SSK

Mihai Stoica

494 posts in this topic

cand MM se batea pentru suporteri la Galati cu jandarmii multi erau cu aia in nisip...sa fim seriosi...are defectul cu ciobanul dar e stelist fanatic...Dan Petrescu si Iordanescu au jucat fotbal extraordinar pentru Steaua dar cand au antrenat pe rromi au sarutat steagul lor...astia sunt stelisti ? pentru mine a big NO !

.....cand o sa-l vad pe MM sa faca asa ceva atuncia o sa-mi pierd respectul fata de el dar pana atunci.

Petrescu si Iordanescu sunt mult mai stelisti decat curva asta infecta care raspunde la numele de MeeMeee si au facut pentru clubul asta infint mai multe decat managerul al carui singur rol este sa se maimutareasca la teve si sa dea dume pe facebook.

MeeeMeeee declara acum cativa ani ca "mi se indeplineste visul de o viata" cand era cazul sa mearga presedinte la ciori. Stelist fanatic, auzi la el.

Acum inteleg de ce nu ai nimic cu becali: esti exact ca el. Da-le-n plm de glorii, hai sa ne facem un idol dintr-o curva.

Edited by MoWeed

Acum fac eu pe Mama Omida si in acest moment ma uit in vasul de WC, vad un submarin ce ma priveste fix in ochi si-mi raspunde la enigma! Senzational!! MM relateaza prin vocea rahatului plutitor telepatic! " Sunt un manager profesionist si fac abstractie de orice flecma, de orice pahar de pipi primit pe Tomberon Arena Giulesti, sunt pregatit oricand pt o noua provocare si niciodata sa nu spui niciodata!"

@Alexandru asta inseamna sa fii stelist ? :

image-2008-11-18-5151415-46-Dan-Petrescu-antrena-rapid-singurul-sau-rezultat-egalitate-Ghencea.jpg

eu personal cand vad o asemenea imagine imi vine sa scuip monitorul ... in fine, fiecare intelege cum vrea.

Edited by SteauaToronto

@Alexandru asta inseamna sa fii stelist ? :

image-2008-11-18-5151415-46-Dan-Petrescu

eu personal cand vad o asemenea imagine imi vine sa scuip monitorul ... in fine, fiecare intelege cum vrea.

Un concept nu poate fi definit prin apelul la un alt concept considerat opus, din moment ce ar ar trebui sa definim cel de-al doilea concept tot in opozitie cu conceptul initial. Logica circulara, ce vrei... Stelismul deci nu inseamna nepuparea steagului, asa cum cei care nu pupa steagul Rapidului nu sunt neaparat stelisti.

Dar daca vrei sa definesti in mod concret stelismul, ai mai multe cai: poti incerca o definitie foarte ingusta si pretentioasa, care ar elimina probabil 90% din stelistii din Romania. Poti incerca o definitie foarte larga pentru a-i incadra pe toti. Sau poti sa conceptualizezi niste elemente singulare tari, ce reduc la tacere elementele slabe. Adica pe romaneste faptul ca Dan Petrescu a copilarit in Ghencea, a fost stelist de mic, a jucat la Steaua si a continuat pana astazi sa o sustina sunt lucruri ce conteaza, pentru ideea de stelism, mai mult decat puparea steagului sau faptul ca a infrant Steaua cu echipele la care a antrenat.

Oricum, pupatul steagului a fost un deranj doar pentru ultrasi. Probabil ca v-au ras in fata niste rapidisti la cateva zile dupa si vi s-au ridicat nadragii deasupra capului. Nu are nicio valoare acel gest, a fost un simplu act de curtoazie pentru fani. Nu a devenit Petrescu antrenorul lor pentru 20 de ani, nu le-a castigat titluri, nu a ramas fan Rapid, deci e cat se poate de clar ca nu exista alte ramificatii ale gestului. Problema nu e la Petrescu, problema e la suporterii rapidisti si stelisti care cred ca pupatul unui steag ar sterge faptele si atitudinea unei intregi vieti. Sunteti superficiali, in cazul asta...

@SteauaToronto

Pacat un gest, regretat in public de nenumarate ori, sterge atatea realizari pentru acest club, plus o groaza de alte declaratii de atasament pentru Steaua.

@Toronto

Dar cand vezi imaginile astea nu iti vine sa scuipi monitorul?

http://www.youtube.com/watch?v=7EfhSJRxKj8

Apropo de atasamentul curvei pentru suporteri, sa-ti caut filmul cand lovea un suporter (ca o curva, cu bodyguarzii dupa el, sa nu care cumva sa dea ala inapoi) sau cand injura/jignea o mare parte a suporterilor?

