Sign in to follow this  
Followers 0
fcsteaua.ro

STEAUA - Ceahlaul

63 posts in this topic

Etapa a XXXI-a a Ligii I programeaza miercuri, 9 mai 2007 (la distanta de 2 zile de la implinirea a 21 de ani de la istorica victorie de la Sevilla), meciul dintre Steaua si Ceahlaul Piatra Neamt. Meciul va avea loc cu incepere de la ora 20.45 in Templul Fotbalului Romanesc.

Pretul biletelor la acest meci este 3 lei la Peluze, 5 lei la Tribuna II, 10 lei la Tribuna 1, 30 lei la Tribuna 0 si 50 lei la Fotolii.

Aceste preturi coroborate cu marea sansa care i s-a dat echipei noastre de a trece pe locul 2, vor face probabil ca elevii lui Oli sa fie incurajati de un stadion arhiplin.

Oricum majoritatii suporterilor Stelei i-a lipsit atmosfera din Templu si ar fi venit maine in numar foarte mare la meci, nefiind nevoie de nici un alt eveniment exterior.

Steaua este marea favorita a acestui meci, Ceahlaul fiind ca si retrogradata in Liga II. Iar victoria ii este absolut necesara echipei noastre tinand cont ca dupa 30 de etape, Steaua are un singur punct in spatele CFR-ului Cluj.

Insa asta seara, unii jucatori ai marii rivale Dinamo, au dat dovada de caracter, jucand fotbal impotriva portughezilor de la Cluj. Asta in ciuda faptului ca un tusier s-a facut de ras pentru a ajuta pe CFR, in zadar insa : Dinamo - CFR Cluj 1-0. Si acum Steaua nu mai depinde de nimeni !

In meciul tur, la Piatra Neamt, Steaua a prestat un joc foarte foarte slab, neavand nici o ocazie de gol, lucru reflecat si de rezultat : 0-0. Insa intre timp lucrurile s-au schimbat, iar maine Steaua va avea ocazia sa-si ia revansa.

Oli are ca de obicei mari probleme de lot. La mai vechii accidentati Dica, Ghionea, Radoi, Thereau, Andrey, se mai adauga pe lista indisponibililor Marius Croitoru suspendat precum si Bostina si Nesu accidentati la antrenamentele premergatoare meciului cu Unirea Urziceni.

Insa mai e atat de putin pana la finalul sezonului care se pare ca va fi salvat de o participare in UCL ca aceste lucruri nu mai conteaza prea mult. Important e ca la anul sa fie rezolvate toate problemele si sa nu ne mai multumim doar cu locul 2.

Echipa probabila : Cernea - Stancu (???), Baciu, Goian, P. Marin - Nicolita, Paraschiv, Lovin, Cristocea - Badea, Iacob.

Meciul Steaua - Ceahlaul va fi transmis in direct de Antena 1 si arbitrat la centru de Anton Helesteanu.

Hai Steaua...spre Champions League !

Catalin Nastase

Click aici pentru clasamentul Ligii 1

jucatorii dinamovisti au dat dovada de caracter si Lobont a dovedit (inca o data) ca e cel mai bun portar roman.

acum depinde doar de noi sa ne castigam un loc in preliminariile CL...

Doamne ajuta.

LUPTA Steaua!

In seara asta ceva s-a rupt in stelistul din mine.

Simt ca pur si simplu nu mai "iubesc" Steaua

asa cum am facut-o pana acum 30 de minute.

Adica asa cum nu poti iubi nici macar o femeie,

asa cum nu iti poti iubi nici macar tara de bastina.

De azi inainte voi privi la fotbal asa cum o fac

cand privesc snooker-ul sau Formula1,

sporturi unde niciodata nu voi vedea vreun roman.

De ce s-a rupt ceva in stelistul din mine ?

Cred ca pentru ca m-am maturizat.

