SSK

Mihai Stoica

494 posts in this topic

Zici ca a bagat 2 kile de LSD in el, asa ii joaca ochii !

2m pentru noi,

Este Limbby doi:

"Am hotarit ca Mihai Stoica să tină in continuare legatura cu antrenorul Ronny Levy ca să elimin orice discutie cu privire la disensiunile de la Steaua. Am revocat acel ordin că Narcis Raducan va tine legatura cu Levy. I-am spus lui MM că dacă nu transmite ceea ce ii zic eu ne despartim. I-am dat putere si mai mare. Dacă mă va minti, va pleca! La Steaua are personalitate pină cind ii dau eu un ordin. El trebuie să aibă personalitate cu familia lui, acasă".

Tot mai multi ii cer să-l indeparteze pe Stoica, dar Becali raspunde de fiecare dată: "Nu vreau să terminam iarăși pe locul 6". Patronul Stelei vede in MM omul perfect care ii tine in mină pe jucatori, care pune presiune pe arbitri si care are ochi la transferuri. Becali i-a umilit ieri pe angajatii din club: i-a chemat la Palat, i-a aliniat in fata managerului si i-a pus să repete: "Mihai Stoica e seful nostru".

Situatia a devenit din nou explozivă la Steaua, iar in prim-plan e razboiul dintre Mihai Stoica si alti oameni din club, inclusiv antrenorul Ronny Levy. Disputa s-a reaprins in ultima vreme si mai multe persoane importante din preajma patronului, in frunte cu Virgil Becali, Teia Sponte si Valeriu Argaseala i-au sugerat si chiar i-au cerut ca Mihai Stoica să fie indepartat pentru că provoacă doar scandal si dezbină clubul.

TREI ARGUMENTE PRO-MM

1. Ciobanul a respins ferm de fiecare dată aceste solicitari, ba mai mult le-a explicat de ce nu vrea să se dispenseze de MM. "De ce să plece, ca să terminam iarăși pe locul 6 ca in ultimii ani?" a fost cea mai auzită replică pe care Gigi a folosit-o.

2. Mai mult, Becali a avut si alte argumente in fata contestatarilor lui MM, a caror voce a devenit si mai puternică mai ales după ce si Ronny Levy s-a plins că din cauza interventiilor managerului, omul sau de incredere, Narcis Raducan, a fost indepartat de lingă el. "MM e bun, ii tine bine in mină pe jucatori, face atmosferă bună la echipa la asta se pricepe perfect", a sustinut Becali, insă a fost contrat imediat: "Asta crezi tu, intreabă-l pe Raduț să vezi ce comportament are față de cei pe care nu-i suportă!".

3. Vazind insă că există chiar o ruptură aproape totală intre MM si ceilalti din club, Gigi a devenit extrem de hotarit si a avertizat că nu există o altă solutie: "Dacă pleacă MM pe cine punem, pe Narcis, care doarme toată ziua pe el? Ce să facem cu Narcis, că e prea moale si nu face aproape nimic. În plus, MM are ochi la jucatori si pină la urmă e si un pic pervers, e exact ce trebuie in fotbal, iese la atac, pune presiune pe arbitri".

Ieri, scenă umilitoare la Palat

Deocamdata MM a trecut si peste acest "hop", Ciobanul sustinindu-l in continuare, iar ceea ce s-a intimplat ieri la resedinta patronului e cel mai bun argument. Au fost chemati acolo oamenii de sub MM in organigrama clubului, in frunte cu Narcis Raducan. Acestia au fost umiliti de patron chiar in fata managerului general, Gigi i-a aliniat si i-a intrebat pe fiecare in parte: "Cine e seful vostru", fiecare trebuind să raspundă "MM e seful nostru!"

