fcsteaua.ro

NU lui Elton si Thereau (GSP)!

66 posts in this topic

Gigi Becali le-a fixat ieri celor doi prețurile de vînzare și a spus cã nu mai vrea nici un strãin la echipã

"Vreau sã fac la Steaua o echipã exclusiv din români, care sã nu mai conținã nici un strãin, cu care sã mã bat de la egal la egal cu Chelsea, Real Madrid și Barcelona", a spus ieri Becali, dupã care a șocat afirmînd cã e gata sã renunțe la doi dintre cei mai iubiți fotbaliști de cãtre fanii din Ghencea: Elton și Thereau.

"ªi la Dinamo l-aș da pe Elton"

"Afarã nu îl dau pe Elton, cã aș pierde banii pe el, dar dacã îmi dã cineva mãcar jumãtate din suma cu care l-am luat, îl vînd imediat. Nici nu mã va mai interesa cine îl vrea, poate sã fie chiar și Dinamo. Repet, dacã îmi vor da 50 la sutã din cît am plãtit eu, îl vor avea", a declarat ieri Becali.

"Nu mai luați în seamã asemenea prostii. Nu îl vrem pe Elton, nu existã aceastã posibilitate. Brazilianul nu va ajunge niciodatã în ªtefan cel Mare", a replicat Florian Walter, unul dintre acționarii "cîinilor.

Practic, Becali a plãtit la transferul sud-americanului 1.350.000 de dolari. 850.000 clubului Corinthians și 500.000 de dolari cãtre o firmã de consultanțã. Astfel, prețul de transfer al lui Elton de la Steaua se cifreazã la doar 675.000 de dolari.

Thereau la Bruges sau la Anderlecht ?

"FC Bruges a declarat cã vrea sã dea 1,5 milioane de euro pe Thereau? Dacã pune banii pe masã în secunda doi îl vor avea", a continuat Becali.

Dupã ce Bruges și-a arãtat interesul de a-l aduce pe francez, ieri, cotidianul Voetbalkrant a scris cã și Anderlecht a intrat pe fir, fiind gata sã ofere cel puțin cît dã și rivala Bruges, adicã 1,5 milioane de euro.

Becali riscã însã sã distrugã definitiv relația cu fanii Stelei, și așa tensionatã, Elton și Thereau fiind în acest moment, alãturi de Rãdoi și Dicã, cei mai iubiți fotbaliști din lot.

"Vreau sã demonstrez cã se poate face treabã și cu români. Maximum unu-doi strãini, dar sã fie puternici, nu oricum"

Gigi Becali

"Credeți cã dacã suporterii cer ca Elton sã fie titular, el va juca pentru cã așa vor ei? În nici un caz"

Gigi Becali

Eu cred ca dak pleaca Elton si Thereau nu mai vin la meciurile Stelei, cat timp o sa fie "hahalera asta comunista" patron. Dak pana si pe Dica l-a facut "comunist", ce sa mai zik. Ata ete. Cum o fii pus mana pe conducerea Stelei, numai el stie.

Eu sper doar ca GSP sa manance din nou ceea ce mananca de obicei.

daca e adevarat tot ce pot sa zic ca glontul e singura solutie pentru a se termina cu suferinta asta. Nu se poate sa ma gandesc toata ziua chiar cand sunt prin oras la discoteca si sa imi fie frica sa vin acasa sa deschid internetul sa vad cum acest individ isi bate joc de anumiti jucatori... Sa-l fereasca Dumnezeu !

Am vazut imagini cu Becali chiar declarand lucrurile alea. No other comment.

Becali face aceste declaratii timpite cu vanzarea lui Thereau si Elton doar pentru a demonstra suporterilor ca el este seful la Steaua. Personal nu cred ca vrea sa-i vanda, ci vrea doar sa ne arate ca el are puterea si nu noi. Deci prin aceste declaratii Becali vrea pur si simplu sa santajeze suporterii. " Va demonstrez ca eu sunt Steaua", asta e ideea lui Becali.