Pana una alta, faptele raman: Si sa se mai nasca odata, tot nu va ajunge MeeMee Stoica la performantele lui Dan Petrescu la Steaua. Asta si pentru faptul ca, in afara de circ, acest individ nu face nimic la Steaua.

Edited by MoWeed

Ingrijorator este faptul ca un gandac de bucatarie ca MM, ne preocupa timpul nostru pretios in a vorbi despre el si indiferent daca freci menta, tot mai pretioasa este menta decat pomenirea MM-strutului!

Toronto

Tu esti stelist ca scuipi monitoare, ca ai apucaturile astea? Asta inseamna sa fii stelist?

Ia hai, ma, terminati discutia cu baiatul asta. Pai ce, stati acum sa ii explicati la asta ce e Steaua sau ce au facut Iordanescu si Petrescu? Sa-i explice ta-su cine sunt astia 2, poate asa intelege. Desi ma indoiesc.

Tot atatea discutii despre Iordanescu si Petrescu si ce au facut ei de parca ei ne sunt noua datori cu ceva. Noi le suntem lor datori.

Pai ce? S-a retras Petrescu de la Steaua? Nu, s-a retras de la National, pe la 35-36 de ani. Ca la Steaua n-avea loc. Cum sa aiba el loc intr-o echipa cu Mitrita si Pompiliu Stoica? Niciodata, frate. Ca doar n-a avut loc nici Danciulescu, alt tradator.

Steaua jegului suspendat si-a batut joc de ei la greu. Si nu numai de ei. Si voi vreti acum sa ce? Sa nu-si zica parerea? Pai parerea lor e si parerea mea, a noastra, a multora din cei care inteleg fotbalul.

A ajuns Toronto mare suporter stelist sa-si permita sa isi dea cu parerea despre astia 2.

Pai, bai, Toronto, de Lacatus ce parere ai? Ca ala a zis la un moment dat in anii 90 ca-si baga ****-n Steaua.

@MoWeed

ala era suporter ? care il injura de morti pe Dica si pe familia lui tot meciul ? foarte bine ca l-a batut, si eu faceam la fel...eu niciodata de la 5-6 ani de cand tin cu aceasta echipa nu am injurat vreun jucator, indiferent ca era Dica, Lovin sau Claudiu Raducanu....

MM Stoica cum am mai zis nu il inteleg cu relatia cu Ciobanul, dar a ajutat mult suporterii intrebatii chiar si pe baietii de la Sud cum ii ajuta cu biletele .... chiar si ei au recunoscut asta intr-un comunicat...

@Adrian

pentru mine un stelist adevarat este Boloni, un om cu caracter care niciodata nu a tradat aceasta echipa....la banii lu Dan Petrescu tu vrei sa imi zici mie ca nu avea alta optiune, dar a ales sa-i antreneze pe rromi...in fine...nu ma mai judeca tu pe mine, fiecare isi traieste iubirea fata de Steaua cum vrea, faptul ca tin la echipa asta in orice conditie, faptul ca nu injur jucatorii, faptul ca de fiecare data cand vin in tara merg la toate meciurile fie cu Bistrita fie cu deplasarea de la galatasaray, asta ma face SUPORTER STELIST....

Edited by SteauaToronto

pentru mine un stelist adevarat este Boloni, un om cu caracter care niciodata nu a tradat aceasta echipa

Asta pentru ca nu l-ai vazut tu cand a zis nasoale de echipa marelui jeg. Ca atunci imediat l-ai fi facut tradator, mizerie, distrus, etc. De fapt, totul tine de performanta. Voi, cum sunteti suporteri de rezultat, reactionati doar cand sunt rezultate.

Dan Petrescu, Iordanescu, Boloni, etc. si-au spus parerile si in anii in care Steaua nu castiga nimic. Au si laudat, au si criticat. Voi, tu si cei ca tine, nu ati zis nimic. Ca nu era performanta.

Da' acum ca Steaua a castigat titlul, fereasca Dumnezeu sa indrazneasca cineva sa zica de Nikolic ca e o petarda sau de Dodel ca e un dobitoc. Acum jucatorii si antrenorii Stelei sunt sfinti! Nu ai voie sa-l critici pe Reghe pentru toate sourile de prost gust pe care le face alaturi de nevasta-sa, souri care strica imaginea Stelei. Nu ai voie sa zici adevarul despre multi din jucatorii de la Steaua. Nu ai voie nici sa zici ca Steaua chiar a jucat singura in sezonul asta.

