie interesatã de mine. Am avut telefonul închis și nu am discutat cu absolut nimeni despre un transfer la Brugges. Nu am absolut nicun motiv sã plec de la Steaua cu care vreau sã joc iar în Champions League și sã câștig titlul", a declarat Thereau despre posibila lui despãrțire de Steaua.

Pe Thereau îl lasã rece pânã și propunerea Fiorentinei. Nici mãcar faptul cã ar putea evolua alãturi de Adrian Mutu nu-l impresioneazã pe francez.

"De ce aș fi încântat sã joc alãturi de Mutu? Nu am eu destui internaționali români în Ghencea? Joc alãturi de Dicã, Goian , Ghionea deci totul este cum nu se poate mai bine", a mai declarat Thereau.

Thereau spune cã se simte ceva mai bine chiar dacã merge în continuare ajutat de cârje: "Încã nu știu exact când voi reveni pe gazon însã doctorii m-au asigurat cã o voi face cu siguranțã înainte de startul sezonului".

in sfarsit o veste buna...respect Thereau...cred ca afirmatiile lui Jiji au fost doar de umplutura ca sa mai apara si el prin presa...forza Steaua!!!!

Daca aceste declaratii sunt adevarate, iar ciobanul tot continua sa spuna ca vrea sa-l dea inseamna ca e un cretin...altul in locul lui Thereau pleca val vartej...

Thereau este un mare caracter si un mare jucator!!!!!!!!!!!!

RESPECT Thereau!!!!!!!!!!

ALLEZ Thereau

@admini vedeti ca e gresit numele lu Cyril in titlul topicului.

Thereau e incredibil!Respect Cyril!Nu merita ciobanu' asta un jucator si un mare caracter ca tine...

Ce declaratie mijto a dat Thereau , nu credeam nici o data ca Thereau e asa atasat de echipa .... e singura veste buna auzita de la Steaua de vreo o saptamana incoace . Acum mai trebe sa convingem pe oier sa nu il dea pe Elton , sau sa ne rugam sa nu aiba Elton nici o oferta de la nici o echipa .

Nu inteleg cum un caracter ca Thereau poate sa reziste langa o mizerie ca fecali.

Notre respect, Cyril !!! steagcruce2

ce bine ca Cyril nu vrea sa plece da dak Gigi vrea sa-l dea ??? ce o sa se intample o sa plece sau o sa ramana??? deocamdata asat e o veste buna si trebuie sa-l facem pe Gigi sa se razgandeasca asupra lui Elton ca si el e jucator bun care merita sa joace la Steaua....Forza Steaua.. steagcruce2

Daca pleaca Elton si Thereau cred ca vor pleca Dica si Radoi si vine Gurita care in 20 de min pe teren numai poate de oboseala si cu Oli pe banca Steaua va fi cea mai buna echipa din Divizia B

Respect Elton Thereau Dica si Radoi care tin echipa in picioare Iubesc Steaua dar nu si cacatu in care e

Hai Thereau, mai arata-ti tu atasamentul fata de Steaua si de suporterii ei si sa vezi cum te zboara ciobanul de la echipa! Unde te crezi??

RESPECT Cyril, un mare jucator, un mare caracter, spuneti-mi un jucator de pe la noi care nu ar pleca la Fiorentina??? Cyril a demonstrat, daca mai era nevoie, ca e un stelist, el da totul pentru culori.

Si pana la urma urmei cine e Mutu??? ca doar arfe e de el, eu nu'l consider mare jucator pe Mutu, a castigat vre'un CM???? vre'un CE??? NU si nici nu o sa castige vreodata, ba chiar cred ca poate intra in istorie la capitolul "ratari turnee finale".

Cat despre mizeria de Becali nu vreau sa mai comentez nimic, cred ca i-am acordat prea multa atentie in utima perioada de timp, fapt care i s-a urcat la cap.

steaua_ro

nu avem voie sa l lasam pe Jiji sa faca ce vrea cu Steaua noastra

eu io dau la m%&€

cioban dobitoc

apropo nu prea cred ca Oli e asa vinovat pentru rezultate mai mult Jiji care ii impune echipa 100%

asa Thereau nu pleca ca esti un mare jucator , nul baga in seama pe Becali ca nu stie ce zice si nici Elton nu trebuie sa plece Forza Steaua steagsahmic

acum poate ca o sa ma criticati,dar tare as vrea sa vad un pic din atasamentul pe care il arata Thereau fata de Steaua si la Dica.el tot timpul a aratat o mare dorinta de a parasi Steaua pentru o alta echpa.dar cred ca prin declaratiile pe care le-a dat acum,francezul si-a castigat definitiv respectul fanilor Stelei. forzateaua

Un super caracter,un super jucator si un super om. Bravo Thereau!Respect se vede ca ai alta mentalitate.Bine ca i-ai dat peste nas ciobanului steagcruce2

Am vazut acum la Pro TV cum Dica a spus pe langa faptul ca vrea sa ramana pana la terminarea carierei la Steaua ca si el ar face acelasi lucru ca si Becali (sa pupe fularu la puricosi). Am auzit si am vazut acum 2 minute. Au inebunit toti? MAI BINE MERG IN "C" SAU LA DIVIZIA ONOARE pentru Steaua DECAT SA PUP CULORILE ALEA!

P.S. respect Thereau! - mare lucru pentru. un jucator strain sa vb. asemenea lucruri....!

Sign in to follow this  
Followers 0