Si eu cred acelasi lucru. In orice caz, il sper!

Deci...daca pleaca Cyril si Elton cred ca ma reprofilez in Banie...sau la Cluj..ardelenii , ungurii si strrainii de acolo sunt un exemplu de vointa si daruire. Ceea ce a facut CFR'ul in acest campionat e fara cuvinte...o minune pur si simplu...si cum au facut asta? Prin alinierea unui prim 11 in care 7-8 jucatori erau STRAINI ! Strainii acestia au adus CFR-ul peste rapid,gloria,Craiova,Arges... Prin asta am vrut sa demonstrez ca ceea ce zice ciobanul...performanta numai cu romani...sunt baliverne, vise. Nici cu actuala nationala a Romaniei nu te poti bate cu Barca sau Real...dc?...pentru ca ei sunt selectionate mondiale...nu monumente de nationalism ... si asta se vede. De asta sunt mereu acolo sus...undeva unde noi cu acest personaj la conducere nu vom fi niciodata... asa ca un sincer " CIOBANE MARS LA Dinamo "...

P.S. " NU TE VOTEZ "

P.S.2 ... Unde esti MM? :( steagcruce2

Degeaba se incearca ceva pasnic...trebuie ca la fiecare meci si tribunele sa inceapa sa se ia de cioban ca nu se mai poate.

Cum sa-l dai pe Thereau dupa ce baiatul zicea clar ca ramane la Steaua si ca vrea sa isi termine contractul aici. Atunci chiar ca ar incheia legaturile cu suporterii.

M-am saturat. Sunt fan Steaua de cand ma stiu, dar am ajuns batjocura acestui cioban care mai nou vrea sa isi uniformizeze turma folosind numai oi bastinase. Are un caine prost si ascultator care mai are tupeul sa se numeasca antrenor. Cred ca valoarea lui Oli s-a vazut cu Midlesbourg si a continuat in ultimele partide castigate cand ne tremurau picioarele de frica in fata unui Poli Iasi si Urziceni. Elton este un jucator formidabil dar nu "face faza defensiva" si nu poate alinia Gigi un 11 pe placul lui Olaroiu 10-0-0( tehnica pe care o intalnim la echipele mari gen luxemburg, insulele feroe etc). Pleaca mai Gigi ca oricum nu ai sa intelegi niciodata acest sport.

partea haioasa e ca exista muuuuulti jucatori la Steaua,

in frunte cuparaschiv (ati vazut ce fata avea cand a fost intrebat despre aplauzele la adresa lui Elton de dupa meciul din cotroceni?),

care s-ar bucura teribil daca Elton ar pleca.

si daca Gigi ar face-o in ciuda huliganilor,

jucatori precum Paraschiv se bucura :

1. din invidie in stare pura,

2. pentru ca se tem sa nu-si piarda locurile de titular.

ce mizerie e la Steaua !

Steaua A MURIT !

Daca face asa ceva trebuie NEAPARAT sa organizam proteste in strada. NU GLUMESC! nu se mai poate. Bag **** in :@#$!%@#$%[email protected]#[email protected]#$ Nu vreau sa exprim ce am in minte in acest moment!!!

P.S. trebuie sa luam si noi atitudine. Altzii la alte echipe sparg masini, rup capete iar noi scriem pe formuri. Bag picioarele!

Io as protesta si acum in fata palatului lui Jiji numai sa aud cand si unde...sa dea cineva tonul!!! [...] steagcruce2

Atentie la limbaj. E ultimul avertisment. Moderatorii

"Vreau sã demonstrez cã se poate face treabã și cu români. Maximum unu-doi strãini, dar sã fie puternici, nu oricum" .......... NU are cum sa faca performanta numai cu romani ...ex arsenal are peste 15 jucatori straini

NU SE POATE....INCREDIBIL...BAI E TAMPIT CIOBANU' ASTA!!!!!!!!!!!

