fcsteaua.ro

Replicã la afirmațiile lui George Becali

206 posts in this topic

Pe mine nu ma convingi!Puteai si tu,ca sa fii mai convingator,sa :

1.Te sui pe o cladire inalta amenintandu-ne ca sari;

2.Iti dai foc(sau macar sa te prefaci,cum fac cei de la TV ca sa impresioneze);

3.Greva foamei(se poate manca pe sub ascuns);

ai incercat sa fii ironic?

Respect tuturor suporterilor care au luat atitudine impotriva jegului de Becali. Respect Dorin.

Fara sa trec cu vederea si sa le contest meritele celorlalti lideri de galerie, in special lui Bogdan, eu cred ca Dorin ar avea un impact mai mare asupra noastra prin pasiunea pe care o pune de a crea o atmosfera incendiara in Ghencea...merita sa stea in mijlocul peluzei pentru a da tonul cantecelor.

Ole, ole, Ole, ola Noi nu ne vindem pentru bani

Nici la caini nici la milogi...

Poate ca exista si suporteri care considera ca menirea unei galerii este sa isi incurajeze favoritii si nu sa injure dusmanii, poate ca eu ma numar printr ei..... dar la cate a facut Becali nu mai exista rabdare, nici toleranta, nici credit!!! Ma gandeam ca nu exista metoda ca un om care este "stelist" sa ma determine sa il injur insa miercuri doi au ajuns in acest stadiu:Becali si Gigel Coman!! si nici Olaroiu nu mai avea mult.sa faci suporterii derbedei, vagabonzi cand unii la 13 ani au mai multe studii decat Gigi si cand majoritatea au o facultate terminata sau in surs de desfasurare, sa porti mai ales un fular al javrelor e maximum ce puteam rezista:fara retinere m-am alaturat la "mars in groapa" "pleaca din Ghencea" "Gigi m.. hau hau hau!" si cand pleaca sa il ia si pe Oli cioban junior si pe Gigel caine de companie!! mai bine fara bani da cu stelismul intact decat cu milioane de euro si umili in fata celor inferiori!! paradoxal nu? :)) FORtA Steaua, Steaua SUNTEM NOI!!!!!!!!!!!!

Sa fim seriosi!pentru cei care zic de bekali ca a investi,ca facut si ca a dres.....omu' asta nu merge niciodata in pierdere....banii investiti au fost recuperati,faima are peste masura,imagine ridicata si exemplele pot continua....doar naivii pot crede ca Becali arunca banii ca prostu'.Nu trebuie sa ne dam batuti....dupa multi timp l-am vazut speriat....dupa mult timp e derutat....in sfarsit am avut curajul (in special Peluza Sud) sa ne impotrivim......sa intealaga Becali ca nu suntem oile lui iar "gorilele" nu sunt ciobanestii care baga mioarele in tarc cand o iau pe aratura.....

Cat despre Jean,imi pare rau pentru ce i s-a intamplat ca doar puteam fii oricare dintre noi....dar sa nu uitam cine a fost Jean....stia sa se impuna in peluza dar era subordonatul conducerii (Paunescu atunci).De acolo "papa".pentru cei care stiu episodul cand se afisase un banner demult de genul "Lacatus e Steaua,Paunescu cine e?" Jean s-a dus repede si s-a luat de baieti,normal,era ordin de sus,sa aiba grija sa nu se ridice nimeni!

In rest sa dea Dumnezeu sa ne fie bine si sa nu ne lasam!Sper sa scapam de cioban!

Mandru ca sunt stelist! steaua_ro

P.S: Mesaj pentru Becali: "Legea onoarei:mergi numai pe caile indicate de onoare.Lupta si nu fii niciodata misel.Lasa pentru altii caile infamiei.Decat sa invingi printr-o infamie,mai bine sa cazi luptand pe drumul onoarei."C.Z.C! (asta face un stelist adevarat,ciobane tu nu esti stelist)!

Se poata sa dirijeze doar Dorin de acum incolo?

Cu el am cantat ca pe vremuri!

"hai toata lumea p-aia noua acum!!!"

Ce vrei sa spui cu asta?

Edit: Ma gandeam ca e o replica rautacioasa de-a ta referitoare la Dorin.

Desi nu are legatura cu subiectul : MAXIM RESPECT HUNTERS!

respect SUD !

