fcsteaua.ro

Democratia ciomagului

94 posts in this topic

Oricat de cioban ar fi el, cred ca s-ar putea gasi si scandari mai inteligente decat " M..e Gigi"

corect!

iata citeva:

"Multa M**e Gigi!!!" :lol:

"Si mai Multa M**e Gigi!!!" :lol:

"Si tie si nepotilor, cit mai Multa M**e Gigi!!!" :lol:

Adica daca tot suntem hahalere sa-i ciripim ca atare si sa-l invatam minte!! Sa-i dam tacimuri pina nu mai vine la stadion!!!

steag1

intr-o lume ideala, ele nu ar trebui sa existe dar ce faci atunci cand lumea in care traiesti nu e ideala ? Gigi are dreptate din punct de vedere legal in ceea ce priveste inchiderea peluzelor, netiparirea abonamentelor si asa mai departe. protestezi legal si nu se schimba nimic, ce trebuie sa se intample e ca prin Steaua sa piarda voturi si sa-si deterioreze imaginea, si daca pentru asta e nevoie si de un limbaj mai putin civilizat...

ce naiba sa-i mai spui atunci cand isi aduce 30 de oameni hraniti cu naposim ?

Hai sa fim seriosi. Exista mult forme de protest. Nu neaparat folosirea cuvintelor obscene. Si asta pentru ca, oricat ne-ar placea sa credem, nu suntem intr-adevar niste suporteri intelectuali si oameni de suflet cu totii. Decat poate foarte putini. Avem manifestari care se invecineaza cu "golanimea" si din pacate cu ele ne dam in cap. Acel manifest era in primul rand o jignire pentru niste oameni care nu au jignit pe nimeni in viata lor asa cum o facea manifestul, in numele lor.

Evident ca trebuie protestat impotriva lui Becali, evident ca trebuie in mod violent, dar ridicoli suntem si noi cand desi pretindem ca nu suntem golani folosim cuvinte de golani si ne manifestam ca atare. Am fost in Peluza Sud la meciul cu Poli impreuna cu prietena mea si am stat cu un ochi in peluza si cu unul in teren, pentru ca "iubirea" fata de Steaua se manifesta cel putin violent. Si nu erau oameni hraniti cu naposim... si nici nu e un caz izolat, iar echipa juca bine...

Plus ca trebuie inteles ca protestul nu il adresam lui Becali, il adresam opiniei publice, oamenilor neutri, alegatorilor si celorlalti suporteri. Pentru ca Gigi nu intelege nici cu "nue" nici cu vorba buna. Asa ca, sa nu ii mai spunem lui ceva... sa spunem despre el ceva.

Pentru cei care nu au chef sa citeasca si sa inteleaga tot mesajul, sunt ANTI-Becali!

Pentru suporterii cu coloana vertebrala:nu va mai obositi atata sa dati explicatii celor care-l sustin pe Becali.Acestia ori sunt membrii PNG,ori rude,ori apropiati,ori pur si simplu fani ai personajului grotesc.Lasati-i sa-si spuna parerea(ca de aia exista libera exprimare) si voi continuati ceea ce ati inceput, pentru ca sunt sigur ca vi se vor mai alatura oameni care nu au primit "favoruri" de la nesimtirea aia de om, sau care pur si simplu iubesc Steaua si nu vor sa o mai vada tarata in tot felul de scandaluri din cauza unui incult!

(scuzate sa-mi fie erorile,dar sunt cam obosit)

Cu Steaua pana la moarte!!!

steagcruce2

Citeam un comentariu al unui anume "jedi" la un articol din prosport in care concluzioneaza "o tara de kkt" dezamagirea lui fata de oier si cei care nu-l injura.

