Sign in to follow this  
Followers 0
fcsteaua.ro

STEAUA - Ceahlaul

63 posts in this topic

Steauaforever33...

Cap ai, minte ce-ți mai trebuie ?

Cu cine crezi tu cã poți juca în CL ?

Probabil cu Levski Sofia, Hapoel Tel Aviv și Rosenborg, nu ?

Aia e Cupa UEFA ce visezi tu, copile !

În CL dacã nu e Real sau Lyon, e Barcelona, Chelsea, Milan, Inter...ceva de genul ãsta.

Aici nu mai e vorba de noroc ci de VALOARE.

Pe care n-o avem nici noi, nici Dinamo și nici o echipã româneascã la ora actualã.

Cu atât mai penibil e circul la care se apeleazã pentru a ajunge acolo.

Ca sã nu-ți mai spun cã nici nu cred cã vom ajunge, indiferent cu cine vom juca turul preliminar.

Jucãm mizerabil și finalul ãsta trucat de campionat se va oglindi perfect în meciurile din turul preliminar, și ale noastre dar și ale lui Dinamo.

Ne prostituãm degeaba, vei vedea.

SPER : Cernea - Nicolita, Baciu, Goian, P.Marin - Paraschiv, Lovin, Cristocea - Elton - Badea, Iacob / schimbari : Ochirosii, Ov.Petre, Dica

PROBABIL : Cernea - P.Marin, Baciu, Goian, Coman - Nicolita, Paraschiv, Lovin, Cristocea - Badea, Iacob / schimbari : Ochirosii, Ov.Petre, Stancu

La multi ani, Nicolae Dica !

daca nici acum cu atatia accidentati nul baga pe Elton .ce sa mai o sa vedem aceleasi rebuturi in teren ,Nicolita, Lovin,astia vad ca au loc , dar un jucator tehnic ca Elton nare ,cea mai mare mizerie

O noua calificare in LC nu e deloc de neglijat. Dincolo de bani, evorba de onoarea de a fi din nou alaturi de granzii fotbalului... In plus, echipa ar avea enorm de castigat la capitolul experienta. De asemenea, la capitolul transferuri vom avea de castigat. Jucatorii foarte buni isi vor dori sa vina la o echipa de LC.

daca nici acum cu atatia accidentati nul baga pe Elton .ce sa mai o sa vedem aceleasi rebuturi in teren ,Nicolita, Lovin,astia vad ca au loc , dar un jucator tehnic ca Elton nare ,cea mai mare mizerie

Nicolita e cel mai bun fundas dreapta de la Steaua si poate din tara. daca urmariti meciurile in care a fost folosit pe acest post. nu a trecut nimic de el. E drept ca un fundas nu prea are cum straluci, dar Steaua a pierdut multe puncte din cauza unor greseli facute de fundasul dreapta.

Lovin a inceput sa mai miste si el. Eu cred ca e loc pentru toti trei si as vedea o formula de forma:

Cernea,

Nicolita, Goian, Baciu, P. Marin

Para, Lovin, Elton, Cristocea

Badea, Iacob

Steauaforever33...

Ma uit la Becali... ma uit la tine... nici o diferenta!

Steauaforever33...

Ma uit la Becali... ma uit la tine... nici o diferenta!

fedora sunt si agaricii lui Jiji pe forum, nu ai ce sa faci

Sunt cei care nu iubesc Steaua, ci doar pe oierul analfabet si de aia vin pe Ghencea

sunt cei 10-15% care ii va face 'doamne fereste' la alegeri.

PS: Nu fac referire la Steauaforever33

La Multi Ani Dica!!!!

Te iubim si te asteptam astazi in teren!! steagcruce2

Vad prea mult optimism pe aici, ceva... pute. :)

Din pacate Steaua trece momente grele, momente in care nu ne-am mira sa ne incurce Ceahlaul sau altii din fundu` sacului.

Toti cei care sar in sus dupa ultimele 2-3 victorii se inseala amarnic. Am mai vazut noi "minuni" cu echipele accesibile de la noi, meciuri in care Steaua si-a furat-o de unde nici nu credea ca se poate.

Pentru cei care si-au injectat supradoza de optimism am doar un lucru sa va spun: speram dar speram cu bun simt. La ce campionat a avut Steaua pana acum, speranta asta bolnava te poate baga in spital.