Nu, nu! Singurul care are voie sa critice echipa e jegul. Pe ala nu sariti cand matura pe jos cu jucatori. De ce? Explica-mi si mie!

De ce are voie oierul sa isi bata joc de jucatori dar altii n-au voie sa isi dea macar cu parerea?

la banii lu Dan Petrescu tu vrei sa imi zici mie ca nu avea alta optiune, dar a ales sa-i antreneze pe rromi.

Tu te-ai nascut acum 12 ani. Te-ai nascut si ai crescut cu marea ura pentru Rapid, duJmanii de moarte ai Stelei. Nu e asa. Pe vremea cand juca Dan la Steaua, "Steaua si Rapid se iubeau la infinit".

Rivalitatea dintre cele doua echipe a aparut la sfarsitul anilor 90, cand a venit Lucescu la aia. Atat.

De aia s-a dus si Iordanescu sa-i antreneze, de aia a mers si Petrescu. rrapidul nu era si nu este considerat un dusman traditional al Stelei.

Voi l-ati facut mare dusman pentru ca lingeti tot ce scuipa oaia din parlament. Daca ala are boala pe Copos, aveti si voi. Daca ala e frate cu Borcea, sunteti si voi frate cu el.

nu ma mai judeca tu pe mine, fiecare isi traieste iubirea fata de Steaua cum vrea,

Da' cine te judeca?

Tu poti sa iubesti rezultatele Stelei cat vrei tu, linistit, fara nici o problema. Da' asa cum tu iti exprimi parerea, mi-o exprim si eu. Tu ai zis ca Iordanescu si Petrescu nu-s stelisti, eu zic ca tu nu esti stelist. E vreo problema?

Pentru mine, a face pace cu jegul e o tradare mult mai mare ca pupatul steagului unei echipe oarecare.

faptul ca tin la echipa asta in orice conditie,

Conditia fiind ca echipa sa castige.

faptul ca nu injur jucatorii,

Cat joaca la Steaua. Apoi uitam repede tot ce au facut si ii catalogam drept tradatori. Vezi cazurile Iordanescu, Petrescu, Danciulescu, etc.

faptul ca de fiecare data cand vin in tara merg la toate meciurile fie cu Bistrita fie cu deplasarea de la galatasaray, asta ma face SUPORTER STELIST....

Asta o faci pentru tine, nu pentru Steaua. Asa ca nu te mai da mare si tare.

Edited by Adrian

Alex

E bine sa nu faci precum MM Stoica si sa judeci oamenii atat de usor. Problema la Stoica nu e ca zice nasoale de Dan Petrescu acum. Problema e ca intre 2007-2010 nu mai stia cum sa-l pupe-n posterior pe Petrescu la Urziceni, omul care i-a dat sansa sa ramana in fotbalul romanesc dupa sutul in fund primit de la Becali. Nu mai stau sa-mi amintesc treburi de genul "E no 1 acest Zenga", "N-am lucrat cu un om ca Oli!", "Imi schimb parerea, Dan Petrescu e cel mai cel" sau "Asa baiat ca Reghe asta inca n-am mai intalnit"...astea deja nu mai au rost.

Acel fan care si-a luat un pumn de la Stoica era un platitor de bilet, si inca intr-o zona buna a stadionului. Era dreptul lui de a injura la stadion, e problema lui daca are sau nu cei 7 ani de-acasa. Sa-mi spui tu care e ala dintre noi care s-a dus pe stadioane si niciodata n-a injurat vreun jucator...hai sa fim seriosi. Cand vezi o executie simpla de curtea scolii ratata, sau cand mai sare dintr-unul mingea ca din coltu' mesei, nu ingani vreo injuratura?

Din cauza asta ti-am spus sa nu judeci oamenii...Boloni nu este in situatia lui Petrescu de atunci din 2004 si nu mai are cum sa fie. Traseul lui in viata a fost altul. Boloni este campion al Portugaliei cu Sporting Lisabona, are vreo 10 ani de antrenorat in Franta, e cam greu sa fie nevoit sa-si faca un nume in fotbal venind la Rapid. Desi daca nu ma-nseala memoria a mai negociat si el cu George Copos. Si de ce n-as crede asa ceva din moment ce in 2001 ne spunea pe post una la toti romanii si de fapt la Paris facea...alta.