Și-a facut dusmani grei si in exterior

Pe lingă oamenii din club care il contestă pe MM, managerul general al Stelei si-a facut in ultima vreme si alti dusmani foarte importanti, cu nume grele. După ce l-a numit pe Piturcă "Coana Vica", facind aluzie la o relatie extraconjugală a actualului selectioner, Piti i-a cerut lui Becali să-l dea afară de la Steaua, după care a intrat intr-un conflict deschis si cu Ioan si Victor Becali.

"Cineva are interes să destabilizeze echipa inaintea returului cu ȚSKA Sofia. Să fie clar, eu sunt numarul 1 pe parte sportiva toti angajatii mi se subordoneaza dar asta nu inseamnă că sunt seful lui Levy" (Mihai Stoica)

"Mihai Stoica e singurul sef deoarece la mine in club nu există mai multi sefi. El va sta pe banca el conduce echipa, el e numarul 1. Punct" (Ciobanul)

9 luni au trecut de cind Mihai Stoica a revenit ca manager general la Steaua

gsp

Motivele pentru care Meme e (inca) sef:

"Spre seară m-a sunat Meme. Mi-a zis că nu mai suporta că eu vorbesc despre el si că le dau apă la moară ziaristilor. Iar acestia o să-l facă varză la TV. După ce l-am pus să jure că de aici incolo nu imi va mai incalca ordinele, am decis pană la urmă că tot el o să fie omul de legatură dintre mine si Levi. Mi-a spus că va demisiona singur dacă va mai gresi"

Becali a dat vina pe un jucator pentru infringerea din Ardeal: "Pe fraierul de Martinovici nu-l veti mai vedea in echipă!". Dar sirbul a jucat fiindcă nu exista nici o altă solutie de fundaș dreapta! Nici el nu e obisnuit pe acest post, deoarece e stoper la baza dar fusese reprofilat din sezonul trecut ca să acopere "gaura" de pe dreapta. O "gaură" care a ramas, chiar dacă Steaua a platit 700.000 de euro in presezon pentru Gabriel Matei, de la Pandurii. Mihai Stoica a pariat pe gorjean si după ce a semnat cu el s-a opus să-l mai inregimenteze si pe Ovidiu Dananae, ex-Craiova, care era liber de contract, deci gratis!

Agentul lui Dananae i l-a propus pe acesta lui Becali, insă MM si-a convins patronul că n-ar fi o alegere bună: "Matei e tinar si are nevoie să joace constant ca să progreseze. Or, concurenta cu Dananae i-ar face rau, fiindcă n-ar mai avea siguranta că va intra meci de meci". N-a mai venit Dananae, iar Matei s-a accidentat grav la genunchi, asa că Steaua a ramas total descoperita Pe lingă mutarea lui Martinovici din centru in dreapta, s-a mai facut o miscare disperată: a fost chemat inapoi Emeghara, care nu-și gasise altă formatie din cauza situatiei medicale incerte, cauzată de cele trei operatii pe care le-a facut pină acum la genunchi.

gsp

Îți calculezi bine pasii?

Da. În Bucuresti am venit numai cand am fost pregatit. Am stat 11 ani la Galati si am fost apoi "de decor" doi ani la Steaua. La inceput nu am influentat decat aducerea unor jucatori... Am luat-o treptat. Am fost ca un antrenor care iși incepe de jos munca. Asa am ajuns să capat experiență.

:D

Edited by Lays

"I-am spus si lui Teia. Bai, e de rasul rasului. E grav rau de tot. Se intamplă asa ceva la Steaua. Nu s-a intamplat niciodată asa ceva aici. O să dau afară 2-3, ca să vedem. MM Stoica e manager general, el poate să nu ii agreeze pe angajati, nu invers. Nu vorbim aici de Teia si de Virgil, unde MM nu are niciodată de spus un cuvant impotriva lor. Dar ceilalti, cum să nu-l agreeze?

