Rossoblu

A Innebunit Ciobanu!

377 posts in this topic

Citez: daca ne vom califica in Champions League voi face tot posibilul sa gasesc o portita in care sa pot sponsoriza cu 2 mil euro pe Dinamo!

E cretin!

Si ii lasa pe moca in Ghencea!

E tampit!

Spurcatii au inaintat deja o lista la UEFA cu stadioanele pe care le propun pentru a juca in Liga: Lia Manoliu si Piatra Neamt.

Cat despre ce am vazut in seara asta ramai dezgustat... sa declari tu, finantator al Stelei, ca ai avut mai mari emotii la acest meci decat la un meci al Stelei, e pur si simplu incredibil. Mi-e sila de acest om !

Becali nebunu' satului, mai bine jucam in Intertoto decat cu nebunu asta patron, practic s-a declarat fan Dinamo!!!!!! RUSINE Becali !!!!!!!!!!!!!!!

Cel mai retardat personaj, era in stare sa-i faca [...] lui Borcea numai sa castige Dinamo meciul.... de unde atata onoare pe acest fals! Si-a calcat demnitatea in picioare pentru banii din CL !

P.S. Sa se duca dracu' la Dinamo si sa ne lase in pace!

Declaratii de o nesimtire crunta din partea respectivului personaj. Presupusa sponsorizare nu se va face din propriul buzunar, ci din visteria clubului nostru, si doar in cazul calificarii in UEFA Champions League si nu-mi imaginez cum banii castigati de Dica & Co. vor umple conturile lui Lobont, Niculescu etc.

In seara asta ne-a demonstrat a 'n'-a oara cat de josnic e, ducandu-se pe stadionul rivalei de moarte care rasuna de injurii aduse lui. Dar nu mai conteaza nici onoarea, nici demnitatea..toate palesc in fata muntilor de bani din UCL.

Probabil ca in cateva zile ne va dezvalui substratul acestor cuvinte, de lauda la adresa cainilor, motivand ca e alta mutare psihologica de-a sa.

Sunt pur si simplu scarbit de atitudinea asta prin care taraste Steaua in noroi.

Din pacate solutie la problema asta nu exista, cel putin nu pe moment, iar noi suntem obligati sa induram toate mizeriile.

E greu sa ne gasim cumpatul in clipele de fata, sa privim increzatori spre viitor, sa ne sustinem echipa cu ardoarea cu care suntem obisnuiti, dar nici alternativa n-avem.

Forza Steaua !

Oare ce se va intampla in cazul unui rezultat nefavorabil cu Ceahlaul ? La cine va mai apela Gigi, in curul cui isi va mai adanci limba otravita ?

Vom trai si vom vedea.

Ca e nebun asta nu este nou. Dar cretin nu cred, pur si simplu sunt vorbe in vant, vorbeste ca sa vorbeasca lumea de el, stati linistiti ca nu da bani nimanui.... iubeste prea mult banii lui (si din pacate ii iubeste mai mult decit iubeste Steaua).

Tocmai a trecut un prieten de-al meu dinamovist care a fost la meci. Mi-a povestit de meci si de finalul lui. A stat la tribuna 0 in groapa si la sfarsit dinamovistii i-au strigat lu`Gigi: "Gigi vino incoa', sa-i dam .... lu` Steaua". Stiti ce a facut el? S-a dus la gard la suporterii canish! WTF?

MORI CIOBANE!

Ne-a demonstrat inca odata cine ne conduce clubul ! Nu am mai vazut asa ceva in viata mea, un pupincurist si un lingau ca asta! Inteleg domnule incerci sa-i santajezi, cum a facut cu terenu, dar dupa ce te vezi obiectivul implinit, pe langa stadion sa le mai oferi si bani, si nu 1000 euro pe jucator sau asa..."nu domnule ca io-s Becali marele sef din Ghencea, dau 2 milioane, ca eu pot...lasa ca in loc sa imi fac cateva transferuri de banii aia mai bine ii dau prietenilor mei dinamovisti, sa isi aduca ei jucatori sau sa-si dezvolte stadionul"... a ajuns Steaua sa dea bani pentru dezvoltarea clubului Dinamo!!! RUSINE !

Si clar ca in astfel de povesti trebuie sa existe o cireasa pe tort! In primul rand ca-i lasa sa vina pe stadionu nostru (nici nu vreau sa ma gandesc la vandalismul care o sa fie) si nu le ia nici bani!