Am constientizat, odata pentru totdeauna,

ca patriotismul, oligarhii, Steaua sau alte simboluri

sunt folosite de anumiti oameni doar in scopuri personale.

Pur materiale si egoiste.

Ce pacat ca acest pamant nu a nascut un om plin de bani

ca Gigi Becali, dar care sa iubeasca Steaua

asa cum am iubit-o eu pana in seara asta !

Avand in vedere ca mai sunt atat de putine etape si orice pas gresit nu mai poate fi recuperat si faptul ca meciul se joaca acasa la noi nu cred ca baietii vor repeta meciul din tur.

In rest forzza Steaua!

Stiu ca nu are legatura cu subiectul, dar nu ma pot abtine sa nu observ ca la sfarsitul meciului Dinamo-CFR domnul presedinte al clubului FC Steaua saluta in stilul caracteristic galeria alb-rosilor in drumul spre Maybach. Probabil inainte de asta se gudurase in fata lui Turcu si Borcea cu bani si rugaminti. Nu are limite acest om, nu are limite in prostie!

AM bagat la pariuri bani frumosi ca se inscriu 2 goluri pana la pauza!!!Hai Badea dai 3 pana la pauza !!!! BATE Steaua CU 3-0 steagcruce2

In seara asta ceva s-a rupt in stelistul din mine.

Simt ca pur si simplu nu mai "iubesc" Steaua

asa cum am facut-o pana acum 30 de minute.

Adica asa cum nu poti iubi nici macar o femeie,

asa cum nu iti poti iubi nici macar tara de bastina.

De azi inainte voi privi la fotbal asa cum o fac

cand privesc snooker-ul sau Formula1,

sporturi unde niciodata nu voi vedea vreun roman.

De ce s-a rupt ceva in stelistul din mine ?

Ce pacat ca acest pamant nu a nascut un om plin de bani

ca Gigi Becali, dar care sa iubeasca Steaua

asa cum am iubit-o eu pana in seara asta !

lasa, nu fi trist. au mai fost si altii ca tine. o sa vezi ca nu o sa poti sa stai departe de fenomen..... mai vorbim la toamna...... Steaua nu inseamna, Becali, Olaroiu, MM, Hagi, Protasov, Zenga, etc, etc..... Steaua suntem noi SUPORTERII......

Doar victorie!!!

Este singurul rezultat.Badea va inscrie sigur.Da macar acum sa joace si Elton ce dracu e meci usor.....

FORZA Steaua

as adauga ceva la un "vers" al poeziei tale in proza, exact langa cuvantul "oligarhii" si anume: Constitutia Romaniei!

Scuze ca postez oarecum pe teme politice...

Referitor la "stelistul din fsoica", nu stiu ce sa zic, dar se pare ca nu era destul de puternic si s-a carat! Nu asta este mentalitatea, nu asta este atitudinea! Cand ti se ia ceva scump, trebuie sa lupti pentru a-l recapata! Fiecare face asta in felul lui: ultrasii strigand pe stadion impotriva lui Becali, ceilalti, ca mine de exemplu, demontandu-i imaginea lui Becali cu orice ocazie ivita: cand va mai spun prietenii, colegii de birou, iubitele, nevestele, soacrele ca Becali e un mare om, ca el le-a facut case amaratilor alora amintiti-le ca tot Becali a platit facturile de curent unot taraie-brau care nu muncesc si care ne fura noua din buzunare. Cand il mai lauda cineva pe Becali, spuneti-le asa: "Mai tii minte cand ti-a furat ala telefonul/lantul/portofelul/altele? Aluia i-a platit Becali curentul!"

HAI Steaua!HAI Steaua! HAI Steaua!

FStoica,daca esti stelist o sa rezisti. Toata aceasta perioada neagra aduce stelistii impreuna,nu-i dezbina. Asta este si scopul rivalilor,sa reduca numarul nostru cat mai mult,pentru ca ei sunt inainte de toate anti-stelist,si dupa-aia sustinatori ai echipelor lor,asa ca sa nu le dam satisfactie,sa ramanem uniti si sa sustinem Steaua.

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

nu credeam ca o sa apuc ziua asta....azi s-a depasit orice limita sper sa fie doar un vis urat din care sa ma trezesc cat mai repede .pur si simplu nu am cuvinte .....incredibil de fapt cred ca nu exista o logica pentru ceea ce s-a intamplat azi...decat sa ma ajute spuractii mai bine in b ......oare cat o sa mai suportam ?

Marsez la discutia pe teme politice, desi nici la asta nu mai pun suflet de multa vreme,

cum din seara asta sper sa nu o mai fac nici cand vine vorba despre fotbal...

Asa e.

Ai dreptate.

Suspendarea a fost practic "inventata",

spre diferentiere de penalty-ul de la Urziceni,

care , in opinia mea, a fost doar eronat acordat.

Din pacate, si dusmanul popular, public, comun

(oligarhii) folosit de Basescu (nu inventat, caci el exista si in tabara presedintelui, ci doar folosit in scopuri complet egoiste)

e la fel de putin credibil,

cel putin pentru un om care mai si gandeste.

La fel ca si in situatia Steaua,

si in politica am aceeasi alegere.

Nu merg la vot pentru ca nu mai are rost sa cred in ceva.

M-am maturizat.

Am fost prea mult pacalit pana azi.

M-am lasat prea mult pacalit....

Sa auzim de bine...

Oricum, de azi inainte ma voi uita foarte relaxat la fotbal...

Poate pentru Federer sa mai am ceva emotii ...

as adauga ceva la un "vers" al poeziei tale in proza, exact langa cuvantul "oligarhii" si anume: Constitutia Romaniei!

Scuze ca postez oarecum pe teme politice...

Referitor la "stelistul din fsoica", nu stiu ce sa zic, dar se pare ca nu era destul de puternic si s-a carat! Nu asta este mentalitatea, nu asta este atitudinea! Cand ti se ia ceva scump, trebuie sa lupti pentru a-l recapata! Fiecare face asta in felul lui: ultrasii strigand pe stadion impotriva lui Becali, ceilalti, ca mine de exemplu, demontandu-i imaginea lui Becali cu orice ocazie ivita: cand va mai spun prietenii, colegii de birou, iubitele, nevestele, soacrele ca Becali e un mare om, ca el le-a facut case amaratilor alora amintiti-le ca tot Becali a platit facturile de curent unot taraie-brau care nu muncesc si care ne fura noua din buzunare. Cand il mai lauda cineva pe Becali, spuneti-le asa: "Mai tii minte cand ti-a furat ala telefonul/lantul/portofelul/altele? Aluia i-a platit Becali curentul!"

HAI Steaua!HAI Steaua! HAI Steaua!

Pentru Alex Blaja si pentru toti ceilalti stelisti adevarati de pe aici...

L-am pus pe Alex pentru ca am dialogat aici recent...

Sunteti, voi, stelistii adevarati si dezamagiti ca mine,

foarte numerosi....

Mi-as dori sa ne putem intalni in zilele urmatoare la o bere...

Discutia mai alina durerea...

Poate AISS mai organizeaza o intalnire, dar sa nu fie una

cu scopuri precise...

Simt nevoia sa vorbesc cu un suporter adevarat,

iar personal nu cunosc niciunul...

Imi doresc o bere in mijlocul unor suporteri la fel de

dezamagiti, fara speranta si mizantropi ca si mine...

Nu merg la vot pentru ca nu mai are rost sa cred in ceva.

M-am maturizat.

Am fost prea mult pacalit pana azi.

M-am lasat prea mult pacalit....

esti cam trist....oricum, daca nu mergi la vot, iti exprimi totusi optiunea, cf noii legi a referedumului....si cu asta nu mai zic nimic de politica, ca o sa ne recomande in curand moderatorii sa mutam discutia pe private :)

Si eu ma simt uneori pacalit, dar niciodata in iubirea mea pentru Steaua....acest sentiment UNIC este al meu si nu mi-l poate lua nimeni, nici macar Jiji.....cum zicea si predatorpulse7, momentele grele sunt facute pentru a ne uni, pentru ca ne testeaza sentimentele fata de aceasta mare echipa! Eu zic asa: indiferent de rezultatele echipei, eu voi continua sa O IUBESC! Asta nu inseamna ca voi fi de acord cu Jiji, cu Oli, cu nepotii, cu verii si ce naiba de alte rude or mai fi pe acolo....IUBIREA pentru aceasta echipa nu mi-o va lua nimeni, niciodata!

Daca eu si prietenii mei incepem sa strigam anti-Becali maine la meci ne bate bogdan_p sau indeamna toata peluza sa strige dupa noi? Aceasta e intrebarea. Pentru cateva deplasari ratate accepta cel mai josnic compromis?

E usor sa zici ca oricum nu rezolvi nimic... multe din cate vedem azi nu s-ar fi realizat daca toti am fi avut gandirea asta. Si oricum ce face Becali acum la Steaua e terorism, iar cu teroristii nu trebuie sa cooperezi sub nici o forma, nu trebuie sa-i ignori. Santajul poate dura oricat vrea Becali.

O sa ziceti ca doar Becali s-a facut de ras in seara asta cu fularul dinamovist la gat in timp ce cainii strigau "M*** Steaua". Asta va place voua sa credeti, de fapt tristul adevar e ca lumea nu mai vede Steaua cand zice Steaua, ci il vede pe Becali si toate actiunile compromitatoare ale lui compromit inevitabil clubul nostru.

Maine vom fi multi. E o ocazie unica. Daca nu vom profita de ea vom fi cu adevarat de condamnat.

La multi ani "Mos" Nicolae Dica !

Batem 3-0 , asta daca nu ne aparam iar toata repriza a 2-a.

nu credeam ca o sa apuc ziua asta....azi s-a depasit orice limita sper sa fie doar un vis urat din care sa ma trezesc cat mai repede .pur si simplu nu am cuvinte .....incredibil de fapt cred ca nu exista o logica pentru ceea ce s-a intamplat azi...decat sa ma ajute spuractii mai bine in b ......oare cat o sa mai suportam ?

cat o sa fie Becali la Steaua parerea mea, deoarece nu stiu ce am putea face ca sa nu se mai intample. Ar trebui sa-i schimbam felul de a fi "domnului patron", ceea ce nu se poate, asda ca nu stiu.

foarte numerosi....

cu scopuri precise...

nu fi trist...la bine si la gre...cu Steaua mereu...! :P Va trece...Nu e viata roz tot timpul...dar ros-albastra e ;)...FORZA Steaua..Pana la moarte

culmea e ca seara asta naste urmatoarea dilema, pentru multi dintre oamenii care gandesc:

Cine e mai onest, la modul absolut vorbind:

-Becali, care s-a dus pe stadion si a aratat, sincer, la toata lumea , ca "tine cu Dinamo", atunci cand interesul o cere?

- sau noi ceilalti care ne ascundem in spatele TV-ului si ne dorim un anume rezultat?

RASPUNSUL CORECT:

NOI, CEILALTI, pentru ca IUBIREA noastra pentru Steaua e sincera, dezinteresata material, e dragoste in stare pura si nimic altceva !!!!

P.S.

Maine seara voi fi pe Ghencea si voi scanda PENTRU SEVILLA'86, un meci pe care eram prea mic sa mi-l amintesc, dar care m-a facut ceea ce sunt:

un stelist dezamagit si mizantrop...

foarte numerosi....

cu scopuri precise...