MM, Argaseală si Gherghisor au aceeasi putere de semnatura dar fară Teia Sponte nu se plateste nimic. Nimeni nu plateste nimic pană nu-l intreabă pe Teia si el mă intreabă pe mine. Teia are drept de semnatură pană in 50.000 de euro fară să mă intrebe pe mine, in rest, nu.

Trebuie să mă intrebe, dar el oricum nu semneaza MM Stoica nu se ceartă pentru el, se ceartă pentru Steaua si pentru Becali. Că nu are el echipa El e certat cu toată lumea in fotbal. Toti imi zic că asta se intamplă din cauza mea, că tot ziceam că e "generalul meu". Victor mi-a spus că si-a luat-o in cap. Eu nu pot să las in afara fotbalului un om destept ca MM. Cum să-l las să comenteze "Fotbal european". Vreau să-mi arate priceperea lui.

Porumboiu mi-a zis asa. Bai, Gigi, eu il critic din invidie. Tu ai cel mai bun manager si cel mai bun conducator de club: pe MM manager si pe Argaseală conducator de club."

ciobanul

"Daca vreau ca Roni Levi sa asculte, ii spun lui MM sa se duca la el si sa-i spuna: ii vreau pe Emeghara si pe Prepelita in teren. Nu trebuie Levi sa bage jucatori pentru ca spun eu la televizor. Daca vreau un jucator in teren il chem pe Levi. Vorbesc cu MM, ii spun ca vreau sa-l vad pe Levi si ii spun: vreau sa joace ala. Asa fac. Si daca spun, nu se intampla niciodata ca acel jucator sa nu intre. Ca sunt patron!".

Edited by 1on
Pac-Pac!

Mostra de modestie:

"Eu fac ce faceti voi, voi nu faceti ce fac eu. N-are rost să ne comparam. Sunt cel mai bun peste tot. Ce stiu eu nu stie nimeni. Nici cu sefii de cluburi n-am cum să mă compar, pentru că sunt cel mai bun. Eu sunt bun in toate".

MM, pentru DigiSport .

da, e un fel de chuck norris

Gresit, e un fel de Ciobanul, pentru ca Ciobanul il bate pe Chuck Norris.

Mostra de modestie:

"Eu fac ce faceti voi, voi nu faceti ce fac eu. N-are rost să ne comparam. Sunt cel mai bun peste tot. Ce stiu eu nu stie nimeni. Nici cu sefii de cluburi n-am cum să mă compar, pentru că sunt cel mai bun. Eu sunt bun in toate".

MM, pentru DigiSport .

....deci ca sa inteleaga toata lumea(aia nu asa inteligenta ca el),nu stiu ce a declarat patronul Stelei,insa Chiriches ar juca impotriva propriilor interese....!!!

acelasi MM

Coana Mitza, acum 2 saptamani: Daca e posibil sa-i luam pe Balan si Curelea. Nu stiu, vom vedea. Ce pot sa va spun e ca am o relatie excelenta cu Vasile Siman. Il consider un om de fotbal adevarat si un caracter rar intalnit in fotbal romanesc.

Vasile Siman, azi: Ce manager e Mihai Stoica? Pai el nu are dreptul si libertatea sa faca nimic la Steaua. Ce-a condus el in viata lui? El conduce Steaua, despre ce vorbim, ce performante? Managerul e cel care conduce din punct de vedere sportiv tot. A fost si el pe-acolo, asta e adevarat, dar n-a condus niciodata nimic.

Coana Mitza, azi, dupa juma` de ora: Pe mine nu ma intereseaza ce spune Vasile Siman de fotbal, el sta doar in B, a retrogradat-o pe Sportul de zece ori. Cand o sa ajunga la un sfert din performantele mele sa vorbeasca. E un caracter urat, da` e treaba lui.