Petrescu dorea atunci sa-si faca un nume in antrenorat. Proiectul acela care s-a destramat in maxim doua luni, nu arata deloc rau in iarna 2003-2004 cand Giovani era presedinte proaspat instalat acolo si ii dadea toata sustinerea. Ce conta atunci daca avea sau nu bani?! N-avea nume de antrenor! Cine crezi ca se batea sa-l aiba pe banca? N-avea de unde sa stie Petrescu daca va avea sau nu talent in meseria aceasta acum 10 ani. Asa si Lupescu sau Dumitrescu au fost jucatori buni in Generatia de Aur si totusi s-au lasat si s-au apucat de altceva dupa unele incercari nereusite...nu e o rusine sa nu ai acest talent.

Si ca sa revin la Stoica, iti mai spun ca marea masa a fanilor l-a acceptat in 2002 fara sa-l urecheze dupa episodul cu "Mi s-a implinit un vis!". Desi cat acolo a stat Piturca, el doar asta facea...statea la taclale cu fanii. Si chiar aici nu te-nteleg eu deloc pe tine...cum adica nu-i intelegi relatia cu Becali?! Adica tu ai impresia ca el ar putea zice nasoale de Becali si totusi sa fie in aceasta functie? Omu' isi ia bani de la Becali facand toata ziua pe maimuta. Si el si fie-sa au nevoie de malai ca nu e usor cand de fiecare data cand ai ocazia umpli masa cu sampanie kristal... Cine l-ar baga in seama daca n-ar avea functia asta oficiala?

Edited by Lorimer

Toronto tata nu am nimic cu tine, dar chiar nu inteleg de ce te pronunti in numele membrilor galeriei SUD, atata timp cat tu este un simpatizant pur sange galeriei NORD? Frate McDonald's si KFC sunt tot Fast food-uri, dar au conceptii de marketing diferite! La McDonald's mananci Mc Miel, la KFC mananci Variety Bucket! Asa si la NORD uni mananca mai mult Miel si probabil din aceasta cauza sunt sub comanda dirijorului Jiji Ciobani, iar la SUD baietii sunt mai rebeli, mai ca in melodia aia cu "Sunt un maidanez"! Hai totusi sa nu comparam Sudisti cu Nodristi ca nu folosesc acelasi SPRAY! :))

Reactia lui Mihai Stoica la impuscarierea lui Gigi:

"Cand cinci judecatori te achită si trei te condamna spuneti-mi cum nu poate să fie frustrant si nu e nimic altceva decat o executie? Nu aș vrea să vă relatez ce am vazut in casă la Gigi, pentru că e o tragedie, dar cei care iau astfel de decizii ar trebui să se gandească in ce fel afectează vietile oamenilor. E pacat că se intamplă asta intr-o tară membră a Comunității Europene, in anul 2013. Gigi a demonstrat că are demnitate. Nu pare afectat, desi sunt convins că nedreptatea il macina pentru că e complicat".

Meme behaie si el... pacat ca nu l-au trimis azi dupa seful lui si pe el... poate erau colegi de celula cu putin noroc... atunci ar fi trebuit sa stea capra biciclista si la figurat...

Mamaaa.... ma omoara demnitatea asta!!! Cum poate spune ca are demitate, atata timp cat tot el sutinea ca mai bine statea acolo in Israel si gata! Frate ori esti fugar ori esti om cu demnitate si te predai?

Chiar nu stiam ca demnitatea iti este data de omuletii negri cu cagula pe cap!

Apropo ma de unde stim noi ca fecali nu are o sosie si el acum trece granita prin vama si un alt babuin este bagat la bulau?

Mda Adriane cred ca asta este cea mai proasta gluma de pe ziua de azi nu? :))

Edited by besliud

Pe dracu demnitate... omu' ieri seara dupa meci nu stia cum sa fuga din tara mai repede..era cu busteanu la cur 5 metri si vine Meme sa ne zica de demnitate si alti cai verzi pe pereti. Eu cred ca ciobanu stia de ceva timp ca infunda puscaria... a fortat plecarea si nu a putut si o da in abureli acum. Poate si blatul ala nesimtit l-a facut asa pe fata ca nu il mai intesera ce se intampla mai departe cu echipa. Daca o sa fie sanctionata sau nu. Radea el ieri cand dadea Viitorul Constanta gol dar nu prea cred ca mai era rasul lui.

Sper sa zboare de la Steaua mai repede si sclavetele de Meme.

