fcsteaua.ro

Becali: "O sa ma rog la biserica pentru Dinamo"

175 posts in this topic

Gigi ca orice personaj din fotbalul romanesc,trebuie ignorat;) De unde nu-i,nici Dumnezeu nu cere...

am auzit ca vrea sa il ia pe plesan... no comment

Daca-i asa, pleaca copiii lui Oli, vin cei ai lui Hagi!...

Din lac, in put!!!...

ASA CEVA nu se poate

Sa joace javrele in TEMPLU fmm de cioban spurcat (e prima data cand ii zic asa da asta e prea de tot)

Sa ii sponsorizeze omg deci mai bine ii cumpara si ii trimite in B da nu sa le dea bani asa fmm

Asta e PREA DE TOT sa .....

Ce as injura da ma abtin

Forza Steaua

steaua_ro steaua_ro INCREDIBIL ce retard este acest cioban incult! Nu credeam nici in cele mai negre vise ca un asemenea exemplar poate ajunge sa 'dicteze' la Steaua. Eu am spus-o mai demult: pe cioban il doare in pix de Steaua noastra.Echipa nu este decat o unealta pentru visul lui prostesc din politica, amintiti-va cand a dus echipa pe scena la Bacau in campania din 2004. Maine la meci trebuie sa luam atitudine impotriva acestui bufon, care ne calca in picioare sentimentele ros-albastre si isi BATE JOC de munca si truda atator generatii de stelisti ce au luptat pana la ultima picatura de energie si au scris istorie pentru acest club! Steaua E A NOASTRA taraneeeeee,nu a ta!!! Pleaca cu tot cu bani cu nepoti, cu tot la maidanezi in cutodrom si urla cat vrei. Mi-e scarba de tine!

Maine la meci veti vedea exact ceea ce se prevesteste: spectatori pasind agale in tribune, desfacand punga de seminte, ridicandu-se in picioare pentru taptarap si cele 2-3 goluri, parasind stadionul in minutul '75.

Bag de seama ca toti cei care scriu au sa-i faca reprosuri deosebite lui Gigi Becali. Sunt curios, la anul, cand Dinamo o sa iasa din turul preliminar si Steaua o sa joace in Liga, datorita printre altele faptului ca Becali i-a motivat financiar pe dinamovisti sa bata Clujul, ce-o sa-si mai aduca aminte toti contestatarii din obiectiile pe care le-au avut in aceasta seara.

Banuiesc ca se va confirma faptul ca multi suporteri nu sunt altceva decat o masa de manevra, iar opiniile lor se schimba dupa cum bate vantul si dupa cum scriu ziarele.

Ce aveti fratilor? Calmati-va! Orice am spune, nu putem schimba cu nimic situatia. Sunt convins ca daca nu invingea Dinamo, acum erati pe alta baricada......Il lasati pe Becali si va luati de Dinamo, ca nu si-au aparat sansele, ca nu mai stiu ce, ca n-au onoare, etc, etc......

Lasati-o mai moale si incurajati echipa. Ignorati-l pe Becali. Mergeti pe stadion si cantati pentru echipa, pentru jucatori, pentru aceeasi jucatori pe care anul trecut dupa meciul cu Dinamo Kiev nu mai stiati cum sa-i ridicati in slavi. Imi aduc aminte ca erau f. multi care spuneau ca "multumesc mama ca m-ai facut stelist"; "o sa iubesc Steaua mai mult decat pe nevasta mea"; "o sa fiu cu Steaua orice s-ar intampla", etc. etc. Acest "cioban" a fost si atunci. Si tot unii dintre voi il gratiau si ii multumeau pentru toate bucuriile aduse..... Interesu' poarta fesu'.....

Mandru ca sunt suporter stelist si nu ma intereseaza de conducere. Conducerea e trecatoare, noi, NU.....

steagcruce2

Si inca ceva. Cel putin el se roaga.....

Ar fi bine ca si cativa de pe forum sa inceapa sa se roage.....macar pentru ei....

Maine la meci veti vedea exact ceea ce se prevesteste: spectatori pasind agale in tribune, desfacand punga de seminte, ridicandu-se in picioare pentru taptarap si cele 2-3 goluri, parasind stadionul in minutul '75.

Din pacate asta presimt si eu ca va fi :(((((((.....vezi la jupanu001 !!!