FORZA Steaua si numai ce inseamna cu adevarat Steaua !

Doamne in ce ne-a transformat oierul asta infect.... maine la meci trebuie luata atitudine, ceva bannere!

De obicei sunt om calm. Nu-mi sta in fire sa jignesc sau sa doresc raul altuia.

Cand vad insa ce poate spune Becali ... si in ce hal poate sa linguseasca javrele doar pentru ca Steaua sa prinda cu chiu cu vai un loc 2 si o sansa vaga la grupele CL (adica la $$$$, ca lui doar de astia-i pasa) ...

"Nu sunt multumit, sunt super fericit. Acest meci l-a castigat Dinamo si nationalismul romanesc. Am avut mai mari emotii la acest meci, pentru ca era mai mult decat un meci al nostru. Am promis si am facut ca spartanii pentru ca i-am promis lui Borcea. M-am bucurat foarte mult la golul Dinamo. Vreau sa ne lasati sa ne pregatim de Liga Campionilor, pe noi si pe Dinamo. Imi dau cuvantul de onoare ca nu voi face niciodata o declaratie impotriva lui Dinamo. Am sa merg la biserica sa ma rog pentru Dinamo cand vor juca turul preliminar"

Aceasta ultima dovada de nesimtire si sfidare la adresa suporterilor Stelei e prea mult. Nu se mai poate. Signor ciobandante, daca-ti plac asa de mult maidanezii, [......................]!! Sper sa te umfle DNA cat de curand ! LASA-NE NESIMTITULE, MINCINOSULE !! Am gresit cand l-am atacat doar pe Olaroiu .. principalul vinovat esti tu !

S-a terminat meciul javrelor, castigat cu mult noroc, chiar daca rezultatul este in favoarea noastra. Clujul a fost mult peste ei in 10 si daca jucau in 11 eu cred ca ar fi castigat cu vreo 1-3.

Eu nu am tinut cu Dinamo si sa le fie rusine celor care au tinut vreodata cu alta echipa(ma refer la cei care se dau stelisti) decat Steaua. Ciobanul ne-a omorat din punct de vedere al imaginii iar Olaroiu din punct de vedere al jocului.

Penibila atitudinea celor care strigau "miau, miau, miau" si vroiau ca echipa lor sa piarda doar ca sa ne faca noua rau. Si din nou, totul se intoarce la Steaua.

Mediatic, suntem la pamant. Deja incep tampeniile cu "cea mai curata campioana de dupa 1990" si "stelistii tin cu Dinamo", "stelistii la mana lui Dinamo", iar Jiji i-ar fi facut si favoruri sexuale lui Borcea doar sa castige pechinezii. Borcica zice ca nimeni nu a mai dominat campionatul ca ei dupa 90, dar sa-i reamintesc porcului ca Steaua a castigat 6 TITLURI la rand dupa 90, asa ca nu prea sta in picioare teoria. Cum sa fie cel mai curat campionat de dupa 90 cand in tur au fost vreo 5 meciuri ale dinamovistilor cel putin suspecte(iar eu oricat de stelist sunt, ma cred un om obiectiv) iar meciul cu noi a fost distrus de arbitri. Au castigat pe merit acest campionat, si ei se mira cat de clar l-au castigat dar explicatia este foarte foarte simpla. Ultimele 2 campionate ale noastre au fost castigate impotriva unor competitoare, Dinamo in acest sezon nu a avut asa ceva, nu pentru ca au fost mai buni ci pentru ca:

-Rapid a fost distrusa din interior de Copos, distrugandu-l psihic pe Razvanel, iar in afara de Lazar si Mazilu transferurile lor au fost bombe, iar la portari stau mai rau ca noi(doar Coman este bun).

-Steaua noastra a suferit mai ales din cauza bancii tehnice si a zgarceniei coposiste a ciobanului. Olaroiu ne-a distrus sistematic prin aducerea copiilor lui si prin adoptarea oricarei tactici in afara celei clasice a Stelei, si anume jocul de posesie vertical pe poarta. Situatia transferurilor e similara cu cea de la Rapid, doar Thereau si Badea au confirmat cu adevarat iar Elton si Andrey sunt p-afara ca nu sunt romani verzi cum ii plac ciobanului.