Spunea cineva acum cateva zile ca totul e pierdut. Sunt de aceiasi parere. Pentru Steaua nu exista locul 2, cel putin nu in fata celor de la Dinamo sau Rapid, rivalele de moarte. Pentru Steaua nu exista simpatii pentru Dinamo sau Rapid pentru bataiile date de rivale celor de la Cluj (Rapid a furat-o asta-i altceva).

Pentru stelisti exista doar Steaua. Steaua care sezonul asta ne-a aratat o instabilitate cum n-am mai intalnit, un antrenor care se incurca in registre tactice, care habar n-are sa-si motiveze jucatorii, accidentarii ale jucatorilor de baza care au decimat echipa, demisii/demiterii la nivelul conducerii si nu in ultimul rand o facatura de om, un aproape dictator, un idealist cu tenta marxista in persoana lui Becali.

Campionatul e pe terminate, campionatul e pierdut. Asteptam linistiti pana la vara, cand o sa vedem, poate, altceva.

Dupa ce am vazut aseara,ma incearca o senzatie de lehamite!Pacat!!Mai bine batea CFR, ca poate necalificarea in CL(acolo unde sunt banii) impreuna cu un esec total in alegeri(acolo unde e puterea=>alti bani),il faceau pe maimutoiul ala sa plecem dreq cu tot cu agaricii lui de la club.Mare pacat!!Ce sa mai zic,decat:Cu Steaua pana la moarte!! steagcruce2

Letopisetul Tarii Piperei de la jupan Gigi Fecali cetire – Episodul I:

- Scrie acolo fa secretaro, care esti secretara asa cum graieste gura-mi aurita, letopiset catre tot norodul ramanesc, ca sa-l citeasca si sa-l ia aminte spre mantuirea neamului si slava lui Dumnezeu. Deci:

“1.1.IO Gigi Becali, Principe, fiu al poporului zamislist din barbat si femeie adica de tatal si de mama mea (aici eu le fac o aroganta la bulangii fa, ca adica ei nu poate sa zamisleasca fiii poporului, ma intelegi?), iau in ziua de marti 8 mai 2007 anul Domnului, sabia in mana dreapta, biblia in cealalta si crucea in mana stanga si incep sa urc Golgota mantuirii neamului romanesc. Mantuiesc mai intai pe mine insami, apoi pe familia mea, finii si nepotii si daca mai ramane timp pe tiganii din Zabrauti. (STOP! Idee de film:Io merg cu calul in Ferentari si cum ma vede tiganii ca sosesc se arunca cu totii cu fata la pamant. Aici ca imagine artistica, ma vad pe mine in varful dealului cu calul nechezand si soarele cum rasare din spatele meu. Aici se sugereaza cum ca”cand vine Becali soarele rasare” ma intelegi? Cam asa ceva vreau sa zic. Cum adica in Zabrauti nu este dealuri, este numai mormane de gunoi? E bun si ala, dar vezi sa fie mormanul cel mai mare ca sa fiu deasupra tuturor. Dupa asta sa apara in cadru tiganii care imi pupa mainile si picioarele si cum ma atinge cate unu’ cum se face alb la fata si devine bogat imbracat cu haine noi. Si apoi eu flutur mana si le transform blocurile alea jegoase in vile cu piscina. Bun acum sunt multumit. Sa se consemneze ca am facut prima minune ).

1.2. La inceputul misiunii mele apostolice si de mantuire.(sa se mentioneze la inceputul letopisetului ca Becali e trimisul lui Dumnezeu pe pamant si ca prin gura mea vorbeste Duhul Sfant), vorbesc intregului norod si mai ales tineretului crestin si revolutionar. (aici sa vina Dan Pavel sa-mi dea si el niste idei de discurs ca io acum nu prea sunt in dispozitie filosofica ca sunt atatat de decolteul tau dihanie ce esti. Suna-l fa pe Dan sa vina la palat si acopera-ti cu ceva tatele, fa nesanatoaso. Uite-asa ma bagi in pacat si nu mai pot sa-mi arat virtutile de conducator si mantuitor al neamului.). Si eu le zic asa: Drag popor roman, romani si romance, barbati si femei, muncitori si tarani si voi ba intelectualilor, da bai Zmarandescule, cu tine vorbesc, fii si tu atent. Deci, ca sa reiau de unde am ramas ca m-a intrerupt. Asa, deci, eu am fost trimis de Dumnezeu pentru a-mi varsa sangele, sudoarea si lacrimile pentru voi ba, ca sa traiti voi bine. (asta cu “sa traiti bine” tai-o ca-I de la hahalera de Basescu. Pai pe Becali nu-l cheama Basescu, ca sa faca oamenii sa traiasca bine). Deci nu sa traiti bine, sa traiti CEL MAI BINE. (asta scri-o cu litere mari). Romania o sa fie o America Mica. Asta v-o garantez io Gigi Becali. Asa sa-mi ajute Dumnezeu. (Idee pentru. film: aici eu imi fac o cruce mare si multimea imi scandeaza numele si vreo cativa se calca in picioare ca sa ma atinga.)

