fcsteaua.ro

Becali: "O sa ma rog la biserica pentru Dinamo"

175 posts in this topic

Finantatorul echipei Steaua, Gigi Becali, a declarat la finalul meciului Dinamo-CFR Cluj, scor 1-0, ca nu va mai ataca vreodata echipa Dinamo si cã dorește sã gãseascã o cale legalã pentru a-i sponsoriza cu suma de douã milioane de euro, dacã echipa pregãtitã de Cosmin Olãroiu va juca în Liga Campionilor.

"Am avut mari emotii. A fost ca un meci al nostru. Nu sunt multumit, sunt super fericit. Acest meci l-a cistigat Dinamo si nationalismul romanesc. M-am bucurat mult la gol. Acum sa ne lasati sa ne pregatim de Liga Campionilor. Imi dau cuvintul de onoare ca nu voi mai face in viata mea nicio declaratie impotriva lui Dinamo. O sa ma rog pentru ei la biserica inaintea tragerii la sorti. Daca ne calificam o sa fac o sponsorizare de 2 milioane pentru Dinamo. M-a impresionat jocul lui Dinamo si lupta lor. Nu ne mai facem probleme. Avem patru meciuri usoare. Cred cã Steaua va ajunge în LC, suntem capi de serie. Dumnezeu parcã a vrut asta, a fost acea barã la Urziceni, și o altã barã în aceastã searã, la CFR. Dinamo va juca in Ghencea in Liga Campionilor si nu le voi lua niciun ban pentru asta. Cel mult o sa le iauo chirie simbolica de 1000 de euro", a spus Becali.

Becali a menționat cã Dinamo a dat dovadã de onoare. "I-am promis lui Borcea cã o sã fac salutul spartanilor și l-am fãcut. Dinamo a demonstrat cã are caracter și onoare. Au un joc extraordinar, m-a impresionat jocul lor, tot respectul pentru ei. Dupã meci, le-am mulțumit celor de la Dinamo, eram fericit", a mai spus Becali.

Dupã meciul câștigat de Dinamo, cu scorul de 1-0, în fața formației CFR Cluj, Gigi Becali s-a îndreptat spre tribuna I, unde se aflau suporterii dinamoviști, pentru a-i saluta. În timp ce unii suporteri l-au salutat, alții i-au adresat injurii și au aruncat cu un fular și un steag în direcția oficialului stelist. Becali a luat fularul și a plecat cu el de la stadion.

Sursa: PROSPORT

asa si??? unde e problema??? Tot respectul pentru Dinamo la faza asta, iar daca vrea Gigi sa ii premieze, foarte bine... jucatorii lui Dinamo merita banii, au avut cel mai frumos joc in acest sezon sa recunoastem. La anul sper sa avem noi...

Cu tot respectul pentru galerie (care de multe ori a fost fantastica), sunt de parere ca maine avem o ocazie unica si trebuie sa strigam impotriva lui Becali pentru ca deja riscam sa compromitem intr-o luna imaginea de zeci de ani a Stelei. Indiferenta nu e un raspuns. Daca nu iei atitudine, esti o parte din problema! Interviurile lui Becali seamana din ce in ce mai mult cu atitudinile lui Ceausescu in ultimele sale clipe... Nu va puteti delimita de Becali (@bogdan_p) pentru ca nimeni nu mai delimiteaza imaginea becaliana de Steaua in aceste momente. Nu puteti sa va prefaceti ca nu se intampla nimic!

Ciobaaaaaaan netooooooooooot

De la noi n-ai nici un vooooooot

@Sorin s-a dus sa salute pe spurkys in timp ce ei strigau .... Steaua!!! radea de fata cu ei!!! si`a pus mana pe un fular spurcat!

2 mil dati de pomana pentru Dinamo? bani aia nu sunt mai bine platiti pe 1-2 jucatori de valoarE?

:| :| Acum am aflat vestea.Nici nu mai are rost sa mai reactionez la o asemenea declaratii care arat doar ca Becali este o curva care urmareste sa ia banii de la UEFA.Asa ca maine daca Steaua pierde(ceea ce nu concep) nu as fii asa nervos ca inaite pentru ca stiu ca banii nu vor fii folositi pentru Steaua.

Cred ca am asistat la cel mai penibil moment din istoria Stelei !

Cred ca acest oier handicapat nu este in toate mintile .

Mars in Groapa , tradatorule !

Probabil ca "El Mizerabile" a vazut alt meci , Clujul a ratat f mult si a avut si un eliminat...