Da Jedi ai mare dreptate ca avem o tara de kkt. E o tara de kkt pentru ca unul ca Jiji 4 clase s-a imbogatit peste noapte. E o tara de kkt pentru ca unul ca Jiji a ajuns sa fie patronul celui mai iubit club roman. E o tara de kkt pentru ca unul ca Jiji se gandeste sa candideze pentru postul de presedinte si mai are si adepti. Da ai mare dreptate e o tara de kkt. Dar te intreb nu cumva este o tara de kkt si pentru ca am ajuns sa ne batem pe stadioane si sa injuram non stop ? Nu e o tara de kkt ca ne injuram proprii jucatori inca de la incalzire? Nu e o tara de kkt ca nu mai putem veni la stadion cu prietenele, sotiile sau fiicele noastre? Nu e o tara de kkt ca echipa preferata pierde puncte si e suspendata din cauza unora care n-au terminat nici scoala generala si n-au muncit o zi in viata lor si care urla de mama focului ca sunt biletele scumpe? Nu este o tara de kkt cand liderii galeriei fac specula cu bilete chiar sub nasul tau? Nu e o tara de kkt cand esti batut la tribuna 2 ca stai jos sa vezi meciul si nu injuri cot la cot cu lumea? Nu cumva e o tara de kkt cand ti se arunca seminte si sucuri si mai stiu eu ce de cine stie ce nesimtiti care nu sunt de acord cu deciziile antrenorului? Nu e o tara de kkt cand un intreg stadion il pupa-n fund pe Dica si care acum ceva vreme il injurau de cum punea baiatul piciorul pe teren? Raspunsul e altul... avem o tara superba...

noi suntem de kkt !!!

Problema se pune daca te mai identifici cu starea de spirit si conceptia a ceea ce inseamna Steaua de astazi.Daca tu crezi ca rolul unui suporter este sa meraga la stadion si sa sustina orice si oricand te inseli.Suporterul are datoria sa mearga la stadion si sa protesteze atunci cand crede de cuviinta.

Problema este ca protestele au luat forme de neconceput... ne credem o tara civilizata dar mustim de incultura si proasta crestere. "Suporterul" de azi se confunda, din pacate, cu un derbedeu fara scoala si fara ocupatie... iar asta nu-i decat vina lui

Ai dreptate cand spui ca vor veni 10 actioanri si 10 sponsori in 10 zile. Sunt perfect de acord. Acum ar veni dupa ce clubul este pus la punct din vedere fonanciar, dupa ce nocturna a trecut in proprietatea clubului, dupa ce stadionul a fost dat in concesiune, dupa ce a fost modernizat. Dar adevarul e (si aici nu ai avut dreptatea) ca Steaua a avut nevoie de Becali in 2000 si din cei" 10 actionari" el a fost singuru care a sarit cu banu'. Acum n-o fi el fraier dupa ce a bagat atatia bani chiar cand sa culeaga roadele sa plece. Si nici nu are fi drept.

Din cate stiu eu Jiji a luat Steaua la barbut(ce grotesc)de la Paunescu,prima dada,Paunescu ii datora lui Jiji 100 mii de $,si pentru ca nu avea banii i-a propus niste actiunii la Steaua ca atunci cand se vor vinde jucatori sa-si recupereze datoria,in scurt timp Paunescu avea ceva datori la Jiji,platite tot in actiuni,apoi Jiji avea 51% din actiuni si l-a dat afara pe Paunescu,ramanan el,.Sper ca n-ati uitat razboiul Jiji-Paunescu(alta hahalera).Asa ca Jiji el nu a fost singurul care a sarit cu banu.

in urmacu 3ani parca Jiji a primit de la un finantator (nu se stie care)parca arab vro 40mil $ sau ceva de genul pentru Steaua

Plus ca multi sponsori nu vor sa-si asocieze imaginea cu Steaua,din cate stiu acu se practica finantarea Stelei,dar fara reclama,asa ca exista si posibili sponsori s-o gasi unu sa dea 2 mil $(pentru Steaua nu e mult la cat participa in Europa)

O idee ar fi sa se ofere actiuni suporterilor...sau Steaua la bursa(atunci vedem ce pot stelistii din punct de vedere financiar)dar la actuala conducere mai repede vad nevinderea abonamentelor,inca un motiv pentru care protestam VREM SA FIM UN CLUB EUROPEAN!!!!!!!

Editat de un golon,huligan cum vreti sa-mi spuneti pentru ca scriu,strig ce gandesc si nu ma las cumparat de banii lui Jiji

Salut ,respect pentru toti stelisti adevarati

PROTESTUL TREBUIE DUS PANA LA CAPAT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!CU ORICE RESC!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Singura modalitate sa scapam de acest personaj scabros este ca el sa ajunga presedinte.Acesta nu e nicidecum un indemn in a-l vota ci doar o realitate sumbra.