"El imi spunea unele lucruri doar pentru a mă provoca, mai tirziu mi-am dat seama. Se distra de reactiile mele. De exemplu dacă eu spuneam că nu-mi place Sinmartean pentru că nu e un jucator care face ambele faze, el mă intreba la un moment dat: «Ce zici, ma de Sinmartean?» «E jucator bun», ii raspundeam. Iar el imi replica: «E cel mai bun, ba din Romania, dar tu n-ai de unde să stii pentru că nu te pricepi!»", a spus MM.

La intrebarea cine-i cel mai infect om din tara, adresata lu' "internete", ar raspunde cu "gi gi be ca li il cheama pe el"? :hmmm:

La prima actiune oficială a echipei fară Ciobanul, Mihai Stoica a luat o hotarire care i-a surprins pe jucatori si care l-a nemultumit pe antrenor. Nu a insotit echipa in deplasarea de la Severin, unde, ieri, Bourceanu si compania au sustinut penultima etapă din campionat.

Motivul pentru care MM n-a urcat in autocarul echipei e faptul că a preferat să ramină in Bucuresti pentru a putea participa la studioul pe care DigiSport l-a realizat inainte, in pauza si după finala Champions League, Borussia - Bayern. "MM nu vine cu noi pentru că are emisiune" a fost anuntul facut la echipa

Ioan Becali a comentat ieri despre anuntul pe care Mihai Stoica l-a facut, in care sustinea că are puteri maxime ca să conducă echipa. "Managerul si Laurentiu Reghecampf n-o să miste un deget la Steaua fară acordul lui Gigi. Să stea linistiti cu puterea maximă!", a declarat Giovanni la Realitatea TV.

gsp.ro

"Nu pot să fiu fericit cat timp Gigi este unde este, dar privesc cu speranță in viitorul apropiat. Sper ca pe 4 sau 5 iunie să fie in libertate. Vă dati seama ce inseamnă pentru jucatori un titlu, doar Rusescu si Ripă au mai câștigat un astfel de trofeu. Să câștigi cu Steaua un titlu e o satisfactie mult mai mare. Coregrafia aceasta a fanilor imi va ramane mereu in minte. Nu-mi voi mai schimba desktop-ul pentru mult timp, Romania-Steaua este un vis devenit realitate", a spus Mihai Stoica la Digi Sport.

Lasa MeeeMeee, nu te ingrijora. In curand o sa ajungi si tu langa becali, unde iti este locul

DOMNUL Mihai Stoica (a se vedea poza) a declarat urmatoarele despre vazul caliza:

mm.jpg

"Pentru a pune capat acestor speculatii din ultima vreme: Cazul a fost judecat si solutionat prin hotarare definitivă si irevocabilă de instantele sportive, iar repunerea pe rol putea opera in functie de hotararea judecatorească a Înaltei Curti doar in cazul in care ar fi fost favorabilă lui George Becali. Sentinta dată de Înalta Curte este de condamnare a lui Ciobanul, nu a Stelei. Putea exista si notiunea de condamnare penală a persoanei juridice, dar fapta penală nu s-a extins la persoana juridică FC Steaua.

Banii nu erau ai Stelei, ci erau ai lui Ciobanul. Ținand cont că nu a fost influentată competitia, pentru că fapta nu a fost concretizata clubul nu a beneficiat de vreun avantaj. Această decizie a fost atacată la CEDO, deci există incă o instanță care se va pronunta asupra acestei spete.

Suporterii Stelei să stea linistiti, pentru că am să le dau o primă veste foarte bună: astazi au fost achitate drepturile salariale ale jucatorilor, ei sunt platiti la zi. Steaua nu suferă deloc in momentul de față, nu are datorii, iar activitatea se va desfășura normal. Am fost in permanent contact cu antrenorul Laurentiu Reghecampf si vom efectua turneele asa cum am anuntat pe site-ul nostru oficial. Jucatorii nu au de ce să fie ingrijorati mai ales după ce am anuntat acum si si-au verificat conturile".

L-am ascultat. Ii tremura vocea. Meemee era tare emotionata.

Oricum, cred ca pe sub masa aia avea o erectie masiva de vreo 2-3 cm. POWER BONER!

Chiar e adevarata conferinta? Pe cuvant ca am crezut ca e o poza modificata, capul lui Stoica in corpul lui Becali :)

Edited by Lari
E pe bune si poza, si conferinta

A venit mos Craciun mai devreme la Memelusha si i-a indeplinit dorinta. Ce dragut.

Sper sa fie ceva nasol cu scaunul ala si cei care stau pe el sa infunde puscaria! :naughty::shifty: