fcsteaua.ro

Replicã la afirmațiile lui George Becali

206 posts in this topic

Asociația Independentã a Suporterilor Steliști protesteazã ferm împotriva declarațiilor domnului George Becali din data de 9 mai 2007, precum și din 10 mai 2007, cu privire la suporterii steliști și la gestul acestora de a protesta împotriva sa.

Îi reamintim domnului Becali cã Steaua nu este familia lui, iar Ghencea nu este casa sa! În familia Stelei intrã monumente precum Ilie Savu, Emerich Ienei, Anghel Iordãnescu, Helmuth Duckadam, Ladislau Boloni, Tudorel Stoica, Gabi Balint, Gicã Hagi, Marius Lãcãtuș! Aceștia sunt familia Stelei și cei pe care înțelegem sã-i respectãm necondiționat pentru dragostea lor fațã de culorile roș-albastre!

În caz cã cineva a uitat, în România libertatea de exprimare este garantatã prin Constituție. Suporterii Stelei au uzat de aceastã libertate la meciul de asearã, întrucât și domnul George Becali a uzat de libertatea de a se fotografia cu fularele echipelor rivale în decurs de o lunã, la fel cum și-a luat și libertatea de a jigni de-a lungul timpului atât gloriile Stelei, cât și suporterii acesteia!

De la câteva zeci de "golani", George Becali a ajuns sã recunoascã în cele din urmã cã se confruntã de fapt cu câteva "mii de vagabonzi și derbedei". În mãsura în care politica sa susținutã de distrugere a spiritului stelist și de confiscare a imaginii Stelei va continua, suntem convinși cã nouã, celor câteva mii de "derbedei", ni se vor alãtura alte mii, al cãror glas va trebui în cele din urmã ascultat!

În mãsura în care din sezonul viitor se va recurge la mãsura neeliberãrii de abonamente - gest de o gravitate dar și de un ridicol duse la extrem - vom cãuta sã ne apãrãm drepturile de suporteri pe toate cãile legale posibile.

Ne afirmãm în același timp sprijinul total fațã de Jean Pavel, unul dintre noi, care a fost reținut de forțele ordine pentru singura vinã de a fi avut curajul sã protesteze fațã de conducerea clubului. De vreme ce în România nu se face închisoare pentru delicte de opinie, așteptãm eliberarea de urgențã a lui Jean Pavel, suporter al Stelei din vremuri în care numele domnului George Becali era cvasinecunoscut pentru majoritatea suporterilor steliști.

Steaua 1947 suntem noi!

Asociatia Independentã a Suporterilor Steliști

Bravo!

Sper sa apara comunicatul la toate televiziunile si in toate ziarele de sport.

Jean mai este inca in arest?Am inteles ca a fost doar batut(tipic pentru cei care se impotrivesc ciobanului) si amendat,nu ca ar fi retinut.Si pentru ce pentru divergente de opinii?

Trebuie sa luam masuri URGENT !!! Sa protestam in fata clubului !!!

Perfect spuse cele mai de sus... poate doar ar mai trebui sa spunem ca nu Jean a "insitgat" la protestul anti Gigi ( referire la o afirmatie a acestui oier ). Deci da nea Jiji , Steaua SUNTEM NOI, nu maicata, ai tai copii si veri. Ca si cel de dinaintea mea sper ca aceasta declaratie de presa sa fie preluata de toate trusturile media

sper din tot sufletul ca jean nu mai e retinut

Becali esti o mizerie

au fost zeci, acum mii, vor fi milioane de derbedei si ciobanul asta se va tira pana la urma de la Steaua, in 10 min va veni alt finantator,

ciobane e groasa, ai pus-o de data asta, dak nu-ti ceri scuze nu mai ai viata in Ghencea

N-am mai scris de o perioada pe acest forum..pentru ca ma enerveaza noul sistem.

Nu stiu cat de tare intereseaza pe cineva acest lucru..dar in fine...

Simt si eu nevoia sa imi expun anumite ganduri...referitor la ce s-a intamplat in ultimul timp la Steaua.

In primul rand..demisia lu MM Stoica eu o consider o greaseala.Daca i se limitau atributiile doar la conducere..era perfect..greseala a fost facuta cand i s-a dat liberate prea mare..si astfel s-a implicat in transferuri..aducand petarde ca Saban..Carlos..Andrey...etc.Doar Elton si Thereau il salveaza.