Hai totuși sã nu invocãm un așa mare dezastru național în favoarea binelui Stelei.

Pentru cã, dimpotrivã, consider cã dictatura actualã de la club s-ar extinde la nivelul întregii țãri.

ªi atunci chiar s-ar putea sã trãim adevãrate clipe de coșmar !

E în joc viitorul a 23 de milioane de oameni, și cu asta nu putem sã glumim.

Sper sã mã înțelegeți, dar eu unul, dacã asta ar fi condiția ca Broscali DJ sã nu ajungã președinte, atunci aș prefera sã rãmânã la Steaua.

Dar numai în cazul ãsta !

(...) vreau sa spun ca nu este normal toata ziua la televizor sa apara suporterii Stelei care instiga la violeta[....................] ca tine.

Aha. Probabil 'e normal toata ziua la televizor' sa apara Gigi, nu ? Sa se bata cu pumnul in piept ca el e Steaua si apoi sa debiteze cele mai mari si penibile aberatii ?

Vazandu-l cu alaiul sau grotesc de gorile pentru a-l proteja pe dictator, nu pot sa nu-l asemuiesc cu Ceausescu sau c-o imagine definitorie din cartea lui Orson Wells, "Ferma Animalelor"[Porcul protejat de dulai]. Avem si noi o vina,Da, atunci cand se preconiza si ciobanul dorea sa "scape" de Bodu prin delimitarea de adevarata Steaua, de vanzarea emblemei, istoriei, numelui....dar am uitat repede, au venit performantele din UEFA si-am trecut totul cu vederea.Acum e prea puternic pentru a pleca, s-a inradacinat prea adanc cu radacinile lui bolnavicioase, si le-a intins ca o caracatita peste iubirea noastra.Totusi, protestul trebuie continuat, macar sa-si retraga tentaculele sale scarboase care-au invadat orice colt, unde ne-am exilat dragostea noastra pentru Steaua si sa musteasca-n mizeria proprie in turnul sau de fildes.

Mandru ca sunt stelist.

Jiji cereti iertare suporterilor. Orice mare conducator din footbalul civilizat tine seama de suporteri. In razboi cu acestia ( ASIS ) veti pierde treptat si sigur...ca sa nu mai vorbim de voturile din campania electorala. Veti pierde toti banii investiti in politica pana acum de pe urma Stelei ( bani ce trebuiau bagati in echipa ). Faceti un calcul simplu: persoane cu drept de vot in Romania 18 milioane, dintre acesti cel putin 5 milioane sunt stelisti....deci....veti primi voturi doar de la sotie, mama, si inca vreo 3 handicapati.

FORZA Steaua!!!!!!!!!

sincer nam nicio pretentzie de la Becali ,e prost atata il duce capu , in groapa de gunoi a stat cu fularu lu Dinamo ,in giulesti s-a afisat cu fularu lu rapid , ce sa mai e o curva mediatica , el in prostia lui o credea ca lsuporteri adversi o sal voteze doar pentru ca a purtat podata zdrentzele alea la gat . parerea mea e ca a inceput sa o ia serios pe aratura din momentul in care a spus ca vine lumea la meciuri sal vada pe el .......:))) , si a continuat cu incercarea de a inabusi protestul ,dar vazand ca pasiunile nu se cumpara da treptat inapoi , incercand sa faca gesturi reconciliante ,dar lumea nu uita nu iarta , bani nutzi ofera iertarea ciobanule , poate no sal fortzeze sa plece dar sa speram ca pana la final isi va dori sa fi plecat :))

Foarte bun articolul. Felicitari.

Am stiut de la inceput ca o "rascoala" a stelistilor ii va da batai de cap lui GG, dar n-as fi crezut ca-l poate inspaimanta in halul asta. Chiar daca protestul suporterilor a inceput timid, a avut o accentuare rapida si a ajuns sa provoace dezordine intre neuronul lesinat si cel comatos ale ciobandantului.

Dar sper ca actiunea suporterilor sa nu se opreasca aici. Asta ar echivala cu recunoasterea infrangerii, cu supunerea fata de el.

Stiu ca sunt unii lideri de galerie care deja si-au primit casul de la GG. Sa le fie rusine acelora care tradeaza suflarea stelista, care s-au lasat cumparati, care pentru o mana de arginti au tradat. Ei sunt mai periculosi decat GG, pentru ca tradeaza din interior.

