Sign in to follow this  
Followers 0
fcsteaua.ro

Cyril Thereau a refuzat pe FC Bruges (GSP)!

33 posts in this topic

Conducãtorii echipei belgiene i-au fãcut lui Thereau o ofertã de transfer, însã atacantul le-a spus cã va continua la Steaua și în sezonul urmãtor.

Ieșit din calcule pentru finalul acestui sezon, dupã fractura de metatarsian suferitã în partida cu CFR Cluj, Cyril Thereau a plecat la finalul sãptãmînii trecute în Belgia. Acolo a fost consultat de unul dintre cei mai buni doctori din Europa.

Vizita lui a trezit imediat interesul celor de la FC Bruges, care îl cunoșteau din perioada în care Thereau a evoluat pentru Charleroi.

Conducãtorii lui Bruges sînt în cãutarea unui golgeter și, cum Cyril a avut o evoluție foarte bunã pentru Steaua în acest campionat, reușind 10 goluri în 17 meciuri, l-au contactat pe jucãtor.

Belgienii l-au întrebat dacã este deschis unei oferte și, în cazul unui rãspuns afirmativ, ar urma sã demareze negocierile cu Steaua.

Cyril a refuzat însã ferm și le-a tãiat elanul belgienilor. Atacantul francez a confirmat ieri interesul grupãrii flamande: "M-au cãutat cei de la Bruges, dar le-am spus din start cã nu mã intereseazã o revenire în Belgia. Mã simt foarte bine la Steaua și îmi doresc sã ajung din nou în Liga Campionilor cu aceastã echipã. Vreau sã-mi duc la bun sfîrșit contractul cu Steaua, sã am evoluții cît mai bune pentru echipa mea și sînt convins cã dacã voi juca bine, vor mai veni și alte propuneri de transfer. Nu mã gîndesc acum sã plec din România".

BUn baiatul asta! Ambitios, modest si devotat. Bravo mai!

Da, un caracter acest Thereau. Si nu e prima oara cand o dovedeste!

Ah ce jucator avem nevoie de inca 10 ca asta

Respect

Forza Steaua

Se poate si altfel !

Suntem tentati sa caracterizam jucatorii straini si pe cei care au jucat sau vor fi jucand la "rivale", drept "mercenari"... adica fotbalisti care joaca la Steaua dar nu simt nimic pentru acest NUME.

Cyril Thereau ne demonstreaza ca exista si alt tip de jucator, de OM. Nu simte el pentru Steaua ceea ce simt, de exemplu Lacatus, Radoi sau Paraschiv dar totusi se simte "foarte bine la Steaua".

Una peste alta, baiatul asta e un PROFESIONIST. Mi-a atras atentia faptul ca se afla mereu printre jucatorii care aplauda peluzele dupa meci, mai mult de atat : http://static.fcsteaua.ro/user_galleries/8...auda-SUD-ul.JPG ... si drept rasplata, in primul rand pentru OMUL Thereau, fanii i-au gasit repede un indemn : "Allez Thereau!!!"

Iti multumim ca existi !

Mi-a atras atentia faptul ca se afla mereu printre jucatorii care aplauda peluzele dupa meci, mai mult de atat : http://static.fcsteaua.ro/user_galleries/8...auda-SUD-ul.JPG ... si drept rasplata, in primul rand pentru OMUL Thereau, fanii i-au gasit repede un indemn : "Allez Thereau!!!"

Iti multumim ca existi !

Se observa in poza cum francezul aplauda, in timp ce Ov. Petre fuge de rupe pamantul la cabine, iar Coman isi admira crampoanele. :lol:

S-a dovedit de mai multe ori ca Thereau e un jucator "trup si suflet pentru Steaua" pacat ca e accidentat ca e nevoie de el. RESPECT Cyril Thereau steagcruce2

Se vede ca are caracter de invingator si nu se prea uita la bani sa fim seriosi ai nostri de pe plaiurile mioritice mergeau pe jos si desculti!Becali NU NUMAI CA NU TE VOTEZ DAR ITI FAC SI ANTICAMPANIE!!!ZDREANT-O

da merita respectul nostru spre deosebire de Olaroiu care se duce la conferinte doar dupa victorie. inca ceva jucatorul care alearga in poza e Lovin , nu Ov. Petre !!

Nimic de comentat, un adevarat profesionist si un mare caracter.

Respect Thereau si sa faci "valuri in Liga Campionilor" pentru noi fireste:)

pacat de baiatul asta inimos ca nu a plecat. idiotii din conducere ar fi in stare sa-si bata joc de el ca de Elton. allez Thereau!

Allez Thereau!

Bravo, sper sa ramai cat mai multi ani in Ghencea.

Lectie de mentalitate.Jiji casca urechile poate se prinde ceva si de tine

Un caracter adevarat acest Thereau!Unul dintre putinii jucatori de la Steaua care tine cu adevarat la aceasta echipa...desi e francez!Allez Thereau :smile:

Foarte adevarat, un mare caracter, un jucator care in opinia mea nu stiu ce cauta la Steaua, e mult prea bun. Observati ca la fiecare gol Cyril pupa stema de pe tricou, un gest mic care inseamna atat de mult.

Se vede mentalitatea straina...Nu-l intereseaza nici cine il antreneaza,nici cine ii da banii(un cioban) si nici in ce tara joaca....Important pentru el este faptul ca trebuie sa joace pentru echipa sa cat mai bine...Mai rar asa fotbalisti pe plaiurile noastre mioritice....

rar vezi asa carcater la un fotbalist...e profesionist si stie ca daca va juca in sezonul viitor bine nu va mai bate brugges la usa lui...ci poate Milan Liverpool...eu stiu...echipe puternice...oricum merita respectul nostru...sincer...pana si Dica a spus ca ar fi vrut sa plece...si unde....la o echipa care nici macar nu joaca in CL...va dati seama ce satul e de Steaua:(

Cel mai tare jucator.El si cu Dica.Un mare caracter si un mare jucator.Sa-l tinem cat mai mult pe Thereau la Steaua pentru ca este in avantajul nostru.Un mare jucator,un mare atacant,un mare om si un mare caracter

Allez Thereau!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! steagcruce2 steagsimplu fularsteau2 spre cl ;)

Cyril e baiat de treaba...si lucreaza din greu cand e pe teren. Cred eu ca el si cu Badea sunt cei mai pusi pe teaba in acest moment... Dica e si el foarte bun dar uneori nu e acelasi si va dati seama ca dupa accidentarea asta..................... :???: dica10

steagsimplu steagsimplu steagsimplu

Cel mai tare jucator.El si cu Dica.Un mare caracter si un mare jucator.Sa-l tinem cat mai mult pe Thereau la Steaua pentru ca este in avantajul nostru.Un mare jucator,un mare atacant,un mare om si un mare caracter

Allez Thereau!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! steagcruce2 steagsimplu fularsteau2 spre cl ;)

ai cu totul dreptate... dar Stoica la descoperit pe Thereau cand a fost la meciul charleroi-standard...mare noroc am avut de felul in care a fost descoperit:D

Thereau e un SUPER jucator de care Steaua are nevoie...prin ramanerea la Steaua ne dovedeste inca o data ca e un super om...respect fularsteaua2

Sign in to follow this  
Followers 0