2.Ce a facut GG...e josnic..incalificabil..nu am cuvinte.A avut dreptate galeria cand a scandat ca s-a vandut pentru bani.Are milioane de euro...insa este zero ca onoare.Urla peste tot ca a vrut sa faca pace...el prostul crede ca isi face campanie electorala...ca va primi voturi de la dinamovisti si rapidisti..fluturand fularele acestori nimicuri.

Din pacate...stiti cu totii ca nu v-a pleca niciodata de la Steaua.Din cauza Stelei il dau televiziunile zilnic...nu vedeti ca e bolnav de imagine?

Mai vad ca nu e de acord cu Elton...pai piticu asta e cel mai bun jucator.Se vede diferenta ca de la cer la pamant cand are el mingea..si cand o au ceilalti.Nicolita..Paraschiv...i-au stricat aseara 2 faze lu Elton..asta saracu muncea..si astia se impiedicau de minge.

Se agita ca nu are nevoie de banii din Liga...:)) doamne ce fals poate fi...cum sa nu aiba nevoie?? el n-a mai dat un ban la Steaua in ultimul an.De asta e asa de disperat sa intre in Liga..sa nu mai dea bani la Steaua..si astfel sa isi faca imagine moca.

E rusinos tot ce se intampla la Steaua...m-am scarbit de tot.Poate ar trebui sa imi fie si mie rusine..pentru ca sincer mi-a parut rau de CFR ca a pierdut cu Dinamo.Poate ca vreau un esec...pentru ca doar asa cred ca s-ar putea scapa de Olaroiu si 6-7 din petardele lui.

Cum e posibil s aincepi meciul cu o echipa retrogradata....acasa..cu 18.000 de oameni in tribune..cu 4 fundasi si 2 mijlocasi la inchidere???? Cum e posibil ca la toate fazele fixe sa aruncam mingea la plesneala? nici o schema nimic...

ufff...bine totusi ca vine vara...si luam o pauza..ca m-am saturat de tot ce se intampla.

Cred ca aceasta ar trebui sa apara si pe alte situri de sport, este un gest frumos, si sper sa fie urmat si de alte grupuri.

mariti numarul golanilor cu inca unul.

eu.

O fac in numele tuturor stelistilor pe care ii cunosc si care sunt din judetul meu de bastina,

judetul Prahova.

Il asigur pe Becali ca il contesta multa lume din provincie, in speta din Prahova,

si il mai asigur ca poate fi contestat, ii poate fi ceruta plecarea, demisia, ii poate fi strigat sa-i fie rusine si ca nu are onoare, chiar daca cei care o fac se stiu filmati.

O persoana poate fi contestata in limite civilizate.

Amenintarea cu chemarea in judecata este cel mai comunist lucru pe care il putea face.

Acest popor a trait in frica timp de 50 de ani.

El crede ca isi va impune opiniile prin amenintari?

Se poate contesta o persoana si o atitudine si intr-un mod civilizat, cum el nu a stiut niciodata sa o faca, (o regula pe care mass-media i-a permis neincetat sa o incalce).

Iar pe placardele cerute de el poate scrie si "Demisia, Becali".

Nu ne vom speria de amenintari,

pentru ca suntem civilizati, chiar daca suntem anti-Becali !

Il anunt pe domnul Becali ca nici tinand portile stadionului din Ghencea pe vecie inchise, nici macar atunci, nu va putea sa reduca la tacere opiniile civilizate ale unor oameni care au repere morale adevarate si care nu sunt de acord cu frazele ilogice si lipsite de orice rigoare gramaticala pe care actualul si vremelnicul patron al Stelei le debiteaza.

Ne vom revedea la anul pe Ghencea.

Anul asta l-au inchis si pentru meciul cu Pandurii.

Sunt sigur ca lui Gigi ii pare bine...

Il anunt in incheiere pe Gigi ca si-a atras antipatia singurei voci care nu va obosi niciodata sa graiasca: vocea poporului, a maselor.

Alea pe care el si le doreste alaturi.

P.S.

Cu toata relatia de rudenie existenta,

daca Hagi va veni antrenor la Steaua in cazul care i se propune,

asta va duce la compromiterea lui definitiva in ochii suporterilor.

Hagi, ca de altfel orice alt simbol al Stelei,

ar trebui sa refuze colaborarea in cadrul clubului Steaua

cu un asemenea personaj.

ATI PUS PUNCTUL PE I !!! ULTRAS SEBES E DE ASEMENEA ALATURI DE JEAN PAVEL SI SA NU UITE Becali CA NOI CEI APROAPE 90% DIN LOCUITORII SEBESLUI AM FOST LA ALBA pentru A SUSTINE ECHPA Steaua SI NU ECHIPA APULUM ALBA IULIA. NOI MILIOANELE DE SUPORTERI DIN INTREAGA TARA NU VOM TOLERA ACESTE JIGNIRI FARA NICI UN FEL DE RETINERE.

Steaua E A NOASTRA SI NUMAI A NOASTRA!!! SPER CA VOI CEI DIN Bucuresti SA PUTETI FACE CEVA pentru. CA ACEST "OM" SA PLECE DIN Ghencea!!! TRUP SI SUFLET PENTRU CUMORI

"La Steaua a venit un om care pan' acum aveam oarecare respect, dar care, dupa ce a devenit bogat,si mai apoi cunoscut ca singuru fapt ca e finantator la CEL MAI CELEBRU CLUB AL Romaniei,

parca nu i mai pasa de faima si de demnitatea Stelei.Mi se pare un gest stupid sa sarbatoresti faptu ca echipa la care esti finantator,si din cate pare nu suporter, este pe un loc de Liga Campionilor cu adversarii care,si cu cine,javrele tarii.Oare de ce,ca mai intra bani in contu lui dak Steaua se va califica in grupe,si din cate pare nu in club.Probabil e tot o afacere pentru. el.Steaua nu depinde de banii lu Becali si mai bine pleaca. Sa duca la Dinamo ca poate are Borcea nevoie de el sa le ia si lor o tabela ca sa justifice banii luati din de la UEFA. spre cl

Jiji s-a speriat rau aseara se vedea pe fata lui.era atat de speriat incat tot repeta obsesiv vagabontii.tin sa ai reamintesc domnului George Becali ca multi dintre suporterii Stelei sunt oameni care au cultura,scoala si nu in ultimul rand onoare.Jiji este un produs media 100%. fara acesti "vagabonti"care aseara au provocat cel mai frumos show ...pe teren timp de 20 de minute s-a jucat fotbal.Sa ai readucem aminte lui Jiji ca suporterii Stelei nu mor cand vor oile.Inca odata o sa se cutremere de ce suntem in stare.Avem o opinie garantata de Constitutia Romaniei ...la fel cum si domnul George Becali are dreptul sa PLECE de la Steaua daca nu mai suporta presiunea...sa fie actionar la caini ca si asa ai plange peste tot pe unde apare.

asa foarte bine protestati ferm si mai exact ce faceti ? ca am mai citit 2 "proteste " d-astea de la AISS.

"Cateva mii" alea de aseara erau aproape 20 de mii ... ca tot stadionu a scandat impotriva lui ... chiar si tribuna 1 sau tribuna 0 .... da' poate se gasesc 30 de mii care sa fie de acord cu el .... si sa poata sa umple stadionu macar .... ca de sustinut echipa nu se pune problema .... ca aia care sunt de acord cu Gigi sigur nu stiu sa incurajeze echipa ....

Ce mai e tragicomic in toata treaba asta...

peste tot pe unde se duce Becali...tipa ca ala e comunist...pe toti ii face comunisti..

dar el cu atitudinea lui ce e? aseara a facut cum a facut ceausescu in 89.

I-ar pute lui sa fie aplaudat ca pe vremea comunismului...pentru ca el are deprinderi comuniste.

Daca el asta intelege prin democratie... :) insa nah...ce oare ne mai poate mira la el??

asa foarte bine protestati ferm si mai exact ce faceti ? ca am mai citit 2 "proteste " d-astea de la AISS.

Alatura-te noua si ai sa vezi! In alta ordine de idei, precedentele comunicate au fost preluate si de alte publicatii. Pe prosport s-a facut un sondaj in care 87% dintre cei cei au raspuns, ne dadeau dreptate si erau de partea noastra (plecandu-se de la mesajul comunicatului).

In clipa de fata AISS primeste noi si noi inscrieri. Din cate stiu, acum doua zile un suporter stelist a redirectionat cei 2% catre AISS. In acest fel strangem fonduri pentru a ne implica si mai mult in sustinerea echipei. Daca la meciul cu Dinamo am avut putini bani in cont si nu am putut oferi prea mult, in viitoarea editie de campionat vom dispune de mai multi bani pentru a ne implica si mai tare sau pentru a promova spiritul stelist si nu in maniera in care intelege d-l Becali sa se manifeste....

un cioban a ajuns sa faca legea in Ghencea trebuie sa ne unim cu totii sa protestam impotriva lui sa ne facem auzite opiniile asa nu mai tine am zis ca are onoare si o limita dar m-am inselat.trebuie sa facem o campanie unita Bucuresti+provincie si sa il huiduim unde il vedem sintem prea multi si prea destepti.UNITATE SI RESPECT

Poate "Gigi cap de miel " sa scumpeasca biletele , noi tot mergem la meci , sa inchida portile la stadion ca tot acolo o sa fim , niciodata n o sa si dea seama ca Steaua nu e a lu masa , ca nu l a facut masa in Ghencea.

Cel mai mult m a deranjat la gb ca niciodata nu l am auzit luand apararea suporterilor , nu l am auzit spunand ca e stelist , ca iubeste Steaua, nu l am vazut cu un fular al Stelei.... dar in schimb a tinut in mana o carpa de pantofi....sclavu de Gigi... , el sa si ceara scuze fata de suporteri !!!

Si mai e o strigare pe care n-am mai auzit-o demult in Ghencea.

Poate fi adaptata cam asa:

"Gigi, uita-te,

ziua ta se-apropie !!!"

Cert este ca se observa o schimbare de atitudine, de la cateva zeci la cateva mii (chiar cateva mii bune aseara) care nu doar ca nu sunt de acord cu faptele lui Gigi dar mai presus chiar iau atitudine si protesteaza, ce-i drept in mod civilizat si doar cu cuvinte. Intrebarea este: pana unde suntem noi dispusi sa mergem pentru ca Gigi are de gand sa mearga pana la capat. Ramane de vazut.

So long

Alatura-te noua si ai sa vezi! In alta ordine de idei, precedentele comunicate au fost preluate si de alte publicatii. Pe prosport s-a facut un sondaj in care 87% dintre cei cei au raspuns, ne dadeau dreptate si erau de partea noastra (plecandu-se de la mesajul comunicatului).

In clipa de fata AISS primeste noi si noi inscrieri. Din cate stiu, acum doua zile un suporter stelist a redirectionat cei 2% catre AISS. In acest fel strangem fonduri pentru a ne implica si mai mult in sustinerea echipei. Daca la meciul cu Dinamo am avut putini bani in cont si nu am putut oferi prea mult, in viitoarea editie de campionat vom dispune de mai multi bani pentru a ne implica si mai tare sau pentru a promova spiritul stelist si nu in maniera in care intelege d-l Becali sa se manifeste....

Cand si unde pot sa ma inscriu si eu? Formularul de pe net,mi-a mancat ficatii! Ajuta-ma te rog.

ba despre Jiji el un club de fotbal nu poate conduce voi creti o tara ,nu-i pasa ne are de prosti si daca addus Steaua in CL nui nimic asa de extraordinar sa aibe echipa continuitate ba Jiji unde crezi ca te afli in vizita la spitalul de nebuni? ba Jiji esti varza-n fotbal ne faci ca la fiecare sfirsit de campionat sa sa fim la mina adversarilor nostri ce stii tu de transferuri de tactica de multe altele.ma mai bine la muls oile la carat saci fugi vagabondule.mizerabil mai esti.

NA-M SUFLARE FARA STEU forzateaua A[/color]

PROTEST!

Singurul mod de a prostesta importriva ciobanului este acela de a organiza un mitting organizat undeva in Bucuresti.

Trebuie sa ne adunam cateva mii de suporteri!

Trebuie sa ne trezim odata si sa luam atitudine!

Steaua nu e a lui, Steaua e a noatra! Noi suntem Steaua, nu el!

Pe noi nu ne poate cumopara nimeni!