Dar GG nu-i poate cumpara pe toti. Nu are el bani pentru toti stelistii adevarati din tara asta si de pretutindeni. Si pana la urma cei cinstiti, cei nesantajabili si fara pret sunt mai multi decat tradatorii si miseii.

Pe mine nu ma poate cumpara!!!

Problema este ca protestele au luat forme de neconceput... ne credem o tara civilizata dar mustim de incultura si proasta crestere. "Suporterul" de azi se confunda, din pacate, cu un derbedeu fara scoala si fara ocupatie... iar asta nu-i decat vina lui

Da, exista ASA ZISI suporteri care - prin faptele lor - afecteaza imaginea Stelei.

DAR

- acei suporteri nu au ambitii politice si nu vin la stadion pentru a-si face campanie electorala

- acei suporteri nu vorbesc in numele Stelei, nu se autointituleaza 'stapani ai Stelei' si nu-si atribuie lor personal orice succes al Stelei

- acei suporteri nu se 'jertfesc' fraternizand - fie chiar si de fatada - cu aceia care au iesit in Piata Universitatii pentru a sarbatori infrangerea Stelei la Middlesbrough

Cateva intrebari : oare cati suporteri vechi au renuntat la stelismul militant tocmai pentru a evita ridicolul situatiei de a fi confundati cu 'oile ciobanului' ? Oare cati suporteri vechi pleaca capul jenati atunci cand il vad pe marele razboinic la TV vorbind in numele Stelei ? Oare singurul motiv pentru care multi suporteri vin mai rar la stadion e galeria ? Nu cumva are si Jiji o vina ? Nu cumva adevaratii suporteri sunt inlocuiti pe zi ce trece in tribune de miserupisti interesati doar sa injure si - daca pot - sa se gudure pe langa Becali ?

[...]a ajuns sa provoace dezordine intre neuronul lesinat si cel comatos ale ciobandantului.[...]

Mergi pe o premisa gresita: ca ciobanasul ar avea 2(doi) neuroni... o chestie falsa!!

Si eu sper ca actiunile suporterilor sa ia amploare; am convingerea ca ciobanasul va da declaratii si mai belicoase decit pina acum ceea ce va determina o reactie in lant si din partea tribunei. Fazele cu desfiintarea abonamentelor, scumpirea biletelor, inchiderea peluzelor si in final inchiderea stadionului nu vor face decit sa-i lamureasca si pe cei ce inca mai cred ca jj este salvatorul Stelei, ca de fapt ciobanul este groparul Stelei; cu pretul citorva milioane de euroi s-a terfelit onoarea, demnitatea si spiritul de campioni ce a caracterizat aceasta echipa pe care o iubim pina sa incapa pe mina unor samsari precum Paunescu si Becali.

Mergi pe o premisa gresita: ca ciobanasul ar avea 2(doi) neuroni... o chestie falsa!!

Scuze Razvan, promit sa nu se mai intample :lol:

Scuze Razvan, promit sa nu se mai intample :lol:

e in regula, in restul comentariului ai dreptate si ma alatur opiniilor tale, tu cind ni te alaturi noua in AISS?

ce mai asteptati fratilor? vreti sa avem un cuvint de spus, in mod civilizat, ca suporteri Stelisti?

Numai impreuna putem reusi!!

nici nu stii de cand tot imi doresc sa fac asta. Dar tot ma iau cu alte prostii si uit. Doar cand vad sigla ma gandesc ca ar fi bine sa nu mai uit. Promit ca vara asta fac un efort :D

Dupa Jiji sunt un golan

Tre sa continuam pan vede ca nu merge cum vrea el ca tot e in politica sa ia o lectie de Diplomatie ca e corigent

Forza Steaua

Si daca inchide peluzele nu face nimik

Se poate protesta si de la t2 sau t1

Doar sa face de ras ~!!!

daca vreti sa vedeti sclavii care s-au vandut pentru un bilet de 20 ron intrati pe link-ul urmator:

http://www.sport.ro/stiri/7510/Fotbal-Inte...-televizor.html

imi provoaca sila sclavii care se vand pentru catziva bani sau bilete lu` oierul asta ... voi va mai numiti suporteri ai Stelei !!!!?? facetzi`va o galerie pro oierul si lasati`neeeeee .... nu am crezut ca voi vedea vreodata ca suporterii sa se vinda pentru bani patronului ... imi provocatzi scarba ... suntetzi cei mai penali .. macar nu va mai numiti suporteri .... cel putin voi nu .. tot respectul pentru suporterii adevaratzi fie ei ultrasi sau huligani ... dar cel putin ei nu se vand pentru bani ...