Edited by Gandalf the White

Coana Mitza facts

Sau, cu cine se identifica succesele si esecurile clubului Steaua

Pe Chuck Norris, actorul care bate tot prin ce film apuca il cunoasteti majoritatea. Chuck Norris Facts sunt bancuri care au devenit un adevarat fenomen pe internet incepand cu anul 2005, satirizand calitățile supranaturale ale actorului, care apare ca atotputernic superom. Acum e clar si de unde alaturarea cu MM Stoica. De cateva zile, oficialul stelist nu ezită să se autoproclame, in mod repetat si fară nicio jena cel mai bun manager de fotbal din Romania! Ba mai mult, se consideră si cel mai bun ziarist din Romania, iar la un moment dat se credea si cel mai tare blogger. N-ar mira pe nimeni ca, in ritmul acesta, in mintea lui Mihai Stoica să fie cel mai bun la orice.

CATEGORIA FOTBALUL FĂ‚RĂ‚ MITZA:

- MM poate face mingea de fotbal cubică!

- Real Madrid are galactici, iar Barcelona extraterestri pentru că pe Pamant cel mai bun e MM Stoica

- Daca MM Stoica era arbitru, Mircea Lucescu nu mai avea nicio scuză! MM nu greseste niciodată

- Dacă-l aveau pe MM Stoica, "Pandurii" erau deja campioni. Matematic!

- Campionatul Romaniei se numeste Liga I cand activează in el MM Stoica. În ceilalti ani se cheamă doar Liga

- Chuck Norris a devenit actor după ce i-a zis MM că nu are destul talent la fotbal!

- Mircea Lucescu i-a descoperit pe Hagi, Maradona, Pele, Messi si Zidane. Dar pe Lucescu l-a descoperit MM Stoica

- FIFA ia in calcul schimbarea numelui jocului de "fotbal" in "sportul-la-care-MM-e-cel-mai-bun"

CATEGORIA Steaua E NUMAI UNUL

- Steaua se plimbă prin tară pentru că toti romanii au dreptul să se bucure de MM Stoica. Scandalul Ghencea e un paravan

- Cand pierde Steaua, cel putin trei mari echipe ale Europei pierd si ele din solidaritate cu MM Stoica

- De cand a fost batut de MM Stoica la tribuna oficiala Chuck Norris nu a mai venit la niciun meci al Stelei

- "S"-ul din Steaua vine de la Stoica! S-a luat in calcul si Mteaua, pentru că MM e un brand mai puternic, dar suna ca dracu'

CATEGORIA THE SPECIAL 1

- Mourinho e The Special Two. The Special One e MM

- Revista The One e condusă din umbră de MM Stoica

- Dacă era un sconcs, MM Stoica mirosea a CK One

- MM Stoica este la fel de inalt in genunchi ca in picioare

- De ce se numeste X Factor? Pentru că 1 Factor e rezervat de MM!

CATEGORIA UITE CINE VORBEȘTE

- Limba romană iși are originile in MM Stoica

- Academia Romană a decis: sintagma "cel mai bun" se scrie corect "cel mmai bun"

- Problemă globală a omenirii: cuvantul "unu" trebuie inlocuit pentru că nu contine nici macar un M!

- MM Stoica se spune in germană "der beste", in spaniolă "el mejor", iar in italiană "il migliore"

CATEGORIA LUMEA FĂ‚RĂ‚ MITZA

- Dacă nu exista MM Stoica, ziua avea doar 23 de ore. Nr. 1 e doar MM

- MM Stoica a facut să dispară Nordul si Sudul!

- MM Stoica ar putea trai intr-o cutie de carton. Dar restul lumii nu ar putea trai fară MM

- MM Stoica a inventat cartonul, dar si prelucrarea lui sub formă de cutie

- În melodia "Simply the best" a Tinei Turner este vorba, evident, de MM Stoica

- Carlsberg iși spune "probably the best beer in the world" pentru că nu stie sigur dacă MM Stoica face bere

- Meme a daramat turnurile gemene World Trade Center pentru că erau doua iar el suportă doar numarul 1

- Nivelurile de dificultate la FIFA 12: amateur, proffesional, world class, MM Stoica

- Ce-a zis Chuck Norris cand a auzit de MM Stoica? Nimic, s-a sinucis

- MM Stoica n-a cerut drepturi de autor pentru bomboanele M&M's! A primit!

- Adrian Minune nu există! Singura minune e MM Stoica

CATEGORIA BLOGURI ȘI INTERNETE

- MM Stoica si-a inchis blogul. Alternativa era să se inchidă internetul

- Google e nr. 1 doar pentru că MM Stoica nu are timp să se ocupe de Internet

CATEGORIA SPORTUL FĂ‚RĂ‚ MITZA

- MM Stoica a batut un suporter care s-a luat de Dica Fratii Klitchko sunt invincibili doar pentru că nu s-au luat de Dică!

- Usain Bolt a furat startul la 100 m la Mondial pentru că a crezut că va concura si MM Stoica

CATEGORIA PRESA MINTE

- Jurnalismul trece pe online deoarece MM Stoica nu mai scrie in ziare!

- Horia Ivanovici spune "Fanatik Show, PROBABIL cel mai bun talk-show zilnic de sport" doar cand nu e MM invitat. Cand e invitat, spune "SIGUR cel mai bun"

Sursa: prosport

Nu pot sa-i urez lui Mitza decat sa se duca-n ma-sa de traseista bolnava psihic, care a transformat Steaua intr-o bataie de joc, indiferent de rezultatele care au devenit cea mai mica problema a clubului. Coana Mitza impune Steaua in constiinta oamenilor ca o mizerie. De anatema asta, Steaua nu se va scapa nici la 10 ani dupa ce-o s-o inghita pamantul pe muista.

Edited by Gandalf the White

stoica_ah7.jpg

Poza asta mi se pare geniala.

Din ciclul Mihai Stoica - O viata in genunchi:

MMarele MManager alaturi de mmana sa dreapta.

De observat faptul ca MMache a bagat armele periculoase in teaca, sa nu faca ravagii, fiind, probabil, extrem de excitat de calitatile tehnice ale MManagerului sau drag. In ochii lui se poate vedea cat de drag ii e MM-ul.

Și dacă plecă Mihai Stoica, ce conteaza ce problemă e asta? Eu am problema echipei, nu a lui Mihai Stoica. Dar nu pleacă el, spuneam dacă era. Nu pot să-l las singur pe Stoica, pentru că el nu mai are pe nimeni in fotbal. - la o ora si ceva dupa ce l-a ghiolbanit afara pe Ronny Levy.

"MM mi-e prieten, dar rezultatele sunt rezultate, nu vorbim pe vrajeala Îl aduc pe Ilie Stan si el poate zice că nu vrea să stea MM pe banca Eu nu-l dau afara dar e posibil să nu mai vrea el să mai stea. Se schimbă polii de putere la Steaua. El avea acum puteri mai mari decat inainte si chiar mai mari decat la Urziceni. Probabil că nu va mai avea putere asa mare. Nu eu i le reduc, viata i le reduce".

s-3_size1.jpg

Chiar m-am mirat cand am intrat azi pe forum si am gasit acest topic la fosti jucatori/antrenori ... nu ma asteptam sa plece Scoica asa de repede, credeam ca este in mare criza financiara, dar se pare ca pana la urma, a avut un gram de orgoliu si l-a lasat pe cioban sa-si pasca oile singur ...

Dupa parerea mea, cea mai mare prostie, pe care a facut-o el in acest al doilea mandat(ca nu a apucat sa faca prea multe) a fost, inlaturarea lui Maicon.

Edited by Stryker

Eu cred ca l-a dat afara dar au decis ei sa spuna ca a plecat singur. Astfel, Meme isi mai recapata din imaginea lui si Jiji nu primeste injuraturi de la "suporterii adevarati" pentru ca l-a dat afara pe unul dintre ei.