@fsoica imi aduci aminte de Valentin Ceausescu dupa revolutie...

Asta e unii suporteri pleaca de langa echipa bine ca sunt altii care vin din urma care au aceesi pasiune pe care o aveati voi inaintea revolutiei.

nu prea m-ai nimerit.

am 29 de ani.

la revolutie aveam 11.

habar nu aveam pe ce lume traiesc.

nici finala de la sevilla nu mi-o amintesc decat foarte vag...

@fsoica imi aduci aminte de Valentin Ceausescu dupa revolutie...

Asta e unii suporteri pleaca de langa echipa bine ca sunt altii care vin din urma care au aceesi pasiune pe care o aveati voi inaintea revolutiei.

LA MUUUUUUULTI MULTI ANI Dica! TE ASTEPTAM SA REVI PE GAZON ECHIPA ARE NEVOIE DE TINE.

CAT DESPRE MECI MI-E GREU SA DAU UN PRONOSTIC DAR NU CRED CA POT S AMA INSEL DAK ZIC CA BATE Steaua,E DIFERENTA DE VALOARE NETA INTRE CELE 2 ECHIPE.

HAI Steaua.HAI CAMPIONI!!!SPRE UCL...!!!

Stiu ca nu are legatura cu subiectul, dar nu ma pot abtine sa nu observ ca la sfarsitul meciului Dinamo-CFR domnul presedinte al clubului FC Steaua saluta in stilul caracteristic galeria alb-rosilor in drumul spre Maybach. Probabil inainte de asta se gudurase in fata lui Turcu si Borcea cu bani si rugaminti. Nu are limite acest om, nu are limite in prostie!

PERFECT DE ACORD CU TINE,NU ARE LIMITE ACEST CIOBAN,HAI CA NU OI FI IO ULTRAS SA MA DAU MARE,DAR CA STELIST MA DOARE SA VAD CA CINEVA CARE SE CREDE MARELE Jiji Becali,IMPARATUL PROSTIEI FACE NISTE GESTURI INCALIFICABILE,pentru UN PATRON DE ECHIPA,SI INCA CE ECHIPA,MAI ALES STIIND RIVALITATEA DINTRE CELE 2 ECHIPE,SA SE DUCA SA FACA CA O PAIATA CU SUPORTERI LUI Dinamo SI AIA STRIGAU INCONTINUU M*** Steaua,ESTE INADMISIBIL.

ORICUM EU SIMT CA MOMENTUL SPULBERARII,SAU LINSARII pentru Becali E FOARTE APROAPE,ACEST PROST NU POATE S ANE CONDUCA PE NOI.

NU SUNTEM SCLAVI NIMANUI SI NICI BATAIA LUI DE JOC

Batem

Sper sa jucam cu amaratii astia mai spectaculos atat vreau spectaculos nu la "rezultat"

Forza Steaua

FITI POZITIVI!! GATA!! E DEJA ISTORIE!!! BUCURATI-VA CA POATE MAI AVEM OCAZIA SA VEDEM ECHIPE DE TOP IN Ghencea!!! IN FOND SI LA URMA URMEI SUPORTERII MERG PE STADION PENTRU JOCUL DE FOTBAL!!! RESTUL, CE FACE CONDUCEREA UNUI CLUB, NU NE INTERESEAZA. ... HAI Steaua!!! SUNT SIGUR CA DACA NE CALIFICAM IN GRUPE, SI NICI NU VREAU SA MA GANDESC CA VA FI ALTFEL, NU VOM MAI AVEA "NOROCU'" SA JUCAM CU ECHIPE GEN Real Madrid, Lyon. POATE VOM MERGE MAI DEPARTE....

Steaua!!! Steaua!!! Steaua!!!

steagcruce2 steagcruce2 steagcruce2 steagcruce2 steagcruce2 steagcruce2 steagcruce2

Sign in to follow this  
Followers 0