OIERULE NU NE POTI CUMPARA PE TOTI ! CEL PUTIN PE MINE NU !!!!!

steagcruce2 steagcruce2 steagcruce2 steagcruce2

Suflet De Stelist

daca vreti sa vedeti sclavii care s-au vandut pentru un bilet de 20 ron intrati pe link-ul urmator:

http://www.sport.ro/stiri/7510/Fotbal-Inte...-televizor.html

A pai m-am mai linistit,eu am vazut 6 bisnitari,care se milogeau de Jiji,si credeti-ma am ajuns sa-i cunosc,la aia daca le dai 100 lei se injura si pe ei,pe nu l-am batut ieri in fata la stadion(mi-am amintit de meciul cu dinamu,cand facea misto de noi ca nu mai sunt bilete,dar atunci era cu john,acu era singur.............)

Oricum,se vede ca pentru unii oameni demnitatea,onoarea,iubirea pentru Steaua costa mai putin de 200 de lei.RUSINOS,4 sticle de susvro 14-16 pungi de seminte(vb ca sa inteleaga si ei,adica folosind arsenalul lor la meci)

Scris de un vagabond,huligan,dar mai presus de toate STELIST care nu se vinde pentru bani

Jiji PLEACA DIN Ghencea

Salut,Respect

Vazandu-l cu alaiul sau grotesc de gorile pentru a-l proteja pe dictator, nu pot sa nu-l asemuiesc cu Ceausescu sau c-o imagine definitorie din cartea lui Orson Wells, "Ferma Animalelor"[Porcul protejat de dulai].

Draga Sarpe cu Pene,

"Ferma animalelor" a fost scris(a) de George Orwell. N-are conteaza, ai scapat-o in goana claviaturii. Dar ar fi intr-adevar trist ca Steaua sa ajunga ferma animalului, daca-mi permiti parafraza. Prostu' are mintea odihnita, graieste un proverb romanesc, iar GG are radacini aromane, de cioban din Muntii Pindului: din pacate, astia sunt o specie caracterizata de consecventa, chiar si in eroare. Eu zic ca ar trebui facut un apel la omuletzi precum cei 2 americani care au cumparat Liverpool. Doar asemenea persoane ar putea rascumpara Steaua din labele (triste) ale tzaranului.

Steaua IS GOD!

Democratia este vointa poporului legat de lucrurile care-l privesc direct. Steaua este un lucru care ne priveste direct, sub rezerva ca este totusi o proprietete privata. Deci drepturile noastre se termina la un moment dat. Sunt lucruri care ne depasesc atributiile si chiar competentele. Democratia pemite libertatea de exprimare pana la un punct. Ea nu inseamna nici volenta verbala si nici fizica. Daca protestul anti-Becali ar fi fost civilizat, s-ar fi putut spune ca e un protest democratic. Asa insa NU ! Democratie inseamna sa-i lasi si pe ceilalti sa se exprime. Dar cei care -l injura pe Becali fac asta? NU. Ei se cred detinatorii adevarului absolut. Faptul ca 5,10, hai 15 mii (desi e cam mult) de oameni vor plecarea finantatorului, nu inseamna majoritate. in Romania sunt cateva sute de mii, poate chiar milioane de steliiti adevarati. Stie cu siguranta cineva de partea cui e majoritatea?

P.S Ocupatia de body-guard nu are ca scop provocarea de violenta si durere ci de aparare impotriva ei iar sportivii care pratica artele martiale (gen Zmarandescu) au mult mai muta onoare decat un huligan care rupe scaune, arunca cu pietre in suporterii echipei adeverse sau sparge gemurile autocarelor si zgarie masini.

@Azazello de unde ai scos tu cifrele alea cu 5,10 15.000. iti spun eu, sunt mult mai multi, dar nu toti au posibilitatea sa vina la stadion si sa-si manifeste antipatia fata de cioban.