MARS IN CONGO SI BEHAIE PRIN BANANIERI !

Ciobane cred ca ce ai facut astazi ai sa regreti toata viata !

Ti-ai batut joc de trecutul echipei, ne-ai umilit pe toti pentru 3 puncte ??????

NU! nimeni nu o sa te voteze.... sper ca toata lumea de la tribune/peluze sa-l injure pe acest individ...sa-ti fie rusine ciobanule!

Cred ca am asistat la cel mai penibil moment din istoria Stelei !

Asta e doar inceputul... Pastrati-va rabdarea pentru zilele ce vor urma...

Ciobaaaaaan Netoooooooooot

De la noi n-ai nici un vot!

Gigi esti de kkt .. hotaraste'te cu cin` tii .. ori stelist ori caine? nu poti fi amandoua .. e o rivalitate prea mare intre ekipe ..

Inca nu v-ati prins ca el nu e nici stelist, nici dinamovist, nici nimic...

Si-a batut joc de noi din toate pdv...

Sunteti nemultumiti? Lasa-ti netul si veniti maine la meci. There's your chance.

Daca nici dupa circul si prostitutia din seara asta GALERIA nu ia masuri, este clar ca anumiti membri (lideri) au anumite beneficii din pastrarea linistii, oricat ar incerca bogdan_p sa nege asta. Pentru ca altfel nu se explica tacerea asta. Faza cu biletele din deplasari poate fi indurata zic eu mai usor decat umilintele zilnice la care ne expune ciobanul.

Ciobaaaaaan Netoooooot

De la noi n-ai nici un vot!

Sunteti nemultumiti? Lasa-ti netul si veniti maine la meci. There's your chance.

Adevar graiesti!

GALERIA Stelei LA MECIUL CU Ceahlaul Piatra Neamt SI TOT STADIONUL ,VA RUGAM SA LUATI ATITUDINE LA ULTIMELE MANIFESTARI ALE LUI Gigi Becali.NU SE MAI POATE ASA CEVA NUMAI NOI PUTEM INDREPTA ASTA,NOI SUPORTERII Stelei ADEVARATII ULTRASI,CARE SUNTEM CU ECHIPA SI LA BINE SI LA GREU.SA IL INJURAM TOT MECIUL SA SE SIMTA STRAIN IN Ghencea ,SA FACEM CEVA CE NU A MAI FOST VREODATA.SI POATE CA E CAZUL LA MECIUL ACESTA CEI DE LA SUD SI CEI DE LA NORD SA FIE UNITI .STIM CU TOTI CE INSSEAMNA Steaua pentru NOI,DAR S-A UMPLUT PAHARUL CU ACEST PATRON CARE ESTE IN STARE SA SE PROSTITUEZE pentru MILIOANELE DIN Champions League.SI MAI RAU SA POARTE FULARUL LUI Dinamo LA GAT SI SA SALUTE GALERIA .INCREDIBIL.HAI SA FACEM TAMBALAU MARE LA MECI.TREZITI-VA STELISTI,ULTRASI....ACUM PANA NU VA FI PREA TARZIU

O rugaminte! Din pacate nu pot ajunge la meciul cu Ceahlaul...mi'as dori din tot sufletul...va rog frumos strigati si in numele meu "Steaua CURATA-Steaua NONBECALIZATA"!!! AFARA CU CUIOBANUL DE LA Steaua!!! CIOBAAAN NETOOTTT...DE LA NOI NU VEZI UN VOT!

ma doare capul

va rog din tot sufletul nu mai scrieti despre acest rahat pe site-ul suporterilor

va rog din tot sufletul!

macar aici sa scap de el

sa nu il mai vad

sa nu il mai aud

sa nu ii mai vad barbia aia in forma de scrot

sa nu mai aud rasul ala fortat ca de trantit de usi

va rog nu mai scrieti de becaliii pe siteul asta

va rog

vreau sa scap de el

macar aici

ca in rest e peste tot

m-am saturat de acest rahat!!!!!!!!!

sa mearga la Dinamo

sa se faca spartan ca prostan e

sa ne lase in pace

sa isi ia cu el jucatorii daca vrea

sa ne lase pe noi in C

ca e mult mai bine decat in CL cu el acolo

Eu oricum vin. E posibil sa fie ultimul meci in Ghencea in acest campionat.Presimt o suspendare dupa semifinala cu Fulgerul Bragadiru.

Ar fi ceva daca maine TOT stadionul ar striga contra ciobanului! steagcruce2