Ce vrei sa spui cu asta?

asa se canta pe vremuri...nu stii?!

Excat, nu stiu de ce nu trece si el la microfonul statiei...parca iti da energie, ii stimuleaza si pe lesinati care de abia canta cand il vezi cu cata ardoare si pasiune o face..nici macar n-a avut la dispozitie statia si tot s-a cantat peste nivelul obisnuit. In repriza a doua, dupa ce s-a retras in coltul sau din stanga peluzei, au fost unele momente de acalmie. Oricum, per ansamblu a fost super

Asta e Dorin, chiar daca ai face abstractie de felul in care vorbeste, doar prin mimica se vede cat se agita in timpul meciului. Ce sa mai spui cand te gandesti ca in viata de zi cu zi este numai pentru Steaua. Nu pot decat sa spun ca sunt mandru ca il cunosc si o spun cu toata sinceritatea : este un om de nota 10

ai incercat sa fii ironic?

Nu neaparat. I-am dat un raspuns pe masura aberatiei scoase de bib.Prin definitie AISS-ul apara interesele suporterilor stelisti,deci masura luata de el este in contradictie cu logica. steagcruce2

Nu neaparat. I-am dat un raspuns pe masura aberatiei scoase de bib.Prin definitie AISS-ul apara interesele suporterilor stelisti,deci masura luata de el este in contradictie cu logica. steagcruce2

Logica poate genera si ea un paradox... :)

Becali asta tot zice cate a facut el pentru Steaua, ca a bagat bani, acum ca l-a costat 2 mil de $ locul doi si alte aberatii. Intrebarea e urmatoarea: Oare a ajutat el atat de mult Steaua pe cat l-a ajutat Steaua pe el? A bagat bani,nu zice nimeni ca nu,dar si i-a scos demult din:

1) Bilete ( 3 primaveri la rand in Cupele Europene si nu numai).

2) Calificarea in Liga Campionilor.

3) Din sponsorizari.

4) Drepturi de televiziune si altele.

De ce nu si-a facut partid pana sa vina la Steaua? Oare nu era atat de cunoscut? Eu sunt sigur ca asta a fost singurul motiv pentru care a luat Steaua! Sa devina cat mai cunoscut! Bucuriile lui de la finalurile meciurilor cu Valencia, Standard Liege si altele au fost provocate numai de gandurile lui de cati bani o sa incaseze(bilete.dr. de TV., s.a.).

In final nu pot decat sa ma intreb urmatorul lucru: Daca nu era Steaua, oare il mai stia cineva pe acest George Becali?

Mandru ca sunt stelist!!! steagcruce2

Corect! A si zis candva ca pana sa ajunga la Steaua nu se uita la meciuri..si nu mergea pe stadion.

E clar ca omul nu e stelist.Face toate chestiile astea pentru a-si spori imaginea politica.

Nu ai cum sa traiesti pana pe la 35-40 de ani...sa vezi vreo 2 meciuri de fotbal in viata ta...si dintr-o data sa devii stelist..rapidist..sau dinamovist...nu ai cum.E imposibil.

Ori te nasti cu asa ceva...ori iti intra in sange din primii ani de viata...nu ai cum si gata!

E clar ca omul tine Steaua doar pentru a ajunge cat mai sus in politica.

Dar s-a ingropat boul.Credea ca o sa fie sustinut de stelisti...dinamovisti..rapidisti la alegeri.De asta a fluturat fularele adversarilor.Dar totul s-a intors impotriva lui ca un bumerang.

Daca pana acuma se zicea ca are vreo 30% prin sondaje...veti vedea ca pana la alegeri o sa ramana cu 3%

Ce noroc a avut jijileanu...zice el...ca ultimul meci de acasa se joaca cu portile inchise da cred ca pe el nu prea il duce capu chiar deloc...ca sunt destui suportei si in provincie sa ii mai ureze de bine:D!

"În caz cã cineva a uitat, în România libertatea de exprimare este garantatã prin Constituție."

Esti varza! Explicatie:

Libertate este un termen complex; din punct de vedere juridic termenul de "libertate", "drept" a fost definit inca de pe vremea grecilor antici, ca "liberatatea unei persoane de a beneficia de anumite drepturi, dar cu conditia de a nu afecta libertatea celorlate persoane". Asadar "libertatea" implica si drepturi dar si obligatii; nu exista libertate absoluta, ci trebuie privita in context juridic si social/comunitar. Iata ca grecii antici (definiatia apare prima data in "Republica" lui Platon), aveau o intelegere mai profunda decat o au unii indivizi mii de ani mai tarziu, ciar indivizii cu studii universitare care se joaca prin presa de-a jurnalismul.

In acest context trebuie privita si "libertatea de exprimare" care nu poate contraveni celorlalte drepturi fundamentale ale omului: dreptul la demnitate, imagine, etc., drepturi care sunt afectate prin insulte, injurii si calomnii, care constituie infractiuni si abuzuri de libertate si nu "libertate de exprimare".

Exemplu, eu daca te injur, cum as vrea din tot sufletul (dar ma abtin, pentru ca ma simt responsabil) nu imi iau BAN? Daca il injur pe Tolontan pe blog nu imi blocheaza ip-ul? De ce? Mi se incalca libertatea de exprimare? NU, eu abuzez si prin abuz incalc libertatea altor persoane!

Hai ca vad ca stii ceva drept. Si prin urmare, cu ce am incalcat noi dreptul la imagine al domnului Becali? Ca i-am strigat "mars la Dinamo"? sau "esti o mizerie"?

Tu nu consideri ca injurile personale aduse in acest material, precum si cele in timpul meciului* reprezinda o incalcare a dreptului la demnitate si la imagine? Precum expresi ca "esti o mizerie" sau "****", etc. :?:

<a href="http://[site din caracatita Gazetei Sporturilor]/index/id/4201" target="_blank">http://[site din caracatita Gazetei Sporturilor]/index/id/4201</a>

*In timpul meciului, care putea sa ne puna in postura de a ajunge pe loc de CL, chiar mai devreme. E normal sa se intample asa ceva? Cum se simt jucatorii pe teren? Saracii, le veneau sa intre in pamant cand ii intreba presa dupa daca au auzit injuraturile. Pentru ce pana mea muncesc si se antreneaza, sa joace in fata ori a tribunelor goale ori a 18.000 de fani care il injura pe patron, in loc sa-i sustina pe ei? Hmm... poate asta e stelism si nu ma prind eu.

Lasati-ma fratilor cu Becali, ce vreti sa vina in tribuna si urle cu galeria.

SSK, eu stiu ca tu avei 2 tipuri de articole, si asta dupa semifianala Stelei:

1. "anti-Becali

2. "avem fata de Liga?

Acum iar intru pe site si dau nas in nas cu 2 articole despre Becali, ce aveti fratilor, sunteti obsedati de persoana lui Becali? Unde sunt articolele despre Steaua? Despre jucatori? Despre Elton?

Va doare in palarie, o tineti pe a voastra cu anti-Becali si va credeti stelisti, ca uite marele dusman al Stelei unde era!

Cum d-zeu sa nu acopere imaginea Stelei, daca voi (macar siteul suporterilor), nu mai stiu sa scrie despre alceva.

Mai faceti si scandal acum, ca restul fanilor cu bun simt sa plateasca 5 mil pentru un bilet la peluza, fani care nici macar nu sunt de acord cu sustinei voi ... obrazul, obrazul....

Ma confunzi. In afara ultimei luni, nu prea am scris anti Becali. Iar articole in care sa zic ca n-avem fata de Liga nici atat. Mai baga o fisa.

Daca tu reusesti sa faci abstractie de Becali, felicitari. Insa unii dintre noi nu prea pot sa faca asta, cand din 7 canale de stiri, TOATE dau interviuri cu Becali cand vine vorba despre Steaua. Si eu as vrea sa aud doar despre Elton, Dica, Goian, dar atata vreme cat aud numai Becali, simt ca mi-ajunge.

Iar ce a fost aseara la meci...expresiile acelea...da, posibil ca intr-o instanta sa fie incriminate. Sunt insa la fel de injurioase precum "vagabonzi", "derbedei". Nu ma apuc sa-ti fac un rechizitoriu a tot ceea ce a facut Becali de cand a venit la Steaua (lucruri care s-au rasfrant asupra Stelei), ca sunt convins ca n-am pe cine sa conving. Ramai tu cu Steaua lui Becali, noi incercam sa ne recuperam Steaua noastra.

Ne afirmãm în același timp sprijinul total fațã de Jean Pavel, unul dintre noi, care a fost reținut de forțele ordine pentru singura vinã de a fi avut curajul sã protesteze fațã de conducerea clubului. De vreme ce în România nu se face închisoare pentru delicte de opinie, așteptãm eliberarea de urgențã a lui Jean Pavel, suporter al Stelei din vremuri în care numele domnului George Becali era cvasinecunoscut pentru majoritatea suporterilor steliști.

Nici nu ma asteptam la altceva. Fostul "capo" este surprins pe imagini intr-o tentativa de asalt la intergritatea fizica, si voi va exprimati sprijinul. Mai are rost sa detaliez ... ?

Si NU, fani adevarati nu merita sa ramana fara abonamente din cauza voastra, si nici echipa fara suport.

Da ce echipa? Ca vad ca ziarele deja netezesc instalareea marelui antrenor Hagi si a maidanezilor de la ISM.

Salut

Vezi, aici te-ai dat de gol:

O data ca nu prea stii drept, fiindca ai sti ca nu exista ceva precum "tentativa de asalt la integritatea fizica" a cuiva. Apoi, mai esti si credul (sau mincinos), fiindca Jean Pavel n-a "asaltat" pe nimeni.

A doua oara, ca-ti permiti sa vorbesti astfel despre Hagi, un MARE STELIST. M-am lamurit si cu tine. Hai vezi-ti de drumul tau.

Mda, odata plecat MM de la club, care a incurajat sistemul abonamentelor si chiar a adus unele facilitati abonatilor [platirea a numai jumatate din pretul biletelor acum doi ani cand activam in Cupa UEFA], Ciobanul are de gand sa nu mai emita abonamente pentru sezonul viitor.

Offfffff Doamneeeeeeeeeeeeee, este incredibil, un conducator de club sa priveze proprii suporteri de anumite avantaje care-ar fi si-n folosul clubului, sa impiedice venirea la stadion a sustinatorilor echipei.

Daca va pune in aplicare tampenia asta, trebuie sa luam o atitudine mult mai ferma.

Fostul "capo" este surprins pe imagini intr-o tentativa de asalt la intergritatea fizica, si voi va exprimati sprijinul. Mai are rost sa detaliez ... ?

pai cred ca trebuie sa detaliezi... faci parte din echipa care lucreaza la modificarea codului penal si va pregatiti sa introduceti o noua infractiune? de "asalt"? :lol: :lol:

despre saraca tentativa ce sa mai discutam, ca ai facut-o praf :lol: :lol:

ATACATI GARILE... ATACATI GARILE

ontopic:

sprijinirea, chiar si declarativa, unuia ca jean pavel, macar pina nu aflam de ce l-au umflat, mi se pare pripita. Reactia vajnicilor purtatori de scut si pulan mi se pare de asemenea EXAGERATA, ziceai ca se lupta cu Rambo, Terminator si Rocky Balboa - 3in1... jalnic spectacol!

Articolul "Replica la afirmatiile lui George Becali",în fond o luare de atitudine a AISS a fost publicat in intregime pe site-ul www.sport.ro

a aparut de asemenea integral si

pe fluxul Newsin.ro

Asocia?ia Independent? a Suporterilor Steli?ti: "Ghencea nu e casa lui Becali"

pe Onlinesport.ro

Suporterii Stelei ii spun verde in fata lui Becali

ti-ar fi rusine sa vorbesti...dar de ce face Becali nu ti-e rusine?ce simti tu cand il vezi pe omul asta(daca pot sa ii spun asa) cand umbla cu fularul dinamovistilor la gat?vatamare corporala?l-a atins in vreun fel sau a avut vreo intentie?mie nu mi s-a parut.nu suntem in primul rand contestatarii lui Becali,ci iubim Steaua care a fost distrusa de acest personaj machiavelic.pentru Steaua este contestat Becali,pentru eroii din '86 si pentru tot ceea ce a insemnat pana la un moment dat.pe noi ne doare sa-l vedem cum ne calca in picioare.si daca tot esti asa de specializat in drept de ce nu gasesti tu ceva legal ca sa-l indepartam pe Becali?niciodata nu o sa intelegi unele lucruri si ce inseamna probabil trup si suflet pentru culori