Bag de seama ca toti cei care scriu au sa-i faca reprosuri deosebite lui Gigi Becali. Sunt curios, la anul, cand Dinamo o sa iasa din turul preliminar si Steaua o sa joace in Liga, datorita printre altele faptului ca Becali i-a motivat financiar pe dinamovisti sa bata Clujul, ce-o sa-si mai aduca aminte toti contestatarii din obiectiile pe care le-au avut in aceasta seara.

Banuiesc ca se va confirma faptul ca multi suporteri nu sunt altceva decat o masa de manevra, iar opiniile lor se schimba dupa cum bate vantul si dupa cum scriu ziarele.

Ne calificam in Liga..so what? ne vom lua papara de la granzi, apoi cu banii ce vor venii din Liga, ciobanul isi va desavarsii opera becalizarii pe toate planurile a Stelei. Nu vreau performante cu orice pret. Mai bine lipsa..

ok Dinamo a batut Clujul.bravo lor.Indirect acest rezultat ne ajuta si pe noi.dar ca patronul Stelei sa se fotograrieze cu steagul lor si sa faca salutul lor mi se pare deplasat.Insa a mai facut el asta si in Giulesti .Vai de tine Gigi.Auzi sa-i mai si sponsorizeze si una peste alta sa joace si in Ghencea.Se pare ca surprizele vin una dupa alta pe acest sfarsit de sezon pentru noi dragi frati stelisti.Acest paduche incult ce este din pacate in fruntea clubului ce-l iubim continua sa ne uimeasca si sa ne creeze surprize neplacute.Nu ziceti ca ne-ar suprinde si pe noi cu vreun transfer de doamne-ajuta .

jupanu, shefu, bossu, xxl si alte animale cu pene: Steaua nu are nevoie de cocalari de pe toate maidanele. Luati-va astia care inca il iubiti pe Becali si spuneti, nu-i asa ca va plac manelele ? La cate "baerame" ati fost recent ? cicalaka ! gea !

Ce aveti fratilor? Calmati-va! Orice am spune, nu putem schimba cu nimic situatia. Sunt convins ca daca nu invingea Dinamo, acum erati pe alta baricada......Il lasati pe Becali si va luati de Dinamo, ca nu si-au aparat sansele, ca nu mai stiu ce, ca n-au onoare, etc, etc......

Lasati-o mai moale si incurajati echipa. Ignorati-l pe Becali. Mergeti pe stadion si cantati pentru echipa, pentru jucatori, pentru aceeasi jucatori pe care anul trecut dupa meciul cu Dinamo Kiev nu mai stiati cum sa-i ridicati in slavi. Imi aduc aminte ca erau f. multi care spuneau ca "multumesc mama ca m-ai facut stelist"; "o sa iubesc Steaua mai mult decat pe nevasta mea"; "o sa fiu cu Steaua orice s-ar intampla", etc. etc. Acest "cioban" a fost si atunci. Si tot unii dintre voi il gratiau si ii multumeau pentru toate bucuriile aduse..... Interesu' poarta fesu'.....

Mandru ca sunt suporter stelist si nu ma intereseaza de conducere. Conducerea e trecatoare, noi, NU.....

steagcruce2

ai foarte mare dreptate...adica nu conteaza conducere..pentru ca nu ea a facut istoria clubului..conteaza jucatorii,culorile,,si mai ales suporterii adevarati..care sunt si vor fi mereu alaturi d echipa sprecl2

Gigi ca orice personaj din fotbalul romanesc,trebuie ignorat;) De unde nu-i,nici Dumnezeu nu cere...

Asta asa e si nu inteleg de ce trebuie sai dam atata atentie...trebuie sa scapam noi cumva de el...

FORZZA Steaua!!!!!!!!!! steagcruce2

Grupele Champions League ca moneda de schimb pentru umilinta si prostie. O fi oare echitabil? Te multumesti doar cu asta si uiti tot?

Tie ti-a placut imaginea suprinsa de camarele TV cu d-l Becali iesind din stadionul Stefan cel Mare cu fularul lui Dinamo la gat dupa ce in mai multe randuri, pe parcursul meciului, dinamovistii i-au strigat tare de tot "**** Becali"? Aceasta este Steaua, acesta este stelismul?

nick-ul tau spune totul...

si eu ma rog la biserica sa plece din Ghencea...

Si care e problema?? Normal ca omu e fericit pentru ca are mari sanse sa fie pe 2 la finalul campionatului. Tot respectu pentru Dinamo pentru cum a jucat cu CFR Cluj. Eu unu nu ma asteptam sa joace la victorie. Sper sa batem si noi diseara:D

Cum adica are OMU sanse ? Poate are Steaua sanse sa iasa pe locul 2, nu taranul ala prost !!!

Speri sa batem diseara... ai IP de Bucuresti, unde o sa stai la meci ? Pun pariu ca multi dintre cei care scriu astfel de lucruri, poate si tu, sunt spurcati care vor sa agite apele la noi pe forum.

jupanu, shefu, bossu, xxl si alte animale cu pene: Steaua nu are nevoie de cocalari de pe toate maidanele. Luati-va astia care inca il iubiti pe Becali si spuneti, nu-i asa ca va plac manelele ? La cate "baerame" ati fost recent ? cicalaka ! gea !

E de inteles, sunt 6 miliarde de oameni pe Pamant si tot atatea pareri ... dar totusi de ce jignesti, redactor al site-ului suporterilor stelisti ?

Pentru ca majoritatea "jupanilor" au aterizat la Steaua odata cu Gigi, si acum sunt si ei considerati suporteri cu drepturi depline.

Din pacate pentru noi, in acest moment Becali este un rau necesar...

Din moment ce unii papagali uita ca noi iubim si sustinem Steaua si nu pe conducatori, antrenenori sau unii jucatori si NU ISI DAU SEAMA ca in momentul de fata ar face NUMAI RAU echipei prin actiunile lor de oameni frustati, nu ca sunt la fel de prosti ca Becali ci cu siguranta cu un nivel inferior pe scala inteligentei. Chiar crede cineva ca rezolva ceva in momentul de fata???? Absolut NIMIC, mai e si pseudo-campania asta electorala nenorocita care il face pe Jiji sa faca orice ca sa iasa in evidenta. Orice stelist adevarat(samantar sau ultras) se simte prost cand vede cum acest Becali se prostitueaza pentru un anumit meci...si cum loveste in imaginea Stelei. Dar acum nu se poate face chiar nimic, nu ai cum sa il dai jos d la Steaua. Trebuie sa ne incurajam echipa cat putem de bine si de frumos si sa-i dam astfel o palma ciobanului, facand un lucru pozitiv-constructiv...pentru ca forta, violenta ce fac? ne indeparteaza pe noi de echipa si echipa de noi prin suspendarile astea idioate si astfel chiar nu mai avem unde sa ne spunem calumea un pct de vedere, de aia nu ne mai ia nimeni in seama. Trebuie sa fim uniti, sa protestam civilizat... pentru ca daca noi ii spunem NU TE VOTEZ si apoi aruncam scaune si bete pe teren chiar ne facem noi de rasul cuurului, devenid chiar hazlii pentru cei ce ne privesc dintr-o perspectiva neutra. Si oricum nu mai poate Becali de voturile unora care nici macar 18 ani nu au implinit. Ma va nevoit sa o repet...Becali ne strica imaginea dar pentru moment este un rau necesar...imaginea Stelei este prea grandioasa ca sa poata fi strica de Becali iar istoria va consemana doar rezultatele. Amine

Pentru Steaua ne dam viata, nu pentru conducatori

acest om face de ras toata suflarea stelista...nu pot sa cred ca a putut face asa ceva si ca a putut declara asa ceva...este poate cea mai neagra zi a mea de cand ma shtiu...pur si simplu nu pot sa cred, e bataie de joc, e ceva de nedescris, yo chiar credeam ca e ceva de capul acestui oier...nu se poate asa ceva...nea Gigi lasane si dute la javre ca te simti mai bine printre ei...M*** Dinamo

In primul rand, esti dintre cei care pun placa cu "nu acum". Bine bre, da cand ? Cand n-o sa existe prioritati in campionat si in cupele europene ? "Istoria va consemna doar rezultatele"... asta spune multe despre tine. Istoria nu va consemna ca Becali a fost un om politic in topul preferintelor electoratului, istoria va consemna anii in care analfabetismul si prostia din Romania au propulsat monstri ca Becali pe scena politica a tarii. Istoria nu inseamna statistica. Mai bine un titlu adevarat decat 20 cumparate !