Dar sa revin la Oli. Cand lipseau doar Iacob si Radoi, deci doar 2 jucatori(dar importanti), Oli a avut un tur intreg sa faca macar un SISTEM DE JOC. Steaua nu are asa ceva, este flagrant cum sunt ametiti jucatorii Stelei, fiind schimbate posturile de la joc la joc(vezi Banel), iar faza cu accidentarile este doar o scuza, chiar daca s-a stabilit un record negativ de accidentati.

Ganditi-va putin la un meci bun al Stelei in acest campionat. Daca nu va vine imediat unul in minte, nu-i nimic, pentru ca nu stiu daca au fost. Si va rog nu dati exemplul meciului cu Rapidul din Giulesti, pentru ca acolo a fost un fel de sindrom Kiev, cand ne-a iesit totul.

Sigurul meci foarte bun al Stelei din acest campionat a fost cel pierdut la Otelul. Am combinat frumos, mai mult pe jos si astfel doar Nicolae Dica a avut 6 faze singur cu portarul, deci echipa si-a facut treaba, pacat ca Dica a ratat. In rest cu Dinamo in Ghencea a fost si nenoroc(goluri d-alea ies la 18 ani plus ca noi am avut 2 bare), cu Rapid pe manoliu ne-am aparat, in groapa lor de stadion ne-am aparat, chiar daca Corpodean a fost penibil atunci.

Ca sa concluzionez, in competitia interna Steaua nu a participat in acest an, de aia au castigat javrele campionatul. In campionat am fost penibili, chiar mai penibili ca pe vremea lui Piti. O sa-mi iau multe injuraturi, dar daca CFR si Rapid aveau mentalitate de invingatori(se vede ca nu-s obisnuiti), ne luau locul 2 de mult. Noi suntem amortiti complet de cand a venit d-l Olaroiu, echipa nu mai are orgoliul stelist, se multumeste cu putin, de ce sa alerge mult ca au jucat in CL, nu-i asa? Un jucator in care se vede cel mai bine spiritul stelist in acest moment este Ochirosii, mananca pamantul cand intra in teren, pentru ca-si da seama unde joaca. Si poate acum Croitoru. Restul ori vin dupa accidentari, ori sunt accidentati, ori nu sunt in forma ori pur si simplu nu au valoare de Steaua.

Cat despre cioban, nu mai am ce sa zic, a zis ca a avut emotii mai mari la meciul javrelor ca la cele ale Stelei, a zis ca baga 2 milioane la Dinamo, Borcea era foarte fericit la sfarsit, cred ca el si Jiji au mers undeva sa fie singuri si sa faca pe "spartanii"(da, stiu ca spartanii nu erau homo).

Eu unul astept Steaua sa revina in campionat macar acum pe sfarsit si la anul sa luam titlul 24.

FORZA Steaua!!!

Intotdeauna superiori.

Curios daca mai sunt care pot confirma faptul ca ciobanul a salutat galeria cainilor(recunosc nu m-am uitat la mizeria asta de meci). Asadar care a mai vazut/auzit asta?

Am auzit (nici eu nu m-am uitat) ca Becali a salutat PCH-ul cand acestia strigau "Gigi, vino-ncoa, sa-i dam **** lu' Steaua". Am auzit de asemenea ca a luat un fular spurcat, l-a pus la gat si l-a pupat.

Declaratiile sunt deja cunoscute.

Jeg ordinar.

Aveti dreptate. Ciobanul s-a prostituat si in aceasta seara am asistat la nasterea unei noi specii de paraziti "MAIDANEZUL MERINOS". LATRAUL 'razboinic-cica'' ne-a umilit pe toti cu atitudinea lui de pupincurist-lingau. Nici in cele mai negre cosmaruri nu imi inchipuiam sa traiesc o asemenea umilinta. Ca sa repare totul singura solutie ar fi sa ne lase in pace si sa treca la ai lui. Si sa-l ia cu el si pe O(l)iii cel mai... antrenor dintre toti pe care i-a vazut ma-sa pana acum si toate loazele de fotballisti gen Ovidiu Petre, Coman, Baciu, Lovin, Stancu si alte muhaiele de acest gen. Sa-si mai ia cu el si Armata de neaveniti din conducerea clubului care habar nu au ce inseamna Steaua. Si sa vedeti atunci....iar nu vom mai avea adversari ca-n perioada 93-98.