Daca pleaca Elton sau Thereau nici nu vreau sa mai aud de Steaua atat timp cat ciobanu e la putere! Thereau cu gura lui a zis ca NU vrea sa lpece in Belgia chiar dc e mai convenabil financiar iar asta vrea sa-l dea !!!! MOOOOOR :((((((((((((:((((((((((((:(((((((((:((((((((((:((((((((((

si totusi....CU Steaua PANA LA MOARTE!!!!!

ps: nu cred ca jucatorii is invidiosi

Oameni buni, lucrurile stau astfel:Becali ameninta cu vinderea celor doi jucatori atat de iubiti de fanii Stelei si se asteapta ca suporterii sa faca un fel de targ cu el.El se asteapta ca suporterii sa renunte la protest in schimbul pastrarii jucatorilor.Avem de ales intre un rau pentru Steaua(Becali) si un rau mai mare pentru Steaua(echipa fara Thereau si Elton).Personal vreau ca protestele sa continue.O alta varianta ar fii facerea unei chete pentru pastrarea lui Cyril.Dar chiar si cat de multi sunt suporterii Stelei, nu cred ca vom putea strange atatia bani.

Io as protesta si acum in fata palatului lui Jiji numai sa aud cand si unde...sa dea cineva tonul!!! Muieee oaieee !!! sugi sugi sugi steagcruce2 Muieee oaieee !!! sugi sugi sugi steagcruce2 Muieee oaieee !!! sugi sugi sugi steagcruce2

Sunt din Iasi dar cunosc multa lume in frunte cu mine si multi altii....care am fi in stare sa venim pana la Bucuresti petru un protest...dc ciobanu nu se linisteste! NU SE MAI POATE..TREBUIE luata atitudine

Parerea mea este ca Becali asta a innebunit complect , parca ieri zicea ca are nevoie de forta si viteza iar acum il vinde pe Thereau , eu nu mai inteleg nimik.Despre Elton ce sa mai zic imi place foarte mult cum joaca eu nu am mai vazut asa ceva la noi in campionat si nu este ,, CIRCAR '' este mic dar prin viteza si prin tehnicitate eu zic ca se complecteaza. Ar face o mare prostie sa ii vanda. steagcruce2

Parerea mea este ca Becali asta a innebunit complect , parca ieri zicea ca are nevoie de forta si viteza iar acum il vinde pe Thereau , eu nu mai inteleg nimik.Despre Elton ce sa mai zic imi place foarte mult cum joaca eu nu am mai vazut asa ceva la noi in campionat si nu este ,, CIRCAR '' este mic dar prin viteza si prin tehnicitate eu zic ca se complecteaza. Ar face o mare prostie sa ii vanda. steagcruce2

Dupa ce nu se pricepe la fotbal face schimbari care le viseaza noaptea...si io cred ca la inebunit politica pentru. ca Jiji nu era asa acum cateva luni in urma...

haideti sa nu o mai lungim cu vorba...VENIM SAMBATA LA STADION?da sau nu!Sunt satul de proteste pe forumuri,facem ceva concret sau ne lasam calcati in picioare?suntem femei sau ce?cantam doar de dragul de a canta 'Suntem ULTRASII CEI MAI RADICALI'...?se pare ca da!**** sclavilor,milogilor,morcovarilor!deschideti si un topic pe tema asta,sa vedem cati vin pentru ca am inteles ca sunt suporteri adevarati si in tara!daca nu pot veni,macar sa iasa pe strada 100-200 sa protesteze pasnic in timpul meciului in orasele lor.sa fie un protest la nivel national!

Asta-i e oaia neagra baaaaa.Cum morti lui poate sa gandeasca asa??Tre sa ii spargem noi Maibahu ala cat de curand si palatu ala trebuie sa il renovam cum stim noi ca altfel si-o ia in cap si din oaie se face berbec.