1.3 Si asa plec eu Raizboinicul Luminii, Atletul crestinatatii si Ursul polar-carpatin pe lungul drum al suferintei intru propasirea materiala si spirituala a neamului meu. Pentru ca eu stiu ca mie imi este menit sa ma sacrific ca un miel pe altarul neamului romanesc, sa aduc jertfe de sange si sudoare pentru tara mea. Sa alung comunistii si mafia din tara. (Tai-o pe asta cu mafia ca-i de la nebunul de Vadim. Lasa numai comunistii si mai pune eventual fanariotii ca si astia am auzit ca ne-au facut noua rau. Cum adica fanariotii erau in secolul XVII? Deci de atunci ne prigonesc astia pe noi? Scrie acolo!) Mai ales impotriva fanariotilor o sa lupt si-o sa-i alung din aceasta tara! Ca eu sunt om cu stea in frunte ca asa a visat mama cand era lesinata dupa ce a incercat sa ma avorteze cu fusul in santu’ de la marginea drumului. Da’ io n-am murit, nuuu m-au luat oile si m-au crescut ca pe unul de-al lor si asa am supravietuit io.( de fapt n-a fost povestea chiar asa, dar lasa asa ca e mai interesant. Si pune asta prima minune, cum am supravietuit io avorton crescut de oi.)”

Acuma gata fa, facem pauza ca am obosit si nu mai pot concentra. M-ai omorat si tu cu bulanele astea ale tale. Ia sa-ti iei si tu fusta mai lunga.! Tu esti femeie serioasa? Nu stii ca eu sunt insurat? Pauza. Continuam maine.

VA URMA.

Despre Becali cred ca s-a spus tot.

Despre meciul cu Ceahlaul prea multe nu sunt de discutat, totul pare rezolvat.

Nu imi ramane decat sa il felicit pe Nicolae Dica:

La multi ani meseriasule!

Despre Becali cred ca s-a spus tot.
Mai ramane sa spuna si galeria ceva despre Becali in seara asta.

Daca nu se va intampla, nu merita sa fie numita galerie, cu toate sacrificiile si coregrafiile superbe!

Ar fi semnul ca Gigi a cumparat si PN.

PS: Pentru "baietii destepti" din PN (il exclud pe bogdan_p care vad ca intr-adevar se implica, dar cuvantul lui nu e decisiv): vremurile se schimba, baieti. Daca tot sunteti destepti, sariti din barca inainte de a se scufunda...

Nicolita e cel mai bun fundas dreapta de la Steaua si poate din tara. daca urmariti meciurile in care a fost folosit pe acest post. nu a trecut nimic de el. E drept ca un fundas nu prea are cum straluci, dar Steaua a pierdut multe puncte din cauza unor greseli facute de fundasul dreapta.

Lovin a inceput sa mai miste si el. Eu cred ca e loc pentru toti trei si as vedea o formula de forma:

Cernea,

Nicolita, Goian, Baciu, P. Marin

Para, Lovin, Elton, Cristocea

Badea, Iacob

cred ca glumesti , Nicolita cel mai bun fundas dreapta din tara? :))) de la echipa? :)) doamne ala nu e in stare sa faca o preluare alearga mereu cu capu in pamant , centreaza la fel , nu e disciplinat tactic ,ce il face cel mai bun? explica si mie , iar de Lovin numai e nik de spus

cred ca glumesti , Nicolita cel mai bun fundas dreapta din tara? :))) de la echipa? :)) doamne ala nu e in stare sa faca o preluare alearga mereu cu capu in pamant , centreaza la fel , nu e disciplinat tactic ,ce il face cel mai bun? explica si mie , iar de Lovin numai e nik de spus

Sunt de acord cu tine.Daca Elton nu joaca azi imi bag p*** in ***** lu zeroli si a lu ciobanu "nostru" mioritic

La Multi Ani Nicolae Dica!!!!TE asteptam cu drag,si sper ca diseara la meci tot stadionul sa te aclame mai ales ca astazi e si ziua ta.

In ceea ce priveste pe Jiji Becali nu pot sa spun ca e un escroc si bubuie de atata prostie.Acum e foarte clar ca pe el il intereseaza mai mult profitul pe urma Stelei ,si in acest scop e in stare sa faca pact cu diavolul(episodul de la meciul Dinamo-CFR Cluj),sa-i fie rusine!!!!

FORtA Steaua!!!!!

TRUP SI SUFLET PENTRU CULORI...

Unul dintre liderii galeriei Stelei de la Peluza Nord a spus ca, pentru moment, suporterii nu vor protesta in nici un fel impotriva patronului Gigi Becali ca urmare a declaratiilor si manifestarilor sale, de dupa partida Dinamo-CFR Cluj.

“Am vazut declaratiile si manifestarile domnului Becali de dupa meciul de aseara, dar deocamdata am decis sa nu protesta in nici un fel. Suntem revoltati de ceea ce s-a intamplat, darn u vom lua atitudine pentru ca echipa are in acest moment nevoie de liniste, pentru a-si atinge obiectivul. Am vrut la inceputul acestei saptamini sa avem o intilnire cu domnul Becali, in care sa-i explicam faptul ca suntem deranjati de manifestarile sale, dar nu a fost posibila. Speram sa avem o intrevedere saptamana acesta, iar daca dinsul va continua in aceeasi maniera suntem pregatiti sa protestam! Il intelegem ca nu intelege fenomenul si rivalitatile dintre echipe, dar nu se poate sa faca asa la nesfirsit”, a declarat unul dintre liderii Peluzei Nord.

Echipa are nevoie de liniste? :))))))

Dar suporterii nu au nevoie de liniste??????????????????

Mi-e scarba de atitudinea galeriei sau mai bine zis de lipsa de atitudine.

Cred ca Becali i-a dictat declaratia: "Il intelegem ca nu intelege fenomenul..."

Jenant, ne meritam tot mistoul... Cred ca si "galeria" de la FC National ar fi avut mai multa verticalitate...

De ce credeti ca a trmis Jiji fax la Cluj la vanda aia biletele??? pentru ca nu l-a deranjat protestul din meciu din cupa???imi pare rau ca uni cred ca ar fi mai bine momente de liniste acum??? ce avem de pierdut daca ne suspenda terenul??? si ca din cauza lui nu s-a intrat la meciurile cu Bistrita si Cluj... nu vreau sa zic mai mult...eu nu o sa fiu prezent la meci ca sunt din provincie...dar sper din tot sufletul ca Jiji sa isi ia portia de m...e pentru ca merita...mai bine un loc 3 curat decat un 2 milogit..Jiji ieri ne-a ranit orgoliul tuturor...pacat

ATTN moderatori - sunt comentarii off-topic cu nemiluita aici si nimeni nu face nimic. Eu pentru ca am avut o "altercatie" cu un dinamovist - am primit avrtisment ca-s off-topic. Unde este corectitudinea ?

Pronostic (subiectiv, pentru ca e dat cu sufletul) pentru deseara 3-0.

Lupta Steaua !

De ce credeti ca a trmis Jiji fax la Cluj la vanda aia biletele??? pentru ca nu l-a deranjat protestul din meciu din cupa???imi pare rau ca uni cred ca ar fi mai bine momente de liniste acum??? ce avem de pierdut daca ne suspenda terenul??? si ca din cauza lui nu s-a intrat la meciurile cu Bistrita si Cluj... nu vreau sa zic mai mult...eu nu o sa fiu prezent la meci ca sunt din provincie...dar sper din tot sufletul ca Jiji sa isi ia portia de m...e pentru ca merita...mai bine un loc 3 curat decat un 2 milogit..Jiji ieri ne-a ranit orgoliul tuturor...pacat

pai tie nu iti pasa ca se suspenda terenul ca nu poti ajunge la meci ,dar noi ceilalti?

La multi ani Dica...sa iti dea Dumnezeu multa sanatate si sa joci cat mai bine !!!!!!

daca vrei sa ii urezi la multi ani, intra AICI

Editat, MODERATORII

Sign in to follow this  
Followers 0