Sunt stupefiat de modul in care cerseste oierul voturi... Atata pupincurism din partea "razboinicului"!!!... Miliardarul Jiji se prostitueaza-n groapa pentru ipotetice 10 mil euro!... Maine seara trebuie luata atitudine impotriva acestui impostor care si-a lipit imaginea de emblema clubului cu cele mai mari performante!!!

Nu te votez, lifta spurcata!!!

Am mai spus-o si o mai spun: Prefer ca Steaua sa RETROGRADEZE si sa scapam de cioban, decat sa luam UCL si el sa ramana!!! Doresc sa merg la meciurile Stelei la 11, in loc de 21:45 dar sa stiu ca la finalul meciului pot sa-i scandez numele unui patron/presedinte adevarat care cultiva spiritul Stelei!

Acum imi dau seama ce munca titanica a fost pentru Meme sa tina sub control aceasta prostituata...

Ciobaaaaaan Netoooooot!

De la noi n-ai nici un vot!

Asta e un cretin... nu am cuvinte pentru asta e un jeg... Lasa ca ii da lui Dinamo niste bani sa mai faca niste transferuri marca Lobont si noi... luam romanasi... Asta e... numai dupa bani ar fi facut ORICE sa intre in CL - adica sa ia banii ca pe el il doare in cot de tot si toate cand e vorba de bani.

El face politica, face Steaua, face afaceri ... e varza... nu a muncit o ora in viata lui ... e foarte departe de tot ce inseamna Steaua! El defapt nu intelege ce e Steaua... pacat.

N-am mai scris de foarte mult timp pe acest site. Dupa ce mi-a fost inchis un topic in care-l atacam pe Gigi Becali am renuntat sa mai intru. Imi pare rau ca de-abia acum , in al n-spelea ceas s-a trezit toata suflarea stelista de pe fcsteaua .ro. Nu suntem capabili sa vedem pericolul decat atunci cand e prea tarziu. Este evident ca orice stelist este dezgustat acum de patronul nostru. Este mare pacat ca acest lucru se intampla atat de tarziu. Acum este simplu sa ai o pozitie vehementa contra lui Becali, mai greu era acum 3-6 luni.

Principalii vinovati suntem noi. Pasivitatea noastra a permis ca istoria Stelei fie pusa in pericol. Da! Noi suntem Steaua si noi am lasat toate aceste lucruri sa se intample. Daca vrem sa se schimbe ceva trebuie sa incepem cu noi. Un stelist adevarat n-ar trebui sa se lase cumparat de rezultatele imediate ale echipei. Semne am avut cat cuprinde insa am refuzat sa le vedem si acum platim pentru asta.

Trebuie sa incepem cu noi. Numai noi putem recupera ce s-a pierdut. Sper sa nu mai dezamagim inca o data.

Nu cred ca va da 2 milioane la dinamovisti :mrgreen: asa cum nu cred ca nu se va mai lua de Dinamo.. :D asteptati ca arbitri sa traga cu Dinamo, sa vedeti cum va pune "tunurile" pe Dinamo.

Nici daca castigam Champions League nu l-as fi votat. Populism de joasa speta...asta isi imagineaza ca a castigat voturi....eu zic ca mai mult pierde:)

Repulsie totala!!!!!!!!!!!!!!

Am obosit sa-l tot critic, imi pastrez energia pentru a sustine echipa si a-i ura ceva de "bine" la meciul cu Ceahlaul.

Cand va pleca Gigi de la Steaua va fi sarbatoare. Mai mult rau face acest om infect.

Nu inteleg de ce printre toti oamenii care au bani in Romania sunt numai dobitoci (adica ma refer la cei care au profitat de revolutie sa fure poporul roman), care nu stau bine la minte si care vor in continuare sa fure. Gigi zicea ca Steaua se autofinanteaza, eu zic ca mai degraba Steaua il finanteaza. A cistigat mai mult bani decat a bagat, si banii castigati ori merg la el in portofel, ori la alte echipe...

Daca mafiotii din Romania ar fi fost ca si cei din Ucraina, ca si Sirkis si Ahmetov, care baga bani in echipa... Ar fi fost Steaua o mare echipa pe plan european an de an. In momentul actual suntem in cadere...

Pentru moderatori: la ce va serveste sa stergeti mesajele care nu va plac? Nu avem voie la libertatea parolei ? (Nu vorbesc de injuraturii, dar de ideii).